..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY 2006/2007 ::..
..:: SAMORZAD UCZNIOWSKI ::..
..:: SUKCESY ::..
..:: GALERIA ::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: KONTAKT ::..


Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl


Bezpieczny InternetMiędzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych - X.2008:


Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Dotychczas było obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmiało: "Umiejętność czytania i uczenia się w twojej bibliotece szkolnej."
W tym roku zamiast Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych świętujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W naszej szkole w październiku biblioteka ogłosiła konkurs pt.: "Hasło zachęcające do korzystania z biblioteki szkonej." Zadanie polegało na ułożeniu hasła zachęcającego do korzystania ze zbiorów biblioteki oraz przedstawieniu go w ciekawej formie plastycznej. Wpłynęło wiele ciekawych prac. Komisja wybrała najbardziej interesującą i nagrodziła uczennicę z kl. III b Justynę Mąka nagrodą książkową.
Następnie przeprowadzono ankietę czyteniczą w kl. V-VI, służącą zbadaniu zainteresowań czytelniczych uczniów. Otrzymane wyniki posłużyły nam do zaplanowania zajęć bibliotecznych oraz sporządzenia listy brakujących książek i czasopism.
W dniu 28.X.2008 r. zaprosiliśmy uzniów do bilioteki. Każdy kto nas odwiedził , wypożyczył książkę został obdarowany niespodzianką. Wielu uczniów pozostawiło w bibliotece ślad po sobie, ofiarowując jej w prezencie swoją książkę.
W październiku i listopadzie 2008 roku w bibliotece szkolnej organizowane były też spotkania w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom." Udział brali uczniowie z klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej.
W trakcie spotkań dzieci słuchały czytanych bajek, opowiadań, legend, wierszy, rozwiązywały zagadki, oglądały bajki.
Nie zabrakło również gości, byli nimi: p. Dyrektor Elżbieta Jeleń, p. Wicedyrektor Katarzyna Marzec, S. Dominika. To one czytały naszym małym czytelnikom.
Celem spotkań było propagowanie wśród najmłodszych kultury czytelniczej. Po każdym spotkaniu dzieci wykonywały na zajęciach świetlicowych ilustracje do przeczytanych książek.
Wszyskie prace zostały wyeksponowane w szkole, owocem akcji były m.in.: niezapomniane wrażenia, współpraca świetlicy z biblioteką, gazetka na głównym holu szkoły. Współpracę świetliy z biblioteką można uznać za udaną a dowodem są zadowolone buzie dzieci na zamieszczonych fotografiach.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie - D.P. 2006