..:: MENU ::..
..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: SAMORZĄD UCZNIOWSKI::..
..:: SUKCESY ::..
..:: SUKCESY SPORTOWE::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: LINKI ::..
..:: DLA RODZICÓW ::..
..:: KRYTERIA OCEN ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY ::..
..:: TERMINARZ ZEBRAŃ ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: ZAPISY DO KL. I :..
..:: KONTAKT ::..
.: DZIAŁANIA SZKOŁY :.
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: PEDAGOG ::..
..:: LOGOPEDA ::..
..:: LUSTRO ::..
..:: HISTORIA ::..
..:: ZESPÓŁ FLETOWY ::..
..:: ZAJĘCIA UNIJNE ::..
..:: UKS LOTNIK ::..
..:: NAPISALI O NAS ::..
..:: ABSOLWENCI ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NASZA SZKOŁA ::..
monitoring pozycji
> Hymn szkoły-mp3
> Hymn szkoły-mp4
415 MB

> Hymn szkoły-tekst
KRS - 0000124134 Hasło naszej szkoły - "PILOT"

KATYŃ...ocalić od zapomnienia
"Tam (...) zabito wiarę, nadzieję, miłość, jednym strzałem w tył
głowy."


WIĘCEJ
Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl


    Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
    Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.


.: Dziennik elektroniczny 2014/2015 :.


(Logowanie dla rodziców)

Rozkład jazdy autobusu szkolnego
obowiązujący od 22 września 2014 roku.

---------------------------------------

Regulamin sprawowania opieki nad uczniami
w czasie ich przewozu do i ze szkoły


.: DLA RODZICÓW:.

Ulotka informacyjna "Sześciolatek w szkole"
zawierająca podstawowe i praktyczne informacje związane z obniżeniem wieku obowiązku szkolnego
    

A K T U A L N O Ś C I:
DEKALOG CYFROWEGO OBYWATELADopalacze. Gdzie szukać pomocy?
Najważniejsze numery telefonów.

-->> W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze - sprzedają śmierć!
Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy.

800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,
116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,
800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,
112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Więcej >>>> TUTAJSkładam serdeczne podziękowania nauczycielom, pracownikom szkoły za rzetelność, wytrwałość, za serce i zaangażowanie, za solidną, sumienną współpracę. Dziękuję za całoroczny trud przygotowania dzieci i młodzieży do podejmowania wyzwań.

Słowa podziękowania i życzenia kieruję do rodziców, którzy wspierają działania szkoły, mądrze kochają i współpracują ze szkołą. Jesteście wspaniałymi, mądrymi partnerami w procesie wychowania. Liczymy, że nasze wychowanie idzie w parze z wychowaniem w rodzinie.

Uczniom życzę aby wakacje były okresem radości, udanej zabawy i wytchnienia w otoczeniu przyrody. Odpoczywajcie od trudów nauki i nabierzcie sił do podejmowania kolejnych wyzwań.

My dorośli pamiętajmy, aby stworzyć warunki zapewniające bezpieczeństwo dzieciom. Niech każda wakacyjna przygoda kończy się szczęśliwym powrotem do domu i szkoły.

DYREKTOR SZKOŁY
UWAGA!!!

W związku z prowadzonymi pracami budowlanymi na terenie całej szkoły ze względów bezpieczeństwa prosimy nie korzystać z boiska szkolnego.
Zapraszamy na obiekty sportowe Stadionu "MAZUR"
lub "ORLIKA".
Harmonogram reformy podręcznikowej
od nowego roku szkolnego 2015/2016

W nadchodzącym roku szkolnym 2015/2016 podręczniki będą darmowe - z punktu widzenia rodzica - dla uczniów klasy pierwszej, drugiej i czwartej szkoły podstawowej.

Szkoła podstawowa, I klasa:
Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik "Nasz elementarz". Ten sam, z którego w ubiegłym roku uczyli się pierwszoklasiści. Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka, drugi język obcy).

Szkoła podstawowa, II klasa:
Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik "Nasza szkoła". Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka, drugi język obcy).

Szkoła podstawowa, IV klasa:
Nie musisz kupować ani podręczników, ani ćwiczeń. Chyba, że do przedmiotów nieobowiązkowych. To szkoła kupi komplet podręczników i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Na ćwiczenia otrzyma 25 zł/ucznia. Kolejne 140 zł na każdego ucznia dostanie na zakup podręczników. Będą to zupełnie nowe książki, kupione na rynku od wydawców. Muszą być wieloletnie, tzn. nie mogą zawierać miejsc do wypełniania, wpisywania, wycinania, itp. Kupione w tym roku podręczniki posłużą trzem kolejnym rocznikom uczniów.

Więcej >>>> TUTAJ - plakat


Wykaz podręczników do zakupu bez zmian dla klas:
III, V i VI
>>>>> TUTAJ


Nastąpiła zmiana podręcznika w klasie piątej do j. angielskiego: "Today 3", E. Stiles, S. Zervas konsultacja B. Abbs, I. Freebaim, P. Steinbrich - książka ucznia + zeszyt ćwiczeń.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

-->> W końcu nadeszła chwila, na którą czekali wszyscy uczniowie. W miniony czwartek, 25 czerwca o godz. 17.00 w radzymińskiej "Stalowej Jedynce" zakończył się rok szkolny 2014/2015 dla uczniów klas I - III. Dzień później zakończenie nauki świętowali uczniowie klas IV - VI.

Więcej w artykule "Żegnaj Szkoło! Lato czeka!!!" tygodnika regionalnego Kurier W z dnia 2 lipca 2015 roku.

>>> Zapraszamy do galerii:BEZPIECZNE WAKACJE 2015

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2015, w której nasza szkoła bierze udział już kolejny raz jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.
Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

Akcja trwa od 11 maja do 30 września 2015 roku.

W ramach akcji w szkole przeprowadzone zostaną następujące formy promowania bezpieczeństwa:
- zajęcia z zakresu promowania zasad bezpieczeństwa wg scenariusza organizatorów,
- umieszczenie banneru na stronie internetowej szkoły,
- lekcje o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły,
- nauka zasad ruchu drogowego na zajęciach technicznych,
- zajęcia z udzielania pierwszej pomocy,
- pogadanka nt. bezpieczeństwa i zagrożeń podczas korzystania z Internetu na zajęciach komputerowych i godzinach wychowawczych.

Koordynator akcji w szkole: Dorota Poznańska
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
2014/2015

-->> Klasy I - III oraz "0" zapraszamy na zakończenie roku szkolnego dnia 25 czerwca 2015 r. (czwartek) na godz. 17.00.

-->> Klasy IV - VI zapraszamy na zakończenie roku szkolnego dnia 26 czerwca 2015 r. na godz. 09.00 (po Mszy Św. w Kolegiacie radzymińskiej).

Zapraszamy :)
Mecz Nauczyciele kontra Uczniowie

-->> Dzień przed rozdaniem świadectw 25 czerwca 2015 r. uczniowie Stalowej Jedynki zebrali się na boisku szkolnym. Tu właśnie odbył się kolejny raz mecz piłki nożnej. Kibice zajęli miejsca wokół boiska, a na płycie pojawili się bohaterowie tego wydarzenia czyli drużyna uczniów i przeciwna drużyna nauczycieli wspomagana przez rodziców i pracowników technicznych naszej szkoły w składzie: Mirosław Fabisiak, Grzegorz Jeleń, Arkadiusz Kostrzębski, ks. Paweł Placek, ks. Jarosław Wyszomierski, Marek Dobrzyniecki, Marek Rowicki, Jan Stankiewicz. Arbitrem sędziowskim była tradycyjnie nasza szkolna absolwentka Natalia Rosłon, a komentowaniem meczu zajęła się p. Katarzyna Rostkowska nauczycielka wych. fizycznego.
Kiedy gwizdek sędziego oznajmił rozpoczęcie meczu zawodnicy ostro ruszyli do ataku. Przy głośnym dopingu uczniów zawodnicy zacięcie walczyli o posiadanie piłki i upragniony gol. Sprawa wcale nie była łatwa, piłka toczyła się szybko pod obiema bramkami, żółte koszulki (uczniowie) nie szczędzili sił w pokonaniu i kontrataków.
Pierwszy gol strzelili nauczyciele, ale ostry doping kolegów i waleczna postawa uczniów sprawiła, że uczniowie szybko odrobili straty i w efekcie wygrali ten mecz wynikiem 10:8.
Emocjom i okrzykom radości nie było końca, kiedy raz po raz padały bramki. Wszyscy uczniowie odznaczyli się wielką wolą walki, ale królami strzelców okrzyknięto Adriana Gałuchę i Łukasza Mościckiego.
Na koniec, jak przystało na poważne zawody zwycięzcy otrzymali puchar i medale. I tak oto uczniowie Stalowej Jedynki mogli myśleć już tylko o wymarzonych wakacjach.

Opracowanie: SP 1

>>> Zapraszamy do galerii:-->> W środę 24 czerwca uczniowie klas IV d, IV c i V c pod opieką wychowawców udali się do Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie na spektakl Teatru Dzieci - Dzieciom pod tajemniczo brzmiącym tytułem "Na przerwie".
Nasza wizyta w Sali nie była przypadkowa, bowiem na scenie występowali nasi koledzy i koleżanki (w sumie na scenie grało ich aż siedmioro). W ciszy i skupieniu przerywanymi salwami śmiechu wędrowaliśmy wraz z młodymi aktorami po wertepach uczniowskiego życia. Gorące i rzęsiste brawa najlepiej świadczyły, że warto było uczestniczyć w tak wspaniałym przedstawieniu.

Opracowanie: SP 1

>>> Zapraszamy do galerii:
>>> Kronika " Z życia przedszkola" - kl. "0" w Łosiu -

rok szkolny 2014/2015.Wychowawca - Wiesława Kraszewska
Finał I Konkursu Historycznego "Bitwa Warszawska 1920 roku"
Młodzież z Grodzieńszczyzny, Wileńszczyzny i Ziemi Cudu nad Wisłą nagrodzona!!!

-->> W ubiegły piątek, 19 czerwca w Ossowie, uroczyście wręczono nagrody zwycięzcom pierwszej edycji konkursu historycznego "Bitwa Warszawska 1920". Laureatów swoją obecnością zaszczyciła pani Zofia Pilecka-Optułowicz, córka legendarnego rotmistrza Witolda Pileckiego...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Młodzież z Grodzieńszczyzny, Wileńszczyzny i Ziemi Cudu nad Wisłą nagrodzona!!!" w tygodniku regionalnym Kurier W nr 23 z dnia 23.06.2015 r.

Zapraszamy do galerii:"Każdy żołnierz, który bił się pod Radzyminem tam właśnie obronił stolicę, tam ocalił Ojczyznę..."


-->> 19 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk. pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbył się uroczysty apel poświęcony 95. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., stoczonej m. in.: na ulicach i przedpolach Radzymina...

Więcej w zakładce Napisali o nas: artykuł "Każdy żołnierz, który bił się pod Radzyminem tam właśnie obronił stolicę, tam ocalił Ojczyznę..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 23 z dnia 23.06.2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:Szkolny konkurs fotograficzny
"Radzymin wczoraj i dziś" został rozstrzygnięty

-->> Po długich i niezwykle burzliwych obradach Komisja Sędziowska wyłoniła laureatów szkolnego konkursu fotograficznego: "Radzymin wczoraj i dziś".
W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas IV - VI, którzy zgłosili 102 samodzielnie wykonane fotografie przedstawiające zarówno zabytki, jak i współczesną zabudowę naszego miasta.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Julia Stańczak uczennica klasy V d
II miejsce - Aleksandra Gryniewicz uczennica klasy IV b
III miejsce - Julia Kwiatkowska uczennica klasy IV d
Wyróżnienia otrzymali:
- Jakub Gajewski uczeń klasy IV d
- Natalia Marciniak uczennica klasy IV d
- Aleksandra Sosnowska uczennica klasy V d
Głównym celem konkursu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski i Koło Historyczne "Wiarus" działające przy naszej szkole jest zainteresowanie młodzieży historią naszej "małej ojczyzny" i ukazanie jej na tle ważnych wydarzeń w historii Polski i świata.
Konkurs został zorganizowany z okazji przypadającej 5 września 2015 roku 540 rocznicy nadania Radzyminowi praw miejskich. Patronat Honorowy nad konkursem objął tygodnik regionalny Kurier W.
Wręczenie nagród książkowych i dyplomów odbyło się pod koniec roku szkolnego. Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy wszystkich do udziału w konkursach w przyszłym roku.

Koło Historyczne "Wiarus"
Samorząd Uczniowski

>>> LAUREACI KONKURSU:-->> W piątkowy poranek 19.06.2015 r. pierwszaki z klas: Ia, Ib, Ic, Ie, If, Ig po opieką wychowawczyń udały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie.
Głównym celem wyprawy było zapoznanie się z pracą strażaka. Dzięki uprzejmości panów Strażaków, uczniowie mogli obejrzeć wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, stanowiący wyposażenie jednostki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały pogadanki o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo - gaśniczych. Pan strażak Paweł zaznajomił uczniów z zasadami bezpieczeństwa w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Niebywałą atrakcją dla dzieci było wejście do wozu strażackiego i możliwość usłyszenia sygnałów, których strażacy używają, gdy jadą do gaszenia pożaru lub wyruszają w celu ratowania osób poszkodowanych w wypadkach drogowych.
Spotkanie zakończono wręczeniem pamiątkowego obrazka, narysowanego przez uczennicę z kl. Ia oraz złożeniem podziękowań za bardzo miłe przyjęcie.

Opracowanie: Aneta Jusińska


>>> Zapraszamy do galerii:I Dzień Scratch'a w Radzyminie

-->> Dnia 18 czerwca 2015 r. dwunastu uczniów pod opieką mentorów: p. Doroty Poznańskiej i p. Anety Jusińskiej wzięło udział w warsztatach komputerowych organizowanych przez Fundację Kamyk oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Słupnie w ramach Dnia Scratcha w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Podczas warsztatów uczniowie zobaczyli również fantastyczne wydruki z drukarki 3D, robot z klocków lego jeżdżący sprawnie wytyczoną drogą, mogli też poćwiczyć umiejętnośc żonglerki oraz szybkiego i sprawnego zapamiętywania.
Celem warsztatów komputerowych było przede wszystkim rozbudzenie w młodych nie tylko radości z konsumpcji elektronicznych mediów, ale i zamiłowanie do ich tworzenia. Programowanie, pisanie blogów, tworzenie kanałów filmowych, organizowanie cyfrowych społeczności i klubów zainteresowań - to upodobania, które warto wzmacniać i nagradzać. Prawdziwymi władcami przyszłości nie będą ci, którzy biernie obsługują informatyczne zabawki, lecz ci którzy potrafią za ich pomocą wpływać na innych.
Scratch to środowisko programistyczne stworzone głównie z myślą o dzieciach. Programowanie w Scratch’u opiera się na łączeniu ze sobą klocków/kamyków, czyli poleceń do wykonania. Można w nim tworzyć różne rysunki i animacje, ciekawe opowiadania multimedialne, muzyczne utwory wraz z wizualizacją oraz różnego rodzaju gry.

Zainteresowanych programowaniem w SCRATCHu zapraszamy na stronę www.scratch.mit.edu

Opracowanie: Dorota Poznańska


>>> Zapraszamy do galerii:Szkolny konkurs fotograficzny
"Bocian biały - symbol Mazowsza" został rozstrzygnięty

-->> Po długich i niezwykle burzliwych obradach Komisja Sędziowska wyłoniła laureatów XI edycji szkolnego konkursu fotograficznego: "Bocian biały - symbol Mazowsza" Komisja Sędziowska postanowiono przyznać w konkursie tylko jedno pierwsze miejsce i jedno wyróżnienie.
I miejsce przyznano Zuzannie Szymborskiej uczennicy z klasy IV b.
Wyróżnienie otrzymała zaś Aleksandra Sosnowska uczennica klasy IV d.

Głównym celem XI edycji konkursu zorganizowanego przez Kolo Przyrodnicze "Orlik" działające przy naszej szkole jest zainteresowanie uczniów przyrodą, wzbudzanie wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody i jej poszanowanie przez uczniów, oraz pogłębianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, potrzebach i sposobie jej ochrony.
Konkurs odbył się pod Patronatem Honorowym tygodnika regionalnego Kurier W.
Wręczenie nagród książkowych i dyplomów odbyło się pod koniec roku szkolnego. Serdecznie gratulujemy laureatom i zapraszamy wszystkich do udziału w XII edycji konkursu w przyszłym roku.

Koło Przyrodnicze "Orlik"

Zapraszamy do galerii:Uczniowie z Miasta Cudu nad Wisłą, wśród laureatów konkursu plastycznego "Mazowsze - moja mała Ojczyzna..."

-->> We wtorek, 16 czerwca w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika "Mazowsze - moja mała Ojczyzna..."

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Uczniowie z Miasta Cudu nad Wisłą, wśród laureatów konkursu plastycznego "Mazowsze - moja mała Ojczyzna..." W tygodniku regionalnym Kurier W nr 23 z dnia 23.06.2015 r.

>>> Wręczenie nagród laureatom:

>>> Nagrodzone prace konkursowe:IV Mistrzostwa Gminy w Tabliczce Mnożenia

-->> 15 czerwca odbyły się w naszej szkole IV Mistrzostwa Gminy w Tabliczce Mnożenia. Do rywalizacji przystąpiło 33 uczniów z pięciu szkół: SP nr1 ze Słupna, SP nr 2 ze Słupna, SP z Nadmy, SP z Ciemnego i SP 1 z Radzymina. Uczestnicy walczyli w czterech konkurencjach zaliczanych do klasyfikacji ogólnej oraz o tytuł "Królowej skakanki" i "Piłkarza matematyka". Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów, którzy zwyciężyli w Szkolnych Mistrzostwach. I tym razem wykazali się dużą wiedzą i szybkością, gdyż w swoich kategoriach wiekowych wygrali: Adrian Dąbrowski z klasy IVd, Weronika Bochenek z klasy IVc, Julia Górecka z klasy Vd, Łukasz Całka z klasy Vb. Pozostali: Kacper Derewecki, Julia Marcinkiewicz, Ada Parchan i Bartosz Gajda również zajmowali wysokie miejsca, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej szkół I miejsce zdobyła nasza szkoła.
Wszyscy laureaci otrzymali medale a szkoły pamiątkowe puchary.
Warto również zaznaczyć, że Mistrzostwa nie mogłyby się odbyć bez licznej grupy sędziów - uczniów klas szóstych, którzy czuwali nad przebiegiem wszystkich konkurencji.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy ten sukces!

Opracowanie: Anna Ciborowska
-->> W minioną sobotę, 13 czerwca 2015 r. podczas V Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie odbyła sie uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej "Epizody z historii najnowszej Polski".

Więcej w artykule "Młodzi twórcy komiksów historycznych z radzymińskiej "Stalowej Jedynki" laureatami w konkursie IPN-u!!!" tygodnika reginalnego Kurier W z dnia 17 czerwca 2015 rokuWycieczka klas IV na Farmę Iluzji

-->> Dnia 11 czerwca 2015 r. uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców: p. Anną Ciborowską, p. Weroniką Szymankiewicz, p. Agnieszką Cichy, p. Dorotą Poznańską
i p. Arkadiuszem Kostrzębskim uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji".

Program wycieczki był bardzo bogaty i zróżnicowany, przedstawiał się następująco:
- zwiedzanie Muzeum Iluzji oraz Latającej Chaty Tajemnic,
- zabawa przy lewitujących kuleczkach, zdjęcia przy głowie na talerzu oraz rzut oka do Studni Nieskończoności,
- szukanie rozwiązań zagadki Lewitującego Kranu i zabawa w poszukiwaczy przygód w Wiklinowym Labiryncie,
- przygody na Szlaku Trapera,
- wrażenie lewitacji w Tunelu Zapomnienia oraz spacer przez Lasek Doświadczeń,
- wizyta w mini-zoo, gdzie znajduje się unikatowa Zagroda Króliczków, wybieg dla mini-kózek, posterunek kucyka Czarusia czy też kraina żółwi, które mogliśmy nawet wziąć na ręcę,
- wspólne ćwiczenia wraz z brzozowymi ludkami na Zielonej ścieżce Zdrowia,
- spacer ścieżką Złudzeń oraz zabawa na polu dmuchawców,
- zaduma przy Niemożliwym Trójkącie, partyjka Gigantycznych Szachów oraz Mega Chińczyka,
- wizyta przy Meblach Olbrzyma oraz wspólne budowanie z Gigantycznych Klocków,
- świat do góry nogami, czyli przygoda w Zakręconym Domku, gdzie niektórzy stracili orientację położenia ciała względem podłogi ;)
- zagubienie się w Lustrzanym Labiryncie wraz z jego kolumnadami oraz wizyta w tajemniczym Ames Roomie,
- interaktywna wystawa "Grobowiec Faraona" - lekcja edukacyjna z czasów panowania Faraonów.
Na zakończenie przy wspólnym ognisku piekliśmy sobie kiełbaski oraz zakupiliśmy na pamiątkę wiele "magicznych" akcesoriów. Do szkoły wróciliśmy późnym popołudniem pełni niezapomnianych wrażeń i emocji.

Opracowanie: SP1


>>> Zapraszamy do galerii:-->> W czwartek 11 czerwca 2015 roku uczniowie klasy V d i IV e pod opieką wychowawców p. Joanny Nowakowskiej i p. Grzegorza Jelenia udali się na wycieczkę "Szlakiem miast i zamków Mazowsza".
W tym roku postanowiliśmy zwiedzić, poznać historię, zabytki Węgrowa i jego okolic. Pierwszym punktem wycieczki była mała osada Liw. Tu znajduje się słynny zamek - zbrojownia z przepiękną kolekcją broni palnej i broni białej. W gościnnych progach zamku przywitali nas panowie Dawid Kołodyński i Mikołaj Kasprowicz pracownicy muzeum, którzy zaprosili nas na niezwykle muzealne lekcje. Uczniowie klasy piątej wędrowali szlakiem średniowiecznych rycerzy, ich kultury i uzbrojenia. Czwartoklasiści natomiast odkrywali niezwykły świat podań i legend. Podzielenie na grupy z zaciekawieniem i nutką tajemniczości szukaliśmy tropów historii pomysłowo przez prowadzących ukrytych wśród starych pism, szyfrów w zakamarkach zamkowych komnat. Zabawa była wspaniała. Serdecznie za nią dziękujemy naszym miłym przewodnikom. Drugim punktem naszej wyprawy był Węgrów. Tu zwiedziliśmy Bazylikę, gdzie poznaliśmy tajemnicę znajdujących się ram fresków i lustra Twardowskiego, w którym można zobaczyć przyszłość. W kupieckim Domu Gdańskim podziwialiśmy okolicznościowe wystawy i warsztat tkacki. Na przepięknie odrestaurowanym rynku czekała na nas niespodzianka przygotowana przez naszą przewodniczkę Ewę w postaci potężnego tygryska będącego maskotką miasta.
Uściskom i pamiątkowym fotkom nie było końca. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta na fermie E - struś, gdzie czekało na nas ognisko, struś tango i domowe zwierzęta, koniki, kury, kozy, kaczki, gołębie, króliki... Przy słonecznej pogodzie, wśród zabaw i konkursów szybko upływał czas. Wracając do szkoły wszyscy stwierdziliśmy, że wycieczka była niezwykle udana i, że wrócimy do Węgrowa... może już za rok.

Uczniowie z wychowawcami


Zapraszamy do galerii:Szkolny Konkurs Matematyczny "Pitagoras"

-->> 10 czerwca 2015 roku o godzinie 08.00 w sali nr 22 odbędzie się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas VI "Pitagoras".
Uczniowie zainteresowani wzięciem udziału w tym konkursie mogą się zgłaszać do wtorku - 09 czerwca do p. Anny Ciborowskiej.

Opiekun konkursu: Anna Ciborowska>>>>>> REGULAMIN KONKURSU
-->> W pierwszym tygodniu czerwca nasza szkoła wzięła udział w obchodach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego pod hasłem "Cała Polska czyta w bibliotekach".
Jest to doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".
W tym roku cała Polska rozpoczęła czytanie od "Lokomotywy" Juliana Tuwima.
Bibliotekarz p. Agnieszka Cichy wraz z uczniami z Samorządu Uczniowskiego z kl. VI a czytali w kl. I - III kolejno: "Lokomotywę", "Rzepkę", "Ptasie Radio", "Koszmarnego Karolka".
Natomiast w kl. IV - VI - "Dynastię Miziołków".
Młodzi słuchacze z entuzjazmem przyjęli czytających i z zapałem recytowali wiersze Juliana Tuwima.
Uczniowie klas młodszych do wiersza "Lokomotywa" wykonali mnóstwo pięknych prac plastycznych.

Prace cz. 1, cz. 2.

Opracowanie: Agnieszka Cichy
-->> Dnia 3 czerwca 2015 korzystając z pięknej słonecznej pogody uczniowie klasy Ib i Ig odwiedzili Ogród Botaniczny w Powsinie.,br> Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie, obejrzenie bogatej kolekcji flory Polski, roślin drzewiastych, roślin ozdobnych, roślin użytkowych, roślin tropikalnych i subtropikalnych. Po ogrodzie oprowadzały nas panie przewodniczki. W interesujący sposób opowiadały o roślinach, które kolejno oglądaliśmy.
Jednym z etapów zwiedzania była wspinaczka po szlaku górskim i oglądanie stref roślinności występujących w górach. Następnie podziwialiśmy okazy drzew i krzewów. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na kasztanowca z jadalnymi kasztanami. W Ogrodzie Botanicznym rosną także drzewa owocowe, których dojrzałe owoce mogliśmy podziwiać.
Duże zainteresowanie wzbudziło oglądanie roślin egzotycznych w szklarniach, między innymi dojrzałych cytrusów, palm i kaktusów.
Nasz spacer zakończyliśmy piknikiem i zabawą na placu zabaw. Uczniom bardzo spodobała się wycieczka mimo zmęczenia, bo ogród to kilometrowe przestrzenie, dobry nastrój dopisywał wszystkim uczestnikom.
Po szybkim zregenerowaniu sił w drodze powrotnej wstąpiliśmy do Muzeum Wojska Polskiego gdzie podziwialiśmy wozy bojowe i samoloty . Główną atrakcją było wejście na pokład jednego z samolotów, gdzie przewodnik zapoznał nas z jego historią.

Opracowała: Katarzyna Milewska


>>> Zapraszamy do galerii:SP 1 Mistrzem Gminy Radzymin w zawodach lekkoatletycznych

-->> W środę 3 czerwca na obiekcie Mazura odbyły się Mistrzostwa Gminy Radzymin w lekkoatletyce. I miejsce w tych zawodach zdobyli uczniowie naszej szkoły.

Miejsca medalowe zdobyli:
Bieg na 100 m chłopcy
I miejsce Adrian Gałuch
II miejsce Piotr Masiukiewicz
Bieg na 100 m dziewczęta
II miejsce Paulina Połaska
Bieg na 1000 m chłopcy
I miejsce Adrian Gałucha
II miejsce Łukasz Mościcki
Bieg na 800 m dziewczęta
I miejsce Dagmara Olczak
III miejsce Paulina Połaska
Skok w dal chłopcy
II miejsce Kamil Pawłowski
III miejsca Łukasz Mościcki
Skok w dal dziewczęta
I miejsce Julia Stańczak
III miejsce Dagmara Olczak
Rzut piłeczką palantową chłopcy
II miejsce Robert Stankiewicz
III miejsce Kamil Stankiewicz
Sztafeta 4x100 m chłopcy
I miejsce : Piotr Masiukiewicz, Grzegorz Budek, Kamil Pawłowski, Adrian Gałucha,
Sztafeta 4x100 m dziewczęta
I miejsce : Dąbrowska Julia, Paulina Połaska, Joanna Mazur, Aleksandra Wilczyńska.

Więcej w artykule - "Stalowa Jedynka" Mistrzem Gminy Radzymin w zawodach lekkoatletycznych..." w tygodniku regionalnym Kurier W z dnia 2 czerwca 2015 r.

1 czerwca 2015 r. (poniedziałek) zapraszamy wszystkie dzieci na Dzień Dziecka.

Kl. I - III w godz. 08.00 - 11.00, m. in.: "Kuźnia talentów", różne gry i zabawy, konkurencje sportowe, pamiątkowe "zdjęcie twarzy", słodki poczęstunek i inne niespodzianki.

>>> Zapraszamy do galerii kl. I - III:

Kl. IV - VI w godz. 11.00 - 14.00, (wyruszamy na miejscowy Stadion MAZUR), m. in.: "Bieg Patrona", konkurencje rekreacyjne oraz "Sprawny jak Patron" i inne niespodzianki. Zapraszamy :)

>>> Zapraszamy do galerii kl. IV - VI:

Więcej w artykule "Uczniowie "Stalowej Jedynki" uczcili Dzień Dziecka bajecznie i sportowo..." w tygodniku regionalnym Kurier W z dnia 2 czerwca 2015 r.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY

-->> Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla każdego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też co roku w naszej szkole nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty.

Z tej właśnie okazji 26 i 27 maja 2015 roku odbyły się uroczyste akademie. Uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny, były wiersze, piosenki i życzenia dla kochanych rodziców. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno - muzycznej wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna.


>>> Zapraszamy do galerii:-->> 21 maja br. uczniowie z klas: VI b i VI c wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę na Stadion Narodowy w Warszawie. Wraz z przewodnikiem zwiedzali obiekt, poznali "Trasę piłkarza". Mieli okazję podziwiać miejsca, w których przebywają piłkarze i poznać wiele ciekawostek, które opowiadał im przewodnik. Pytaniom nie było końca, nie zabrakło też okazji na pamiątkowe zdjęcia i drobne zakupy.
Po emocjonującej wizycie na stadionie uczniowie wybrali się w dalszą trasę po Warszawie. Dotarli do Muzeum Ziemi, gdzie pod opieką przewodnika mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji, oglądać różne kamienie, skamieniałości. Największym powodzeniem i zainteresowaniem cieszyły się meteoryty oraz kamienie szlachetne.
Wycieczka była bardzo interesująca i pełna wrażeń. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Katarzyna Marzec i p. Jolanta Cholewa - wychowawcy klas.


Opracowanie: Jolanta Cholewa


>>> Zapraszamy do galerii:-->> W maju 2015 r. trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Szymon Szatan IV e, Albert Szymański Va i Łukasz Mościcki VI c pod opieką p. Pawła Cybulskiego wzięła udział na etapie powiatowym w IV edycji kunkursu "Policjanci są wśród nas." Organizatorem była Komenda Stołeczna Policji pod patronatem Wojewody Mazowieckiego. Celem Konkursu było:
- kształtowanie postaw charakteryzujących się umiejętnością unikania zagrożeń i właściwego reagowania w sytuacji ich wystąpienia,
- promowanie czynnego wypoczynku jako alternatywy spędzania wolnego czasu,
- budowanie zaufania do przedstawicieli służb porządku publicznego.
Nasi uczniowie na 21 zgłoszonych drużyn zajęli ósme miejsce. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy wytrwałości i sukcesów w przyszłym roku, na pewno spróbujemy ponownie.

Opracowanie: SP1IV Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia

-->> 20 maja 2015 r. odbyły się w naszej szkole IV Mistrzostwa Tabliczki Mnożenia. Do rywalizacji przystąpiło 36 uczniów z klas IV i V. Uczestnicy walczyli w czterech konkurencjach zaliczanych do klasyfikacji ogólnej oraz o tytuł "Królowej Skakanki" i "Piłkarza Matematyka".
Najlepszymi okazali się:
Weronika Bochenek kl. IV c, Julia Marcinkiewicz kl. IV d, Kacper Derewecki kl. IV e i Adrian Dąbrowski kl. IV d oraz Julia Górecka kl. V d, Adrianna Parchan kl. V a, Łukasz Całka kl. V b i Bartosz Gajda kl. V c.
Będą oni reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Gminy, które odbędą się w czerwcu.
Tytuł "Królowej Skakanki" wywalczyły: Weronika Bochenek i Julia Górecka, "Piłkarzem Matematykiem" zostali: Piotr Sarna i Albert Szymański. Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe medale.
Warto również zaznaczyć, że Mistrzostwa nie mogłyby się odbyć bez licznej grupy sędziów (uczniów klas szóstych), którzy czuwali nad przebiegiem wszystkich konkurencji.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za dobry występ na Mistrzostwach Gminy.

Opracowanie: Anna Ciborowska


>>> Zapraszamy do galerii:

-->> W przedostatni piątek maja, w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i pamiątkowych pucharów laureatom gminnego konkursu plastycznego pt.: "Rzeka, jezioro, zalew dla ludzi i zwierząt, ryby polskich wód."

Więcej w artykule "Gminny konkurs plastyczny "Rzeka, jezioro, zalew dla ludzi i zwierząt, ryby polskich wód" rozstrzygnięty..." w tygodniku regionalnym Kurier W z dnia 26 maja 2015 r.

-->> 18.05.2015 r. uczniowie klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka wraz z chórkiem z klas IVb, IVd i Va zaprezentowali występ pt. "Europo, witaj nam".
Szóstoklasiści przypomnieli przybyłym młodszym kolegom, iż nasz kontynent nie ma już granic z niektórymi państwami europejskimi, możemy w większym stopniu podróżować i pogłębiać naszą wiedzę poznawczą, jak również językową.
Głównym celem naszego spotkania w sali gimnastycznej, gdzie zachwycała pięknie dobrana dekoracja, przedstawiająca flagi europejskie i główne zabytki Wielkiej Brytanii, było umocnienie wśród młodego pokolenia przekonania o tym, jak ważna jest nauka języków obcych zarówno teraz, kiedy są jeszcze uczniami (język angielski jest jednym z obowiązkowych przedmiotów), jak i w przyszłości szukając idealnej pracy bądź udając się w wymarzoną podróż zagraniczną. Szóstoklasiści zaprezentowali serie scenek, w których nieznajomość języka obcego nowożytnego uniemożliwiała dalszy rozwój czy przede wszystkim codzienną komunikację. Występujący zwrócili szczególną uwagę na język angielski, który już w świecie współczesnym jest językiem międzynarodowym. Uczniowie przypomnieli, iż są różne metody jego nauki, więc nie należy się zrażać po pierwszym niepowodzeniu, tylko podejmować następne kroki, wybierając inną metodę nauki, która w większym stopniu będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb uczącego się.
Szóstoklasiści podczas przedstawienia wyruszyli również w podróż po Anglii, zaznajamiając zgromadzonych widzów z zabytkami i wspaniałą kuchnią brytyjską, której przysmaki są niestety często niezdrowe. Podczas występu zaśpiewano takie piosenki, jak: "Europo, witaj nam", "Autostop", "I always get up early", "Watch my eyes" i "Don't worry be happy", których głos szczególnie zachwycił publikę.
Wszystkim występującym serdecznie dziękujemy.

Opracowanie: Iwona Korzeniewska


Więcej w artykule "Europejska lekcja w wykonaniu radzymińskich uczniów..." w tygodniku regionalnym Kurier W z dnia 26 maja 2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> 17 maja 2015 roku wczesnym rankiem kl. VI B i VI C pod opieką swoich wychowawców: p. Katarzyny Marzec i p. Jolanty Cholewa wybrały się na wycieczkę, której celem było zwiedzanie Kazimierza Dolnego.
W towarzystwie miłego przewodnika podziwiali uroki i architekturę miasta ze szczytu góry Trzecch Krzyży. Ponadto zwiedzili okazałe Muzeum Przyrodnicze, kościół. Wielką atrakcją i niespodzianką dla uczniów była przejażdżka meleksami i spacer po wąwozie. Oczywiście nie zabrakło też czasu na podziwianie rynku miejskiego i na zakup pysznych kogucików, z których słynie Kazimierz Dolny.

Opracowanie: SP1


>>> Zapraszamy do galerii:KONKURS MATEMATYCZNY "WZOROWY MATEMATYK"

-->> 13 maja 2015 roku w naszej szkole klasy drugie przystąpiły do I etapu konkursu matematycznego "Wzorowy Matematyk". Uczniowie zmierzyli się z zadaniami matematycznymi o różnym stopniu trudności. Do II etapu, który odbył się 10 czerwca 2015 roku przeszli uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Byli to:
KLASA II A:
1. Jakub Kelman (10 pkt)
2. Szymon Paluch (10 pkt)
3. Oskar Stachyra (10 pkt)
KLASA II B:
1. Lena Czaplicka (9 pkt)
2. Jan Stronkowski (8 pkt)
3. Damian Myśliwiec (8 pkt)
4. Urszula Niegowska (8 pkt)
KLASA II C:
1. Aleksandra Skibowska (10 pkt)
2. Sebastian Kornacki (9 pkt)
3. Filip Kacprzyk (9 pkt)
4. Agnieszka Rembelska (9 pkt)
KLASA II D:
1. Wiktoria Przetacka (7 pkt)
2. Aleksandra Suszczyńska (7 pkt)
3. Anna Wrona (7 pkt)
4. Mikołaj Rozbicki (7 pkt)
Tytuł "Wzorowego Matematyka" uzyskał Jakub Kelman z kl. II a zdobywając maksymalną liczbę punktów (10 pkt), drugie miejsce Jan Stronkowski z kl. II b (9pkt), a trzecie Damian Myśliwiec z kl. II b (8 pkt).
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

Opiekun konkursu: p. Kamila Tyburska


>>> Zapraszamy do galerii:-->> Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V jubileuszowej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Niepełnosprawni są wśród nas", którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Ostrówku (gm. Klembów). Tematem tegorocznej edycji konkursu było hasło "Nie ma kaleki, jest człowiek."

Więcej w artykule "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" wśród laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego "Niepełnosprawni są wśród nas"... w tygodniku regionalnym Kurier W z dnia 26 maja 2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> Dnia 6 maja uczniowie klasy Ia i If pod opieką p. Agaty Szczepanik i p. Anety Jusińskiej, udali się na wycieczkę do Kinoteki w Warszawie na "Lekcję w kinie".
Tam wzięli udział w prelekcji nt. "Na planie filmowym, czyli jak powstaje film?" Z zainteresowaniem i uwagą uczniowie słuchali informacji przekazywanych przez panią prowadzącą zajęcie, wzbogacone ciekawą prezentacją multimedialną. Następnie dzieci obejrzały film pt. "Rio 2".
Po seansie, uczniowie wraz z paniami udali się na Stare Miasto w Warszawie, gdzie oglądali i podziwiali m. in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca. Wszyscy pełni wrażeń, zadowoleni wracali do szkoły.

Opracowanie: Aneta Jusińska
-->> Dnia 5 maja 2015 roku, uczniowie klas IV d i IV e wraz z wychowawcami: panią Weroniką Szymankiewicz i panem Grzegorzem Jeleniem uczestniczyli w wycieczce do kina "Kultura" w Wołominie.
Odbyła się tam niecodzienna lekcja multimedialna zatytułowana: "Co na ekranie z książki zostanie?". Jej uczestnicy w bardzo przystępny sposób dowiedzieli się na czym polega różnica między adaptacją a ekranizacją oraz w jaki sposób dzieła literackie zostają przeniesione na język filmu. Okazało się, że twórcy dzieł kinowych inspirują się nie tylko książkami ale także grami komputerowymi i planszowymi oraz zabawkami (np. klocki LEGO).
Wiedza teoretyczna została zilustrowana fragmentami filmów powstałych na podstawie lektur szkolnych m. in. "Hobbita", "Opowieści z Narnii", "Pinokia". Lekcję zakończyła projekcja filmu "Szatan z siódmej klasy" w reżyserii Kazimierza Tarnasa.

Opracowanie: Weronika Szymankiewicz


>>> Zapraszamy do galerii:-->> Od dnia 23 stycznia 2015 r. obowiązuje Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 grudnia 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2015 r., poz. 23). Określono w nim nowy wzór legitymacji szkolnej uczniów i słuchaczy wszystkich typów szkół.

Najważniejszą zmianą w nowych wzorach legitymacji jest wprowadzenie wymogu wpisywania numeru PESEL.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 października 2002 r. w sprawie rodzajów dokumentów poświadczających uprawnienia do korzystania z ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego (tekst jedn.: Dz. U. z 2014 r., poz. 1737 ze zm.), jedynym dokumentem poświadczającym uprawnienia uczniów do korzystania z ulgi przy przejazdach środkami publicznego transportu zbiorowego kolejowego w pociągach osobowych, pospiesznych i ekspresowych, na podstawie biletów jednorazowych jest ważna legitymacja szkolna.

Ze względu na zbliżający się okres wyjazdów wakacyjnych Kuratorium Oświaty w Warszawie w załączeniu przekazuje pismo Urzędu Transportu Kolejowego dotyczące ustawowych ulg przy przejazdach środkami transportu publicznego i wymaganych dokumentów potwierdzających ww. uprawnienia.

Kuratorium Oświaty w WarszawieUśmiech dla Kubusia

-->> W Miłosławiu mieszka chłopczyk , ma na imię Kubuś. Kubuś ma 6 lat i cierpi na nieoperacyjny nowotwór mózgu. 17 maja obchodził 7 urodziny. Największym marzeniem Kubusia było otrzymanie olbrzymiej liczy kartek urodzinowych. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do akcji i pomogli spełnić to marzenie. Pokazali, że mają olbrzymie serca i wykonali blisko 300 pięknych kartek urodzinowych.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy. :)

>>> Zapraszamy do galerii kartek urodzinowych:Starostwo Powiatowe w Wołominie, w ramach realizacji zadania pn. "Badanie świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu wołomińskiego", przeprowadza badania ankietowe w tym zakresie. Podobne badania prowadziliśmy w 2010 roku.

Dzięki temu będzie możliwość porównania uzyskanych wyników. Raport z badań zostanie zamieszczony na stronie internetowej powiatu. Zachęcamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych tym tematem do wypełnienia ankiety.

Interesuje nas Państwa zadanie, pomysły, potrzeby dotyczące niezbędnych działań mających na celu poprawę świadomości ekologicznej mieszkańców i stanu środowiska w powiecie wołomińskim. Wyniki badań zostaną wykorzystane do ukierunkowania podejmowanych działań tak, aby najlepiej uwzględniały one potrzeby środowiska naszego powiatu i jego mieszkańców.
Wśród osób, które wypełnią ankietę rozlosujemy ciekawe nagrody!

Ankieta będzie aktywna do 15 czerwca 2015r.

Link do ankiety - >>>> TUTAJZapraszamy Rodziców na zebrania klasowe:

kl. I - III: 19 maja (wtorek) godz. 17.30,
wyjątkowo kl. IIIa, IIIc, IIId swoje zebrania będą miały 26 maja
(ze względu na "Biały tydzień"),

kl. IV - VI oraz kl. IIIb: 20 maja (środa) godz. 17.30.

Zajęcia z piłki ręcznej
dla dzieci z klas I - III

-->> Szkoła Podstawowa nr 1 w roku 2015 została włączona przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce do programu "Szczypiornista Szkoła 2015."

W ramach tego programu w naszej szkole będą odbywały się zajęcia z piłki ręcznej w następujących terminach:

- od 19 maja 2015 r. (wtorki) 17.30 - 18.30

- od 21 maja 2015 r. (czwartki) 17.30 - 18.30.


Zapisy i informacje u nauczycieli wychowania fizycznego w sali gimnastycznej SP1. ZAPRASZAMY!Uczniowie w hołdzie Polskim Żołnierzom walczącym na wszystkich frontach II wojny światowej...

-->> W miniony piątek, 8 maja, w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbył się uroczysty apel z okazji obchodzonego w tym roku po raz pierwszy, Narodowego Dnia Zwycięstwa w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie.

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Uczniowie w hołdzie Polskim Żołnierzom walczącym na wszystkich frontach II wojny światowej..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 17 z dnia 12 maja 2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:Korek do korka, będzie... wózek dla Olka

-->> Rozpoczynamy wielką zbiórkę korków (nakrętek plastikowych) dla chłopca o imieniu Aleksander, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, wodogłowiem i stopami końsko-szpotawymi.
Obecnie przechodzi szereg rehabilitacji, by móc choć po części funkcjonować jak jego rówieśnicy, którzy w tym wieku stawiają już pierwsze kroki.
Olek do poruszania się potrzebuje wózka inwalidzkiego, którego koszt wynosi ok. 5.000 zł, czyli 8 ton nakrętek.
Na tonę wchodzi 65 worków 120 litrowych.

Liczymy na Wasze zaangażowanie, razem pomóżmy Olkowi.

Korki składamy do p. Agnieszki Cichy (do biblioteki szkolnej)
lub do p. Kamili Tyburskiej (do sali nr 8).-->> Dnia 7 maja uczniowie klas Ib i Ig pod opieką pań: Katarzyny Milewskiej oraz Magdaleny Borkowskiej wybrali się na ciekawą wycieczkę. W godzinach porannych udali się do Wołomina na spotkanie poświęcone tematyce filmowej.
Wzięli udział w multimedialnych zajęciach "Lekcja w kinie", odbywających się w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacji filmowej.
Następnie klasy pierwsze udały się do Kobyłki do "Wysp Leonarda" na warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej "Mały Ratownik". W bardzo ciekawy sposób, dostosowany do wieku uczestników pokazano dzieciom podstawowe sposoby udzielania pomocy poszkodowanym w sytuacji zagrożenia życia. W ramach kursu prowadząca przypominała zasady bezpieczeństwa. Pod kierunkiem ratownika przećwiczono m. in.: procedurę postępowania podczas wypadku, zawiadomienie służb ratunkowych, przeprowadzenie zabiegów resuscytacji na fantomie. Do głównych celów zajęć należało uświadomienie uczniom, że udzielanie pierwszej pomocy nie jest umiejętnością zarezerwowaną tylko dla dorosłych.
Atrakcją spotkania były niezwykle zaaranżowane stanowiska warsztatowe. Dzieci wcielały się w postać lekarza bądź pielęgniarki, gdzie ukierunkowane przez Ratowników udzielą pierwszej pomocy pluszowym przytulankom czy lalom. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Opracowanie: Magdalena Borkowska


>>> Zapraszamy do galerii:Chłopcy z radzymińskiej "Stalowej Jedynki" mistrzami powiatu wołomińskiego w piłce nożnej!

-->> 4 maja w Ząbkach odbyły się finałowe rozgrywki o mistrzostwo powiatu wołomińskiego w piłce nożnej chłopców. Podczas turnieju zmierzyły się najlepsze drużyny powiatu wołomińskie- go ze szkół podstawowych w Tłuszczu, Wołominie, Kobyłce oraz w Radzyminie...

Więcej w zakładce - Napisali o nas - artykuł "Chłopcy z radzymińskiej "Stalowej Jedynki" mistrzami powiatu wołomińskiego w piłce nożnej!" - tygodniku regionalnym Kurier W nr 17 z dnia 12 maja 2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> W niedzielę 3 maja 2015 roku delegacja naszej szkoły w asyście Pocztu Sztandarowego Uczestniczyła w radzymińskich obchodach 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Po uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w radzymińskiej Kolegiacie delegacja szkoły z panią dyrektor Elżbietą Jeleń na czele brała udział w dalszej części uroczystości na Placu Tadeusza Kościuszki. Po okolicznościowych przemówieniach p/ Krzysztofa Chacińskiego - burmistrza, p. Zbigniewa Jabłońskiego - przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Radzymin zostały złożone przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki wiązanki kwiatów.
Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie (przed Konstytucją Francuską z dnia 3.09.1791 r.) a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki z dnia 17.10.1787 r.) demokratyczną i postępową jak na owe czasy ustawą. Przyjęta przez Sejm zwany Czteroletnim lub Wielkim (1788 - 1792) "Ustawa Rządowa" dokonywała zasadniczych zmian w ustroju I Rzeczpospolitej. Wprowadzała podział władzy na ustawodawczą (dwuizbowy Sejm, w którym głosowano większością), wykonawczą (rząd zwany Strażą Praw z królem na czele) i sądowniczą (sądy stanowe) Konstytucja 3 Maja wzmacniała siłę państwa, zwiększała do 100 tysięcy liczebność polskiej armii, znosiła większość istniejących jeszcze odrębności między Koroną a Litwą. Potwierdzała prawa dla mieszczan i wzięła pod opiekę prawa chłopów. Konstytucja budziła nadzieję na wyprowadzenie Polski z kryzysu i uratowanie jej zagrożonej niepodległości. I choć obowiązywała zaledwie 14 miesięcy stała się w latach zaborów symbolem wewnętrznych sił narodu zdolnego do politycznego odrodzenia się, co po 123 latach niewoli nastąpiło w pamiętnym 1918 roku.

Koło Historyczne "Wiarus"


>>> Zapraszamy do galerii:-->> W kwietniu obchodziliśmy dziesiąta rocznicę narodzin dla nieba i pierwszą rocznicę kanonizacji Papieża - Polaka Jana Pawła II.
Z tej okazji Koło Historyczne "Wiarus" przy wydatniej pomocy ks. Pawła Placka przygotowało okolicznościową gazetkę ścienną zatytułowaną "Radzymin dziękuje, Radzymin pamięta". Przygotowana wspólnie ekspozycja zawierała słowa świętego Jana Pawła II, które skierował do młodzieży w okresie swego ponad 27 letniego pontyfikatu uzupełnione fotografiami z papieskich pielgrzymek, w tym również z wizyty 13 czerwca 1999 roku na radzymińskim Cmentarzu Poległych.
Ankieterzy Koła Historycznego "Wiarus" poprosili uczniów i nauczycieli o odpowiedź na pytanie "Kim dla Ciebie był (jest) święty Jan Paweł II i czy warto podążać jego śladami". W naszej szkolnej ankiecie na zadane pytanie odpowiedziało ponad 150 uczniów i nauczycieli.
W ten sposób społeczność "Stalowej Jedynki" przypomniała postać wielkiego Polaka, uczciła jego pamięci i wyraziła wdzięczność za Jego nawiedzenie radzymińskiej ziemi i słowa, które wtedy nam zostawił.

Koło Historyczne "Wiarus"


>>> Wywiad z ks. Pawłem Plackiem.

"Kim dla Ciebie był (jest) święty Jan Paweł II i czy warto podążać jego śladami?" - wypowiedzi uczniów i nauczycieli:

- p. A. Sieradzka

- Ks. P. Placek

- Refleksje uczniówBądź jak Patron mojej szkoły,
W nauce biegły, w wysiłku wytrwały.
Bądź jak On ojczyźnie wierny.
(...) To dzięki Niemu i poległym tysiącom
żyjesz, pracujesz i uczysz się w wolnym kraju."

/Joanna, lat 13/

Święto Szkoły - "As przestworzy..."

-->> W minioną środę 29 kwietnia, w 73. rocznicę bohaterskiej śmierci ppłka pil. Mariana Pisarka, uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" obchodzili święto swojej szkoły.

Więcej w zakładce - Napisali o nas - w artykule "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" uczcicli pamięć Patrona szkoły..." w tygodniku regionalnym "Kurier W" nr 16 z dnia 5 maja 2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:

Zdjęcia: Paweł Cybulski

>>> Zapraszamy do galerii:

Zdjęcia: Grzegorz JeleńAWANS DO FINAŁÓW POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

-->> W środę 29 kwietnia odbyły się finały rejonu w piłce nożnej chłopców.
Reprezentacja naszej szkoły rywalizowała z mistrzem Marek, Szkołą Podstawową Nr 4. Z tego pojedynku wyszliśmy zwycięsko wygrywając 6 – 2. W drodze do Finałów Rejonowych wygraliśmy rozgrywki gmin.
MISTRZOSTWA GMINY RADZYMIN:
SP 1 Radzymin - SP 2 Słupno 8 - 1
SP 1 Radzymin - SP 2 Załubice 6 - 0
SP 1 Radzymin - SP 2 Radzymin 6 - 2
FINAŁY REJONOWE:
SP 1 Radzymin - SP 4 Marki 6 - 2.
Skład reprezentacji SP 1 Radzymin:
Stankiewicz Robert, Skwara Bartek, Skibowski Jakub, Skonieczny Paweł, Mościcki Łukasz, Gałucha Adrian, Karczmarczyk Mikołaj, Gosk Dawid, Roguski Maciek, Król Adrian, Okrasa Igor oraz opiekun Kostrzębski Arkadiusz.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> Dnia 21 kwietnia 2015 r. uzniowie klasy IV a i IV c pod opieką pań: Anny Ciborowskiej i Doroty Poznańskiej udali się do Łazienek Królewskich w Warszawie na lekcję przyrodniczo-terenową.
Uczniowie podczas spaceru po parku poznali genezę i historię Ogrodu Łazienkowskiego, rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt zamieszkujących ogród, kształcili umiejętność korzystania z kompasu, lornetki, czytania mapy oraz rozpoznawania kierunków świata.
Uczniowie mieli za zadanie na podstawie zaznaczonych miejsc i rozpisanego szlaku na mapie odnaleźć różne ciekawe punkty, tj. Ogród Chiński, zegary słoneczne, Pałac na Wodzie czy Biały Domek. Uczniowie dowiedzieli się również jakie tajemnice skrywają ogrody i pałace w letniej rezydencji ostatniego króla polskiego - Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Opracowanie: SP1


>>> Zapraszamy do galerii:"Wygrać nie mogliśmy, ale chcieliśmy iść po słonecznej stronie.
Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy."

/ Marek Edelman/


-->> W niedzielę 19 kwietnia 2015 roku minęła 72 rocznica wybuchu powstania w Warszawskim Getcie. Przez blisko miesiąc kilkuset słabo uzbrojonych powstańców z Bojowej Organizacji Żydowskiej i Żydowskiej Organizacji Wojskowej stawiało opór ponad 2 tys. niemieckich żołnierzy wspieranych przez artylerię i pojazdy opancerzone, których celem była całkowita likwidacja getta i eksterminacja 70 tysięcy pozostających w nim Żydów. Niemcy odparci 19 kwietnia przez powstańców powrócili i systematycznie dom po domu niszczyli i palili kamienice zmuszając ludność do ucieczki. Punkty oporu nielicznych powstańców likwidowano z niezwykłym okrucieństwem.
W dniu 8 maja został zdekonspirowany bunkier przy ulicy Miłej 18, w którym schroniło się dowództwo Żydowskiej Organizacji Bojowej i kilkuset mieszkańców. Po opuszczeniu bunkra przez ludność cywilną pozostający w nim bojownicy z dowódcą powstania Mordechajem Anielewiczem, popełnili samobójstwo. Powstanie upadło 16 maja po 27 dniach nierównej walki. Tego dnia generał SS Jurgen Strop, który dowodził akcją likwidacji getta wydał rozkaz wysadzenia Wielkiej Synagogi oraz rozkaz całkowitego zniszczenia zabudowy Warszawy wchodzącej w skład getta. Pozostałych przy życiu Żydów wysłano do obozów zagłady w Treblince, Majdanku i KL Auschwitz.
Wojnę przeżyło zaledwie kilku bojowników z Żydowskiej Organizacji Bojowej, w tym dwaj członkowie dowództwa: Icchak Cukierman i Marek Edelman. Temu ostatniemu zawdzięczamy, że żonkil stał się symbolem powstania, symbolem pamięci, hołdu i nadziei. Po wojnie uczestniczący w uroczystościach upamiętniających powstanie Marek Edelman skromnymi żonkilami czcił pamięć Tych, którzy bronili godności i człowieczeństwa.

Koło Historyczne "Wiarus"
-->> W ubiegły piątek, 14 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 75. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, połączone ze wspomnieniem ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, sprzed pięciu lat.
Po uprzedniej modlitwie w intencji zamordowanych, poprowadzonej przez ks. Pawła Placka, uczniowie kl. IV d i IV c pod kierunkiem pań: Weroniki Szymankiewicz i Doroty Poznańskiej, zaprezentowali zgromadzonym wzruszający montaż słowno-muzyczny "Katyń - tu leży Polska zabita strzałem w tył głowy..."

Więcej w zakładce - "Napisali o nas" w artykule "My, w Radzyminie wiemy, my Pamiętamy..." w Kurierze W nr 14 z dnia 21 kwietnia 2015 r.

>>> Historia powstania programu edukacyjnego "Katyń - ocalić od zapomnienia" zaczyna się w Radzyminie

>>> Zapraszamy do galerii:-->> W poniedziałek 13 kwietnia uczniowie klasy IV e Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie uczestniczyli w niezwykłej zabawie poświeconej prawom fizyki pokazanym za pomocą prostych, ale bardzo efektownych doświadczeń.
W ramach konkursu "Poszukiwanie talentów" od lat organizowanych przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego naszą szkołę odwiedziły Kinga Górecka i Zuzanna Klos uczennice Gimnazjum w Szymanowie. (Zuzia, co z dumą podkreślamy jest absolwentką naszej szkoły.) Uczestniczki konkursu w ciekawy, rzeczowy, a co najważniejsze zabawny sposób zaprosiły uczniów do wspólnego odkrywania i poznawania skomplikowanych i jakże trudnych praw fizyki. Dzięki doświadczeniom, w których chętnie uczestniczyli uczniowie poznaliśmy zasadę zachowania pędu, tajemnicę elektryzowania się ciał, pierwszą zasadę dynamiki Newtona.
Doświadczenie z bańkami mydlanymi nie tylko pozwoliło na świetną zabawę ale również pozwoliło nam zrozumieć czym jest napięcie powierzchniowe cieczy. Można by było w nieskończoność wyliczać doświadczenia, w których braliśmy udział jednocześnie fantastycznie się bawiąc. Co warte podkreślenia po wykonanych doświadczeniach nasza wiedza została utrwalona poprzez pytania, za które w przypadku poprawnych odpowiedzi otrzymywaliśmy kolorowe naklejki. Pod koniec spotkania nasze mundurki były nimi dosłownie obsypane, szczególnie, że nie było pytań, na które nie znaliśmy odpowiedzi.
Nasze wspaniałe "fizyczki" sprawiły, że ten dzień zapamiętamy na długo. Wspaniała zabawa, salwy śmiechu, pamiątkowe fotki to tylko drobna część naszych korzyści płynących z doświadczeń. Najważniejsza w tym wszystkim jest wiedza, którą zdobyliśmy. Dziewczyny serdecznie dziękujemy.

Uczniowie klasy IV e z wychowawcą


>>> Zapraszamy do galerii:GŁOSUJ NA PODWÓRKA NIVEA W GMINIE RADZYMIN

Drodzy mieszkańcy, gmina Radzymin po raz kolejny bierze udział w akcji "Plac zabaw Nivea."
Gmina zgłosiła dwie lokalizacje – Radzymin
(ul. Konstytucji 3-ego Maja 15 – obok Centrum Medycznego).

Przez najbliższe 2 miesiące internauci mogą oddawać głos na wybrane lokalizacje. W dwudziestu lokalizacjach z największą liczbą głosów powstaną place zabaw bez udziału finansowego gminy.

Wejdź na stronę www.placzabawradzymin.pl, znajdź Radzymin i głosuj codziennie, najlepiej z kilku kont.
Wyklikajmy plac zabaw dla najmłodszych Radzyminiaków.

Burmistrz Radzymina
Krzysztof ChacińskiDrodzy Uczniowie!

Z okazji zbliżającej się
540 rocznicy nadania naszemu miastu praw miejskich
serdecznie zapraszamy
uczniów klas IV - VI

do udziału w konkursie fotograficznym
"Mój Radzymin wczoraj i dziś"

Bliższych informacji o konkursie udziela p. Grzegorz Jeleń nauczyciel historii.
Termin dostarczenia prac - 29.V.2015 r.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród - 26.VI.2015 r.
Zapraszamy – nagrody czekają.

Koło Historyczne "Wiarus"
Samorząd Uczniowski"Najbardziej widoczni i najbardziej skuteczni - polscy piloci w Bitwie o Anglię"


Z okazji przypadającej w 2015 roku 75 rocznicy "Bitwy o Anglię"
serdecznie zapraszamy uczniów
klas IV - VI

do udziału w konkursie historycznym
"Daty z życia podpułkownika pilota Mariana Pisarka - jednego z bohaterów Bitwy o Anglię"

Konkurs odbędzie się w dniach 22-24.04.2015 r.
Bliższych informacji udziela – p. Grzegorz Jeleń – nauczyciel historii.
Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród 29.04.2015 r.

Zapraszamy, nagrody czekają.
Koło Historyczne "Wiarus"
Samorząd UczniowskiZapraszamy do galerii wielkanocnej wykonanej

przez uczniów klas piątych i szóstych.


Przerwa świąteczna w dniach 2 - 7 kwietnia 2015 roku.

Nie ma zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

-->> 4 kwietnia 2016 roku minie 221 rocznica bitwy pod Racławicami, pierwszego sukcesu wojsk polskich nad rosyjskimi dowodzonymi przez generała Tormasowa. W Powstaniu Kościuszkowskim, które było pierwszym z wielkich polskich powstań narodowych, o naszym zwycięstwie przesądził śmiały atak oddziału kosynierów na rosyjskie armaty.
Za oficjalną datę wybuchu powstania przyjmuje się 24.III.1794 roku, kiedy to na krakowskim rynku Tadeusz Kościuszko złożył uroczystą przysięgę. Powstanie rozpoczęło się jednak dwanaście dni wcześniej, kiedy brygadier Antoni Madaliński nie chcąc dopuścić do redukcji dowodzonej przez siebie I Wielkopolskiej Brygady Kawalerii Narodowej wyruszył z Ostrołęki do Krakowa. Po wygranej bitwie pod Racławicami powstanie wybucha 17 kwietnia 1794 roku w Warszawie a sześć dni później w Wilnie.
Mimo początkowych sukcesów po przystąpieniu do walk po stronie rosyjskiej Prusaków i przegranych bitwach pod Szczekocinami, Maciejowicami i rzezi Pragi (4.XI.1794 r.) dokonanej przez oddziały Suworowa powstanie upadło, grzebiąc na wiele lat polskie marzenia o niepodległości.
Chwała Bohaterom - niech pamięć o ich czynach nigdy nie zaginie.

Koło Historyczne "Wiarus"
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

-->> W miniony czwartek, 26 marca 2015 roku, w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie, odbyło się wzruszające Misterium Męki Pańskiej pod wymownym tytułem "Do końca ich umiłował...", które przygotowała wierna tradycji Wielkiego Tygodnia, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłka pil. M. Pisarka.

Więcej w zakładce "Napisali o nas" w artykule "Umiłowawszy swoich na świecie, do końca ich umiłował... (J 13, 1). w Kurierze W nr 12 z dnia 31 marca 2015 r.

Opracowanie: Agnieszka Sieradzka


>>> Zapraszamy do galerii I - Sala Koncertowa:

Zdjęcia: Paweł Cybulski

>>> Zapraszamy do galerii II - Sala Koncertowa:

Zdjęcia: Grzegorz Jeleń

>>> Zapraszamy do galerii III - w szkole:

Zdjęcia: Grzegorz Jeleń
Zapisy do klasy I w roku szkolnym 2015/2016
REKRUTACJA
DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W ŁOSIU
PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W RADZYMINIE
w roku szkolnym 2015/2016

24.03.2015r. - 27.03.2015r. - Rodzice dzieci uczęszczających obecnie do przedszkola składają deklarację o woli kontynuowania wychowania przedszkolnego.

Deklaracje przyjmowane są w sekretariacie szkoły - w godz. 08.00 - 16.00.

30.03.2015r. - 17.04.2015r. - Rodzice, którzy po raz pierwszy chcą zapisać dziecko do placówki składają wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola.

Deklaracja kontynuowania i wniosek do pobrania >>> TUTAJ <<<

>>>>> TERMINY postępowania rekrutacyjnego:
Dnia 1 kwietnia 2015 roku zostanie przeprowadzony Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej.
Tego dnia uczniowie klas I - V nie mają zajęć dydaktycznych.

Harmonogram sprawdzianu:

Część 1. Godz. 09.00 - Zadania z języka polskiego i matematyki (80 minut).

Część 2. Godz. 11.45 - Zadania z wybranego języka obcego (45 minut).

Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną do 29 maja br. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego (26 czerwca br.) wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!!!Konkurs matematyczny dla klas VI

-->>Dnia 9 kwietnia 2015 r. odbędzie się I etap KONKURSU MATEMATYCZNEGO TOWARZYSTWA SZKÓŁ TWÓRCZYCH DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Osoby chętne zapraszamy do udziału i prosimy o zgłaszanie się do p. Anny Ciborowskiej do 27 marca 2015 r. do godz. 12.00.

Więcej >>> TUTAJ
2 kwietnia 2015 r.
Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

-->> Rodzice dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zapraszają do kafejki, którą organizujemy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie, ul. Legionów 85.

Zapraszamy w godz. 09. - 16.00.

Więcej >>> TUTAJ

RODZICE - RODZICOMZAPROSZENIE
NA MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Dnia 20 marca 2015 roku (piątek)
w naszej szkole będziemy obchodzić

Pierwszy Dzień Wiosny.

Pierwszy Dzień Wiosny, na to hasło każdemu pojawia się uśmiech na twarzy! Wiosna... czyli ciepły wiatr, dużo słońca i coraz więcej zieleni wokół. Zaczynają pojawiać się listki na drzewach i kwitnąć pierwsze kwiaty. Przyroda budzi się do życia!

Tego dnia obowiązywać będzie w szkole kolor zielony.

W związku z tym bardzo prosimy
o przygotowanie zielonego akcentu stroju.
Zapraszamy do zabawy!!!

Samorząd UczniowskiZaćmienie Słońca!!!

-->> W najbliższy piątek 20 marca 2015 roku będzie miało miejsce częściowe zaćmienie Słońca, które będzie widoczne z całej Polski!
To jedno z najważniejszych wydarzeń astronomicznych 2015 roku.

Maksimum nastąpi około godz. 10.50.
Od ostatniego częściowego zaćmienia Słońca widocznego z Polski minęły cztery lata, a następne tak spektakularne wydarzenie będzie miało miejsce dopiero w 2026 roku.
A już 20 marca 2015 roku będziemy mogli podziwiać z Polski tarczę słoneczną przesłoniętą przez Księżyc w około 70 proc.
To niewiarygodny przypadek, że z Ziemi możemy oglądać całkowite zaćmienia Słońca. Wynika to z czystej geometrii. średnica Słońca jest 400 razy większa niż średnica Księżyca, jednak Księżyc znajduje się 400 razy bliżej Ziemi niż Słońce. Dzięki temu fenomenowi malutki Księżyc może od czasu do czasu nam, Ziemianom, przesłonić ogromne Słońce.
W Polsce o godz. 9.49 tarcza Księżyca zacznie nasuwać się na tarczę Słońca. Oba obiekty będą się wówczas znajdować około 30 stopni nad horyzontem, a więc nie bardzo wysoko. Maksimum (czyli moment, kiedy przesłonięta będzie największa część Słońca) nastąpi około godz. 10.50, ale intensywne obserwacje warto prowadzić pomiędzy godz. 10.40 a 11.10, bo wtedy będzie się najwięcej działo. Koniec spektaklu nastąpi w Polsce około godz. 12. Oby była dobra pogoda do obserwacji!Uczniowie z Radzymina w gronie laureatów II konkursu Wiedzy Historycznej o Żołnierzach Niezłomnych i Konkursu wiedzy
o Rotmistrzu Pileckim...

-->> W ubiegły czwartek 19 marca w Zespole Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce odbyła się gala wręczenia nagród laureatom II Konkursu Wiedzy Historycznej o Żołnierzach Niezłomnych i Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Uczniowie z Radzymina w gronie laureatów II konkursu Wiedzy Historycznej o Żołnierzach Niezłomnych Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Pileckim..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 12 z dnia 24 marca 2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki"
(z sukcesami) pielęgnują pamięć o Marszałku Józefie Piłsudskim...

-->> W miniony czwartek 19 marca delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 im ppłk pilota Mariana Pisarka w Radzyminie uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu rozstrzygnięciu III Warszawskiego Konkursu "Tak żyć, jak żyłem warto było" poświęconego Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł - "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" (z sukcesami) pielęgnują pamięć o Marszałku Józefie Piłsudskim..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 12 z dnia 24 marca 2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:Uwaga, Uwaga!!! Ważna Wiadomość!

Drodzy Uczniowie klas IV - VI
Koło Przyrodnicze "Orlik"
zaprasza Was do udziału
w XI edycji
konkursu fotograficznego "Bocian Biały - symbol Mazowsza"
Bliższych informacji o konkursie udziela – p. Grzegorz Jeleń.
Termin składania prac - 29.V.2015 r.
Zapraszamy - nagrody czekają.
Wręczenie nagród - 26.VI.2015 r.

Koło Przyrodnicze "Orlik"
Znamy już laureatów szkolnego konkursu historycznego
"Partnerstwo Dwóch Orłów"

-->> Głównym celem konkursu, którego organizatorem było Koło Historyczne "Wiarus" i Samorząd Uczniowski było przypomnienie i utrwalenie wiedzy o bohaterskich walkach amerykańskich pilotów - ochotników w 7 Eskadrze Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki przeciwko nawale bolszewickiej w pamiętnym 1920 roku.
Przypomnienie 95 letniej historii Odznaki Kościuszkowskiej oraz udziału Polaków w walkach o wolność Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w XVIII wieku. W konkursie, który polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 31 szczegółowych pytań wzięło udział 28 uczniów piątych i szóstych klas.

Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Anna Dąbrowska klasa VI d
II miejsce - Michał Pieniążek klasa V a
Łukasz Mościcki klasa VI c
III miejsce - Julia Pich klasa V c
- Jakub Skolimowski klasa VI c
Wyróżnienie w konkursie wywalczyła Izabela Sasin klasa V c.

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy wykazali się znakomitą wiedzą o mało znanych większości naszych rodaków faktów z historii naszego narodu. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w najbliższych dniach. W tym miejscu warto dodać, że dwadzieścia lat później chwalebne tradycje i godło 7 Eskadry im Tadeusza Kościuszki godnie będzie reprezentował 303 Dywizjon Myśliwski w niedocenionej Bitwie o Anglię Pod niebem Anglii w szeregach 303 Dywizjonu co chcemy podkreślić walczył i zwyciężał przynosząc sławę Polskim Skrzydłom ppłk pilot Marian Pisarek - patron naszej szkoły.

Patronat Medialny - Kurier W

Koło Historyczne "Wiarus"
Samorząd Uczniowski

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Znamy już laureatów szkolnego konkursu historycznego "Partnerstwo Dwóch Orłów..." - w tygodniku regionalnym - Kurier W nr 10 z dnia 17 marca 2015 r.ZEBRANIA RODZICÓW

- Dnia 10 marca 2015 r. (wtorek) o godz. 17.30 zapraszamy Rodziców klas I - III.

- Dnia 11 marca 2015 r. (środa) o godz. 17.30 zapraszamy Rodziców klas IV - VI."ZDECYDUJ, CO BĘDZIESZ CZYTAĆ!
– OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIąŻEK"

-->> Statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, dlatego też redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek by dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani. Patronat nad wyborami objęła pani Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.
W naszej szkole wybory przeprowadzone zostały 6.03.2015 r., 9.03.2015 r. Wzięły w nich udział uczniowie klas II-VI. Okazało się, że uczniowie chętnie sięgają po lektury tj. "Opowieści z Narnii", "Hobbit", "Dzieci z Bullerbyn", czy "Kubuś Puchatek".
Zachęcamy do czytelnictwa, bo książki wzbogacają nasze słownictwo i pobudzają wyobraźnię!

Opiekunowie wyborów:
P. Agnieszka Cichy
P. Weronika Szymankiewicz
P. Kamila TyburskaKOMUNIKAT
Od 2 marca 2015 roku
DNIEM BEZ PYTANIA
jest Wtorek.

Samorząd Uczniowski"Polin, Polin - tu odpoczniesz"


-->>W czwartek 5 marca 2015 roku uczniowie klasy IV e Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie pod opieką wychowawcy p. Grzegorza Jelenia udali się w pasjonującą podróż w głąb historii polskich Żydów, którzy od ponad 1000 lat zamieszkiwali na terenach naszej ojczyzny. Dzień ten, o czym wcześniej nie wiedzieliśmy w wierzeniach naszych sąsiadów był dniem niezwykle świątecznym. Purim (4 - 5 marca 2015 r.) to najradośniejsze święto żydowskie. Nazywane jest nawet żydowskim karnawałem i mówi o losach Żydów w starożytnej Persji...

Więcej >>>> TUTAJ <<<<

>>> Zapraszamy do galerii:Wyniki konkursów informatycznych

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2015 w naszej szkole zorganizowano dwa szkolne konkursy informatyczne.
Dla klas III-IV konkurs graficzny pt.: "Jestem bezpiecznym Sieciakiem", w którym laureatami zostali:
I miejsce - Iga Rojewska kl. IVc
II miejsce - Oliwia Szymańska kl. IV c
III miejsce - Szymon Szatan kl. IV e oraz Adam Maniecki kl. IV c.

Dla klas V-VI przeprowadzono Szkolny "Konkurs Wiedzy Informatycznej", w którym zwycięzcami zostali:
I miejsce - Weronika Mrowca kl. VIb
II miejsce - Albert Szymański kl. Va oraz Aleksandra Wilczyńska kl. VI c
III miejsce - Eryk Szczotka kl. Vb oraz Paweł Świętochowski kl. VI c.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizator: Dorota PoznańskaPasowanie na czytelnika

-->> Z początkiem marca odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej.
Pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych przeprowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza, p. Agnieszkę Cichy, podczas których zapoznali się z regulaminem biblioteki, zasadami korzystania z księgozbioru oraz wypożyczyli po raz pierwszy książki.
Na pamiątkę uczniowie dostali zakładkę do książki z planem lekcji oraz gipsowego "Duszka Książkouszka".

>>> Zapraszamy do galerii:"W ostatniej bitwie pod Lwowem (16-18 VIII) pułki kawalerii naszej armii doznały wielkich strat ze strony nieprzyjacielskich aeroplanów, które fruwając całymi eskadrami, złożonymi z 12-tu aeroplanów, bombardowały naszą armię z powietrza, jak również dziesiątkowały naszą kawalerię ogniem z kulomiotów..."

/z depeszy Rady Rewolucyjnej podpisanej przez Budionnego i Woroszyłowa - sierpień 1920/

-->> W środę 4 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbył się uroczysty apel z okazji 95 letniej Historii Odznaki Kościuszkowskiej.
Uczniów klas IV - VI, którzy po brzegi wypełnili salę gimnastyczną przywitała wicedyrektor p. Katarzyna Marzec , która w kilku słowach przedstawiła związki ppłk pil. Mariana Pisarka patrona naszej szkoły z kościuszkowską odznaką...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł Uczniowie "Stalowej Jedynki" przypomnieli chlubne polsko - amerykańskie tradycje walk o niepodległość pod "Gwiaździstym Znakiem" - w tygodniku regionalnym - Kurier W nr 10 z dnia 17 marca 2015 r.Drodzy Uczniowie klas V i VI

Z okazji przypadającej w tym roku szkolnym
95 rocznicy powstania Odznaki Kościuszkowskiej i bohaterskich walk amerykańskich pilotów w 7 Eskadrze Myśliwskiej
przeciwko nawale bolszewickiej w pamiętnym 1920 roku
Koło Historyczne "Wiarus" i Samorząd Uczniowski
zapraszają Was do udziału w konkursie historycznym -
"Partnerstwo Dwu Orłów"
Bliższych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń - nauczyciel historii.
Konkurs odbędzie się 11 marca (środa) 2015 r.
Serdecznie zapraszamy. Nagrody czekają.

Koło Historyczne "Wiarus"
Samorząd Uczniowski-->> 02 marca 2015 r. na szkolnej scenie "aktorzy" z kl. VI b wraz z wychowawcą p. Jolantą CHolewa przedstawili autorski program profilaktyczny zatytułowny "Inny?"
Tym samym poruszyli i omówili problem tolerancji wśród młodzieży szkolnej. "Aktorzy" przedstawili sceny z życia szkoły z udziałem tajemniczego "kosmity" i "nowego ucznia", którzy pojawili się w naszej szkole. Nie zabrakło też wspaniałych efektów i tańca wieńczącego całe przedstawienie.
Owacjom nie było końca.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> Dnia 26 lutego 2015 r. uczniowie klasy IV a i IV c pod opieką p. Doroty POznańskiej i p. Anny Ciborowskiej udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawydo Kina Cinema City na film "Cztery żywioły." Podczas programu Cztery Żywioły uczniowie stanęli twarzą w twarz z potęgą ziemskiej natury. W sali 3D dowiedzieli się, dlaczego kontynenty poruszają się a wulkany wybuchają. W następnej sali ruchu przekonali się jak woda kontroluje i kształtuje nasze życie. Sala muzyki to był niezapomniany koncert dźwięków i kolorów inspirowanych przez naturę zaś w sali wyobraźni wspólnie z naukowcami odkryli fascynującą jaskinię wewnątrz Ziemi. W sali interaktywnej sprawdziliśmy wiedzę z zakresu geologii, geografii, klimatu i pogody, a na koniec w sali inspiracji obejrzeliśmy film o sile, determinacji i bezinteresowności człowieka w świetle dramatycznych wydarzeń. Wycieczka była pełna wrażeń i niezapomnianych emocji.

Opracowanie: SP1
"Niemal założyć się jestem gotów,
bo wątpliwości moich to nie budzi,
że gdzie jest dom szczęśliwych kotów,
tam jest i dom szczęśliwych ludzi."

/Franciszek Klimek/

Znamy laureatów szkolnego konkursu "Mój kot"

-->> Z okazji przypadającego w tym roku, 10 - lecia obchodów w naszym kraju światowego Dnia Kota Samorząd Uczniowski i Koło Przyrodnicze "Orlik" zaprosiło uczniów klas I - VI do udziału w konkursie plastycznym "Mój kot."
Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszukiwanie informacji dotyczących kocich tajemnic, rozmowy z rodzicami, dziadkami o sposobach pomocy, szczególnie w okresie zimy bezdomnym kotom oraz rozwijanie plastycznych talentów. Do konkursu zgłoszono 58 samodzielnie wykonanych przez uczniów prac. Po długich i burzliwych obradach Szkolna Komisja Konkursowa postanowiła przyznać:

Laureaci konkursu:

Nagrody w postaci książek "Radzymin małe miasto, wielka historia" i komiksów "Bitwa Warszawska" zostaną wręczone w najbliższych dniach.
Z całego serca gratulujemy zwycięzcom oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Koty to piękne i tajemnicze zwierzęta, o których mamy nadzieję, że wiecie już dzięki konkursowi dużo więcej.

Organizatorzy


>>> Zapraszamy do galerii:Konkurs plastyczny dla klas I-VI
"Konkurs na kwiaty z papieru"
Organizowany przez Związek Stowarzyszeń
"Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego"

1. Konkurs ma charakter otwarty i obejmuje wykonanie bukietów, pojedynczych kwiatów oraz kompozycji.
2. Głównym motywem konkursu są kwiaty, dopuszczalne są również motywy: roślin, zbóż i owoców.
3. Praca powinna być wykonana z papieru, bibuły.
4. Wyklucza się prace wykonane techniką origami.
5. źródłem inspiracji powinny być tradycje rodzinnego domu i terenu własnej, "małej ojczyzny".
6. Praca może być zbiorowa lub indywidualna.
7. Prace podpisujemy: imię, nazwisko, klasa, tytuł pracy.
8. Termin zgłoszenia prac: 11 marca 2015 r. (środa)."Bo kto w imię Boga walczy o swój kraj.
Nie zginie, a wiecznie w pamięci narodu będzie trwać..."

- uczniowie "Stalowej Jedynki" w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym

-->> W miniony piątek 27 lutego W Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbył się uroczysty apel z okazji przypadającego w niedzielę 1 marca Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Bo kto w imię Boga walczy o swój kraj. Nie zginie, a wiecznie w pamięci narodu będzie trwać..." - uczniowie "Stalowej Jedynki" w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym"
w tygodniku regionalnym Kurier W nr 8 z dnia 3.III.2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:Nie tylko do poznania prawdy trzeba być przygotowanym.
Do zobaczenia piękna także..."

/Zofia Kossak-Szczucka/


Czy można uwięzić dźwięki i zamknąć je na płaskiej powierzchni obrazu?

-->> W miniony poniedziałek 16 lutego uczniowie "Stalowej Jedynki" odwiedzili Miejską Salę Koncertową im. F. Chopina w Radzyminie, w której prezentowana jest wystawa malarstwa olejnego znanego perkusisty Sergiusza Pyrki Perkowskiego...


Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Czy można uwięzić dźwięki i zamknąć je na płaskiej powierzchni obrazu??? " - w tygodniku regionalnym Kurier W nr 6 z dnia 17 lutego 2015 roku.

>>> Zapraszamy do galerii:Konkurs plastyczny "Mój kot"

-->> Z okazji obchodzonego we wtorek 17 lutego 2015 roku jubileuszu 10-lecia obchodów Światowego Dnia Kota w naszym kraju Samorząd Uczniowski oraz Koło Przyrodnicze "Orlik" zaprasza wszystkich (kl. I - VI), którym los tych pięknych i jakże pożytecznych zwierząt nie jest obcy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym - "Mój kot."

- Format A4.
- Technika - dowolna.
- Termin oddawania prac - 28.02.2015 r.

W sobotnie, czy też niedzielne popołudnie, gdy wszystkie lekcje i domowe obowiązki zostały już wypełnione, a za oknem szaleje wiatr chwyć za kredkę, pędzel lub ołówek. Na kartce papieru narysuj, namaluj, wyklej swojego ulubieńca, który być może właśnie łasi ci się do nóg. Porozmawiaj z rodzicami i zastanów się jak można pomóc tym zwierzętom, szczególnie zimą, gdy za oknem śnieg i mróz. Zajrzyj do książek, odwiedź internetowe strony, poczytaj, pooglądaj ilustracje. Uwierz, będzie to fantastyczna podróż w koci świat. Poznasz wtedy wiele kocich tajemnic, które cię zaskoczą...
Ale najważniejsze nie zapomnij o konkursie, nagrody czekają...

Samorząd Uczniowski
Koło Przyrodnicze "Orlik"

>>> Historia Światowego Dnia Kota w pigułceSzkolny Konkurs Poetycki
"Mój walentynkowy wiersz o miłości"
został rozstrzygnięty

-->> W szkolnym konkursie poetyckim "Mój walentynkowy wiersz o miłości", którego głównym celem było: inspirowanie twórczości literackiej uczniów, budzenie wrażliwości na piękno poetyckiego słowa oraz odkrywanie młodych literackich talentów uczestniczyło 21 uczniów klas IV - VI naszej szkoły. Po długich i burzliwych obradach Komisja Konkursowa postanowiła przyznać sześć równorzędnych pierwszych miejsc.

>>> LISTA LAUREATÓW

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy pozostałym uczestnikom naszego konkursu. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas trwania Balu Karnawałowego w piątek 13.02.2015 roku W imieniu organizatorów gorąco dziękujemy p. Michałowi Kamińskiemu dyrektorowi Biblioteki Publicznej w Radzyminie za ufundowanie nagród.

Samorząd Uczniowski
Koło Historyczne "Wiarus"
Biblioteka Szkolna

>>> Nagrodzone wiersze:-->> W piękny, mroźny, słoneczny dzień 13 lutego 2015 r. klasy: Ia, Ib, Ic, If, Ig i dwie grupy "0" wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do KINA KULTURA w Wołominie. Uczniowie obejrzeli tam przygotowany przez Współczesny Teatr z Krakowa musical pt. "W krainie Króla Lwa".
Historia na motywach Disney’owskiej opowieści o małym, ciekawskim świata lwiątku, wygnanym z lwiej ziemi, opowiedziana została za pomocą egzotycznych kostiumów, profesjonalnych masek i etnicznych rytmów. Dzięki scenografii i grze aktorskiej młodzi widzowie mogli przenieść się w barwny świat afrykańskiej sawanny. Inscenizacja dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Zachęcamy do obejrzenia przedstawienia.

Opracowanie: Aneta Jusińska
Znamy już laureatów szkolnego konkursu plastycznego
"Moja Kartka Walentynkowa"

-->> W szkolnym konkursie plastycznym "Moja Kartka Walentynkowa", którego głównym celem było: uczczenie dnia Świętego Walentego, rozwijanie wyobraźni plastycznej oraz popularyzacja twórczości uczniów zgłoszono 117 samodzielnie wykonanych prac. Po długich i burzliwych obradach Komisja Konkursowa postanowiła przyznać równorzędne pierwsze miejsca i wyróżnienia:

>>> LISTA LAUREATÓW

Gratulujemy zwycięzcom oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego szkolnego konkursu. Nagrody laureatom konkursu zostały wręczone podczas balu karnawałowego W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy sieci sklepów Biedronka za materialne wsparcie naszych szkolnych inicjatyw. Dziękujemy.

Samorząd Uczniowski
Koło Historyczne "Wiarus"
Biblioteka Szkolna-->> Ostatnie dni ubiegłego tygodnia w Szkole Podstawowej nr 1 im ppłk pilota Mariana Pisarka w Radzyminie upłynęły w iście karnawałowym stylu. Na początek w czwartek rano w gościnne progi naszej szkoły zawitali przedszkolacy z Przedszkola nr 2. Na przepięknie udekorowanej przez uczniów i wychowawców klas V sali gimnastycznej zabawom i tańcom nie było końca. W godzinach popołudniowych tanecznym rytmom oddali się uczniowie klas I – III. W bajecznych strojach, których mogliby pozazdrościć nawet uczestnicy południowo - amerykańskiego karnawału sunęła para za parą w rytm ulubionych przez uczniów utworów muzycznych, Co chwila zabawa przerywana była przygotowanymi przez wychowawców konkursami. Szałowa zabawa i radosne okrzyki najlepiej świadczą o dobrze spędzonym w murach starej, bo już ponad osiemdziesiąt lat liczącej szkoły.
W piątek natomiast w taneczne rytmy ruszyli uczniowie klas starszych (IV-VI). Dla nich również przygotowano liczne konkursy i niespodzianki. Przez dwa dni czarodziejskie elfy i piękne wróżki przekazywały listy i liściki, serca i laurki od świętego Walentego Na tablicy Samorządu Uczniowskiego Koło Historyczne "Wiarus" przygotowało krótką informację o świętym Walentym, który był postacią autentyczną a od roku 1496 został oficjalnie uznany przez papieża, AleksandraVI patronem zakochanych. Okres kończącego się karnawału był również wspaniałą okazją do rozstrzygnięcia szkolnych konkursów na „Moją kartkę Walentynkową (uczniowie zgłosili 117 samodzielnie wykonanych prac) oraz konkursu poetyckiego "Mój walentynkowy wiersz o miłości" (zgłoszono 21 utworów uczniów klas IV - VI).
Laureatom w/w konkursów zostały wręczone nagrody, za które z całego serca dziękujemy sieci sklepów "Biedronka." Na "Biedronkę", co warte podkreślenia zawsze możemy liczyć. Dziękujemy.
Czas karnawału powoli się kończy. Wspomnienia wspaniałej zabawy pozostaną jednak na długo w uczniowskiej pamięci. Do zobaczenia za rok na miejmy nadzieję nie miej udanym balu.

Samorząd Uczniowski


>>> Zapraszamy do galerii klas I-VI:

>>> Zapraszamy do galerii klas "0" w Łosiu:BAL KARNAWAŁOWY

12 lutego 2015 r. (czwartek) klasy I - III


13 lutego 2015 (piątek) klasy IV - VI


Wszystkim życzymy udanej zabawy. :)Dzień Babci i Dziadka świętowały uroczyście
pierwszaki z klasy I b

-->> Do każdego pierwszaka przyszedł dziadek lub babcia, którym uczniowie pokazali jak pięknie recytują wierszyki i śpiewają piosenki. Po oficjalnym występie wnuki i goście zostali poddani bardzo poważnej próbie współpracy. Należało się wykazać znajomością wyglądu babci lub dziadka, rysując ich portret.
Dzieci rysowały z zawiązanymi oczami, a seniorzy używając słów góra, dół, prawo, lewo pomagali swoim ukochanym wnukom prawidłowo zagospodarować kartkę. Goście sprytnie radzili sobie z tym dość trudnym zadaniem jednak współpraca okazała się udana, ponieważ prace wyszły bardzo ładne.
W podziękowaniu za troskę i miłość dzieci przy pomocy rodziców przygotowały słodką niespodziankę - wspaniały tort swoim kochanym babciom i dziadkom. Każda Babcia dostała DYPLOM HONOROWEJ BABCI, a każdy Dziadek dostał DYPLOM HONOROWEGO DZIADKA przygotowany własnoręcznie przez swoją wnuczkę bądź wnuka. Po uśmiechniętych twarzach widać było, że prezenty się podobały.

Opracowanie: Katarzyna Milewska
BABCIĘ I DZIADKA KOCHAMY
I IM ŻYCZENIA SKŁADAMY:
SAMYCH RADOSNYCH, DOBRYCH DNI
I ZDROWIA, SZCZĘŚCIA ŚLEMY IM!

-->> Dnia 10 lutego 2015 r. do szkoły na zaproszenie uczniów klasy Ia i If przybyli ich Babcie i Dziadkowie. To wspólne spotkanie odbyło się, aby uczcić dwa święta obchodzone w styczniu: "Dzień Babci" i "Dzień Dziadka".
Gości powitała i zaprosiła na przedstawienie, przygotowane przez dzieci z obu klas pani Aneta Jusińska - wychowawczyni klasy If. Seniorzy z wielką dumą oraz radością oglądali i słuchali swoich wnuków. Po części artystycznej dziadkowie obdarowani zostali własnoręcznie wykonanymi przez dzieci prezentami. Następnie głos zabrała pani Agata Szczepanik- wychowawczyni klasy Ia, która złożyła najserdeczniejsze życzenia przybyłym gościom i nawiązując do słów piosenki "U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką" zaprosiła wszystkich do skosztowania pysznej szarlotki.
Dziękujemy Wszystkim Babciom i Dziadkom za obecność na uroczystości. Za czas, który zawsze macie dla swoich wnuków. Pragniemy abyście wiedzieli, że zawsze jesteście w ich sercach i o Was pamiętają, niezależnie od tego czy jest to styczeń, luty czy inny miesiąc w roku.

Opracowanie: Aneta Jusińska
Uczniowie "Stalowej Jedynki" pamiętają o Powstańcach Styczniowych okolic Radzymina

-->> Pierwsze dni po powrocie z zasłużonego zimowego wypoczynku uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" poświęcili m.in. na upamiętnienie wydarzeń i bohaterów powstania styczniowego, którego 152 rocznicę wybuchu obchodziliśmy w ostatnim czasie...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł - "Uczniowie "Stalowej Jedynki" pamiętają o Powstańcach Styczniowych okolic Radzymina" w tygodniku regionalnym
Kurier W nr 5 z 10 lutego 2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:Burmistrz Radzymina zaprasza mieszkańców do udziału
w konsultacjach społecznych w sprawie organizacji linii autobusowych – busów na terenie gminy Radzymin i gmin sąsiednich.

Uwagi i propozycje można przedstawić w formie:
- w Biurze Obsługi Interesanta lub do skrzynki na wnioski i opinie funkcjonującej
w głównej siedzibie Urzędu
- telefonicznie pod nr. 22 786 58 19 wew. 102
- faksem: 22 786 51 95
- drogą elektroniczną: e- mail: umig@radzymin.pl
- pocztą tradycyjną na adres Urzędu
- uwagi można przekazywać również radnym i sołtysom.

WIĘCEJ >>>> TUTAJDzień Bezpiecznego Internetu 2015

-->> Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu Safer Internet.
W roku 2015 DBI obchodzić będziemy 10 lutego. Tak jak w zeszłym roku, wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem "Razem tworzymy lepszy Internet". Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

W ramach DBI 2015 w naszej szkole przeprowadzone zostaną następujące działania informacyjno-szkoleniowe:

1. Zgłoszenie inicjatywy na portalu www.dbi.pl.
2. Umieszczenie informacji o DBI2015, banera reklamowego na stronie internetowej szkoły WWW.s1p.edu.pl oraz na plakatach.
3. Zajęcia edukacyjne dla dzieci z wykorzystaniem scenariuszy organizatorów akcji, na podstawie dostępnych filmów w ramach zajęć komputerowych i godzin wychowawczych (z wykorzystaniem tablic interaktywnych).
4. Przeprowadzenie na zajęciach komputerowych oraz w domu kursu e-learningowego www.fdn.pl/kursy - Platforma oferuje bezpłatne kursy z zakresu bezpieczeństwa dzieci on-line. E-learning to wygodny sposób nauki przy pomocy technologii informatycznych.
5. Wykonanie gazetki na szkolnym korytarzu na temat praw i obowiązków panujących w Internecie.
6. Przeprowadzenie dla kl. V-VI Konkursu Wiedzy Informatycznej dotyczącej zasad bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych i urządzeń mobilnych. a dla klas III-IV konkursy plastycznego "Jestem bezpiecznym Sieciakiem", przedstawiającym siebie w "bezpiecznej" sytuacji podczas korzystania z komputera, zasobów internetowych (praca rysunkowa lub graficzna w postaci pliku "jpg", "bmp" "gif").
7. Wykonanie broszurki dla rodziców - porady związane z zagrożeniami w Sieci,
8. Opracowanie wkładki informacyjnej do gazetki szkolnej - "Lustro".
9. Podsumowanie obchodów DBI na stronie internetowej szkoły WWW.s1p.edu.pl.

Koordynator akcji w szkole: Dorota Poznańska
FERIE ZIMOWE:
19 stycznia - 1 lutego 2015 r.
Życzymy radosnych i bezpiecznych
zabaw podczas ferii.

--->>> Zasady bezpiecznego poruszania się po górach.

--->>> Bezpieczeństwo na stoku.

--->>> Bezpiecznie na stoku - komiks i quiz.

--->>> Bezpieczny stok - biały kodeks dla najmłodszych.
Walentynki, tuż, tuż...

Samorząd Uczniowski, Biblioteka Szkolna i Koło Historyczne "Wiarus"
serdecznie zapraszają uczniów klas I - VI

do udziału w szkolnym konkursie plastycznym -
"Moja Kartka Walentynkowa."

Celem konkursu jest:
- uczczenie dnia świętego Walentego
- popularyzacja twórczości plastycznej uczniów
- rozwijanie wyobraźni plastycznej uczniów w komponowaniu kart okolicznościowych
- "Moja kartka walentynkowa" - jako symbol przyjaźni i sympatii dla drugiego człowieka
- integracja z elementami kultury światowej.

Format - A5 lub A4.
Technika - dowolna.
Konkurs odbędzie się w następujących grupach wiekowych:
I grupa - klasy I - III.
II grupa - klasy IV - VI.
Własnoręcznie wykonane i podpisane (imię, nazwisko, klasa) prace oddajemy do 11 lutego 2015 roku opiekunom Samorządu Uczniowskiego.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w trakcie Balu Karnawałowego.
Zapraszamy. Nagrody czekają.

Organizatorzy
"Mój walentynkowy wiersz o miłości"

Samorząd Uczniowski, Biblioteka Szkolna i Koło Historyczne "Wiarus"
serdecznie zaprasza uczniów klas IV - VI

do udziału w szkolnym konkursie poetyckim
"Mój walentynkowy wiersz o miłości."


Celem konkursu jest:
- inspirowanie twórczości literackiej uczniów
- budzenie wrażliwości na piękno poetyckiego słowa
- odkrywanie młodych talentów literackich.

Praca powinna zawierać krótki liryczny utwór napisany samodzielnie i dotyczący wyrażania uczuć. Autor zobowiązany jest zadbać o poprawność językową oraz ortograficzną napisanego wiersza.
Wiersze opatrzone danymi (imię, nazwisko, klasa) oddajemy opiekunom Samorządu Uczniowskiego do środy 11 lutego 2015 roku.
Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Balu Karnawałowego.
Zapraszamy. Nagrody czekają.

OrganizatorzyKocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.

Drogie Babcie i Dziadkowie!


-->> W dniu waszego święta pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze, z serca płynące życzenia, zdrowia, pomyślności i spełnienia wszystkich nawet najskrytszych marzeń.
Drodzy seniorzy kochajcie wnuki całym sercem i niech one Was też tak mocno kochają. Dziękujemy za to ,że jesteście, Bez Was świat nie byłby tak piękny.

Wnuczęta ze "Stalowej Jedynki"

--->>> Historia święta Babci i Dziadka w pigułce"Będąc przekonanym, że niezależność
jest koniecznym warunkiem
prawdziwego szczęścia każdego narodu
zawsze jej pragnąłem dla swojej ojczyzny.

Romuald Traugutt - 1864

-->> W czwartek 22 stycznia 2015 roku przypada 152 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W mrożone styczniowe dni poderwał się do walki "Naród Polski, Litwy i Rusi" zjednoczony "pod sztandarem Orła, Pogoni i Archanioła" Ruszyli powstańcy jak głosił Manifest "na straszny bój zagłady, bój ostatni Europejskiej Cywilizacji z dzikim barbarzyństwem Azji".
Głównym celem walki było zerwanie pęt rosyjskiej niewoli i odzyskanie utraconej niepodległości. Powstanie Styczniowe było również ostatnim aktem wspólnej walki, ramię przy ramieniu przedstawicieli narodów zamieszkujących tereny I Rzeczypospolitej. Swym zasięgiem objęło tereny Królestwa Polskiego ( zabór rosyjski) oraz ziemie dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego utracone po rozbiorach na rzecz Rosji. W dniu wybuchu siły powstańcze liczące zaledwie 6 tysięcy słabo uzbrojonych, głównie w broń strzelecką i kosy, ochotników zaatakowało stacjonujące w miastach rosyjskie garnizony. (Powstanie na Litwie wybuchło 1.02.1863 roku). Mimo przygniatającej przewagi Rosjan powstańcze partie ( tak nazywano powstańcze oddziały) przez prawie dwa lata stawiały heroiczny opór. W tym czasie przez powstańcze szeregi przewinęło się ponad 150 tysięcy ochotników. Stoczono około 1300 bitew i potyczek. W polskich szeregach podobnie jak w Powstaniu Listopadowym walczyło wielu ochotników z zagranicy. Najwięcej było Rosjan, Włochów i Węgrów. Sporą grupę stanowili Niemcy, Francuzi i Czesi. Nie zabrakło również Austryjaków, Anglików Serbów i Szwajcarów. Najdłużej, bo aż do wiosny 1865 roku walczył na Podlasiu mały oddział księdza Stanisława Brzóski, który schwytany swe młode życie złożył na ołtarzu Ojczyzny ginąc 23 maja z rąk carskich oprawców na rynku w Sokołowie Podlaskim. Pomimo początkowych sukcesów, podziwu i poparcia międzynarodowej opinii publicznej powstanie upadło. Na polach bitew i potyczek zginęło ponad 30 tysięcy obrońców wolności. W tak licznych miejscach każeni stracono kolejny tysiąc wiernych ideałom żołnierzy Rzeczpospolitej. Ponad 38 tysięcy skazano na katorgę i zesłano na Syberię, a 10 tysięcy powstańców zmuszonych było do opuszczenia naszego kraju.

Cześć ich pamięci.

Koło Historyczne "Wiarus"
"Hej, Kolęda, kolęda" w radzymińskiej "Stalowej Jedynce"...


-->> W miniony piątek, 19 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie, wzięli udział w jasełkach przygotowanych przez piątoklasistów pod opieką pani Emilii Żmijewskiej-Łapińskiej...


Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł - "Hej, Kolęda, kolęda" w radzymińskiej "Stalowej Jedynce"... tygodniku regionalnym Kurier W nr 49 z dnia 23.12.2014 r.

>>> Zapraszamy do galerii:"Cudze chwalicie swego nie znacie", czyli przedświąteczne odkrywanie Stolicy przez uczniów radzymińskiej Stalowej Jedynki...

-->> W środę 17 grudnia uczniowie klasy IV e Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie pod opieką wychowawcy p. Grzegorza Jelenia wyruszyli w pasjonującą wyprawę w głąb historii Polski i jej stolicy Warszawy...

Więcej w artykule "Cudze chwalicie swego nie znacie", czyli przedświąteczne odkrywanie Stolicy przez uczniów radzymińskiej Stalowej Jedynki... - strona internetowa tygodnika regionalnego Kurier W (zamieszczono 22 XII.2014 r.)


>>> Zapraszamy do galerii:"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci"

19 grudnia 2014 odeszła od nas

Pani Hanna Gryglewicz -

wieloletni nauczyciel, przyjaciel naszej szkoły.
Pragniemy przekazać Rodzinie i najbliższym wyrazy współczucia
w tych trudnych dla Nich chwilach.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie

Artykuł pożegnalny p. A. Grzegorek z tygodnika regionalnego Kurier W nr 1 z dnia 13 stycznia 2015 r.

"Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
Ani nie ma prawa do przyszłości."
/Józef Piłsudski/

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, drodzy Uczniowie,
Mieszkańcy Radzymina i okolic!

-->> W sobotę 13 grudnia 2014 roku przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, który na długie lata pozbawił nas marzeń o wolnej, sprawiedliwej i suwerennej Polsce. W tę mroźną grudniową noc aresztowano i wtrącono do więzień tysiące naszych rodaków, a na ulice miast i wsi wyjechały czołgi. Brutalną przemocą ówcześni przywódcy partyjni za wszelką cenę, nawet ludzkiego życia starali się utrzymać władzę...
Żyjąc w wolnej ojczyźnie, patrząc z nadzieją w przyszłość nie możemy zapominać o Tych, którzy walczyli o najświętszą dla nas wartość, jaką jest wolność. Zachęcamy, więc Was do udziału w organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej III edycji kampanii akcji społecznej "Ofiarom Stanu Wojennego - Zapal Światło Wolności."
Niech zapalona o godzinie 19.30 w sobotę 13 grudnia symboliczna świeca umieszczona w oknie domu będzie hołdem złożonym wszystkim ofiarom stanu wojennego. Tym poległym w starciach z milicją, śmiertelnie pobitym na komisariatach, internowanym, a także zwykle zapomnianym, zmarłym z powodu braku opieki medycznej, osieroconym, zwolnionym z pracy lub zmuszonym do emigracji z powodów politycznych. (Świecę można również wirtualnie zapalić na profilu IPN na Facebooku oraz wziąć udział w konkursie fotograficznym). Kampanie akcji społecznej "Ofiarom Stanu Wojennego - Zapal Światło Wolności" honorowym patronatem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Kampania Instytutu Pamięci Narodowej "Ofiarom Stanu Wojennego - Zapal Światło Wolności" nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata.
A oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie na znak solidarności z rodakami świecę zapalił papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział "Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (...) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić..."
W 33 rocznicę tamtych tak odległych dla młodego pokolenia Polaków wydarzeń uczcijmy Ich pamięć podobnym gestem. Nie byłoby wolnej i suwerennej Polski bez ich walki i poświęcenia.

Koło Historyczne "Wiarus"
Szkoła Podstawowa nr 1
im. ppłk pilota Mariana Pisarka
w Radzyminie-->> Dnia 10 grudnia 2014 r. uczniowie kl. IV a i IV c pod opieką p. Anny Ciborowskiej i p. Doroty Poznańskiej wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Warszawie.
Najpierw pan przewodnik oprowadził nas po eksponatach wystawy z okresu pradziejów państwa polskiego, poznaliśmy codzienne życie ówczesnych ludzi, z jakich korzystali naczyń, urządzeń, przedmiotów codziennego użytku. Następnie pani przewodnik zaprosiła nas na zajęcia muzealne, podczas których nauczyliśmy się lepić z gliny naczynia pradziejowe, które na pamiątkę pobytu mogliśmy zabrać ze sobą do domu.

Opracowanie: SP1


>>> Zapraszamy do galerii:Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" na świątecznym spotkaniu Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej...

-->> W poniedziałek 8 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas im. św. Faustyny Kowalskiej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie i delegaci z poszczególnych klas uczestniczyli w spotkaniu ze św. Mikołajem, organizowanym przez Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" na świątecznym spotkaniu Caritas Diecezji Warszawsko - Praskiej..." w Kurier W nr 48 z dnia 16 grudnia 2014 r.

>>> Zapraszamy do galerii:"Święty czas, to radosny czas.
Zobacz ile serca jest w nas."


-->> Czas oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, skłania nas do refleksji i chęci dzielenia się z innymi tym, czym możemy. Już od kilku lat na terenie naszej "Stalowej Jedynki" organizowane są w tym, przedświątecznym czasie akcje charytatywne dla dzieci z zaprzyjaźnionych Domów Dziecka. Tegoroczną zbiórką darów, zajęło się Szkolne Koło PCK. Zebrane zostały: słodycze, przybory toaletowe i środki czystości dla dzieci z Domu Dziecka w Równem. Uczniom i Rodzicom naszej szkoły jesteśmy bardzo wdzięczni za wrażliwość, wielkie serce i zaangażowanie w tę akcję. Wszystkie dary przekazane zostały na ręce pana Jana Nowaka - dyrektora wyżej wymienionej placówki.

ZA KAŻDY GEST DOBREJ WOLI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Szkolne Koło PCK


Podziękowanie dla Szkolnego Koła PCK i Szkoły

Podziękowanie dla Rodziców i Uczniów"Dzień Czapki Mikołajowej"

-->> Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa z Miry. W naszej szkole dzień ten został ogłoszony przez Samorząd Uczniowski "Dniem Czapki Mikołajowej." Każdy z uczniów przekroczył próg szkoły w czerwonej czapce mikołajowej, a co odważniejsi i dowcipniejsi nawet w całym stroju Mikołaja. Według zwyczaju tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. W Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie Mikołaj nie zapomniał o nikim. Przybył ze słodkościami dla każdego ucznia. Został gorąco i serdecznie przez nich przyjęty. Każdego obdarował słodkim upominkiem, była to też okazja do pamiątkowego zdjęcia.

Samorząd Uczniowski


>>> Zapraszamy do galerii:"Prawa człowieka rozpoczynają się od praw dziecka"

-->> W chłodne piątkowe przedpołudnie 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pilota Mariana Pisarka w Radzyminie uroczyście zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym "Prawa Dziecka kredką i pędzlem namalowane."
Głównym celem konkursu ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski, Koło Historyczne "Wiarus" i Bibliotekę Szkolną była popularyzacja wśród uczniów "Stalowej Jedynki" znajomości praw dziecka, ich ważności, wynikających z nich obowiązków dorosłych oraz odpowiedzialności młodego pokolenia za siebie i innych. Impulsem do ogłoszenia konkursu była 25 rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 roku Konwencji o prawach dziecka nazywaną "konstytucją praw dziecka" oraz obchodzony po raz pierwszy w naszym kraju właśnie 20 listopada, Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka ustanowiony przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 6.XI.2014 roku.
Warte podkreślenia jest, że to Polska była inicjatorem uchwalenia najważniejszego na świecie dokumentu dotyczącego praw dziecka. To Polacy w roku 1978 przedstawili Komisji Prawa Człowieka działającej przy ONZ projekt konwencji praw dziecka i zaproponowali stworzenie światowego systemu ochrony praw najmłodszych. Po ponad 10 letnich pracach została ona uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 roku. Konwencję podpisały wszystkie państwa świata i prawie wszystkie ją ratyfikowały wyjątkiem Somali i USA. (Polska podpisała i ratyfikowała konwencję w 1991 roku.) W szkolnym konkursie plastycznym poprzedzonym przeprowadzonymi w klasach przez wychowawców zajęciami o prawach dzieci uczestniczyło 193 uczniów naszej szkoły Po długich i burzliwych obradach Komisja Konkursowa postanowiła przyznać 7 równorzędnych pierwszych miejsc i 7 wyróżnień.
Laureatami konkursu zostali:
Bartek Jaczewski z klasy "0"
Aleksandra Wyszyńska z klasy I d
Zuzanna Pasterowska z klasy II b
Julia Pieńczuk z klasy III c
Patryk Michalski z klasy IV b
Amelia Tymińska z klasy V a
Aleksandra Kowalik z klasy VI a
Wyróżniono prace:
Zuzanny Jabłeckiej z klasy I c
Tomasza Wysockiego z klasy I c
Eweliny Posiewki z klasy II b
Piotra Tymińskiego z klasy II d
Aleksandra Suszczyńskiego z klasy II d
Edwina Gronowskiego z klasy IV b
Damiana Dudusia z klasy VI b
Nagrodami w konkursie były albumy "Radzymin małe miasto, wielka historia" przekazane przez p. Zbigniewa Piotrowskiego, burmistrza Radzymina, za, które serdecznie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski
Koło Historyczne "Wiarus"
Biblioteka Szkolna

>>> Zapraszamy do galerii:KONCERT MIKOŁAJKOWY

-->> Dnia 4 grudnia 2014 r., klasy IV, V i VI wraz z Wychowawcami wybrały się do Warszawy na charytatywny Koncert Mikołajkowy "5 złotych minut ratujących życie". Koncert odbył się w Hali Torwar. Wzięło w nim udział wielu sławnych wokalistów m.in. Margaret, Kasia Popowska, Mrozu. Uczniowie zgromadzeni tego dnia na Torwarze wzięli także udział w wyjątkowym pokazie magii w wykonaniu Macieja Pola. Głównym celem koncertu było jednak promowanie idei udzielania pierwszej pomocy. Przedstawiciel Fundacji Prometeusz, która była organizatorem spotkania, przeprowadził konkurs dotyczący zasad zachowania się podczas wypadku.
Uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły zadowoleni i już nie mogą doczekać się przyszłorocznego wyjazdu.

Opracowały ucz. kl. VI c: Katarzyna Święcka
Aleksandra Wilczyńska
Oliwia Wojtera


Znamy już laureatów dorocznego konkursu historycznego
"Drogi do Niepodległej..."

-->> W konkursie historycznym, którego głównym celem była popularyzacja wśród uczniów wiedzy dotyczącej trudnej, długiej i obficie zroszonej krwią drogi do odzyskania utraconej pod koniec XVIII wieku niepodległości a także kształtowanie postaw patriotycznych wzięło udział 19 uczniów z klas VI. Konkurs polegał na rozwiązaniu przez uczestników testu składającego się z 36 bardzo szczegółowych pytań dotyczących wydarzeń z historii Polski i naszej "małej ojczyzny", które doprowadziły do powrotu po ponad 123 latach nieobecności naszego kraju na mapy Europy i świata. Z radością podajemy wyniki dorocznej edycji konkursu:
I miejsce Katarzyna Święcka klasa VI c 36 punkty
II miejsce Władysław Aleksandrowicz klasa VI b 35 punkty
III miejsce Anna Dąbrowska klasa VI d 33 punkty
Wyróżnienie Robert Stankiewicz klasa VI a 32 punkty
Nagrody książkowe w postaci albumów "Radzymin, małe miasto - wielka historia" zostały uroczyście wręczone w piątek 5 grudnia 2014 roku podczas szkolnych obchodów dnia świętego Mikołaja.
Gratulujemy zwycięzcom.

Koło Historyczne "Wiarus"
Samorząd Uczniowski

>>> Zapraszamy do galerii:ANDRZEJKOWE ZABAWY

-->>Andrzejki inaczej Jędrzejki lub Jędrzejówki to wieczór wróżb odprawianych 29 listopada, gdy zapadnie zmierzch. W obecnych czasach to magiczne święto cieszy się dużą popularnością. Tego dnia organizuje się huczne imprezy w gronie przyjaciół. Jest to ostatnia okazja do zabaw, przed Adwentem, czasem refleksji, postu piątkowego, czasem oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
Wieczór Andrzejkowy, obchodzony zwykle w wigilię św. Andrzeja, w tym roku w naszej szkole przybrał formę Andrzejkowej Zabawy.
Wszyscy na chwilę przenieśliśmy się w krainę czarów, tradycji, wróżb i magicznych zaklęć, a atmosfery tajemnicy i magii nadawały palące się świece, "latające nietoperze".
Samorząd Uczniowski pod opieką p. Doroty Poznańskiej postanowił uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości" i wybrał ku temu piątkowe przedpołudnie 28 listopada 2014 r. W zabawach tych wzięli udział uczniowie klas II-VI.
"Wróżki" i "Wróżbowie" wprowadzili najpierw zebranych w tematykę obchodów Andrzejek (pochodzenie święta i tradycje z nim związane) oraz przybliżyły sylwetkę św. Andrzeja, patrona dziewcząt. Na uczniów czekały specjalnie przygotowane na tę okazję andrzejkowe wróżby i zabawy. Każdy mógł "poznać swoją przyszłość" dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie), losowaniu kolorów, wróżbie kwiatowej, drzewku szczęścia. Najbardziej obleganymi stanowiskami okazały się te, przy których można było wylosować sobie zawód, poznać imię przyszłej sympatii, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami oraz tzw. andrzejkowa numerologia, gdzie każdy mógł poćwiczyć matematyczne rachunki obliczając swoją urodzinową datę.
Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z dużym "przymrużeniem oka." Zabawy, uśmiechu było mnóstwo, a andrzejkowe wróżby dostarczyły uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Opracowanie: Samorząd Uczniowski


>>> Zapraszamy do galerii:-->> Jaki dźwięk wydaje żyrafa? Co to jest podwodna stacja oczyszczania? Dokąd odlatują na zimę ptaki? Jak pomóc przetrwać małym orangutanom? Na te i inne pytania, znaleźli odpowiedź uczniowie klas: Ia i If, którzy 28 listopada 2014r. pod opieką p. Agaty Szczepanik i p. Anety Jusińskiej udali się na wycieczkę do KINA CINEMA PARK w Warszawie.
To tu, uczniowie wzięli udział w interaktywnym spotkaniu ze światem przyrody. W czasie programu pt. "Królestwo zwierząt", mieli możliwość odkrywać dziką naturę każdym zmysłem. W sali 3D, dzięki specjalnym okularom, wspólnie z kluczem ptaków wybrali się w ekscytującą podróż w czasie ich corocznych migracji. W sali wyobraźni, udali się na wyprawę po amazońskiej dżungli. Duże wrażenie zrobiła na uczniach sala ruchu, gdzie wzięli udział w podwodnej podróży po głębiach mórz i oceanów. W sali muzyki dowiedzieli się w jaki sposób porozumiewają się ze sobą zwierzęta. W sali interakcji odpowiedzieli na pytania dotyczące zwierząt. Natomiast w sali inspiracji obejrzeli film o małych orangutanach. Udział w interaktywnej zabawie stał się niezapomnianym przeżyciem dla uczestników wycieczki i na długo pozostanie w ich pamięci. Polecamy wszystkim.

>>> Zapraszamy do galerii:


"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary
i nadziei chrześcijańskiej żyjąc miłością na co dzień.
Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego.
Nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się
na ścieżkach Waszego życia.
Liczę na Wasz młodzieńczy zapał
i oddanie Chrystusowi.
/św. Jan Paweł II/

-->> W środę 26 listopada 2014 roku w naszej szkole miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom V jubileuszowej edycji konkursu historycznego "Daty z życia świętego Jana Pawła II - papieża Polaka".
W konkursie, który honorowym patronatem objął ks. Krzysztof Ziółkowski, proboszcz Parafii p/w św. Jana Pawła II w Radzyminie (osiedle "Victoria") uczestniczyło 29 uczniów klas IV. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 32 szczegółowych pytań dotyczących życia naszego sławnego rodaka. Po emocjonującej dogrywce laureatami konkursu zostali:
I miejsce ex aequo
Julia Marcinkiewicz z klasy IV e
Klaudia Opunowicz z klasy IV b,
II miejsce
Jakub Leszczyński z klasy IV d
Wyróżnienia otrzymali:
Maria Bojarczuk z klasy IV a
Wiktoria Leszczyńska z klasy IV a
Piotr Murawski z klasy IV b
Adrian Dąbrowski z klasy IV d
Łukasz Szuszko z klasy IV d
Pamiątkowe dyplomy, złote i srebrne medale oraz książki o świętym Janie Pawle II - papieżu Polaku laureatom konkurs wręczał ks. Krzysztof i pani dyrektor. Gratulujemy laureatom i bardzo serdecznie dziękujemy ks. Krzysztofowi za nagrody i wspieranie naszych inicjatyw służących kultywowaniu pamięci o św. Janie Pawle II. Na księdza Krzysztofa Ziółkowskiego zawsze możemy liczyć. Niech Bóg błogosławi i wspomaga ks. Krzysztofa w jego poczynaniach.

Koło historyczne "Wiarus"
Szkolne Koło Caritas im. św. Faustyny


KOMUNIKAT SZKOLNEJ KOMISJI WYBORCZEJ

Z DNIA 20 LISTOPADA 2014 ROKU

-->> W czwartek 20 listopada 2014 roku w Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie dokonano uroczystego wręczenia nagród w kolejnej już edycji międzygminnego konkursu fotograficznego, w tym roku pod tytułem "Mój Przyjaciel."
W ramach realizowanego w naszej gminie programu edukacyjnego "Przeżyj to z nami" W zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii z siedzibą w Warszawie konkursie uczestniczyło 21 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im ppłk pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Uczestnicy zgłosili do konkursu 112 samodzielnie wykonanych fotografii przedstawiających najwierniejszych przyjaciół ludzi. Z radością pragniemy poinformować ,że powołana przez organizatora Komisja Konkursowa po długich i burzliwych obradach postanowiła przyznać siedem równorzędnych pierwszych miejsc uczniom naszej szkoły:
Aleksandrze Cichy z klasy IV b
Julii Grudzień z klasy IV b
Amelii Kamzelskiej z klasy VI a
Julii Kamzelskiej z klasy V b
Łukaszowi Szuszko z klasy IV d
Zuzannie Szymborskiej z klasy IV b
Zuzannie Urban z klasy V a Dyplomy i nagrody rzeczowe w imieniu organizatora konkursu wręczała pani Aleksandra Rutkowska - Szwed.
Laureaci konkursu otrzymali również album "Radzymin - małe miasto, wielka historia", za który serdecznie dziękujemy p. Zbigniewowi Piotrowskiemu - burmistrzowi naszego miasta.
Serdecznie gratulujemy laureatom , dziękując jednocześnie wszystkim uczestnikom konkursu fotograficznego "Mój Przyjaciel" za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Koło Historyczne "Wiarus"
-->> Dnia 19 listopada 2014 roku uczniowie klasy II a i II d wraz z opiekunami: p. Kamilą Tyburską i p. Jolantą Łuczyk udali się na jednodniową wycieczkę do Kina Cinema City na Warszawskim Bemowie na film przyrodniczy "Królestwo zwierząt."
Swoją przygodę ze zwierzętami rozpoczęliśmy od małej rozgrzewki przy kręglach, gdzie każdy mógł wypróbować swoich sił. Jednak prawdziwych emocji dostarczył nam dopiero oczekiwany z utęsknieniem film.
Ziemię zamieszkują miliony różnych gatunków zwierząt, różnej wielkości, odmiennych kształtów: od malusieńkich mrówek po olbrzymie słonie, od ponurych żuczków po kolorowe pawie. W czasie programu Królestwo zwierząt odkrywaliśmy dziką naturę każdym zmysłem. W sali inspiracji mogliśmy obejrzeć film o małych orangutanach. Zobaczyliśmy jak nabywały nowych umiejętności, które pozwalały im przetrwać w dzikiej dżungli. W sali wyobraźni wspólnie z grupą przyjaciół wybraliśmy się na wyprawę po amazońskiej dżungli.
W sali 3D założyliśmy specjalne okulary i wspólnie z kluczem ptaków wybraliśmy się w ekscytującą podróż w czasie ich corocznych migracji. W sali muzyki dowiedzieliśmy się w jaki sposób porozumiewają się ze sobą zwierzęta. Tu tez mogliśmy naśladować zachowania niektórych zwierząt. W sali interakcji odpowiadaliśmy na pytania dotyczące zwierząt, gdzie dwie uczennice z naszej szkoły zdobyły nagrodzone dyplomem drugie i trzecie miejsce. Na koniec w sali ruchu wzięliśmy udział w podwodnej podróży po głębiach mórz i oceanów. Ta sala chyba pozostawi w nas najwięcej emocji.. To niesamowite, że świat zwierząt jest taki ekscytujący. Dbajmy zatem o niego...

>>> Zapraszamy do galerii:Dni otwarte dla rodziców

W dniu 18 listopada (wtorek) dzień otwarty dla klas I - III,
godz. 17.30.

W dniu 19 listopada (środa) dzień otwarty dla klas IV - VI,
godz. 17.30.

ZAPRASZAMY!!!"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci"

13 listopada 2014 odeszła od nas
Pani Krystyna Pisarek -
Żona rodzonego Brata naszego Patrona - Mariana Pisarka.
Pani Krystyna była serdeczną Przyjaciółką naszej szkoły.
Razem z Rodziną uczestniczyła w życiu szkoły, wspierała nasze inicjatywy. Dziękujemy za Jej dobroć i obecność pośród nas.
Pragniemy przekazać Rodzinie wyrazy współczucia w tych trudnych dla Nich chwilach.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie
Harmonogram wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015.

"Prawa dziecka kredką i pędzlem namalowane"

Z okazji przypadającej 20 listopada 2014 roku 25 rocznicy przyjęcia przez Organizację Narodów Zjednoczonych Konwencji Praw Dziecka Samorząd Uczniowski, Koło Historyczne "Wiarus"
i Biblioteka szkolna
serdecznie zapraszają uczniów klas I - VI
do udziału w konkursie plastycznym

"Prawa dziecka kredką i pędzlem namalowane."

- Format pracy - A 4 i większy.
- Technika - dowolna.
- Termin oddania prac - 18 listopada 2014 r.
Bliższych informacji udziela - p. Grzegorz Jeleń, nauczyciel historii.
Zapraszamy, nagrody czekają.

Organizatorzy
Drodzy Uczniowie!
Koło Historyczne "Wiarus"
serdecznie zaprasza Uczniów klas VI
do wzięcia udziału w VI edycji konkursu wiedzy
"Droga do niepodległości."

Bliższych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń - nauczyciel historii
Konkurs odbędzie się 3 grudnia 2014 r.
Serdecznie zapraszamy - nagrody czekają.
Koło Historyczne "Wiarus"Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki"
w gronie laureatów
Powiatowego Konkursu o Powstaniu Warszawskim...

W piątek 14 listopada w Zespole Szkól w Ossowie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom Powiatowego Konkursu o Powstaniu Warszawskim...

Więcej w zakładce – Napisali o nas - artykuł "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" w gronie laureatów Powiatowego Konkursu o Powstaniu Warszawskim..." w Kurierze W nr 45 z dnia 25 listopada 2014 r.

>>> Zapraszamy do galerii:Napiszmy wspólnie radzymińską książkę kucharską!!!

Radzymin i jego okolice to nasza "mała ojczyzna" zapisana złotymi zgłoskami w historii Polski. Radzymin to również pokolenia żyjących tu mieszkańców, lokalna kultura i pielęgnowane przez lata zwyczaje i obrzędy. Drodzy uczniowie, zapraszamy Was do wspólnego przywracania historii, która powoli odchodzi w zapomnienie. Dopiszmy do bogatej historii naszego miasta i regionu rozdział poświęcony kulinariom.

Odszukajmy w rozmowach z rodzicami, babciami, dziadkami, ludźmi starszymi ciekawe przepisy na tradycyjne potrawy, ciasta, desery i przekąski, które kiedyś zdobiły radzymińskie stoły.

Przynieśmy te przepisy do szkoły i wspólnie napiszmy pierwszą w dziejach naszego miasta radzymińską książkę kucharską.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym projekcie uczniów klas III - VI. Nagrody czekają!!!
Koordynatorem naszego projektu jest p. Weronika Szymankiewicz.

Koło Historyczne "Wiarus"
-->> W październiku biblioteka szkolna włączyła się do obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Hasło tegorocznego Święta - "Kto czyta książki - ten żyje podwójnie."
Do przygotowań włączyli się członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki. Zorganizowana została akcja "Czas na książkę - przerwy z literaturą dziecięcą".
Chętni uczniowie spotykali się podczas długiej przerwy w sali obok biblioteki, gdzie p. pedagog D. Kołaczyńska czytała wybrane przez uczniów książki. Ponadto bibliotekarz A. Cichy, pedagog D. Kołaczyńska, p. K. Tyburska, p. M. Żmuda systematycznie czytały baśnie w kl. "0" oraz w świetlicy szkolnej.

Więcej w zakładce >>> Biblioteka-->> Dnia 7 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Niepodległości.
Program artystyczny zatytułowany "W hołdzie tym, którzy przywrócili Polsce granice, moc i szacunek" został przygotowany przez klasę IV a i IV d pod kierunkiem Pani Anny Ciborowskiej i Pani Weroniki Szymankiewicz. Uczniowie biorący udział w akademii przybliżyli swoim kolegom i koleżankom historię walk Polaków o niepodległość. Występ został uświetniony pieśniami patriotycznymi, które z przejęciem odśpiewał chór przygotowany przez Panią Joannę Bożyk.
Widzowie zebrani tego dnia na sali gimnastycznej z wielkim zainteresowaniem obejrzeli także pokaz multimedialny zatytułowany "Historia Polski w osiem minut", który został wyświetlony na zakończenie akademii.
W atmosferę Święta Niepodległości wprowadziła też uczestników akademii wspaniała dekoracja przygotowana przez Panią Agnieszkę Cichy, Panią Dorotę Kołaczyńską, Panią Dorotę Poznańską i Pana Grzegorza Jelenia. Portret Marszałka Józefa Piłsudskiego zawieszony na biało-czerwonej fladze przypominał o człowieku, któremu zawdzięczamy wolność i niepodległość.
Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs poetycki "Liryki o wolnej Polsce". Nagrodzeni uczniowie odebrali dyplomy i nagrody książkowe z rąk Pani Dyrektor, która podkreśliła zaangażowanie nauczycieli i uczniów naszej szkoły w krzewieniu postawy patriotycznej na terenie gminy i kraju.

WYNIKI KONKURSU "LIRYKI O WOLNEJ POLSCE"
I. Tymoteusz Krebs kl. V b oraz Klaudia Oponowicz kl. IV b
II. Julia Szmarowska kl. IV d
III. Wiktoria Wójcik kl. VI d
WYRÓŻNIENIA:
Agnieszka Kania kl. IV e
Maciej Wysocki kl. V b
Maja Traczyk kl. V c
Paulina Połaska kl. VI d

Ponadto, w ramach obchodów 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Koło Historyczne "Wiarus" przygotowało okolicznościową wystawę zatytułowaną "Drogi do niepodległości" oraz zaprosiło uczniów klas starszych do udziału w szkolnej grze, polegającej na rozwiązaniu szyfrogramu, do którego podpowiedzi zostały ukryte na kartach wystawy i w naszej szkolnej akademii. Uczniowie, którzy z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie pt: "W hołdzie Tym, którzy przywrócili Polsce granice, moc i szacunek" mogli sprawdzić swoją wiedzę w historycznym quizie. Wśród uczniów, którzy udzielili w obu konkursach prawidłowych odpowiedzi rozlosowane zostały nagrody w postaci albumów pod tytułem "Radzymin. Małe miasto, wielka historia" ofiarowanych nam przez burmistrza naszego miasta p. Zbigniewa Piotrowskiego, za które bardzo serdecznie dziękujemy.
Ostatnim szkolnym akordem uroczystego celebrowania Narodowego Święta Niepodległości będzie konkurs historyczny dla klas VI "Drogi do niepodległej", który odbędzie się we środę 3 grudnia.

Opracowanie: Weronika Szymankieiwcz


>>> Wiersze uczniów o niepodległej Polsce:

>>> Program artystyczny w szkole:

>>> Obchody Święta Niepodległości w Radzyminie:UWAGA RODZICE!!!

Dnia 15.11.2014 r. o godz. 10.00 przy Al. Armii Krajowej 16 A
w Wołominie
odbędzie się seminarium dla rodziców
"Jak wychować geniusza?"
O wykorzystaniu potencjału dziecka.

Więcej >>> TUTAJ (pdf), >>> TUTAJ (jpg)-->> Dnia 6 listopada 2014 r. uczniowie klasy IV a i IV c wraz z opiekunami: p. A. Ciborowską i p. D. Poznańską udali się na jednodniową wycieczkę do Centrum Olimpijskiego w Warszawie.
W programie wycieczki najpierw było zwiedzanie ekspozycji Muzeum Sportu z panią przewodnik, która w bardzo interesujący sposób opowiadała uczniom historię tworzenia się dyscyplin sportowych na przestrzeni setek lat.
W następnym etapie wycieczki uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych "Drużyna Marzeń", które to przybliżyły dzieciom historię piłki nożnej, sylwetki najlepszych polskich piłkarzy i ich trenerów. Zadaniem dzieci było m. in. stworzenie własnej drużyny marzeń, uczniowie decydowali o taktyce gry, wyborze zawodników ataku, obrony i pomocy. Głównym celem zajęć warsztatowych było zapoznanie uczniów z ciekawostkami piłkarskimi oraz zasadami obowiązujacymi w piłce nożnej poprzez rozegranie meczu według gry planszowej oraz wyłonienie zasłużonego zwycięzcy. Na zakończenie uczniowie mogli dokonać zakupu pamiątkowych gadżetów sportowych.

Opracowanie: SP1

>>> Zapraszamy do galerii:W DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY
pamiętamy o tych, którzy odeszli...

Zapalam znicz i patrzę
Jak rozpala się płomień,
A razem z tym płomykiem
Przychodzą setki wspomnień...
Maleńki płomyk w zniczu tli się.
Zanim człowiek na wieczność zaśnie,
Tak jak iskra w sercu
Tli się, coraz słabiej, gaśnie...
Każdy znicz na grobie
To jedna dusza, która tęskni.
Wspomnienia, które nosi w sobie
Słowa, które w gardle więzną...
Bliscy odchodzą w pamięci kolejny raz
Na wieczny sen,
Na wieczny czas...Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych.
W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.
Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia,
czas refleksji nad sensem ludzkiego losu.

-->> Uczniowie naszej szkoły w minionym tygodniu odwiedzali groby poległych żołnierzy w Bitwie 1920 roku na Cmentarzu Poległych, a członkowie koła historycznego "Wiarus" odwiedzali radzymińskie miejsca pamięci narodowej, paląc znicze i chwilą cichej modlitwy czcili pamięć zmarłych i poległych.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> Dnia 29.10.2014 r. uczniowie kl. III b i III d pod opieką p. Barbary Giera i p. Doroty Milewskiej pojechali na wycieczkę do Warszawy. Celem wizyty był Sejm i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Uczniom towarzyszyły panie przewodniczki, które w bardzo przystępny sposób przekazywały informacje dotyczące ważnych dla wszystkich Polaków miejsc.
Zarówno budynek Sejmu, jak i Kancelaria zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Przez chwilę mieli oni okazję poczuć się jak posłowie, zwiedzając salę obrad i zasiadając w poselskich fotelach.
Dzieci obejrzały również najciekawsze sale w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, m. in. salę obrad im. Frycza-Modrzewskiego, salę świetlikową, Obrazową (gdzie można podziwiać obrazy wypożyczone z Muzeum Narodowego), salę zegarową, Okrągłego Stołu.
Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie otrzymali upominki w postaci folderów przedstawiających najważniejsze miejsca w Kancelarii, mapę Polski obrazującą najważniejsze wydarzenia z naszej historii oraz bloki rysunkowe, na kartach, których uwieczniali najciekawsze chwile z wycieczki.

Opracowała: Dorota Milewska


>>> Zapraszamy do galerii:-->> Dnia 29.10.2014 roku szkolna zerówka wyruszyła na Cmentarz Żołnierzy Poległych 1920. Maszerowaliśmy dzielnie w promieniach słonecznych, a nasze Panie dodawały nam otuchy słowem.
Gdy zaczęliśmy odwiedzać groby, każdy z nas pogrążył się w zadumie i zaczęliśmy wspominać zmarłych z naszych Rodzin.
Odwiedziliśmy również Kaplicę i wspominaliśmy postać Jana Pawła II. Dowiedzieliśmy się, jakie osoby są pochowane na naszym Cmentarzu, była to bardzo ciekawa lekcja historii.

>>> Zapraszamy do galerii "0":W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych 2014
biblioteka organizuje dwa konkursy:

1. KONKURS PLASTYCZNY DLA CZYTELNIKÓW KLAS IV-VI pt.: "REBUS LITERACKI"

2. Konkurs plastyczny dla czytelników klas II-III pt: "MÓJ ULUBIONY BOHATER KSIąŻKOWY."

3. "Pozostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej" - pomyśl, którą z książek możesz przynieść w prezencie do biblioteki szkolnej z okazji jej święta w dniach 29.10.2014r. - 31.10.2014r.

- Więcej o konkursach w zakładce >>> Biblioteka-->> W poniedziałek 20 października br, uczniowie klasy IV e uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach przygotowanych przez Fundację Czyste Lasy pod tajemniczym tytułem - "Zareaguj! Zostań strażnikiem lasu". Pani Małgorzata Gramburg w przystępny i zabawny zarazem sposób wprowadziła uczniów w tajniki leśnego ekosystemu. Barwne slajdy prezentacji multimedialnej przedstawiały budowę lasu, jego rodzaje, łańcuchy pokarmowe oraz zagrożenia, jakie niesie dla niego gospodarka człowieka. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieść o korzyściach, jakie płyną dla środowiska z segregacji śmieci i recyklingu. Spotkanie zakończyła burzliwa dyskusja o przyczynach i sposobie rozwiązania problemu, jakim jest notoryczne zaśmiecanie przez mieszkańców naszej gminy okolicznych lasów. Ostatnim akordem naszego, jakże pożytecznego spotkania była deklaracja uczniów, że bardzo chętnie zostaną strażnikami i będą dbać o czystość naszego skarbu narodowego, jakim są lasy. Panowie Paweł Liwski i Dariusz Peć z fundacji wręczyli uczestnikom zajęć pamiątkowe breloczki, ulotki i przepiękne drewniane ołówki, za które serdecznie dziękujemy.

Koło Przyrodnicze "Orlik"

>>> Zapraszamy do galerii:Konkurs organizowany przez redakcję szkolnej gazetki
"Lustro Jedynki"
dla uczniów klas IV - VI

 • Tematem konkursu jest próba poetyckiego wyrażenia uczuć w postaci wiersza o niepodległej Polsce.

 • Uczestnicy przygotowują jeden utwór poetycki o tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.
 • Wiersz może mieć dowolną formę (wiersz biały, tradycyjny).
 • Tekst wiersza powinien być napisany na komputerze.
 • Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) należy przekazać Pani Agnieszce Cichy i Pani Weronice Szymankiewicz do 30 października 2014 roku.
Więcej >>>> TUTAJOjcze Święty - PAMIĘTAMY!

-->> Dnia 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędący Włochem, został wybrany papieżem i przybrał imię Jan Paweł II.
W tym roku minęła 36 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Tegoroczny Dzień Papieski obchodziliśmy w niedzielę 12 października pod hasłem "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!".
Uczniowie radzymińskiej Jedynki co roku podkreślają ten szczególny dzień uroczystą akademią. Klasa VI d pod opieką pani Anny Liwskiej przedstawiła montaż słowno-muzyczny zatytułowany "Ojcze Święty - pamiętamy", który przybliżył wszystkim zebranym osobę Ojca Świętego. Nie zabrakło pięknych wierszy, wspomnień o Wielkim Polaku oraz śpiewu, między innymi ukochanej pieśni papieża "Barki". Pan Paweł Cybulski uświetnił akademię pokazem zdjęć z Ojcem świętym i projekcją krótkiego filmu, który przypomniał nam wizytę Jana Pawła II w Radzyminie.
Wszyscy jesteśmy dumni z Papieża - Polaka, który zawsze był i nieustannie jest autorytetem dla kolejnego już pokolenia uczniów "Stalowej Jedynki."

Opracowanie: Anna Liwska


>>> Zapraszamy do galerii:-->> 16 października przypadała rocznica wyboru Jana Pawła II na papieża.
W związku z tą wyjątkową datą uczniowie klasy II c poznali życie oraz zasługi wielkiego Polaka. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film animowany Jan Paweł II - historia papieża Polaka. Opowiadał on o dzieciństwie, młodości, zainteresowaniach oraz latach kapłaństwa. Następnie dzieci oglądały albumy przedstawiające fotografie z papieskich pielgrzymek. Następnie obejrzały relację z pobytu Jana Pawła II w Radzyminie, które miało miejsce 13 czerwca 1999 roku. Papież odwiedził Cmentarz Poległych, na którym pochowani są żołnierze, którzy polegli podczas bitwy z bolszewikami w 1920 roku. Przy żołnierskich mogiłach modlił się , oddając im dług wdzięczności za wolną Polskę. Po tych szczególnych lekcjach uczniowie własnoręcznie namalowali laurki dla Ojca świętego.
Dnia 24 października wyruszyli na Cmentarz Poległych, aby w sposób szczególny uczcić 36 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. Tam odwiedzili miejsca, po który stąpał święty papież: lądowisko, kaplicę oraz mogiły żołnierskie. Przy popiersiu papieża zawiesili przygotowane laurki, zapalili znicze i wspólnie odmówili litanię do świętego Jana Pawła II. Uczniowie nie zapomnieli również o poległych żołnierzach.
W związku nadchodzącym Dniem Zmarłych uporządkowali kilka żołnierskich mogił, złożyli kwiaty i zapalili znicze dla polskich bohaterów. Minutą ciszy uczcili ich pamięć. W ciszy i skupieniu opuścili Cmentarz Poległych. Ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci.

>>> Zapraszamy do galerii:KONKURS KATECHETYCZNY

"Dwunastu Przewodników Kościoła"

 1. Konkurs plastyczny na wykonanie figurki jednego z Apostołów
  (kl. I-III)


 2. Konkurs informatyczny na wykonanie prezentacji multimedialnej
  (kl. IV-VI)

Konkurs organizowany jest pod patronatem Wydziału Katechetycznego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Prace należy składać do końca lutego 2015 roku do swoich katechetów.Drodzy Uczniowie!
Koło Historyczne "Wiarus"
Szkolne Koło Caritas im. s. Faustyny
Samorząd Uczniowski
zapraszają
Uczniów klas IV
do wzięcia udziału V edycji konkursu wiedzy
"Daty z życia Św. Jana Pawła II - papieża Polaka."


Konkurs honorowym patronatem objął
ks. Krzysztof Ziółkowski - proboszcz parafii p/w św. Jana Pawła II w Radzyminie.
Konkurs odbędzie się 29 października 2014 roku.
Bliższych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń - nauczyciel historii.
Serdecznie zapraszamy. Nagrody czekają.

Organizatorzy-->> 16 października br. kl. VIa i kl. VI b wybrały się na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego, aby uczcić pamięć tych, którzy zginęli walcząc o Polskę w czasie drugiej wojny światowej. Zapalili znicze na grobach zasłużonych na Cmentarzu w Palmirach i Wojskowym Cmentarzu w Granicy. Wcześniej uczniowie poznali historię tych miejsc.
Ponadto uczestniczyli w lekcji przyrodniczej, która miała miejsce w Muzeum Przyrodniczym Parku Kampinoskiego w Granicy i na terenie samego parku. Podczas wędrówki pod czujnym okiem przewodnika podziwiali piękno krajobrazu i poznali wiele ciekawych okazów roślinnych.

Opracowanie: SP1


>>> Zapraszamy do galerii:-->> Nasza szkoła wzięła udział w II edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej, który odbył się 15 października 2014 roku. Konkurs objął honorowym patronatem Burmistrz Radzymina pan Zbigniew Piotrowski. W konkursowych zmaganiach reprezentowało nas dziewięcioro uczniów, którzy recytowali wybrane przez siebie wiersze poetki Mazowsza. Sukces odnieśli:
W kategorii klas I-II:
III miejsce - Agata Białecka
Wyróżnienie Aniela Boho
W kategorii klas IV-VI:
II miejsce - Aleksandra Sęk
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> W poniedziałek 13 października 2014 roku uczniowie klasy IV d i IV e Szkoły Podstawowej nr 1 im ppłk pilota Mariana Pisarka w Radzyminie pod opieka wychowawców p. Weroniki Szymankiewicz i p. Grzegorza Jelenia wybrali się w niezwykłą podróż - "Szlakiem Bitwy Warszawskiej z pamiętnego roku 1920 i Kampanii Wrześniowej 1939 roku."
Październik jest w naszej szkolnej tradycji miesiącem, w którym odwiedzamy cmentarze i rozsiane po mazowieckiej ziemi pomniki, aby oddać hołd i zapalić znicze – ognie pamięci Tym, którzy w obronie naszej ojczyzny oddali życie. To również czas refleksji nad przemijaniem i ulotnością naszego życia. Pierwszym celem naszej podróży był niedawno odsłonięty pomnik poświęcony załodze polskiego samolotu bombowego PZL P 37 B - "Łoś", który został zestrzelony przez niemieckie myśliwce w bitwie powietrznej pod niebem Radzymina 7 września1939 roku, w Wólce Radzymińskiej. W ciszy słuchaliśmy opowieści naszego nauczyciela historii o nierównej walce polskich żołnierzy z niemieckim najeźdźcą w Kampanii Wrześniowej. Zapalone znicze, biało - czerwone chorągiewki, rozwinięta flaga naszego miasta i minuta ciszy to nasz szkolny hołd oddany poległym lotnikom i widomy znak, że o Ich walce i ofierze nie zapomnimy. Przed pomnikiem poświęconym żołnierzom 28 pułku strzelców kaniowskich, w świetle migoczących zniczy, dumnie kołyszących się na wietrze narodowych chorągiewek słuchaliśmy opowieści o poruczniku Stefanie Pogonowskimi jego żołnierzach walczących z bolszewikami w bitwie zwanej "Cudem nad Wisłą."
Kolejnym punktem naszej wycieczki było odwiedzenie otwartego zaledwie przed miesiącem muzeum lotniska polowego w Zielonce. W progach muzeum mieszczącego się w najstarszym zachowanym budynku miasta powitał nas p. Marek Rogusz, jeden z inicjatorów powstania muzeum oraz autor licznych książek o tematyce lotniczej. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści naszego miłego przewodnika o stoczonej w okolicy przed 220 laty bitwie polskich wojsk z Moskalami w czasie Powstania Kościuszkowskiego. O uzbrojeniu kosynierów i ich związku z godłem najpierw 7 eskadry lotniczej, w której walczyli Amerykanie w wojnie polsko-bolszewickiej, później 111 eskadry myśliwskiej walczącej w składzie Brygady Pościgowej z niemiecką Luftwaffe w obronie Warszawy we wrześniu 1939 roku. Nasze zaciekawienie wzbudziła opowieść o samotnej walce porucznika Wojciecha Januszewicza 3 września 1939 roku z czterema niemieckimi Messerschmittami Bf 110 oraz jego powietrznym walkom w składzie słynnego Dywizjonu 303 pod niebem Anglii w 1940 roku.
Na zakończenie muzealnego spotkania każdy z nas został obdarowany komiksem oraz mógł wygrać w konkursie pamiątkowy plakat z samolotem Mig 29. Zabawa była przednia, a o wygranej nie tylko decydowała wiedza, ale również refleks. Ostatnim punktem naszej wyprawy było nawiedzenie miejsca bohaterskiej śmierci ks. majora Ignacego Skorupki oraz miejsca wiecznego spoczynku obrońców Ossowa z 1920 roku. Tu również zapłonęły znicze – ognie naszej pamięci i wdzięczności dla Tych, którzy zginęli za wolną i suwerenną Polskę.
Cześć Ich pamięci.

Opracowanie: SP 1


>>> Zapraszamy do galerii:"Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy dorosnę.
Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką
sprawiać radość rodzicom i nauczycielom."


ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

-->> Tymi słowami 10 października 2014 roku, uczniowie klas pierwszych wstąpili w poczet uczniów "Stalowej Jedynki".
Podniosłą uroczystość zaszczycili swą obecnością pani Elżbieta Jeleń - dyrektor szkoły, pani Katarzyna Marzec - wicedyrektor, pan Zbigniew Piotrowski - Burmistrz Radzymina. W swym wystąpieniu Pan Burmistrz podkreślił rolę nauczania i wychowania uczniów przez nauczycieli i pracowników szkoły. Zanim uczniowie wypowiedzieli słowa przysięgi wraz z prowadzącymi uroczystość, wróżkami i krasnalami, odwiedzili różne krainy wykazując się wiedzą, znajomością kulturalnych zasad zachowania oraz śpiewem.
Zwieńczeniem uroczystości było pasowanie pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka zaczarowanym ołówkiem przez panią dyrektor szkoły Elżbietę Jeleń oraz pana burmistrza Zbigniewa Piotrowskiego.
Pierwszaki po raz pierwszy uroczyście odśpiewały hymn szkoły sprawiając radość rodzicom i nauczycielom.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się do klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Otrzymali również z rąk wychowawczyń pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.

Opracowanie: Wychowawczynie klas I


>>> Zapraszamy do galerii:

Zdjęcia: Paweł Cybulski-->> W związku ze zbliżającą się uroczystością ślubowania klas I uczniowie klasy II c wyrazili chęć przygotowania niespodzianki dla swoich młodszych kolegów rozpoczynających naukę szkolną.
Postanowili wykonać dla nich zakładkę do pierwszego życiu ucznia podręcznika. Na lekcjach edukacji technicznej samodzielnie wykonywali upominki ozdabiając je różnokolorowymi elementami. Szczególną uwagę zwracali na estetykę prac. W dniu 8 października odwiedzili pierwszaków w ich salach i wręczyli im ten symboliczny prezent oraz złożyli im życzenia: radości z pobytu w szkole, wielu nowych wspaniałych kolegów i koleżanek oraz samych sukcesów w nauce.

>>> Zapraszamy do galerii:IV Bieg Przełajowy im. o. Józefa Jońca

Pod patronatem "Kuriera W"

-->> W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie już po raz czwarty odbyła się niezwykła impreza sportowa poświęcona pamięci ojca Józefa Jońca założyciela i wieloletniego prezesa stowarzyszenia Parafiada w Warszawie, przyjaciela naszej szkoły, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem przed czteroma laty.
W zorganizowanych w przeddzień 55 rocznicy urodzin o. Józefa eliminacjach i finałach IV Biegu Przełajowego jego imienia uczestniczyło ponad 600 uczniów "Stalowej Jedynki". Zawody z powodu rozpoczętej budowy nowego gmachu gimnazjum rozegrane zostały na radzymińskim stadionie RKS Mazur.
Zawody sportowe rozpoczynały się wspólną modlitwą, obowiązkową rozgrzewką oraz złożeniem przez młodych sportowców obietnicy walki fair – play na trasie biegu W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do pokonania trasę od 200 m (klasy pierwsze) do 800 metrów (klasy szóste). Po zaciętej walce i sportowej rywalizacji, przy ogłuszającym dopingu koleżanek i kolegów finalistami tegorocznego biegu zostali:

LISTA ZWYCIĘZCÓW:

Podsumowanie zawodów sportowych oraz uroczyste wręczenie medali i nagród rzeczowych odbyło się we środę 9 października 2014 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły. Swą obecnością zaszczycił nas prezes Stowarzyszenia Parafiada im św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie ojciec Tomasz Olczak, który serdecznie podziękował organizatorom i uczestnikom biegu za upamiętnienie śp. ojca Józefa Jońca założyciela Stowarzyszenia Parafiada w ten tak bliski jego sercu sposób. Gratulujemy zwycięzcom oraz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego szkolnego biegu, który jest naszym hołdem dla człowieka, który tak wiele uczynił dla innych. W naszej szkolnej pamięci na zawsze zachowamy wspomnienie o ojcu Józefie, który całe swoje życie poświęcił służbie Bogu i ludziom w szczególności dzieciom i młodzieży.
Niech pamięć o Jego czynach nigdy nie zaginie.
W tym miejscu pragniemy również serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Parafiada za ufundowanie nagród rzeczowych a Radzie Rodziców za medale dla zwycięzców biegu.

Opracowanie: SP 1


>>> Zapraszamy do galerii:

>>> Wręczanie medali:Uwaga!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
dzień 14 października 2014 r. (wtorek)
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki
czynna będzie świetlica."Mój ziemniaczku, mój ziemniaczku lubię cię, lubię Cię.
Wszyscy Cię kochamy, wszyscy Cię zjadamy
mniam, mniam, mniam,
mniam, mniam, mniam..."


-->> W słoneczny piątek 3 października2014 roku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w zorganizowanym przez wychowawców świetlicy "DNIU ZIEMNIAKA."
Pogoda była wyśmienita na okolicznościowe gry i zabawy na powietrzu.
Uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania opowieści o historii ziemniaka, w jaki sposób do nas przywędrował, jak odkryto jego zalety. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego opowiadania, uzyskując nagrody za prawidłowe odpowiedzi.
Następnie rozpoczęliśmy ziemniaczaną olimpiadę.
Dzieci podzielone na trzy grupy rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: szukanie ukrytych w trawie i różnych zakamarkach ziemniaków, slalom z ziemniakiem na łyżce, rzuty do wiaderka ziemniakiem na odległość, wykonanie frytki, obieranie ziemniaków na czas, rysowanie ziemniaczanej rodzinki. Mimo podziału uczniów na grupy liczył się dobry humor, wzajemna mobilizacja do działania i wspaniała zabawa.
Po wyczerpujących konkurencjach każdy uczestnik zabawy otrzymał pamiątkowy upominek przekazany przez panią Dyrektor. Oczywiście ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA nie mogło obyć się bez pieczonych ziemniaków - o co zadbał pan Paweł Cybulski, który podczas zmagań uczniów w ziemniaczanej olimpiadzie pilnował ogniska.
Uczniowie pląsając wokół ogniska z radością śpiewali naszą piosenkę "Mój ziemniaczku..."
Gdy ziemniaczki upiekły się rozpoczęła się ziemniaczana uczta. Kto miał ochotę, mógł również upiec sobie kiełbaskę pod baczną opieką wychowawców świetlicy.
Pełni wrażeń, zmęczeni i lekko "umorusani" po degustacji pieczonych ziemniaczków, pozostający jeszcze w świetlicy uczniowie udali się do sali gdzie po odpoczynku kontynuowali zajęcia plastyczne tematycznie związane z obchodami "świetlicowego dnia ziemniaka."
Mamy nadzieję, że uroczystość przypadła do gustu uczniom, kto wie może za rok...

Wychowawcy świetlicy:
Agata Szczepanik, Małgorzata Łuczyk, Elżbieta Majek, Paweł Cybulski

>>> Zapraszamy do galerii:-->> "Sport to zdrowie" - każdy o tym wie, ale nie każdy stosuje w praktyce. W ostatni weekend września grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie i wcieliła słowa w czyn i po raz kolejny podjęła wyzwanie organizatorów Pieszego Rajdu Turystycznego dla dzieci i młodzieży w Starym Kraszewie (gm. Klembów).

Więcej w zakładce - Napisali o nas - artykuł "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" najlepszą drużyną Ósmego Pieszego Rajdu Turystycznego "Stary Kraszew 2014"!!!" - w Kurier W nr 37 z dnia 30.09.2014 r.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> W sobotę 27 września 2014 r. już po raz szesnasty obchodziliśmy ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Państwa, które powstało w warunkach brutalnych okupacji niemieckiej i sowieckiej zapewniając o ciągłości naszej państwowości. Państwa doskonale zorganizowanego, cieszącego się dużym poparciem rodaków, posiadającego prawie wszystkie instytucje państwowe, legalnie działający rząd na emigracji oraz siły zbrojne - Armię Krajową. Państwa, które działając w ciągłym zagrożeniu i terrorze przypominało światu, że Polska bezwzględnie skazana na zagładę trwa w swoim państwowym bycie. Trwa i boleśnie przypomina brunatnemu okupantowi, iż w Polsce zagarniętej przemocą nie ma przyzwolenia na jego rządy. (Co warte podkreślenia jego tajne struktury, które podlegały Rządowi Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźctwie zaczęto tworzyć pod koniec września1939 roku, gdy trwały jeszcze zacięte walki polskich jednostek zarówno z wojskami niemieckimi jak i napierającymi od wschodu oddziałami Armii Czerwonej) Celem Polskiego Państwa Podziemnego była nie tylko walka z okupantami i odzyskanie suwerenności, ale również wzmocnienie moralne naszego narodu, dające mu siłę pozwalającą na przetrwanie czasu okrutnej wojny.
Nasze szkolne obchody 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego klasy szóste rozpoczęły od wysłuchania prelekcji nauczyciela historii, który opowiedział nam o państwie podziemnym, stworzonym przez naszych rodaków w czasach okupacji, będącym fenomenem na skalę światową. W zadumie i ciszy słuchaliśmy opowieści o tajnym nauczaniu, kolportowaniu podziemnej prasy, tworzenia struktur podziemnej administracji, pomocy udzielanej potrzebującym, o działalności podziemnych sądów wydających w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wyroków na zdrajców, kolaborantów i hitlerowskich oprawców, o walkach partyzanckich oddziałów i stosowanym wobec ludności przez okupanta terrorze. Dumni byliśmy słuchając opowieści o oddziałach Armii Krajowej działających na terenie naszego miasta i powiatu radzymińskiego (obecnie wołomińskiego), o tajnym nauczaniu...
Z zainteresowaniem oglądaliśmy elementy umundurowania i uzbrojenia oddziałów partyzanckich z czasów II wojny światowej udostępnione nam dzięki życzliwości taty Rafała Michalskiego z klasy VI c, który aktywnie działa w grupach rekonstrukcyjnych. Dziękujemy. Na szkolnej tablicy przygotowaliśmy okolicznościową gazetkę poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu i jego przywódcom. W sobotę 27 września przybyliśmy na Cmentarz Poległych, aby uczestniczyć w przygotowanych przez światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej i Towarzystwo Przyjaciół Radzymina uroczystościach z okazji 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. To było również niezapomniane spotkanie z kombatantami, uczestnikami tamtych historycznych wydarzeń. Przybyliśmy oddać hołd twórcom państwa podziemnego. Oddać hołd ludziom, którzy swoją konspiracyjną działalnością , tak często okupioną cierpieniem i śmiercią konsekwentnie walczyli w obronie naszej godności i prawa do własnego suwerennego państwa.
Szkolnym zwyczajem w asyście pocztu sztandarowego zapaliliśmy znicze - ognie pamięci W zadumie i milczeniu minutą ciszy uczciliśmy pamięć Tych, dla, których Ojczyzna była dobrem najwyższym.
Niech ta ofiara przodków naszych, ofiara poniesiona w słusznej sprawie, będąca moralnym zwycięstwem nad wrogiem będzie dla nas i dla młodego pokolenia, radzyminiaków przesłaniem na przyszłość abyśmy nigdy nie poddawali się w sprawach, o, które warto wałczyć, dla których warto umierać i dla których warto żyć.

Opracowanie: Koło Historyczne "Wiarus"

>>> Zapraszamy do galerii:

Uchwała Sejmu RP z dnia 11.09.1998 r.-->> "Dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, za górami za lasami było królestwo..." - tak rozpoczyna się niezapomniana opowieść pt. "W pogoni za bajką", będąca sztuką autorstwa Moniki Muskały i Janusza Margańskiego. Na ten, familijny musical do Teatru Rampa w Warszawie 25 września 2014 r. wybrały się klasy Ia i If wraz z wychowawczyniami p. Agatą Szczepanik i p. Anetą Jusińską.
Uczniowie z wielkim przejęciem i zainteresowaniem obejrzeli spektakl w reżyserii Cezarego Domagały z oprawą muzyczną Piotra Rubika w którym przeplatają się dwa światy: podziemny świat niezapomnianych i nieczytanych już dawno bajek oraz zabiegany świat współczesnego królestwa. Nowoczesna forma przekazu, pomysł inscenizacyjny, gra aktorska, ciekawa i barwna scenografia to atuty tego widowiska, które oglądającym dostarczyły niezapomnianych wrażeń i sprawiły dużo radości. Polecamy wszystkim obejrzenie tej sztuki.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> W ubiegłoniedzielne popołudnie, 21 września, delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie uczestniczyła w niezwykle wzruszającej uroczystości pochówku ś.p. kaprala pilota Stanisława Zarzeckiego - pilota samolotu "PZL.23 Karaś" zestrzelonego w dniu 7 września 1939 r. w miejscowości Nowe Grabie k. Wołomina. Szczątki bohatera spoczęły w mogile wojennej na cmentarzu parafialnym w Poświętnem.

Więcej w zakładce - Napisali o nas - artykuł "Kpr. Pil. Stanisław Zarzecki - bohater walk powietrznych nad Wołominem spoczął obok towarzyszy broni..." - Kurier W
nr 36 z dnia 24.IX.2014 roku

>>> Zapraszamy do galerii:-->> 19.09.2014 r. uczniowie ze Stalowej Jedynki wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata." To wspólna lekcja promowania nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz przykład działań zmniejszający negatywny wpływ człowieka na środowisko, bo przecież jakość tego środowiska to sprawa każdego z nas. Dzieci od najmłodszych lat mają wpajane wartości ekologiczne, dlatego z chęcią wyruszyły porządkować "swój lokalny świat." Pod okiem wychowawców sprzątano teren i park wokół szkoły, park przy ulicy A. Mickiewicza i przyległe ulice, teren z ulicami wokół TESCO.
W sprzątaniu wzięły udział klasy: III b - wych. p. B. Giera, III c - wych. p. I. Dudek, III d - wych. p. D. Milewska, V a - wych. p. E. Żmijewska-Łapińska, V c - wych. p. A. Stankiewicz, IV b - wych. p. A. Kostrzębski.
Przy okazji nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat recyklingu oraz przeciwdziałania dzikim wysypiskom. Po powrocie do szkoły na wszystkich uczestników czekały pyszne kiełbaski, bułki i soczki. Akcje zakończono wspólną zabawa przy znanych harcerskich piosenkach.

Opracowanie: A. Stankiewicz


>>> Zapraszamy do galerii:

>>> Zapraszamy do galerii kl. II b i II d:Biało-czerwone chorągiewki od uczniów z Radzymina na znak pamięci o Ofiarach 17 września

-->> W minioną środę, 17 września dokładnie w 75. rocznicę agresji ZSRR na Polskę, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie przybyli na Cmentarz Poległych, aby oddać hołd i zapalić znicze - ognie pamięci poległym i pomordowanym polskim żołnierzom i rodakom jakże tragicznego dla naszego narodu września 1939 roku...

Więcej w zakładce - Napisali o nas - artykuł "Biało-czerwone chorągiewki od uczniów z Radzymina na znak pamięci o Ofiarach 17 września" - w Kurier W nr 35
z dnia 23.09.2014 r.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> We wtorek 16 września w przeddzień 75 rocznicy agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę uczniowie klasy V b Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie pod opieką wychowawcy p. Mirosława Fabisiaka uczestniczyła w uroczystym spotkaniu z kombatantami, byłymi "Sybirakami" i ich rodzinami w Sali konferencyjnej Radzymińskiego Ośrodka Kultury Sportu.
Spotkanie uświetnił krótki występ artystyczny w wykonaniu uczniów radzymińskich szkół oraz wystąpienia zaproszonych gości Od 2004 roku dzień 17 września jest również obchodzony, jako Dzień Sybiraka. Rankiem 17 września 1939 roku niespodziewanie, bez wypowiedzenia wojny Rosja Sowiecka siłami ponad 1,5 milionowej Armii Czerwonej wspartej przez ponad 6 tysięcy czołgów i 1800 samolotów wkroczyła na wschodnie ziemie II Rzeczypospolitej. Już od ponad dwu tygodni walczącej z hitlerowskim najeźdźcą. To był cios w plecy będący wypełnieniem zawartego przez między Rosją Sowiecką a III Rzeszą tajnego paktu Ribbentrop - Mołotow z dnia 23 sierpnia 1939 roku. Tym samym ZSRR złamał zawarty z Polską pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. W wyniku tego ataku do sowieckiej niewoli dostało się ponad 300 tysięcy polskich żołnierzy a ponad półtora miliona Polaków wywieziono ze wschodnich kresów Rzeczpospolitej. Podczas tej tragicznej podróży na Syberię, do Kazachstanu, w łagrach, podczas niewolniczej pracy, w syberyjskiej tajdze, kopalniach Karagandy, o głodzie, w zabójczym klimacie, okrutnie traktowani nasi rodacy ginęli masowo. Będziemy pamiętać i oddawać hołd tym, których jedyną winą było to, że byli Polakami.

Cześć Ich pamięci.
Koło Historyczne "Wiarus"

>>> Zapraszamy do galerii:Dnia 16 września 2014 roku zapraszamy Rodziców
na pierwsze zebrania klasowe.

Klasy I - III na godzinę 17.45,

klasy IV - VI na godzinę 18.45.W hołdzie Polskim Żołnierzom i Obrońcom Nieba
nad Radzyminem z września 1939 roku...

-->> W ubiegłoponiedziałkowe popołudnie 8 września zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie wraz z przedstawicielami Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa, oddali hołd lotnikom samolotów bombowych PZL P37-"Łoś" zestrzelonych w bitwie powietrznej nad naszym miastem 7 września 1939 roku...

Więcej w zakładce - Napisali o nas - artykuł "W hołdzie Polskim Żołnierzom i Obrońcom Nieba nad Radzyminem z września 1939 roku..."- Kurier W nr 34 z dnia 09.IX.2014 roku

>>> Zapraszamy do galerii:-->> W czwartek 4 września 2014 roku uczniowie klasy VI b pod opieką nauczyciela historii p. Grzegorza Jelenia obejrzeli w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie wystawę fotograficzną p. Barbary Klimaszewskiej - Agueda zatytułowaną "Wczorajszy świat: Żydzi Radzymina w fotografii 1920-1939."
Na wystawie prezentowane były fotografie mieszkańców naszego miasta i powiatu radzymińskiego narodowości żydowskiej, które są jedną z niewielu pamiątek po tej społeczności obecnej w historii naszej małej ojczyzny od XVII wieku. Wędrując wśród wystawowych plansz uczniowie z zainteresowanie słuchali opowieści o historii i kulturze zamieszkujących Radzymin Żydów. Opowieści o narodzie, który hitlerowscy okupanci skazali na śmierć w gettach i obozach koncentracyjnych. O narodzie, który na trwałe zapisał się w naszej kulturze i historii. Minutą ciszy i postawą na baczność uczciliśmy Tych, którzy byli naszymi sąsiadami.

Cześć Ich pamięci.

Koło Historyczne "Wiarus"


>>> Zapraszamy do galerii:Cześć i chwała Polskim Skrzydłom broniącym Ojczyzny
z lotniska w Zielonce...

-->> We środę 3 września delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie z dyrektor Elżbietą Jeleń na czele uczestniczyła w zorganizowanych przez władze Zielonki oraz Wojskowy Instytut Techniki Uzbrojenia obchodach 75 rocznicy bitwy powietrznej nad Zielonką - pierwszej wielkiej bitwy powietrznej II wojny światowej, w której po obu stronach walczyło ze sobą po 18 samolotów myśliwskich...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Cześć i chwała Polskim Skrzydłom broniącym Ojczyzny z lotniska w Zielonce" - Kurier W nr 34 z dnia 09.IX.2014 roku.

>>> Zapraszamy do galerii:-->> Wykaz podręczników do religii dla klas I - VI.-->> W ubiegły poniedziałek 1 września uczniowie radzymińskich szkół rozpoczęli kolejny rok nauki.
W tym roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka pierwszy dzwonek wezwał na lekcje w 30 oddziałach, w tym w 7 klasach pierwszych i 2 zerówkach, blisko siemiuset uczniów.

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Witaj Szkoło! Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w "Stalowej Jedynce" nr 33 tygodnika regionalnego Kurier W z dnia 2 września 2014 roku.

>>> Zapraszamy do galerii:Dnia 1 września 2014 r. zapraszamy na uroczystą

inaugurację roku szkolnego 2014/2015.


Klasy II - VI na godz. 09.00,

klasy 0 - I na godz. 10.00.Wyprawka szkolna 2014

(...) Dofinansowanie zakupu podręczników "WYPRAWKA SZKOLNA" - burmistrz Radzymina informuje, że do 8 września 2014 r. do dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2014/2015 można składać wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników.
Dofinansowanie może otrzymać uczeń klasy II-III szkoły podstawowej i klasy VI szkoły podstawowej oraz uczniowie niepełnosprawni szkoły podstawowej.

Więcej >>>> TUTAJ

Wnioski można otrzymać w sekretariacie szkoły po 25.08.2014 roku lub pobrać tutaj >> WNIOSEK

Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku tj, sierpień 2014.Stypendia i zasiłki szkolne

(...) Świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym - STYPENDIA I ZASIŁKI SZKOLNE - burmistrz Radzymina informuje, że do dnia 15 września 2014 r. do dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2014/2015 lub do Urzędu MiG Radzymin można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym.

Więcej >>> TUTAJ

Wnioski można otrzymać w szkole, Urzędzie miasta i gminy Radzymin (biuro Obsługi Interesanta - parter budynku) lub pobrać tutaj >> WNIOSEK

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie MiG Radzymin, Plac Kościuszki 2 - III piętro, pokój nr 33, tel. 22/ 786-50-21 w.161, 698 573 803.Archiwum 2014/2015

Archiwum 2013/2014

Archiwum 2012/2013

Archiwum 2011/2012

Archiwum 2010/2011 sem. 2

Archiwum 2010/2011 sem. 1

Archiwum 2009/2010.

Archiwum 2008/2009.

Archiwum 2007/2008.

Archiwum 2006/2007.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie - D.P. 2006-2014