..:: MENU ::..
..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: SAMORZĄD UCZNIOWSKI::..
..:: SUKCESY ::..
..:: SUKCESY SPORTOWE::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: LINKI ::..
..:: DLA RODZICÓW ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY ::..
..:: TERMINARZ ZEBRAŃ ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: REKRUTACJA KL. I :..
..:: KONTAKT ::..
.: DZIAŁANIA SZKOŁY :.
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: PEDAGOG ::..
..:: LOGOPEDA ::..
..:: LUSTRO ::..
..:: HISTORIA ::..
..:: ZESPÓŁ FLETOWY ::..
..:: ZAJĘCIA UNIJNE ::..
..:: UKS LOTNIK ::..
..:: NAPISALI O NAS ::..
..:: ABSOLWENCI ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NASZA SZKOŁA ::..

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl


Bezpieczny InternetRok szkolny 2016/2017

Nauczyciel bibliotekiPoniedziałekWtorek
Środa
CzwartekPiątek

Agnieszka Cichy

08.00 - 17.2008.00 -17.2008.00 - 17.2008.00 -16.3008.00 -16.30

  >>> PLIKI DO POBRANIA: <<<

 • Regulamin biblioteki szkolnej obowiązujący od roku szkolnego 2016/2017

 • Wykaz lektur szkolnych obowiązujący w roku szkolnym 2016/2017

 • Zarządzenie Nr 1/15/16 Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie z dnia 27.08.2015 r.
  w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych


 • ****************************************************

  A K T U A L N O Ś C I:

  Rok szkolny 2016/2017:

  ***************************************************

  XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  -->> Z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom organizowanego pod hasłem "Czytanie zbliża" z kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" uczniowie klasy II a, III d wraz z opiekunami p. Ewą Stańczak, p. Marzeną Mazur, p. Agnieszką Cichy, p. Anną Ciborowską zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt.: "Sąd nad książką".
  Premiera programu odbyła się 7 czerwca o godz. 16.00, a na widowni zasiedli rodzice. Spektakl wywołał uśmiech na ich twarzach, a występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.
  8 czerwca przedstawienie obejrzeli uczniowie klas III i VI. Gościem specjalnym był p. Zbigniew Piotrowski - emerytowany Burmistrz Radzymina, pasjonat książek. Czytał zebranym fragmenty książek, a zadaniem publiczności było odgadnięcie tytułów. Dzieci z uwagą słuchały zagadek, bardzo szybko odgadywały, były nagradzane zakładkami i słodkościami.
  Kontynuacja programu odbyła się 9 czerwca. Na widowni zasiedli uczniowie naszej szkoły, a o godz. 10.30 powitaliśmy z radością przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Radzyminie wraz z opiekunami. W tym dniu gościem specjalnym była emerytowana nauczycielka p. Anna Grzegorek, autorka książki "TU RADZYMIN MÓJ".
  Przybliżyła dzieciom swoje utwory, które zawierają historię i tradycję Radzymina. Ciekawostką tej książki jest fakt, iż p. Anna Grzegorek z zawodu jest plastykiem o ogromnym talencie, sama nie wykonała ilustracji do wierszy. Ilustracje rysowali sami uczniowie z Miasta i Gminy Radzymin. Poetka dla przedszkolaków zrobiła wyjątek i zaprezentowała wiersze, które czekają na publikację. Mamy nadzieję, że nasi szanowni goście: p. Anna Grzegorek i p. Zbigniew Piotrowski odwiedzą nas w przyszłym roku.
  W trakcie akademii rozdane zostały nagrody i dyplomy z konkursów czytelniczych, polonistycznego i matematycznego. Szczególnie chcieliśmy wyróżnić uczniów, którzy wzięli udział w III Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników". 45 uczniów zdobyło 10 sprawności. Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki z testu eliminacyjnego to: Michalina Zalewska kl. III a, Aleksandra Rostkowska kl. III d, Zofia Rybicka kl. III e, Katarzyna Gałek kl. VI d, Adam Maniecki kl. VI c , Julia Kwiatkowska kl. VI b. Uczniowie klas VI zdobyli bardzo wysokie wyniki na teście półfinałowym i zakwalifikowali się do finału OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW. Pokonali ponad 700 szkół i znaleźli się w finałowej 15. 27 maja w Katowicach zmierzyli się z testem finałowym. Uczestniczyli wraz z rodzicami w VI Wielkiej Zabawie Rodzinnej. Finał miał formę drużynowych potyczek.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za wytrwałość, zaangażowanie i trud włożony w uzyskanie tak wysokich wyników.

  Opracowanie: Agnieszka Cichy
  Anna Ciborowska
  Marzena Mazur
  Ewa Stańczak


  >>>>>> Zapraszamy do galerii cz. I:

  >>>>>> Zapraszamy do galerii cz. II:

  ***************************************************

  -->> Z sukcesem zakończyliśmy półfinał konkursu Wielka Liga Czytelników. Uczniowie dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Były to uczennice klas trzecich:

  1. Michalina Zalewska
  2. Aleksandra Rostkowska
  3. Zofia Rybicka

  oraz uczniowie klas szóstych:

  1. Katarzyna Gałek
  2. Julia Kwiatkowska
  3. Adam Maniecki

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za wytrwałość, zaangażowanie i trud włożony w uzyskanie tak wysokich wyników. Szczególnie chcemy podziękować uczennicom klas trzecich, którym zabrakło tak niewiele do awansowania do ostatniego etapu konkursu.

  Do turnieju finałowego, który odbędzie się 27 maja w Katowicach zakwalifikowało się troje uczestników naszej szkoły:
  1. Katarzyna Gałek
  2. Julia Kwiatkowska
  3. Adam Maniecki.

  Ogólnopolskim zmaganiom będzie towarzyszyła Wielka Zabawa Rodzinna ,której celem jest m.in. pogłębienie integracji rodzin, wzmocnienie więzi międzypokoleniowych, upowszechnianie kultury.

  Za uczestników finału trzymamy kciuki i życzymy udanej zabawy...

  ***************************************************

  -->> W piątek 21 kwietnia 2017r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej PRAXIS odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.
  Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych powiatu wołomińskiego i węgrowskiego. Naszą szkołę reprezentowali:
  - Michalina Zalewska kl. III a
  - Aleksandra Rostkowska kl. III d
  - Zofia Rybicka kl. III e
  - Katarzyna Gałek kl. VI d
  - Julia Kwiatkowska kl. VI b
  - Adam Maniecki kl. VI c
  Uczniowie rozpoczęli pisanie testów o godz. 10.30 (15 uczniów w kategoriach klasowych 1-3 i 4-6).
  W całej Polsce o tej samej godzinie pisało test półfinałowy około 2000 uczniów.
  Wszystkich uczestników dopingowali nauczyciele oraz rodzice i dziadkowie. Po zakończeniu półfinału wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
  Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki.

  >>>>>> Zapraszamy do galerii:

  ***************************************************  W konkursie "Wielka Liga Czytelników" wzięło udział 76 uczniów naszej szkoły. W szkolnym teście kwalifikacyjnym do półfinału wzięło udział 45 uczniów z klas II-VI, którzy zdobyli 10 sprawności.

  Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki z testu eliminacyjnego i zakwalifikowali się do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników w roku szkolnym 2016/2017:


  Kl. II - III
  Michalina Zalewska kl.IIIa - 100 punktów
  Aleksandra Rostkowska kl. IIId - 94 punkty
  Zofia Rybicka kl. IIIe - 93 punkty


  Kl. IV - VI
  Katarzyna Gałek kl. VId - 95 punktów
  Adam Maniecki kl. VIc - 93 punkty
  Julia Kwiatkowska kl. VIb - 91 punktów


  Wszystkim biorącym udział w konkursie czytelniczym serdecznie gratulujemy wytrwałości i zaangażowania. Osobom, które zakwalifikowały się do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników życzymy dalszych sukcesów.

  Serdecznie dziękujemy p. Karolinie Zalewskiej za podarowanie do biblioteki szkolnej książek "Bohaterski miś" Bronisławy Ostrowskiej, które są obowiązkową lekturą do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.

  >>> Zapraszamy do galerii:


  ***************************************************

  UWAGA! UWAGA!  Szkolny test eliminacyjny do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników" odbędzie się 6 marca 2017r.

  I grupa - godz. 9.35 sala nr 8.
  II grupa - godz. 12.20, zbiórka przed salą nr 2.

  Lektura do testu dla klas 1-3: A.A. Milne "Chatka Puchatka".
  Lektura do testu dla klas 4-6: A. Szklarski "Tomek w krainie kangurów".

  Przypominamy, że test kwalifikacyjny uczniowie rozwiązują samodzielnie: nie korzystają z testu lektury oraz innych pomocy.

  Życzymy powodzenia
  Koordynatorzy


  ***************************************************

  Od listopada w naszej szkole ruszył
  III Ogólnopolski Konkurs
  Wielka Liga Czytelników
  Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej  "Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"

  I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie." Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
  Na czym polega konkurs?
  Uczniowie szkół podstawowych wypożyczają (w bibliotece szkolnej lub filii Miejskiej Biblioteki Publicznej) książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 weźmie udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi z całej Polski wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą "VI Wielka Zabawa Rodzinna".

  Osoby odpowiedzialne za realizację konkursu w szkole: Agnieszka Cichy, Natalia Galicka, Kamila Tyburska, Aneta Jusińska.

  >>>>> Książki dla kl. I - III

  >>>>> Książki dla kl. IV - VI

  ***************************************************

  Wielka Liga czytelników

  -->> Trwający od 17 października 2016r. Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga czytelników cieszy się niezwykłą popularnością.
  Mamy już trzy laureatki, które jako pierwsze, przeczytały wybrane przez siebie 10 lektur i wykazały się ich znajomością wykonując bezbłędnie testy oraz zdobywając wszystkie sprawności. Gratulujemy: Elizie Niegowskiej, Michalinie Zalewskiej oraz Ilonie Budek z IIIa, a wszystkich uczniów zachęcamy do odwiedzania szkolnej biblioteki.
  ***************************************************

  Akcja pod hasłem "Podaruj bibliotece książkę - pozostaw ślad
  po sobie w bibliotece szkolnej"

  -->> Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki rozpropagowali akcję pod hasłem "Podaruj bibliotece książkę - pozostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej" - kierowaną do wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dzieci ofiarowały bibliotece 20 książek o różnej tematyce. Za ten piękny gest pragniemy podziękować uczniom: Michalinie Zalewskiej, Małgorzacie Kostrzon, Hannie Jaźwińskiej, Zuzannie Zięba, Igorowi Pieńczuk, Łukaszowi Olszewskiemu, Filipowi Pobudkiewiczowi.
  Również, Pani Dyrektor zakupiła do biblioteki mnóstwo nowych lektur. Zapraszamy do biblioteki w celu zapoznania się z zakupionymi nowościami.
  W październiku biblioteka szkolna włączyła się do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zorganizowana została akcja "Czas na książkę - przerwy z literaturą dziecięcą". Chętni uczniowie spotykali się podczas długich przerw w sali obok biblioteki, gdzie p. Ewa Stańczak i p. Anna Ciborowska czytały wybrane przez uczniów książki - głównie Dynastię Miziołków. Głośne czytanie powiązane było z odgadywaniem zagadek związanych z książkami. Uczniowie nagradzani byli słodkościami oraz pięknymi zakładkami z planem lekcji. Wszyscy chętni mogli też samodzielnie zrobić zakładkę z przygotowanych przez Koło Przyjaciół Biblioteki materiałów.

  ***************************************************

  Z okazji Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych zapraszamy
  25.10 - 27.10 (wtorek, środa, czwartek) podczas długich przerw do biblioteki szkolnej.

  - Czas na książkę - przerwy z literaturą dziecięcą. Nauczyciele będą czytać wybrane przez uczniów książki.
  - "Pytanie za cukierka" - zagadki ze znajomości lektur.
  - Samodzielnie robimy zakładkę do książki.

  >>> Zapraszamy do galerii:


  ***************************************************

  -->> Akcja "Podaruj bibliotece książkę - pozostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej".
  W październiku zapraszamy każdego kto ma i chciałby podarować bezinteresownie książkę do biblioteki.
  Książka powinna być w dobrym stanie, przeznaczona dla uczniów w wieku od 7 do 13 lat.
  Do książki dołączcie zgodę rodziców i kartkę ze swoim imieniem i nazwiskiem.


  ***************************************************

  >>>>>> Konkurs plastyczny dla czytelników kl. IV - VI "REBUS LITERACKI"

  Zasady konkursu:
  - Należy wykonać rebus, którego rozwiązaniem będzie tytuł książki (lektury bądź książki, która znajduje się w bibliotece).
  - Rebus może być wykonany dowolną techniką.
  - Format pracy: A3 lub A4.
  - Na odwrocie strony należy podać: imię i nazwisko, klasę oraz rozwiązanie rebusu (tytuł książki).
  - Termin składania prac: 30.11.2016 r.
  - Miejsce składania prac: biblioteka.

  ***************************************************

  >>>>>> "Mój dzienniczek przeczytanych książek."

  Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas II, III. Konkurs trwa od listopada 2016 roku do końca maja 2017 roku.
  Głównym celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa książek wśród uczniów naszej szkoły, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, umiejętności formułowania zwięzłej wypowiedzi pisemnej, poprawnej stylistycznie i ortograficznie na temat przeczytanej książki.
  Format dzienniczka: dowolny zeszyt A5.
  Na stronie tytułowej dzienniczka należy umieścić następujące dane:
  1. "Dzienniczek moich przeczytanych książek."
  2. Imię, nazwisko, klasa.
  Strona tytułowa oraz kolejne strony z wpisami lektur mogą być ozdobione rysunkami, ilustracjami, wyklejankami itp. (technika dowolna).

  Wpis do dzienniczka na temat przeczytanej książki powinien zawierać:
  - imię i nazwisko autora i ilustratora przeczytanej książki;
  - tytuł książki;
  - ilustrację do przeczytanej książki;
  - krótką wypowiedź pisemną na temat przeczytanej książki, dotyczącą głównie opisanych w utworze wydarzeń i bohaterów; można też wyrażać własną opinię o przeczytanej książce, reklamować ją, cytować najciekawsze fragmenty itp.
  Należy pamiętać o poprawnej ortografii.

  Finał konkursu czerwiec 2017r.


  ****************************************************  "Międzynarodowy Dzień Bilbiotek Szkolnych - 2007"

  "Międzynarodowy Dzień Bilbiotek Szkolnych - 2008"

  "Międzynarodowy Dzień Bilbiotek Szkolnych - 2010"

  ****************************************************

  Rok szkolny 2015/2016:

  ****************************************************

  Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników

  "Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"


  I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"

  -->> Nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w tym konkursie. Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
  Uczniowie wypożyczali książki z listy konkursowej i odbierali do nich pytania. Testy rozwiązywali w domu, podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie zostały ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 wzięło udział w drużynowym półfinale.
  W naszej szkole najwyższe wyniki z testu eliminacyjnego otrzymali i zakwalifikowali się do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników:
  Kl. I - III
  - Michalina Zalewska
  - Ula Niegowska
  - Aleksandra Skibowska

  Kl. IV - VI
  - Klaudia Oponowicz
  - Jakub Leszczyński
  - Adam Maniecki

  -->> W piątek 15 kwietnia 2016 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.
  Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych województwa mazowieckiego. W konkursie wzięło udział 17 drużyn – 46 uczniów w kategoriach klasowych: I - III i IV - VI.
  Uczniowie rozpoczęli pisanie testów o godz. 10.30. Wszystkich uczestników dopingowali nauczyciele oraz rodzice i dziadkowie. Podczas konkursu opiekunowie zwiedzali bibliotekę poznając takie miejsca jak: magazyny, wypożyczalnia, czytelnia. Po zakończeniu półfinału wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pozowali do wspólnego zdjęcia.

  Trochę statystyki...

  Opiekunowie: Weronika Szymankiewicz
  Agnieszka Cichy


  >>> Zapraszamy do galerii:


  ****************************************************

  Rok szkolny 2014/2015:

  ****************************************************

  -->> W pierwszym tygodniu czerwca nasza szkoła wzięła udział w obchodach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego pod hasłem "Cała Polska czyta w bibliotekach".
  Jest to doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
  W tym roku cała Polska rozpoczęła czytanie od "Lokomotywy" Juliana Tuwima.
  Bibliotekarz p. Agnieszka Cichy wraz z uczniami z Samorządu Uczniowskiego z kl. VI a czytali w kl. I - III kolejno: "Lokomotywę", "Rzepkę", "Ptasie Radio", "Koszmarnego Karolka".
  Natomiast w kl. IV - VI - "Dynastię Miziołków".
  Młodzi słuchacze z entuzjazmem przyjęli czytających i z zapałem recytowali wiersze Juliana Tuwima.
  Uczniowie klas młodszych do wiersza "Lokomotywa" wykonali mnóstwo pięknych prac plastycznych.

  Prace cz. 1, cz. 2.

  Opracowanie: Agnieszka Cichy


  ****************************************************

  "ZDECYDUJ, CO BĘDZIESZ CZYTAĆ!
  – OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIąŻEK"

  -->> Statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, dlatego też redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek by dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani. Patronat nad wyborami objęła pani Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.
  W naszej szkole wybory przeprowadzone zostały 6.03.2015 r., 9.03.2015 r. Wzięły w nich udział uczniowie klas II-VI. Okazało się, że uczniowie chętnie sięgają po lektury tj. "Opowieści z Narnii", "Hobbit", "Dzieci z Bullerbyn", czy "Kubuś Puchatek".
  Zachęcamy do czytelnictwa, bo książki wzbogacają nasze słownictwo i pobudzają wyobraźnię!

  Opiekunowie wyborów:
  P. Agnieszka Cichy
  P. Weronika Szymankiewicz
  P. Kamila Tyburska

  ****************************************************

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - "Świętujemy w październiku"

  "Pozostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej"

  Prośba do wszystkich Nauczycieli i Uczniów naszej szkoły:
  • Zrób przegląd swojej domowej biblioteczki, pomyśl którą z książek możesz przynieść w prezencie do biblioteki szkolnej z okazji jej święta /uczniowie pytają o zgodę rodziców/;
  • Książka powinna być w bardzo dobrym stanie, przeznaczona dla uczniów w wieku od 7 do 13 lat;
  • Do książki którą ofiarujesz włóż kartkę, napisz na niej swoje imię i nazwisko oraz klasę.


  Dołącz również zgodę rodziców.
  Książki można przynosić w dniach 29.10.2014r. – 31.10.2014r.

  ****************************************************

  KONKURS PLASTYCZNY DLA CZYTELNIKÓW
  KLAS IV-VI pt.: "REBUS LITERACKI"

  Zasady konkursu:

  • Należy wykonać rebus, którego rozwiązaniem będzie tytuł książki (lektury bądź książki, która znajduje się w bibliotece).
  • Rebus może być wykonany dowolną techniką.
  • Format pracy: A3, lub A4.
  • Na odwrocie strony należy podać: imię i nazwisko, klasę oraz rozwiązanie rebusu (tytuł książki).
  • Termin składania prac: 31.10.2014r.
  • Miejsce składania prac: biblioteka.


  ****************************************************

  Konkurs plastyczny dla czytelników klas II-III
  pt: "MÓJ ULUBIONY BOHATER KSIąŻKOWY."

  Tematem konkursu jest przedstawienie swojego ulubionego bohatera książkowego.

  Zasady konkursu:

  • W konkursie wziąć mogą uczniowie klas II-III.
  • Każdy uczestnik konkursu może złożyć jedną wykonaną samodzielnie pracę formatu A3 lub A4.
  • Technika dowolna: farby, wyklejanki, wydzieranki, kredki, ołówek itp.
  • Pracę należy podpisać na odwrocie imieniem, nazwiskiem i klasą.
  • Termin składania prac: 31.10.2014r.
  • Miejsce składania prac - biblioteka.


  • Kryteria oceny:
  • estetyka pracy,
  • zgodność z tematem,
  • pomysłowość i oryginalność wykonania,
  • walory graficzne.


  ****************************************************

  W październiku biblioteka szkolna włączyła się do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
  Hasło tegorocznego Święta - "Kto czyta książki - ten żyje podwójnie."
  Do przygotowań włączyli się członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki. Zorganizowana została akcja "Czas na książkę - przerwy z literaturą dziecięcą". Chętni uczniowie spotykali się podczas długiej przerwy w sali obok biblioteki, gdzie p. pedagog D. Kołaczyńska czytała wybrane przez uczniów książki. Ponadto bibliotekarz A. Cichy, pedagog D. Kołaczyńska, p. K. Tyburska, p. M. Żmuda systematycznie czytały baśnie w kl. "0" oraz w świetlicy szkolnej. Spotkania te były uwieńczone wspólnie wykonaną pracą plastyczną. Uczniowie za każdym razem odgadywali zagadki, a w zamian byli częstowani słodyczami.
  Do akcji "Cała polska czyta dzieciom" włączyli się również rodzice z kl. "0".
  Akcja przygotowana przez Koło Przyjaciół Biblioteki, miała na celu pokazanie uczniom alternatywnego sposobu spędzania przerw w szkole i rozbudzenie czytelnictwa wśród dzieci.
  Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki rozpropagowali akcję pod hasłem "Pozostaw ślad po sobie, w bibliotece szkolnej" - kierowaną do wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
  Dzieci ofiarowały bibliotece wiele książek o różnej tematyce. Za ten piękny gest pragniemy podziękować uczniom: I. Jadczak, O. Matera, Ł. Mościckiemu, J. Góreckiemu, A. Wilczyńskiej, J. Pieńczukowi, S. Szczepańskiemu, J. Poznańskiemu, J. Marcinkiewicz, J. Pich, oraz p. Weronice Szymankiewicz.
  W ubiegłym roku p. A. Cichy i p. A. Ciborowska we współpracy z pracownikami szkoły i uczniami zbierały makulaturę i różne surowce wtórne. Dzięki ich sprzedaży udało się uzbierać aż 400 zł! Ta kwota została w całości przekazana na zakup nowych książek do szkolnej biblioteki. Dlatego też w związku ze świętem Bibliotek Szkolnych zostały zakupione nowości wydawnicze, bestsellery młodzieżowe polecane przez uczniów naszej szkoły oraz przepiękne książeczki z dużymi literami dla najmłodszych.
  Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu jej zbiórki pragniemy serdecznie podziękować.
  Również, Pani Dyrektor w październiku zakupiła do biblioteki mnóstwo nowych lektur.
  Zapraszamy do biblioteki w celu zapoznania się z zakupionymi nowościami.
  W naszej szkole w październiku biblioteka ogłosiła dwa konkursy. Dla klas II-III konkurs plastyczny "Mój ulubiony bohater książkowy" i dla klas IV-VI konkurs plastyczny "Rebus Literacki".
  Otrzymaliśmy mnóstwo prac, wśród autorów wyłoniliśmy zwycięzców.
  Wyróżnieni zostali w klasach II-III: Bartosz Łykowski, Jakub Michalski, Ola Wysocka, Anatola Liwska, Zuzanna Ciszkowska, Chelsea Aiston, Dominika Kostrzewa, Oliwia Kobylińska, Dominika Lis.
  W klasach IV-VI: Łukasz Mościcki, Aleksandra Kowalik, Amelia Kamzelska, Julia Marcinkiewicz, Jakub Pieńczuk. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w dalszych konkursach.

  ****************************************************

  Rok szkolny 2013/2014:

  ****************************************************

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2013

  -->> Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień, od 2008 r. - cały październik.
  Hasło tegorocznego święta - "Biblioteki szkolne - bramy do życia".
  Z okazji tego święta w październiku nasza biblioteka wyglądała uroczyście. Do przygotowań włączyli się członkowie koła przyjaciół biblioteki. Przez cały październik na uczniów czekały niespodzianki.
  W pierwszym i drugim tygodniu października odbyła się akcja "Czas na książkę - przerwy z literaturą dziecięcą." Podczas długich przerw uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z książką. Pani pedagog oraz uczennice należące do koła bibliotecznego czytały fragmenty swoich ulubionych książek. Ponadto bibliotekarz , p. A. Ciborowska oraz uczennice z klasy Vc systematycznie czytały baśnie w klasie "0". Dzieci do poznanych baśni wykonywały ilustracje. Wszystkie spotkania cieszyły się wielkim zainteresowaniem.
  W ostatnim tygodniu października każdy kto odwiedził bibliotekę, wypożyczył książkę mógł liczyć na słodki poczęstunek i drobny pamiątkowy upominek. Uczennice z koła przyjaciół biblioteki przygotowały z kolorowego papieru blisko 100 zakładek pięknie ręcznie zdobionych, które również można było w tych dniach dostać. Chętni uczniowie mogli sami podczas długich przerw zrobić swoją zakładkę.
  Jak co roku uczniowie przyłączyli się do akcji "Pozostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej." Podarowali bibliotece swoje książki. Są to: Agnieszka Kania, Julia Marcinkiewicz, Jaś Poznański, Oliwia Szymańska, Jakub Górecki, Julia Górecka, Maja Michalik.
  Za ten piękny gest pragniemy im serdecznie podziękować.
  W naszej szkole w październiku biblioteka szkolna ogłosiła dwa konkursy. Dla klas II - III konkurs plastyczny: "Laurka z życzeniami dla biblioteki", dla klas IV - VI konkurs literacki: "Ulubiona książka z biblioteki".
  Celem konkursu plastycznego dla klas II - III było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania książką i biblioteką, wdrażanie do estetyki i pomysłowości podczas wykonywania prac.
  Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Biblioteka otrzymała 89 przepięknych laurek z życzeniami. Życzono przede wszystkim nowych książek i wielu czytelników. Komisja konkursowa miała bardzo trudny wybór. Postanowiono aby w każdej klasie wyróżnić 2-3 osoby dyplomami i książkami a wszystkich biorących udział w konkursie nagrodzić za ogromne zaangażowanie lizakami i zakładkami z planem lekcji.
  Ponadto wszystkie laurki zostały wyeksponowane na głównym korytarzu szkolnym.
  W konkursie "Laurka dla biblioteki" zostali wyróżnieni:
  Maja Michalik, Tobiasz Gosk, Wiktoria Łukasiewicz, Dominika Mąka, Julia Gałucha, Julia Pieńczuk, Gabrysia Wydryszek, Mateusz Rasiński, Ola Zych, Wiktoria Leszczyńska, Patryk Drużkowski, Edwin Gronowski, Sylwia Stokowska, Ola Paź, Kacper Stankiewicz, Jakub Czerniec, Natalia Teofilak, Natalia Marciniak, Agnieszka Kania, Bartosz Palesa.
  Dla klas IV - VI został ogłoszony konkurs "Ulubiona książka z biblioteki". Uczniowie pisali list do kolegi, w którym mieli zachęcić go do wypożyczenia książki z naszej biblioteki szkolnej. Konkurs uczył wrażliwości, zachęcał do czytania oraz do dzielenia się przemyśleniami na temat przeczytanej lektury. Uczniowie pogłębili swoje zainteresowania czytelnicze oraz rozwijali zdolności pisarskie.
  Wyróżniono trzy listy. Uczniowie ci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz zakładki. Dodatkowo ich prace zostały opublikowane w gazetce szkolnej "Lustro Jedynki".
  W konkursie "Ulubiona książka z biblioteki" zostali wyróżnieni:
  Julia Górecka, Julia Pich, Zuzanna Klos.
  Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

  Zapraszamy do galerii:

  ****************************************************

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
  biblioteka szkolna ogłasza konkursy:

  1. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW KLAS IV - VI
  "Ulubiona książka z biblioteki"

  Należy napisać list do kolegi, koleżanki w którym zachęca się do przeczytania ulubionej książki z biblioteki.

  Cele konkursu:

  - Kultywowanie tradycji pisania listów.
  - Kształcenie umiejętności redagowania listów.
  - Utrwalenie zasad obowiązujących przy redagowaniu listów.

  Zasady konkursu:

  - Listy powinny być napisane odręcznie, włożone do zaadresowanej koperty.
  - Listy powinny być skierowane do prawdziwego lub fikcyjnego przyjaciela. Należy w nich zachęcić do przeczytania książki.
  - W pracy należy uwzględnić wszystkie wyznaczniki listu.
  - Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone a trzy z nich opublikowane w gazetce szkolnej "Lustro Jedynki."

  Podstawowe kryteria oceny pracy:

  1. Jasny i logiczny tok wypowiedzi.
  2. Wyjaśnienie celu i okoliczności pisania listu.
  3. Osobisty ton wypowiedzi, wyrażenie własnych sądów.
  4. Zachowanie formalnych wyróżników listu /miejscowość i data po prawej stronie, zwrot do adresata, formuły końcowe, zwroty grzecznościowe/.
  5. Kompozycja i właściwy graficzny układ tekstu.
  6. Poprawność językowa, ortograficzna, interpunkcyjna.

  2. KONKURS DLA CZYTELNIKÓW KLAS II - III

  "Laurka z życzeniami dla biblioteki"

  REGULAMIN KONKURSU:

  - Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.
  - W konkursie mogą wziąć udział chętni uczniowie z klas II-III.
  - Zadaniem konkursowym jest wykonanie laurki z życzeniami dla biblioteki.
  - Pracę należy wykonać na kartce z bloku rysunkowego.
  - Technika wykonania pracy - dowolna.
  - Każda praca powinna być opatrzona imieniem i nazwiskiem ucznia, należy podać również klasę, informacje umieszczamy na odwrocie.
  - Gotowe prace powinny być dostarczone do biblioteki szkolnej do dnia 29.10.2013r. (wtorek).
  - Prace oceni powołana komisja, biorąc pod uwagę następujące kryteria: samodzielność, oryginalność, walory estetyczne pracy.
  - Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.


  ****************************************************

  Rok szkolny 2012/2013:

  W dniach 03.09.2013 r. - 15.11.2013 r. skontrum - kontrola zbiorów bibliotecznych.

  Biblioteka nieczynna.

  -->> W ramach obchodów roku Juliana Tuwima w naszej szkole prowadzone były warsztaty głośnego czytania poezji tego autora. Inicjatorami spotkań byli : p. Agnieszka Cichy oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy przygotowywali uczennice z klas Vb i IVc do prezentacji wierszy. Były to: Iza Jadczak, Oliwia Wojtera, Olga Matera, Julita Traczyk, Ola Wilczyńska, Weronika Jabłecka, Oliwia Pachulska, Sandra Kopyścińska, Julia Olszewska.
  Dziewczynki głośno czytały swoim młodszym kolegom następujące wiersze: Abecadło, Bambo, Kotek, Dyzio marzyciel, Ptasie radio, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci, Okulary, Zosia Samosia, Rzepka, Słoń Trąbalski, Dżońcio i wiele innych.
  Podczas długich przerw chętni uczniowie przychodzili także do sali nr 11, gdzie pod kierunkiem p. Joanny Karłowicz-Budzik analizowali wybrane utwory.
  Te działania miały na celu zapoznanie uczniów z poezją Tuwima, a także przygotowanie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin.

  Zapraszamy do galerii:

  ****************************************************

  Rok szkolny 2011/2012:

 • Wykaz lektur dla klas II - VI
 • (Plik tekstowy WORD do pobrania - 52 KB)

  ****************************************************

  Koło Przyjaciół Biblioteki

  W bibliotece działa Koło Przyjaciół Biblioteki, w skład którego wchodzą uczennice z klas IV zainteresowane książką i działalnością biblioteki. W roku szkolnym 2011/2012 do koła należą:
  Zuzanna Klos kl. IVa, Katarzyna Lewandowska kl. IVa, Karolina Jastrzębska kl. IV c, Klara Kozoń kl. IVd, Klaudia Wojtowicz kl. IVd.

  Koło Przyjaciół Biblioteki w październiku ogłosiło plebiscyt na "BAŚŃ WSZECH CZASÓW". Przez trzy tygodnie uczniowie klas II – VI mogli oddawać głos na wybraną baśń. Najwięcej głosów otrzymały następujące baśnie: "Kot w butach", "Kopciuszek", "Dziewczynka z zapałkami."

  Jednocześnie zapytaliśmy wszystkich nauczycieli o "ulubioną książkę z dzieciństwa." Największą popularnością wśród nauczycieli cieszyły się "Dzieci z Bullerbyn." Szczegółowe informacje oraz wystawa ulubionych książek z dzieciństwa wskazanych przez nauczycieli będzie przygotowana w bibliotece.

  ****************************************************


  25 listopada to światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji tego święta w bibliotece można było obejrzeć wystawkę książek o misiach i niedźwiedziach oraz gazetkę prezentującą najbardziej znane niedźwiadki z książek i filmów.
  Uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki z okazji tego święta przygotowały zabawy integracyjne dla kl "O." Celem tej uroczystości było: zapoznanie dzieci z historią powstania Dnia Pluszowego Misia, przedstawienie sylwetek misiów, zachęcenie dzieci do czytania książek.
  25listopada uczniowie kl. "O" przyszli do szkoły ze swoimi pluszakami. Dzieci opowiadały o swoich misiach a następnie aktywnie wzięły udział w przygotowanych zabawach. Zbierały wykałaczki wielką rękawicą, rysowały misie z zasłoniętymi oczyma, lepiły misie z masy solnej.

  Najprzyjemniejsze było podsumowanie uroczystości. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę: zakładkę wykonaną przez uczennice z Koła Przyjaciół Biblioteki oraz tytuł Przyjaciela Pluszowego Misia.

  Zapraszamy do galerii:

  ****************************************************


  Hasło Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych w 2011 r. brzmi: "Biblioteki szkolne przygotowują uczniów do życia"
  Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999r. jako jeden dzień, a w 2008r. obchody zostały wydłużone do końca października. Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
  Z okazji tego święta nasza biblioteka wyglądała uroczyście. Do przygotowań włączyli się członkowie koła przyjaciół biblioteki.
  Każdy kto odwiedził bibliotekę mógł liczyć na słodki poczęstunek i drobny upominek. Uczniowie i nauczyciele chętnie odwiedzali bibliotekę, obdarowywali ją książkami. Szczególne podziękowanie dla p. Ewy Stańczak, Ani Dąbrowskiej, Kasi Lewandowskiej.
  W październiku ogłosiliśmy plebiscyt na "BAśŃ WSZECH CZASÓW." Wyniki podamy wkrótce.

  ****************************************************

  Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w następujących konkursach:


  Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas II, III, IV, V, VI. Konkurs trwa od 2 listopada 2011 roku do końca kwietnia 2012 roku.
  Głównym celem konkursu jest propagowanie czytelnictwa książek wśród uczniów naszej szkoły, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, umiejętności formułowania zwięzłej wypowiedzi pisemnej, poprawnej stylistycznie i ortograficznie – na temat przeczytanej książki.
  Format dzienniczka: dowolny zeszyt A5
  Na stronie tytułowej dzienniczka należy umieścić następujące dane:
  1. "Dzienniczek moich ulubionych książek"
  2. Imię, nazwisko, klasa.
  Strona tytułowa oraz kolejne strony z wpisami lektur mogą być ozdobione rysunkami, ilustracjami, wyklejankami itp.
  (technika dowolna).
  Wpis do dzienniczka na temat przeczytanej książki powinien zawierać:

  - Imię i nazwisko autora i ilustratora przeczytanej książki
  - Tytuł książki
  - Ilustrację do przeczytanej książki
  - Krótką wypowiedź pisemną na temat przeczytanej książki, dotyczącą głównie opisanych w utworze wydarzeń i bohaterów; można też wyrażać własną opinię o przeczytanej książce, reklamować ją, cytować najciekawsze fragmenty itp.
  Należy pamiętać o poprawnej ortografii. Finał konkursu czerwiec 2012r.

  ****************************************************

  Rok szkolny 2010/2011:

 • Wykaz lektur dla klas II - VI
 • (Plik tekstowy WORD do pobrania - 52 KB)

  -->> W lutym 2011 r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs informatyczny pt.: "Najciekawsze logo biblioteki szkolnej"

  Laureatami zostali:

  I miejsce zajął Norbert Chojnacki z kl. Va  Wyróżnienia otrzymali:

  Izabela Żach z kl. Va


  Zuzanna Kossacka z kl. Va


  Przemysław Dąbrowski z kl. Va


  Hubert Dobrzeniecki z kl. Va


  Hubert Gontarz z kl. Va


  Andrzej Adamski z kl. Va  Laureaci otrzymali dyplomy oraz ciekawe książki. Gratulujemy!!!

  ****************************************************

  Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie - D.P. 2006