..:: MENU ::..
..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: SAMORZĄD UCZNIOWSKI::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: LINKI ::..
..:: DLA RODZICÓW ::..
..:: KRYTERIA OCEN ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY ::..
..:: TERMINARZ ZEBRAŃ ::..
..:: STYPENDIA ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: ZAPISY DO KL. I :..
..:: KONTAKT ::..
.: DZIAŁANIA SZKOŁY :.
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: PEDAGOG ::..
..:: PSYCHOLOG ::..
..:: LOGOPEDA ::..
..:: LUSTRO ::..
..:: HISTORIA ::..
..:: WIKTORIA CZAPÓW :..
..:: ZESPÓŁ FLETOWY ::..
..:: ZAJĘCIA UNIJNE ::..
..:: UKS LOTNIK ::..
..:: NAPISALI O NAS ::..
..:: ABSOLWENCI ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NASZA SZKOŁA ::..
monitoring pozycji
> Hymn szkoły-mp3
> Hymn szkoły-mp4
415 MB

> Hymn szkoły-tekst

KRS - 0000124134 Hasło naszej szkoły - "PILOT"

KATYŃ...ocalić od zapomnienia
"Tam (...) zabito wiarę, nadzieję, miłość, jednym strzałem w tył
głowy."


WIĘCEJ

Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl    Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
    Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.


.: Dziennik elektroniczny 2015/2016 :.


(Logowanie dla rodziców)

Rozkład jazdy autobusu szkolnego
obowiązujący od 19 września 2016 roku.


Wykaz przystanków autobusu szkolnego
obowiązujący od 19 września 2016 roku.

---------------------------------------

Regulamin sprawowania opieki nad uczniami
w czasie ich przewozu do i ze szkoły


.: DLA RODZICÓW:.

Ulotka informacyjna "Sześciolatek w szkole"
zawierająca podstawowe i praktyczne informacje związane z obniżeniem wieku obowiązku szkolnego


DEKALOG CYFROWEGO OBYWATELAA K T U A L N O Ś C I:
"Było to przełomowe wydarzenie w historii naszego narodu, ale także w dziejach Europy, "Solidarność" otworzyła bramy wolności..."
/Jan Paweł II/

-->> We środę 31 sierpnia 2016 roku już po raz jedenasty będziemy obchodzić "Dzień Solidarności i Wolności". Dzień ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2005 roku ma upamiętniać "historyczny zryw Polaków do wolności".
W pamiętne dni sierpnia 1980 roku po fali robotniczych strajków, jakie objęły cały kraj i podpisaniu przez komunistyczne władze PRL-u porozumień z komitetami strajkowymi w Gdańsku, Szczecinie i Jastrzębiu po raz pierwszy od zakończenia II wojny światowej powstał w Polsce niezależny od komunistów legalnie działający związek zawodowy NSZZ "Solidarność". Solidarność, która zadziwiła świat...
Nasi rodacy wspierani przez Św. Jana Pawła II - Papieża Polaka i demokratyczne społeczeństwa Europy i świata, jak śpiewał Jacek Kaczmarski poczuli w sobie siłę i moc dokonania w ojczyźnie zmian...
NSZZ "Solidarność" bardzo szybko stała się nie tylko związkiem zawodowym, ale potężnym liczącym 10 milionów członków ruchem społecznym w reżimie komunistycznym. Powstanie "Solidarności" faktycznie, choć musiało upłynąć jeszcze prawie 10 lat i musieliśmy przejść przez mrok wprowadzonego przez generała Wojciecha Jaruzelskiego stanu wojennego (13.12.1981 r.) zwiastowało zmierzch komunizmu i dominacji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w Europie Wschodniej. Dziękując za dar Solidarności pragniemy przypomnieć, że nie byłoby wolnej, suwerennej Polski, nie byłoby wolnych państw Europy Wschodniej bez uporczywej walki naszych rodaków o wartości najcenniejsze jakimi są godność, wolność i niezależność każdego człowieka i narodu.

Chwała Bohaterom "Solidarności".
Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

Koło Historyczne "Wiarus"(...) Lotnicy w chmurach, to ptaki świata, przemierzają szlaki naszej matki ziemi.
Ich życiem i szczęściem - jest latać... i wtedy w ptaki się przemieniać!
Na podniebnych drogach w dzień i nocy, latają srebrne ptaki naszych pilotów.
W ich rękach...i nerwach o wielkiej mocy, są losy ludzi podczas każdych lotów! (...)
/W. M./

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie

z okazji Święta Lotnictwa Polskiego

przypadającego na dzień 28 sierpnia
przekazują serdeczne życzenia
Lotnikom Lotnictwa Cywilnego i Wojskowego
- dużo lotniczego szczęścia,
tyle samo startów co lądowań, niezapomnianych podniebnych przeżyć,
niezliczonych godzin w przestworzach
oraz ogromnej wytrwałości w realizacji pasji latania.

Dziękując za zaangażowanie w służbę,
z nadzieją dalszej współpracy z naszą placówką."Pamiętaj 23 sierpnia"


-->> We wtorek 23 sierpnia 2016 roku już po raz siódmy obchodziliśmy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych nazizmu i stalinizmu. 77 lat temu 23 sierpnia 1939 roku minister spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop i Wiaczesław Mołotow, ludowy komisarz spraw zagranicznych ZSRR będący jednocześnie przewodniczącym Rady Komisarzy Ludowych podpisali w Moskwie pakt o nieagresji wraz z tajnym protokołem, którego następstwem był podział Europy środkowej i IV rozbiór Polski. Zawarty między ZSRR a hitlerowskimi Niemcami pakt otworzył drogę do tragedii II wojny światowej z jej konsekwencjami - deportacjami, obozami koncentracyjnym, gułagami, Holokaustem, krematorium i obozami pracy przymusowej.
Po zakończeniu wojny dla wielu społeczeństw Europy Środkowo - Wschodniej oznaczał długi okres dalszego komunistycznego zniewolenia. W tą tragiczną dla losów milionów europejczyków rocznicę wspominaliśmy wszystkich, którzy zginęli wskutek zbrodniczych działań nazizmu i stalinizmu.

Niech pamięć o ich męczeństwie nigdy nie zaginie.
Nigdy więcej wojny.

Koło Historyczne "Wiarus"
Jedenaście setek lśniacych motocykli z kraju i ze świata na szlaku chwały 1920 roku!!!

-->> Jak co roku, 15 sierpnia do Radzymina zjechała Brać Motocyklowa nie tylko z kraju, ale i zza granicy, aby uczcić zwycięstwo nad bolszewikami z 1920 roku. Radzymiński MotoCud to największa (jeśli nie w kraju to na pewno w województwie mazowieckim) społeczna inicjatywa, upamiętniająca zwycięstwo nad bolszewikami.

Więcej w artykule "Jedenaście setek lśniacych motocykli z kraju i ze świata na szlaku chwały 1920 roku!!! w tygodniku regionalnym Kurier W nr 31 z dnia 6.09.2016 r.
"Zawsze myślę, co by było,
gdyby nie było tego Radzymina,
tego Cudu nad Wisłą..."

/Jan Paweł II/

-->> W poniedziałek 15 sierpnia 2016 roku przypada 96 rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej "Cudem nad Wisłą". Jak co roku oddamy hołd żołnierzom Wojska Polskiego bohatersko broniącym ostatniej przed Warszawą rubieży obronnej przed nacierającymi oddziałami Armii Czerwonej. W zadumie i ciszy będziemy wspominać Tych, którzy w obronie najświętszej dla Polaków wartości, jaką jest wolność obficie zrosili własną krwią naszą radzymińską ziemię.
W dniach 13-15 sierpnia 1920 roku na przedpolach stolicy, w Radzyminie i jego okolicach powstrzymano, a w dniach następnych, po śmiałym ataku znad Wieprza (16.VIII.1920 r.) rozbito sowieckie armie sunące na zachód, by wzniecić płomień bolszewickiej rewolucji w Europie.
Odnosząc wielkie zwycięstwo w bitwie zwanej "Cudem nad Wisłą" a następnie Bitwie nad Niemnem Rzeczypospolita Polska obroniła ledwie, co odzyskaną, po 123 latach niewoli niepodległość, dając Europie prawie dwadzieścia lat pokoju.

Chwała i cześć Bohaterom - niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

Koło Historyczne "Wiarus"
Na czas wakacji życzymy wszystkim dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, miłych spotkań, okazji do uśmiechu, wielu chwil wartych wspomnień
i przede wszystkim bezpiecznych wakacji, abyście we wrześniu rozpoczęli naukę wypoczęci,
pełni sił i wiary we własne, nowe możliwości.

>>>>>>>> Wykaz podręczników
na rok szkolny 2016/2017.

>>>>>>>> Informacja dla Rodziców.

Pod patronatem "Kuriera W"

"Żadna godzina życia nie została zmarnowana,
gdy się ją spędziło w siodle..."


-->> Z inicjatywy Koła Historycznego "Wiarus", działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie zorganizowano kolejną edycję konkursu fotograficznego dla uczniów pt.: "Konie, dumne konie".

Więcej w artykule "Konie, dumne konie" - laureaci konkursu fotograficznego zachęcają do spędzania wakacji w siodle" w tygodniku regionalnym Kurier W nr 27 z dnia 2 sierpnia 2016 r.
"Umarłych Wieczność Dotąd trwa,
Dokąd pamięcią Się Im płaci"

/Wisława Szymborska/

-->> W poniedziałek 1 sierpnia 2016 roku przypada 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, będącego zbrojnym wystąpieniem przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach operacji "Burza", połączone z wyjściem z podziemia i oficjalną działalnością struktur utworzonego jesienią 1939 roku Polskiego Państwa Podziemnego. Jak co roku dokładnie o godzinie 17.00, godzinie "W" stanie cała Warszawa, zawyją syreny, zabiją dzwony kościołów w całej Polsce.
Zatrzymamy się na chwilę, aby wspomnieć Tych, którzy "sami sobie pragnęli zawdzięczać wolność". Tych, którzy walczyli i ginęli w imię najświętszych dla Polaków wartości. Tych, dla których wolna, suwerenna, niepodległa Rzeczypospolita była dobrem najwyższym. W Powstaniu Warszawskim trwającym długie 63 dni poległo ponad 18 tysięcy powstańców, 25 tysięcy zostało rannych, a prawie 200 tysięcy mieszkańców "niezłomnego miasta" zginęło pod jego gruzami lub zostało bestialsko wymordowanych przez niemieckiego okupanta. Ponad 500 tysięcy warszawiaków wypędzono ze stolicy, a miasto przez następne trzy miesiące z niemiecką skrupulatnością burzono kwartał po kwartale...
Wspominać będziemy Żołnierzy Polski Niepodległej, na których po zakończeniu wojny nie czekały zaszczyty i ordery, a poniżanie, UB-owskie kaźnie i wyroki śmierci. Pełni podziwu i wdzięczności spoglądać będziemy na Tych nielicznych, którzy do dziś z dumą noszą na ramieniu biało - czerwoną opaskę i dla Ojczyzny poświęcili wszystko. Tych nielicznych, których szeregi, co roku opuszczają towarzysze broni odchodzący na wieczną służbę.
Im wszystkim składamy w zadumie i milczeniu hołd wdzięczności. I choć spór o sens polityczny powstania nadal trwa dziękujemy Powstańcom za ich marzenia, walkę i poświęcenie. Bez tej ofiary nie żylibyśmy w wolnym kraju.

Chwała Bohaterom - niech pamięć o ich czynach nigdy nie zaginie.

Koło Historyczne "Wiarus""Za Prawo, Wolność i Chleb..."

-->> We wtorek 28 czerwca 2016 roku minęła 60 rocznica robotniczych strajków zwanych w naszej historii "Poznańskim czerwcem". Dokładnie 60 lat temu 28 czerwca o godzinie 6 rano robotnicy Zakładów Cegielskiego, wówczas Zakładów im. Józefa Stalina podjęli strajk generalny i zorganizowali demonstrację uliczną, krwawo stłumioną przez władze komunistyczne.
W starciach z milicją i wojskiem na ulicach miasta zginęło, co najmniej 58 osób a kilkaset zostało rannych. Ranek 28 czerwca 1956 roku był początkiem buntu robotników Zakładów Cegielskiego i wielu innych fabryk przeciwko władzy ludowej. Był odpowiedzią na złą politykę społeczną, ignorowanie robotników i butę władzy, paradoksalnie nazywającej się władzą ludową. Ten ranek był "protestem przeciwko nieludzkiemu systemowi zniewalania serc i umysłów człowieczych". Ten ranek to moment, w którym cierpliwości i posłuszeństwo Poznaniaków zostało wyczerpane, a tysiące strajkujących postanowiło wykrzyczeć swoją krzywdę, na co odpowiedzią władzy ludowej była pogarda, czołgi na ulicach Poznania i serie z karabinów maszynowych.
Protesty robotników w stolicy Wielkopolski były jednymi z pierwszych w historii powojennej Polski i stanowiły impuls do dalszych działań przeciw władzy komunistycznej w latach następnych. Wydarzenia w Poznaniu mają, więc ogromne znaczenie dla późniejszych losów całego kraju, będąc wielkim moralnym zwycięstwem ciemiężonego narodu. W sześćdziesiątą rocznicę tamtych wydarzeń winniśmy "oddać hołd robotnikom, którzy złożyli swoje życie w obronie prawdy, sprawiedliwości i niepodległości Ojczyzny."

Chwała Bohaterom.
Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

Koło Historyczne "Wiarus"
Komiks Oskara Sochackiego ucznia klasy IV a - "Lekcja odwagi"Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej nr 1
im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie

-->> W końcu nadeszła chwila, na którą czekali wszyscy uczniowie. W minionym tygodniu, w dniach 23 - 24 czerwca nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 i tym samym rozpoczęły się upragnione wakacje...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie" w tygodniku regionalnym Kurier W
nr 23 z dnia 28.VI.2016 roku.

>> Zapraszamy do galerii kl. I - III:


>>> Zapraszamy do galerii kl. IV - VI:


Dyplom dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie

za zdobycie II miejsca w klasyfikacji sportowej szkół o Mistrzostwo Gminy RadzyminUroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

-->> Klasy I - III oraz "0" zapraszamy na zakończenie roku szkolnego dnia 23 czerwca 2016 r. (czwartek) na godz. 17.00.

-->> Klasy IV - VI zapraszamy na zakończenie roku szkolnego dnia 24 czerwca 2016 r. (piątek) na godz. 09.00 (po Mszy Św. w Kolegiacie radzymińskiej).Zapraszamy :)
-->> w naszej szkole od początku czerwca trwała Ogólnopolska Akcja Bezpieczne Wakacje. W ramach realizacji programu zostały przeprowadzone zajęcia pod hasłem "Ratujemy - uczymy ratować".
Zajęcia dotyczyły udzielania pierwszej pomocy, tzn. pozycji bocznej i resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie klas III. Uczestnicy zajęć zdobywali wiedzę i umiejętności poprzez ćwiczenia praktyczne. Uczniowie uczyli się udzielać pomocy rannemu oddychającemu. Nabyli umiejętności układania rannego w bezpiecznej pozycji bocznej. Uczniowie doskonalili tę umiejętność i uczyli się udzielać pomocy rannemu, który nie oddycha. W tym celu dokonywali resuscytacji krążeniowo - oddechowej z użyciem fantomów.

Nauczyciele prowadzący zajęcia p. Marzena Mazur i p. Ewa Stańczak dziękują wszystkim uczestnikom oraz p. Beacie Wojciechowskiej, p. Małgorzacie Łuczyk i p. Kamili Tyburskiej za czynny udział i ogromne zaangażowanie. Jednocześnie życzymy radosnych, pełnych wrażeń i bezpiecznych wakacji.

Opracowanie: Marzena Mazur


>>> Zapraszamy do galerii cz. I:


>>> Zapraszamy do galerii cz. II:
BEZPIECZNE WAKACJE 2016

Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2016, w której nasza szkoła bierze udział już kolejny raz jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.
Cel zostanie osiągnięty poprzez promowanie bezpiecznych zachowań we współpracy z instytucjami realizującymi funkcje publiczne oraz za pomocą Internetu i innych mediów.
Akcja adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych oraz instytucji publicznych takich jak gminy, szkoły, przedszkola, ośrodki i centra kultury, sportu i rekreacji, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej i inne.

Akcja trwa od 9 maja do 30 września 2016 roku.

W ramach akcji w szkole przeprowadzone zostaną następujące formy promowania bezpieczeństwa:
- zajęcia z zakresu promowania zasad bezpieczeństwa wg scenariusza organizatorów,
- umieszczenie banneru na stronie internetowej szkoły,
- lekcje o zasadach bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły,
- nauka zasad ruchu drogowego na zajęciach technicznych,
- zajęcia z udzielania pierwszej pomocy,
- pogadanka nt. bezpieczeństwa i zagrożeń podczas korzystania z Internetu na zajęciach komputerowych i godzinach wychowawczych.

Koordynator akcji w szkole: Dorota PoznańskaPod patronatem Kuriera W

Szkolny konkurs fotograficzny "Konie, dumne konie"
został rozstrzygnięty

-->> Głównym celem konkursu zorganizowanego przez Koło Historyczne "Wiarus" było zarówno rozbudzanie zainteresowań uczniów życiem i zwyczajami koni, ukazanie przyjaźni człowieka i konia, kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie poczucia wrażliwości na piękno radzymińskiej ziemi jak również upowszechnienie wiedzy o historii oręża polskiego od czasów Mieszka I aż po czasy II wojny światowej.
W konkursie udział wzięło 19 uczniów klas IV - VI, którzy zgłosili do konkursu 127 samodzielnie wykonanych zdjęć. Po długich i burzliwych obradach Komisja Konkursowa postanowiła przyznać:
I miejsce - Zuzannie Górnickiej klasa V e
II miejsce - Jakubowi Góreckiemu klasa IV b
III miejsce - Natalii Bartosewicz klasa V e
Serdecznie gratulujemy laureatom jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom V jubileuszowej edycji konkursu Fotograficznego "Konie, dumne konie..."
Dyplomy, nagrody książkowe laureatom i komiksy "Bitwa Warszawska 1920" wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone pod koniec roku szkolnego. Nagrody ufundowało Koło Historyczne "Wiarus".

Koło Historyczne "Wiarus"Pod patronatem Kuriera W

Znamy już laureatów XII edycji Szkolnego konkursu fotograficznego
"Bocian biały - symbol Mazowsza"

-->> Koło Przyrodnicze "Orlik" i Koło Historyczne "Wiarus" działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie od dwunastu lat są organizatorami szkolnego konkursu fotograficznego "Bocian biały - symbol Mazowsza."
Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wrażliwości na piękno przyrody i jej poszanowanie przez uczniów, pogłębianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, potrzebach sposobie jego ochrony, ale również zachęcanie miłośników fotografowania do prezentowania własnych umiejętności.
W naszym konkursie oprócz wykonanych samodzielnie zdjęć ważne jest przybliżenie wiedzy o tych pięknych ptakach, ich zwyczajach, ewidencjonowanie bocianich gniazd na terenie naszej "małej ojczyzny", obserwacja ich życia i rozwoju oraz poszukiwaniu związków bocianów z polską literaturą i zwyczajami. Jak zapisał w jednym ze swych utworów Cyprian Kamil Norwid - "(...) do kraju tego, gdzie winą jest dużą popsować gniazdo na gruszy bocianie, bo wszystkim służą... tęskno mi Panie?
W tegorocznej dwunastej już edycji udział wzięło 14 młodych fotografów z klas IV - VI, którzy zgłosili 131 autorskich zdjęć do konkursu. Komisja Konkursowa po bardzo długich i burzliwych obradach postanowiła przyznać:
I miejsce - Mai Traczyk klasa VI c
II miejsce - Julii Góreckiej klasa VI d
III miejsce( ex – aueqo) - Natalii Teofilak klasa V d
Katarzynie Gałek klasa V d
Dyplomy i nagrody książkowe zostały uroczyście wręczone w czwartek 23 czerwca 2016 roku. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy wszystkich do udziału w następnej edycji konkursu.

Koło Przyrodnicze "Orlik"
Koło Historyczne "Wiarus"Konkurs literacki "Wiersz o Patronie" został rozstrzygnięty...

-->> Głównym celem konkursu, którego organizatorem był redakcja szkolnej gazetki "Skrzydła Jedynki" było uczczenie pamięci podpułkownika pilota Mariana Pisarka patrona "Stalowej Jedynki", zachęcanie uczniów do poznawania i pogłębiania wiedzy o patronie szkoły, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości artystycznej oraz kształtowanie umiejętności posługiwania się poetycką formą literacką.
W konkursie uczestniczyło 12 uczniów klas V i VI. Komisja Konkursowa po długich i burzliwych obradach postanowiła przyznać trzy równorzędne pierwsze miejsca. Laureatami konkursu zostali:
Natalia Marciniak - klasa Vd
Natalia Bartosewicz - klasa V e
Wiktoria Wojczuk - klasa V e
Gratulujemy. Dyplomy i nagrody książkowe zostały uroczyście wręczone w dniu 23 czerwca 2016 roku. Serdecznie dziękujemy laureatom i wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. Jesteśmy z was dumni.

Redakcja "Skrzydeł Jedynki"
Wojsko zaprosiło uczniów z Radzymina i Białobrzegów na spektakl
z okazji zakończenia roku szkolnego...

-->> W miniony czwartek 23 czerwca w 9 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia DG RSZ w Białobrzegach odbył się spektakl pt: "Przygody Alicji w krainie czarów", na które zaproszenie otrzymali m. in. uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki"...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Wojsko zaprosiło uczniów z Radzymina i Białobrzegów na spektakl z okazji zakończenia roku szkolnego..." w tygodniku regionalnym
Kurier W nr 23 z dnia 28.VI.2016 roku.

>>> Zapraszamy do galerii:
Emocje prawie jak na Euro 2016,
czyli doroczny mecz Nauczyciele - Uczniowie...

-->> W słoneczne wtorkowe przedpołudnie 21 czerwca dokładnie o godzinie 10.30 rozpoczął się tradycyjny mecz "Nauczyciele kontra Uczniowie" kończący sportowe zmagania 2015/2016 w "Stalowej Jedynce"...


Więcej w zakładce Napisali o nas artykuł "Emocje prawie jak na Euro 2016, czyli doroczny mecz Nauczyciele - Uczniowie..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 23 z dnia 28.VI.2016 roku

Opracowanie: SP1


>>> Zapraszamy do galerii:
Mesco dux Polonie baptizator
"Mieszko książe Polski został ochrzczony"

-->> W poniedziałek 20 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie uczniowie klasy V e pod kierunkiem wychowawcy pana Grzegorza Jelenia i chór klas III pod batutą pani Iwony Kalickiej z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski zaprosili wypełniającą po brzegi salę gimnastyczną publiczność do obejrzenia przedstawienia teatralnego pod jakże wymownym tytułem: "Mesco dux Polonie baptizator" (Mieszko Książe Polski został ochrzczony).
W czterech aktach teatralnej sztuki przeplatanej perfekcyjnie wykonanymi nie tylko średniowiecznymi utworami młodzi aktorzy zabrali widownię w głąb ojczystej historii. Słowem i pieśnią w bardzo profesjonalny jak na ich młody wiek a zarazem malowniczy sposób opisali chrześcijańskie początki państwa pierwszych Piastów. I chociaż okoliczności przyjęcia chrztu przez księcia Polan i jego poddanych giną w pomroce dziejów, to nie ulega wątpliwości, że akt ten zasadniczo zmienił sposób życia wszystkich mieszkańców państwa Mieszka I otwierając przed nimi zupełnie nowe perspektywy.
W przedstawieniu uczniowie nie tylko pokazali swoje wyobrażenie wydarzeń dotyczące chrztu władcy Polan, ale również podkreślili znaczenie tego doniosłego aktu, który zrównał naszego księcia z władcami chrześcijańskiej Europy, umocnił znaczenie władcy wobec poddanych jak również bardzo pozytywnie wpłynął na rozwój naszego państwa.
W przedstawieniu udział wzięli: Szymon Szatan (Mieszko), Julia Marcinkiewicz (Dobrawa), Bartosz Palesa (błazen I), Kacper Derewecki (błazen II), Szymon Szemraj (doradca I), Marcin Klos (doradca II), Martyna Łukasiewicz, Zuzanna Górnicka (służki), Maja Modliszewska (kronikarz Gall Anonim), Maria Orpik (kronikarz), Kacper Sobieszczuk (mnich). Gościnnie wystąpił Jakub Czerniec (klasa V d) oraz chór w składzie: Patrycja Kalinowska, Adrianna Piętaszewska, Aleksandra Bażek, Dominika Kożuchowska, Wiktoria Korytkowska, Dominika Ostrowska, Wioleta Ostojska, Natalia Tyska z klasy IIIa i Amelia Sobieszczuk z klasy III d.
Gorące brawa, owacja na stojąco były najlepszym podziękowaniem za włożony przez uczniów wkład w przygotowanie tego niezwykłego spektaklu. We wtorek 21 czerwca młodzi aktorzy zagrali jeszcze raz dla swoich koleżanek i kolegów z klas młodszych i licznie przybyłych rodziców i dziadków.

Koło Historyczne "Wiarus"


>>> Zapraszamy do galerii:
-->> W środę 15 czerwca członkowie Koła Historycznego "Wiarus" pod opieką p. Grzegorza Jelenia zwiedzili bardzo ciekawą wystawę fotografii Jerzego Mąkowskiego pt."Lata 60" w Bibliotece Publicznej w Radzyminie.
Wystawa to jak zauważa sam autor zestaw fotografii reprezentujący początki jego twórczości artystycznej. To zapis różnych sytuacji, dla których można stworzyć małe opowieści, a dla zwiedzających niesamowite kompendium wiedzy o czasach minionych. W progu biblioteki przywitał nas pan dyrektor Artur Laskowski, który w bardzo zwięzły i ciekawy sposób opowiedział nam o technice wykonywania zdjęć, bardzo prostym sprzętem dysponującym jednym obiektywem o standardowej ogniskowej, gdzie ostrość i warunki ekspozycji należało ustawić indywidualnie dla każdego ujęcia. Wędrując wśród plansz z fotografiami poznawaliśmy realia życia w Polsce pod koniec lat sześćdziesiątych. Każda z eksponowanych fotografii była dla nas swoistym zapisem jakiejś opowieści, fragmentem zaklętej w czarno - białym obrazie minionej historii.

Koło Historyczne "Wiarus"

>>> Zapraszamy do galerii:
V Mistrzostwa Gminy w Tabliczce Mnożenia

-->> 10 czerwca odbyły się w naszej szkole V Mistrzostwa Gminy w Tabliczce Mnożenia. Do rywalizacji przystąpiło 32 uczniów z czterech szkół: SP Nadma, SP Ciemne, SP nr 1 Słupno i SP nr 1 Radzymin. Uczestnicy walczyli w czterech konkurencjach zaliczanych do klasyfikacji ogólnej oraz o tytuł "Królowej skakanki" i "Piłkarza matematyka". Reprezentanci naszej szkoły spisali się znakomicie. Zdobyli w sumie 21 medali (8 złotych, tyle samo srebrnych i 5 brązowych) i łącznie zdobyli 152 punkty co dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Słupna (132 pkt.), trzecie miejsce uczniowie z Nadmy a czwarte przypadło uczniom z Ciemnego.
Tytuł "Królowej skakanki" otrzymały: Julia Pieńczuk oraz Weronika Bochenek (obie dziewczyny z naszej szkoły).
"Piłkarzem matematykiem" zostali: Jakub Leszczyński (SP Radzymin) i Sebastian Rostkowski (SP Słupno).
Na szczególne gratulacje zasługują: Jakub Leszczyński (4 medale), Weronika Bochenek (4 medale), Oliwia Kobylińska (4 medale), Adrian Dąbrowski (3 medale), Dawid Niedzieski (3 medale).
Nad przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali uczniowie klas szóstych oraz nauczyciele: p. Anna Ciborowska, p. Anna Bareja, p. Marta Makarewicz (SP Słupno) i p. Paulina Mroczek (SP Ciemne).

Opracowanie: Anna Ciborowska


>>> Zapraszamy do galerii:
UWAGA!!!

Prosimy o oddanie głosu na naszą szkołę

-->> Uczniowie kl. V e pod kierunkiem pani Weroniki Szymankiewicz przygotowali relację na podstawie scenariusza nr 1 - "Mieszko I - od legendy o Piaście do historii o Mieszku I" - lekcja kreatorska.
Nasza szkoła zakwalifikowała się do II etapu konkursu "Tu powstała Polska - Chrzest Polski".


Rozpoczynamy III etap konkursu, czyli głosowanie internautów. Z danego nośnika (komputera, telefonu itp.) można oddać tylko jeden głos.

Głosować można do godz. 24:00 dnia 15 czerwca 2016 r.


W wyniku głosowania zostanie wyłonionych 5 zwycięskich drużyn z największą liczbą oddanych głosów. W nagrodę autorzy zwycięskich relacji zostaną zaproszeni na koszt organizatorów konkursu do Gniezna na Wielki Finał, który odbędzie się w dniach 14-17 września 2016 roku. Laureaci konkursu otrzymają również stosowny wpis na świadectwach szkolnych w roku szkolnym 2015/2016.

Nasza szkoła jest jako 10 z kolei, szukamy logoi klikamy obok po lewej stronie w napis "GŁOSOWANIE".albo kulturapiastowdladzieci.pl/index.php/pl/konkurs


>>>>>> DYPLOM uczestnictwaWycieczka do Torunia

-->> W środę 8 czerwca 2016 roku uczniowie klasy V d, V e i VI d pod opieką wychowawców: p. Weroniki Szymankiewicz, p. Joanny Nowakowskiej i p. Grzegorza Jelenia udali się na całodniową wycieczkę śladami Mikołaja Kopernika i przepysznych tajemnicą owianych pierników do Torunia.
W programie wycieczki nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Piernika, gdzie uczniowie poznali przepis na upieczenie słynnych na całą Polskę toruńskich pierników. Co ciekawe sami przygotowywali ciasto, dodawali przypraw, wkładali do drewnianych form, które następnie przemiłe panie przewodniczki ubrane w regionalne stroje włożyły do nagrzanego pieca? Czas oczekiwania na efekty mozolnej pracy uczniowie przeznaczyli na zwiedzenie ekspozycji muzealnej. Wędrując korytarzami i komnatami zabytkowej kamienicy poznawaliśmy tajemnice produkcji pierników na przestrzeni kilku wieków. Na zakończenia tej niezwykle ciekawej podróży w głąb historii otrzymaliśmy pachnące, gorące jeszcze nasze pierniki. W dalszej części naszej wycieczki odwiedziliśmy toruńskie Planetarium, wędrowaliśmy zabytkowymi uliczkami toruńskiej starówki by na zakończenie zwiedzić dom, w którym mieszkał wybitny astronom. Wracając do szkoły byliśmy pod dużym wrażeniem piękna starego Torunia. Dodatkową atrakcją naszej wycieczki były obserwowane z okien autobusu ćwiczenia wojskowe Anakonda. Trzeba przyznać, że warto było wyruszyć na tę ponad 15 godzinną wycieczkę, bowiem okazuje się, że w Polsce jest bardzo dużo przepięknych miejsc z wielką historią w tle. Trzeba je tylko odnaleźć.

Opracowanie: SP 1


>>> Zapraszamy do galerii:
-->> Wyniki konkursu "Mazowsze - moja mała ojczyzna" organizowanego przez Muzeum Niepodległości w Warszawie.

W kategorii plakat (reklamujący miejsca warte poznania), klasy I - III:
I miejsce - Ewelina Posiewka kl. IIIb
II miejsce - Filip Pobudkiewicz kl. IIc
III miejsce - Maja Jakubiak kl. IIIb

W kategorii praca plastyczna (rysunek, malarstwo, grafika, collage) kl. IV - VI:
II miejsce - Magdalena Szymankiewicz kl. IVb

Gratulujemy!WYCIECZKA DO NIEBOROWA, ARKADII I ŁOWICZA


-->> Dnia 7 czerwca 2016 r. uczniowie klasy V a i V c wraz z wychowawcami: p. Anną Ciborowską, p. Dorotą Poznańską i p. Martą Żmuda wybrali się na całodniową wycieczkę w piękne regiony Niziny Mazowieckiej pt.: "W romantycznej krainie" do Nieborowa, Arkadii i Łowicza.
Przez całą wycieczkę towarzyszył nam przewodnik, który ciekawie przekazywał nam informacje o zwiedzanych obiektach, o panującej w okolicach faunie i florze. Zwiedziliśmy m. in. zespół pałacowo - parkowy Radziwiłłów w Nieborowie, gdzie podziwialiśmy również piękno ogrodu angielskiego i francuskiego. Następnie udaliśmy się do parku romantycznego założonego przez Helenę Radziwiłłową w Arkadii, by na koniec poznać Muzeum Ziemi Łowickiej z bogatą ekspozycją opowiadającą o kulturze materialnej, społecznej i duchowej Księżaków w Łowiczu. Pogoda i humory nam dopisywały, wróciliśmy późnym popołudniem pełni niezapomnianych wrażeń i emocji.

Opracowanie: SP1


>>> Zapraszamy do galerii:
Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie..."

-->> W sobotę 4 czerwca, podczas VI Festiwalu Komiksów Historycznych w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie..."
Gościem honorowym gali był najsłynniejszy autor polskich komiksów Papcio Chmiel.
Z radością informujemy, że prace uczniów naszej szkoły Oskara Sochackiego z klasy IV a "Lekcja odwagi" i Dawida Romańskiego z klasy V b "Akcja pod Arsenałem" zostały wyróżnione w IV edycji ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej "Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie".
Konkurs polegał na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod, rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa, w którym bierze udział prawdziwy lub fikcyjny bohater. Zakres historyczny obejmował okres od 1918 do 1989 roku.
W swoim komiksie Oskar przedstawił wydarzenia robotniczego protestu z czerwca 1956 roku w Poznaniu, Dawid zaś zilustrował słynną akcję odbicia aresztowanego przez Niemców podczas II wojny światowej „Rudego” harcerza z Szarych Szeregów. Nagrody zostały wręczone w sobotę 4 czerwca 2016 roku podczas VI Festiwalu Komiksu Historycznego w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Warszawie. Serdecznie gratulujemy Dawidowi i Oskarowi wyróżnień jednocześnie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Co godne uwagi komiks Oskara znalazł się wśród komiksów, które otrzymały dodatkową nagrodę za upamiętnienie wydarzeń poznańskiego czerwca z okazji przypadającej w tym roku 60 rocznicy robotniczych strajków? Warto w tym miejscu dodać, że to kolejny sukces uczniów "Stalowej Jedynki" w tym konkursie. W ubiegłym roku uczniowie szkoły zdobyli dwa pierwsze miejsca ex- aequo a w roku 2014 jedno wyróżnienie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesu jednocześnie zapraszamy wszystkich do Centrum Edukacji Przystanek Historia w Warszawie, gdzie jeszcze przez miesiąc można będzie podziwiać wyróżnione komiksy uczniów z całej Polski w tym również komiksy, których autorami są uczniowie naszej szkoły.

Koło Historyczne "Wiarus"

Zapraszamy do galerii:Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" na szkoleniu w 9 Brygadzie!

-->> W piątek, 3 czerwca w 9 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia DG RSZ w Białobrzegach (gm. Nieporęt), odbyło się szkolenie pocztów sztandarowych.
Na tę niecodzienną lekcję zostali również zaproszeni uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki"...
Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" na szkoleniu w 9 Brygadzie" w tygodniku regionalnym Kurier W nr 16 z dnia 14.06.2016.

>>> Zapraszamy do galerii:
"Cud nad Wisłą - Radzymin 1920" ocalimy od zapomnienia...

-->> W piątek 3 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświecona zbliżającej się 96 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku stoczonej również na ulicach i przedpolach Radzymina. Głównym celem akademii było oddanie hołdu polskim żołnierzom, którzy na przedpolach Warszawy zwyciężając w 18 decydującej o losach naszego kontynentu bitwie ocalili nie tylko ledwie co odzyskaną przez Polskę niepodległość ale zapewnili na prawie 20 lat wolność Europie.
Uczniowie klasy V e pod opieką wychowawcy p. Grzegorz Jelenia wierszem i interesującą narracją historyczną przybliżyli licznie zgromadzonej na sali gimnastycznej publiczności pamiętne wydarzenia sierpniowej bitwy 1920 roku, która przeszła do historii pod znamiennym tytułem "Cudu nad Wisłą". Pięknym i wzruszającym dopełnieniem akademii były perfekcyjnie wręcz wykonane przez szkolny chór pod batutą p. Joanny Bożyk patriotyczne pieśni.
Akademia pod tytułem "Cud nad Wisłą - Radzymin 1920" rozpoczyna w naszej szkole projekt edukacyjny, którego głównym celem jest godne przygotowanie się do obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Przez następne miesiące będziemy starali się poprzez różne inicjatywy przybliżyć nie tylko szkolnej społeczności historię tamtych dni chwały oręża polskiego.

Koło Historyczne "Wiarus"

>>> Zapraszamy do galerii:
VI Wiosenny Bieg Patrona

-->> Tegoroczny VI Bieg Patrona odbył się w dniach 1 - 2 czerwca 2016 roku na terenie przyległego do naszej szkoły Parku Księżnej Eleonory Czartoryskiej.
Głównym celem Biegu jest uczczenie pamięci podpułkownika pilota Marian Pisarka jednego z najwybitniejszych polskich pilotów okresu II wojny światowej, od 1991 roku, co Z dumą podkreślamy Patrona szkoły.
W VI edycji biegu udział wzięło ponad 400 uczniów klas I - VI. W zależności od kategorii wiekowej młodzi sportowcy mieli do pokonania dystans od 200 metrów (kl. I) do 800 metrów (kl. VI). Medale zwycięzcom ufundowane przez Radę Rodziców zostały wręczone po zakończeniu biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom VI Biegu Patrona oraz gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom. Niech pamięć o ppłk pil. Marianie Pisarku nigdy nie zaginie.

Koło Historyczne "Wiarus"


>>> Lista zwycięzców:

>>> Zapraszamy do galerii:DZIEŃ DZIECKA w naszej szkole

-->> W środę 1 czerwca uczniowie ,,Stalowej Jedynki" uczcili Dzień Dziecka w sposób wyjątkowy. Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor, Elżbieta Jeleń życząc wszystkiego najlepszego w dniu tak ważnego dla nas wszystkich święta. Uroczystość rozpoczęły klasy I-III o godzinie 8.00 początkowo spotkaniem w klasach, następnie zebrano się na boisku szkolnym. Hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Dziecka dla klas młodszych była "Olimpiada sportowa". Nie zapomniano o okrzyku zachęcającym do dobrej zabawy, jak również o tym, iż wszystkie konkurencje należy wykonywać pamiętając o zasadzie ,,fair play". O godzinie 8.30 wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na boisku szkolnym, gdzie czekała na nich Pani prowadząca wraz ze swoim "kolegą Adasiem". Adaś to chłopiec zrobiony z papieru, który stał na podium na pierwszym miejscu. Wszyscy uczniowie brali udział w olimpiadzie i wszyscy byli jej zwycięzcami, tak jak Adaś. Uczniowie prezentowali się pięknie, ubrani w jednakowe koszulki z namalowanymi symbolami na roześmianych twarzach. Omówiony został znak olimpijski, jego symbol, zapalono pochodnię olimpijską. Oczywiście nie mogło zabraknąć rozgrzewki, która odbyła się przy piosence "Wyginam śmiało ciało". Po zaprezentowaniu 8 konkurencji przez nauczycielkę wychowania fizycznego, m.in. skakanie na piłce, rowerek, skok w worku, rzut do celu itd. można było przystąpić do olimpiady. Połowa spośród zgromadzonych, czyli 8 klas przystąpiła do wykonania ośmiu konkurencji, a grupa druga miała w tym czasie zapewnione inne atrakcje, m.in. skręcanie balonów, wielkie bańki mydlane. Kiedy pierwsza grupa zakończyła olimpiadę nastąpiła zamiana. Nie mogło zabraknąć oprawy muzycznej z piosenkami dla dzieci, które z pewnością umiliły wykonywanie konkurencji. Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcie, które miało na celu uwiecznienie tego wspaniałego widowiska. W klasach czekały na dzieci piękne medale, które wręczone zostały wszystkim uczniom.
Druga część uroczystości dla klas IV-VI przebiegła pod hasłem ,,Spotkania z książką", a jej mottem przewodnim była myśl Ambrożego Grabowskiego: ,,Książka to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi, doradcę ma i przyjaciela, który z nimi smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości". Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali krótką inscenizację potwierdzającą tezę, iż książki należy czytać, nie tylko te, będące lekturami szkolnymi. Są one integralną częścią naszego życia, rozwijają wyobraźnię i poszerzają słownictwo. Ponadto przypomniano, iż 23 kwietnia obchodzono Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, 8 maja zaś obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, dlatego nasza szkoła również włączyła sie aktywnie w to świętowanie. W ramach "Spotkania z książką" uczniowie wzięli udział w "bookcrossingu", to znaczy przynieśli z domu książkę, którą już przeczytali, a w zamian podczas obchodów Dnia Dziecka mogli wziąć sobie inną, wybraną przez siebie. Warto dodać, iż akcja wymiany książek cieszyła się w tym dniu niezwykłą popularnością. Ponadto obowiązywało trzynaście różnotematycznych stanowisk z atrakcjami, które przygotowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele oraz uczniowie z klasy VIB. Można było m.in. robić zakładki do książek na jedwabiu, malować na kamieniu, robić bransoletki z makaronu, czarować z Harrym Potterem, wziąć udział w zabawie ,,Jaki to utwór?" bądź posłuchać gry na gitarze oraz keyboardzie. Ogromną popularnością cieszyło sie stanowisko "rozwiąż quiz" oraz "zgadnij hasła" w przygotowanej krzyżówce. Warto dodać, iż uczniowie mogli też dołączyć do przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego atrakcji sportowych, np. przeciągania liny, jazda mini rowerkiem, skok na piłkach. Odbył się również Bieg Patrona dla klas I-V. Wielu uczniów umilało sobie czas czytając książkę bądź malując własne komiksy. Godzinę przed końcem zabawy na scenie zaprezentowały się uczennice klasy VB i VIB, które uczyły pozostałych uczniów kroków zumby. Po zakończeniu uroczystości każde dziecko wracało do domu w znakomitym humorze. Z pewnością na długo zapamiętają ten dzień!

Opracowanie: Anna Roman, kl. VI C, przedstawiciel SU
Iwona Korzeniewska
Agata Szymborska


Więcej w artykule - "DZIEŃ DZIECKA na sportowo lub z książką...." tygodnika regionalnego Kurier W nr 20 z dnia 7 czerwca 2016 r.


>>> Zapraszamy do galerii kl. IV - VI:


>>> Zapraszamy do galerii kl. I - III:
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" - czyli słów kilka o Skwerze św. Floriana


-->> W poniedziałek 30 maja 2016 roku uczniowie klasy V e pod opieką wychowawcy zwiedzili bardzo interesującą wystawę poświęconą 114 letniej historii Straży Pożarnej w naszym mieście. Wystawa znajduje się na Skwerze świętego Floriana obok budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie. Skład się ona z czterech plansz opisujących historię tej tak bardzo zasłużonej dla mieszkańców naszej gminy jednostki OSP. Wystawę uzupełnia bardzo ciekawa gra terenowa oraz potężna figura świętego Floriana - patrona strażaków. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści wychowawcy o mało znanych faktach z historii radzymińskiej jednostki. Dużo frajdy sprawiło im również odnajdywanie ukrytych na planszach i terenowej grze informacji. Wracając do szkoły wszyscy zadowoleni byli z wizyty w tym ciekawym miejscu, które staje się powoli wizytówką naszego miasta. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego niezwykłego skweru w centrum Radzymina. Naprawdę warto tu przyjść.

Uczniowie klasy Ve z wychowawcą
Pod patronatem Kuriera W

Znamy już laureatów szkolnego konkursu historycznego
"Chrześcijańskie początki państwa polskiego"
zorganizowanego z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski

-->> Głównym celem konkursu, którego organizatorem było Koło Historyczne "Wiarus" działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie było upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski, pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o związki wiary i kultury chrześcijańskiej z historią, praktyczna nauka historii Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.
Konkurs adresowany był do uczniów klas piątych.
W konkursie udział wzięło 34 uczniów. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 46 bardzo szczegółowych pytań dotyczących wydarzeń historycznych z początków tworzenia się państwa Polskiego za panowania księcia Mieszka I i jego syna króla Bolesława Chrobrego.
Z radością pragniemy poinformować, że laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Jakub Leszczyński klasa V a - 44 punkty
II miejsce - Julia Marcinkiewicz klasa V e - 42 punkty
Julia Kwiatkowska klasa V b - 42 punkty
III miejsce - Anna Rudnik klasa V c - 40 punktów
Bartosz Palesa klasa V e - 40 punktów
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom naszego konkursu jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom za bardzo dobre merytoryczne przygotowanie się do konkursowych zadań.. Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas uroczystej akademii podsumowującej nasze szkolne projekty podjęte z okazji obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Więcej w artykule - "Znamy już laureatów szkolnego konkursu historycznego "Chrześcijańskie początki państwa polskiego" zorganizowanego z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski" tygodnika regionalnego Kurier W nr 14 z dnia 24 maja 2016 r.


Koło Historyczne "Wiarus"

>>> Zapraszamy do galerii:Akcja "Uwolnij książkę - Bookcrossing"

-->> Akcja "Uwolnij książkę" jest adresowana do wszystkich uczniów, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.
Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat.
W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych - półkach, stolikach, regałach po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
Zapraszamy każdego, kto chce podzielić się swoją książką a w zamian wziąć inną.
Warunkiem takiej wymiany jest zgoda rodzica, którą należy odebrać od wychowawcy lub pobrać >>>> TUTAJ.

Przyniesione książki przekazujemy wychowawcy.

W Dniu Dziecka - 1 czerwca uczeń, który przyniesie swoją książkę będzie mógł w zamian wybrać sobie inną.

Zapraszamy!V Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia

-->> 20 maja 2016 r. odbyły się w naszej szkole V Mistrzostwa Szkoły w Tabliczce Mnożenia.
Do rywalizacji przystąpiło 36 uczniów z klas IV i V. Uczestnicy walczyli w czterech konkurencjach zaliczanych do klasyfikacji ogólnej oraz o tytuł "Królowej skakanki" i "Piłkarza matematyka."
Najlepszymi okazali się: Oliwia Kobylińska, Julia Pieńczuk, Jakub Mroczkowski i Dawid Niedzieski z klas IV oraz Weronika Bochenek, Wiktoria Leszczyńska, Jakub Leszczyński i Adrian Dąbrowski z klas V. Będą oni reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Gminy, które odbędą się w naszej szkole 10 czerwca.
Tytuł "Królowej skakanki" wywalczyły: Julia Pieńczuk i Wiktoria Leszczyńska.
"Piłkarzem matematykiem" zostali: Jakub Korytkowski i Jakub Mroczkowski.
Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe medale. Warto również zaznaczyć, że Mistrzostwa nie mogłyby się odbyć bez licznej grupy sędziów (uczniów klas szóstych), którzy czuwali nad przebiegiem wszystkich konkurencji.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za dobry występ na Mistrzostwach Gminy.

Opracowanie: Anna Ciborowska


>>> Zapraszamy do galerii:
-->> Dnia 20 maja br. w auli Kurii Diecezji Warszawsko - Praskiej przy ul. Floriańskiej odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i rozdanie nagród laureatom diecezjalnego konkursu "Mocny, kto ufa miłosierdziu Boga".
Po etapach szkolnych do finału zakwalifikowało się 348 uczniów. Z naszej szkoły wyróżnieni zostali: Ewelina Posiewka, klasa IIb oraz Mateusz Bożyk, klasa IIIc, którzy wykonali pracę plastyczną inspirowaną Przypowieścią o Miłosiernym Ojcu.
Na początku spotkania słowo, do licznie zebranych dzieci, rodziców i katechetów, skierował Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser. Dziękując za zaangażowanie i piękne prace podkreślił potrzebę i znaczenie miłosierdzia w naszym życiu. Obecnym na uroczystej gali przedstawicielom PKO Banku Polskiego, Panu Jarosławowi Brzuzy - Dyrektorowi Regionu Bankowości Detalicznej w Warszawie, Panu Michałowi Mączyńskiemu - Dyrektorowi Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Legionowie i Panu Maciejowi Dobrogowskiemu - Starszemu Specjaliście Departamentu Marketingu, wyraził wdzięczność za okazane serce oraz stwierdził, że "trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać innym, trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie". Nagrody ufundowane oraz gadżety przekazane przez PKO Bank Polski były ogromnym wsparciem dla konkursu diecezjalnego i przyniosły wiele radości jego laureatom oraz wyróżnionym uczestnikom.
Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Jarosław Brzuzy, który podziękował dzieciom i nauczycielom, którzy wzięli udział w konkursie diecezjalnym. Mogliście inaczej spędzić ten czas a jednak wybraliście refleksje, zastanowienie się, poszukanie – mówił Pan Dyrektor, gratulując mądrości wyborów.
Ksiądz Mariusz Czyżewski, wicedyrektor Wydziału Nauki Katolickiej, w kilku słowach przypomniał założenia naszego konkursu wprowadzając nas w kulminacyjny moment wręczania dyplomów i nagród.
Po wręczeniu nagród wszyscy laureaci wzięli udział w bardzo emocjonującym spacerze z przewodnikiem po Stadionie Narodowym. Każdy mógł poczuć przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni, zasiąść wygodnie na ławce zawodników, wejść na płytę PGE Narodowego, odwiedzić salę pomeczowych konferencji.

Opracowanie: Iwona Kalicka
-->> W czwartek 19 maja 2016 roku minęła 150 rocznica urodzin generała Tadeusza Rozwadowskiego. Ten zapomniany przez historię generał zapisał jedną z najpiękniejszych kart historii polskiego oręża. Zapomniany i często pomijany w naszej historii zasługuje na naszą wdzięczność i pamięć. W roku jego 150 rocznicy urodzin chcemy oddać hołd obrońcy Lwowa i Warszawy. Oddać hołd pierwszemu Szefowi Sztabu Generalnego Wojska Polskiego odrodzonego po 123 latach niewoli oraz autorowi kilku cennych wynalazków w zakresie uzbrojenia wojskowego. Generał Tadeusz Rozwadowski bohater Bitwy Warszawskiej 1920 roku dopiero w roku 2012 został uhonorowany za zasługi dla ojczyzny nazwaniem jednej z warszawskich ulic swoim imieniem.

Niech pamięć o Jego czynach nigdy nie zaginie.

Opracowanie: Koło Historyczne "Wiarus"


>>> Notka biograficzna:
II Dzień Scratch'a w Radzyminie

-->> Dnia 18 maja 2016 r. dwunastu uczniów pod opieką mentorów: p. Anety Jusińskiej i p. Doroty Poznańskiej wzięło udział w warsztatach komputerowych organizowanych przez Fundację Kamyk oraz Szkołę Podstawową nr 2 w Słupnie im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie oraz Stowarzyszenie Radzymińskie Forum. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin Krzysztof Chaciński, Mistrzowie Kodowania oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.
Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy zaawansowania i przystąpili do samodzielnego tworzenia własnych projektów w Scratch'u.
Podczas warsztatów obejrzeli również ciekawą prezentację p. Justyny Płatek z MindCloud o grze komputerowej - Minecraft oraz ciekawego pokazu p. Adama Jurkiewicza z AbiDuino (cyfrowaszkola.waw.pl) - o grach w edukacji i Kano. W wolnej chwili mogli "pobawić się" robotami Dash i Dot oraz poćwiczyć naukę języka obcego z p. Małgorzatą Mansoor z Mansoor Academy. Jeden z uczniów naszej szkoły Albert Szymański uzyskał trzeci wynik w zbiorowym teście on-line otrzymując w nagrodę podręcznik do nauki j. angielskiego - gratulujemy.
Celem obecnych warsztatów komputerowych było przede wszystkim rozbudzenie w młodych nie tylko radości z konsumpcji elektronicznych mediów, ale i zamiłowanie do ich tworzenia. Programowanie, pisanie blogów, tworzenie kanałów filmowych, organizowanie cyfrowych społeczności i klubów zainteresowań - to upodobania, które warto wzmacniać i nagradzać. Prawdziwymi władcami przyszłości nie będą ci, którzy biernie obsługują informatyczne zabawki, lecz ci którzy potrafią za ich pomocą wpływać na innych.
Scratch to środowisko programistyczne stworzone głównie z myślą o dzieciach. Programowanie w Scratch'u opiera się na łączeniu ze sobą klocków/kamyków, czyli poleceń do wykonania. Można w nim tworzyć różne rysunki i animacje, ciekawe opowiadania multimedialne, muzyczne utwory wraz z wizualizacją oraz różnego rodzaju gry.

Zainteresowanych programowaniem w SCRATCHu zapraszamy na stronę www.scratch.mit.edu

Opracowanie: Dorota Poznańska


>>> Zapraszamy do galerii:
"(...) Oddali życie dla świętej sprawy Ojczyzny."


-->> W środę 18 maja 2016 roku minęła 72 rocznica zwycięskiej bitwy o wzgórze Monte Cassino II Korpusu Armii Polskiej pod dowództwem generała Władysława Andersa a oddziałami niemieckimi broniącymi drogi na Rzym na tzw. Linii Gustawa.
Trwająca od 11 maja do 18 maja 1944 roku bitwa rozsławiła w świecie imię polskiego żołnierza, który zdobył, wydawałoby się nie do zdobycia fortecę niemiecką. Przed Polakami niemieckie pozycje pod Monte Cassino próbowali zdobyć Amerykanie, Kanadyjczycy i Brytyjczycy, lecz ich natarcia zakończyły się klęską. Polskie zwycięstwo było również odpowiedzią na sowieckie oskarżenia o tchórzostwo wysuwane po ewakuacji Armii Polskiej z Związku Radzieckiego w 1942 roku Równocześnie była to próba pokazaniu światu, że zdobywcy Monte Cassino mają ojczyznę, która powinna być niepodległa i zająć godne miejsce w rodzinie narodów Europy i świata po zakończeniu wojny . W tym miejscu warto przypomnieć, że założony w 529 roku przez św. Benedykta na stromym wzgórzu klasztor był miejscem gdzie zaczęła się odradzać kultura Europy po upadku starożytnego Rzymu. Naszym rodakom przyszło, więc odebrać z rąk hitlerowskich barbarzyńców miejsce będące jednym z symboli Europy. Las krzyży i białych tablic nagrobnych na stoku wzgórza w pobliżu klasztoru z wyrytymi na nich polskimi nazwiskami bohaterów najdobitniej świadczy o zasługach naszego narodu dla Europy.

Chwała Bohaterom.
Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zagaśnie.

Opracowanie: Koło Historyczne "Wiarus"
-->> Dnia 13 maja klasy II b i II g wraz z wychowawczyniami Katarzyną Milewską i Magdaleną Borkowską uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Celem wyjazdu była możliwość nie tylko obejrzenia ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii , nauk społecznych.
Okazało się, że nauka przez doświadczenie jest bardzo fascynująca. W trakcie pobytu na terenie centrum dzieci również uczestniczyła w spektaklu Teatru Robotycznego, w którym rolę aktorów odrywają roboty .

Opracowała: Katarzyna Milewska


>>> Zapraszamy do galerii:
Patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty.
Patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc..."


-->> W czwartek 12 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbył się niezwykły koncert pieśni patriotycznej zatytułowany "Z pieśnią przez dzieje Polski" przygotowany z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie a drugiej w świecie ( po konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej) demokratycznej konstytucji.
Podczas koncertu chór szkolny pod dyrekcją pani Joanny Bożyk oraz uczniowie klasy V e pod opieką pana Grzegorza Jelenia zaprezentowali wypełniającej po brzegi salę gimnastyczną publiczności pieśni towarzyszące Polakom w czasie ważnych wydarzeń dziejowych.

Więcej w artykule - "Uczniowie z Radzymina z pieśnią przez dzieje Polski..." tygodnika regionalnego Kurier W nr 14 z dnia 24 maja 2016 r.


Więcej >>>>>>> Zapraszamy do galerii:


Opracowanie: Koło Historyczne "Wiarus"
Konkurs powiatowy "Policjanci są wśród nas"

-->> Dnia 11 maja 2016 r. trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie:
- Maciej Michalak kl. IV a,
- Szymon Szatan kl. V e,
- Albert Szymański kl. VI a
pod opieką p. Doroty Poznańskiej wzięła udział w V edycji Kunkursu Powiatowego "Policjanci są wśród nas."Organizatorem była Komenda Stołeczna Policji, Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie pod patronatem Wojewody Mazowieckiego.
Celem Konkursu było:
- kształtowanie postaw charakteryzujących się umiejętnością unikania zagrożeń i właściwego reagowania w sytuacji ich wystąpienia,
- promowanie czynnego wypoczynku jako alternatywy spędzania wolnego czasu,
- budowanie zaufania do przedstawicieli służb porządku publicznego.
Nasi uczniowie zajęli III miejsce, osiągając wynik 63 pkt. po napisaniu testu wiedzy i testu sprawności fizycznej.
Gratulujemy i życzymy wytrwałości i sukcesów w dalszych poczynaniach.

Opracowanie: Dorota Poznańska


>>> Zapraszamy do galerii:
Szanowni Państwo,


-->> Wypełnienie przez Państwa ankiet (są to ankiety on-line) jest dla nas bardzo ważne w kontekście skutecznego ubiegania się o środki unijne, dlatego też uprzejmie prosimy o poświęcenie kilku minut na ich wypełnienie.

Gmina Radzymin planuje ubiegać się o środki unijne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 ; działanie 5.3. Dziedzictwo Kulturowe; Typ projektu: Wzrost regionalnego potencjału turystycznego poprzez ochronę obiektów zabytkowych. Dzięki środkom zewnętrznym Gmina będzie w stanie dokonać modernizacji budynku Domu Administratora w Parku Ks. Eleonory Czartoryskiej, a dzięki temu nadać jemu nową funkcję kulturalno-turystyczną . W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o odpowiedź na kilka pytań, które znajdują się pod poniższym linkiem. Uzyskane odpowiedzi pozwolą nam stworzyć ofertę kulturalno-turystyczną maksymalnie adekwatną do Państwa potrzeb.

>>>>>> L I N K

W tym samym działaniu tj. w ramach RPO WM na lata 2014-2020 ; działanie 5.3. Dziedzictwo Kulturowe; Typ projektu: Poprawa dostępności do zasobów kultury poprzez ich rozwój i efektywne wykorzystanie – Gmina planuje złożyć wniosek o dofinansowanie i pozyskać środki na adaptację części budynku strażnicy OSP Stare Załubice pod cele kulturalno-edukacyjne. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie dla mieszkańców np. świetlicy/ośrodka kultury.
W zwią zku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o odpowiedź na kilka pytań, które znajdują się pod poniższym linkiem. Uzyskane odpowiedzi pozwolą zaplanować organizację zajęć edukacyjnych i kulturalnych w utworzonej świetlicy.

>>>>>> L I N KKuchnia jest małym laboratorium - zajęcia świetlicowe

-->> Przekonaliśmy się o tym w dniu 10.05.2016 r. podczas wspólnego pieczenia bułek śniadaniowych.
Obserwowaliśmy jak zachowują się drożdże po połączeniu z ciepłą wodą i cukrem. Wspólnie zagnietliśmy ciasto. Uczniowie przy okazji poznali i spróbowali składników, z których wyrabia się pieczywo. Zastanawialiśmy się nad tajemnicą rośnięcia ciasta. Porównywaliśmy ciasto przed i po upieczeniu.
Pamiętaliśmy również o tym, aby nasze pieczywo było zdrowe. Dodaliśmy do nich razową mąkę oraz ziarna: maku, sezamu, siemienia lnianego, płatków owsianych.
W oczekiwaniu na ciasto zrobiliśmy masło. Zaskakujące się okazało, że podczas długiego ubijania tłustej śmietany zaczął wytrącać się tłuszcz w postaci żółtych grudek. Zachęcamy do samodzielnego robienia masła oraz pieczenia bułek. Dla osób zainteresowanych podajemy sprawdzony i łatwy przepis na bułki śniadaniowe.

Przepis: Bułki śniadaniowe (8 szt.)

20 g świeżych drożdży
0,5 łyżeczki cukru
2 łyżki letniej wody
400 g (3 szklanki) mąki pszennej typ 550
50 g (0,5 szklanki) mąki razowej
1 łyżeczka soli
2,5 łyżki oleju
szklanka letniej wody

Drożdże rozpuszczamy w 2 łyżkach ciepłej wody oraz 0,5 łyżeczki cukru. Odstawiamy do wyrośnięcia.
Pozostałe składniki mieszamy, dodajemy wyrośnięte drożdże i na koniec olej. Wyrabiamy ciasto. Odstawiamy do wyrośnięcia na czas 1-1,5 godziny.
Pieczemy ok. 20 minut w temperaturze 180°C.

Smacznego!

Opracowała: Anna Kostrzębska


>>> Zapraszamy do galerii:

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie
serdecznie zapraszają Rodziców oraz mieszkańców naszego miasta

na uroczysty koncert
z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
"Z pieśnią przez dzieje Polski"


Koncert odbędzie się w czwartek 12 maja 2016 roku o godzinie 13.15
w sali gimnastycznej szkoły.

Zapraszamy
To warto zobaczyć, to warto odwiedzić w Mieście Cudu nad Wisłą


-->> W środę 4 maja 2016 roku członkowie Koła Historycznego "Wiarus" zwiedzili niesłychanie interesującą wystawę na dzień wcześniej otwartym i poświęconym Skwerze świętego Floriana znajdującym się obok gmachu Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Radzyminie.
Skwer świętego Floriana jest miejscem niezwykłym poświęconym pamięci wszystkich pokoleń strażaków Ziemi Radzymińskiej. Stała ekspozycja składa się z kilku plansz, na których opisano historię Straży Ogniowej w Mieście Cudu nad Wisłą na przestrzeni 114 lat jej istnienia. Uzupełnieniem wystawy jest potężna drewniana figura świętego Floriana patrona strażaków oraz pięknie wykonane drewniane płaskorzeźby.
Największą jednak atrakcją dla najmłodszego pokolenia radzyminiaków jest gra edukacyjna umieszczona w centralnej części skweru. Wędrując wśród ekspozycyjnych plansz poznawaliśmy mało znaną historię radzymińskiej jednostki OSP, sporo czasu poświęciliśmy na wędrówkę jej szlakami podczas gry edukacyjnej, ale co najważniejsze miło i pożytecznie spędziliśmy czas. Dziękujemy strażakom za tak wspaniały prezent. Skwer świętego Floriana niewątpliwie stanowi ozdobę centrum Radzymina i obowiązkowy punkt spacerów po naszym mieście, do którego i my serdecznie zapraszamy nie tylko kolegów i koleżanki z naszej szkoły, ale również wszystkich mieszkańców i turystów odwiedzających Miasto Cudu nad Wisłą. Przyjdźcie, bo warto...

Koło Historyczne "Wiarus"


>>> Zapraszamy do galerii:

ZNAMY JUŻ ZWYCIĘZCÓW II ETAPU KONKURSU MATEMATYCZNEGO
"WZOROWY MATEMATYK" DLA KLAS TRZECICH


-->> Uczniowie klas trzecich otrzymali zestaw zadań matematycznych o różnym stopniu trudności. Za każde zadanie przyznawane były punkty. Do uzyskania było 35 punktów. Uczeń, który zdobył największą liczbę punktów otrzymał tytuł Wzorowego Matematyka.
A oto wyniki:
Jakub Kelman IIIa - 34 punkty
Jan Strąkowski IIIb - 30 punktów
Sebastian Kornacki IIIc - 19 punktów (wyróżnienie)


Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!

Organizatorzy


>>> Zapraszamy do galerii:

UWAGA!!!

-->> Dzień 2 maja 2016 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym

od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

"Mamy skrzydła, by latać na nich jak ptaki!"
Uczniowie radzymińskiej Stalowej Jedynki oddali wspaniały hołd
Patronowi szkoły...-->> W czwartek, 28 kwietnia 2016 r. w przededniu 74. rocznicy bohaterskiej śmierci swojego patrona, uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" obchodzili Święto szkoły. Tegoroczne obchody były szczególne, ponieważ zbiegły się z jubileuszem 25-lecia nadania szkole imienia ppłka pil. Mariana Pisarka.

Więcej w artykule - ""Mamy skrzydła, by latać na nich jak ptaki!" Uczniowie radzymińskiej Stalowej Jedynki oddali wspaniały hołd Patronowi szkoły..." tygodnika regionalnego Kurier W nr 16 z dnia 10 maja 2016 r.


>>> Zawody sportowe kl. IV - VI - "Sprawny jak Patron" - galeria:

>>> Laureaci - "Sprawny jak Patron"

>>> Zapraszamy do galerii:

Zdjęcia: Paweł Cybulski

>>> Zapraszamy do galerii:

Zdjęcia: Grzegorz Jeleń

>>> 25-lecie nadania imienia szkole nr 1 - film ze strony www.radzymin.pl - Telewizja Radzymin:
DROGI TRZECIOKLASISTO!

Drugi etap konkursu matematycznego "Wzorowy Matematyk" odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 12.25 w sali nr 17.


Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia!!!!!!!!!!


Organizatorzy

"Uczmy miłości do przyrody, uczmy spostrzegać jej piękno, cieszyć się nim i podziwiać je, a jednocześnie przestrzegajmy dzieci, by tego piękna bezmyślnie nie niszczyły. Wytworzenie właściwego podejścia do przyrody niech przyświeca nam zawsze
w pracy wychowawczej"

/H. Zdzitowiecka/

-->> Dzień Ziemi to w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie coroczna akcja, której celem jest promocja ekologii wśród uczniów. Uroczyste obchody "Dnia Ziemi 2016" otworzyła pani dyrektor Elżbieta Jeleń.
22 kwietnia uczniowie klasy III b i II e pod kierunkiem p. Beaty Wojciechowskiej, p. Jolanty Łuczyk i p. Małgorzaty Jankowskiej zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pod hasłem ,"By ziemia pozostała piękna, czysta i zasobna". Młodzi artyści przybliżyli życie w lesie, w którym człowiek nie zwraca uwagi na ochronę przyrody, a następnie prezentowali właściwe postawy ekologiczne, uczyli jak żyć w zgodzie z przyrodą i mądrze korzystać z jej bogactw. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej i informacje na temat Dnia Ziemi, jego powstania i tradycji.
Wszyscy uczniowie złożyli przyrzeczenie, w którym zobowiązali się szanować środowisko naturalne. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn tegorocznych obchodów, piosenkę pt. ,"Nasza Planeta". Ważnym elementem uroczystości był konkurs plastyczny pt. "Nasza Ziemio ojczysta bądź zawsze piękna i czysta" prowadzony przez panią Marię Klimkiewicz, nauczycielkę przyrody. Najlepsze prace zostały wyeksponowane na tablicach dekorując szkolny korytarz.
Wierzymy, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, a w konsekwencji rozbudzi ciekawość światem a także uzmysłowi wszystkim, że każdy człowiek jest zależny od jednej i tej samej Ziemi, dlatego musimy o nią dbać.

Opracowanie: SP1


>>> Zapraszamy do galerii:


Więcej w artykule Nasza Ziemio ojczysta, bądź zawsze piękna i czysta!!!" w tygodniku regionalnym Kurier W nr 15 z dnia 26 kwietnia 2016 r.


Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszym przedszkolu

-->> Dzieci z kl. 0 - Łosie, wspólnie z uczniami kl. II f - wychowawczyni Aneta Jusińska - obchodziliśmy dzisiaj ten ważny dla wszystkich mieszkańców naszej planety Dzień Ziemi.
Dzieci uczestniczyły w konkursie wiedzy na tematy związane z ekologią; rozwiązywały zagadki; utrwalały swoją wiedzę i kształtowały swoje postawy wobec przyrody ożywionej i nieożywionej; oceniały skutki niszczycielskiej działalności człowieka podczas "konferencji prasowej" z "Matką Ziemią" oraz aktywnie włączyły się w uprzątnięcie śmieci w pobliskim lesie jednocześnie je segregując.
Laureatom konkursów zostały wręczone dyplomy. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego grilla.
To było ciekawe dla wszystkich doświadczenie i dobra zabawa.

Opracowanie: Wiesława Kraszewska


>>> Zapraszamy do galerii:

ZNAMY JUŻ WYNIKI PIERWSZEGO ETAPU
KONKURSU MATEMATYCZNEGO "PUCHACZ PIOTR"

-->> 21 kwietnia 2016 r. punktualnie o godzinie 8.00 w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu matematycznego "Puchacz Piotr". Inicjatorem konkursu jest ogólnopolska sieć Centrów Nauczania MathRiders.
Wzięło w nim udział 87 uczniów klas I - III (32 z klas pierwszych, 45 z klas drugich i 10 z klas trzecich).
Głównym celem konkursu jest popularyzacja matematyki oraz stworzenie możliwości wykazania się uzdolnieniami matematycznymi oraz logicznego myślenia. W tegorocznych eliminacjach uczestniczyło 4198 uczniów z 49 szkół, w tym 1690 dzieci z klasy I, 1535 z klas II oraz 972 uczniów z klas III.
Do II etapu zostało zakwalifikowano 129 pierwszoklasistów, 169 uczniów z klas II oraz 124 osoby z klas trzecich. Aby przejść do kolejnego etapu należało zdobyć co najmniej 90% możliwych punktów. Cieszymy się ogromnie, że w II etapie reprezentować naszą szkołę będą:
- Szymon Skórka kl. 1c
- Błażej Sochacki kl. 1c
- Kuba Piecychna kl. 2c
- Maciej Wroniuk kl. 2c
- Damian Myśliwiec kl. 3b
II etap konkursu odbędzie się 13 maja 2016 r. w Centrum Nauczania MathRiders. Trzymajmy zatem kciuki za naszych reprezentantów.

Opracowanie: Patrycja Matusiak
WIZYTA W MUZEUM TECHNIKI W WARSZAWIE

->> Dnia 19 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy Va i Vc pod opieką wychowawczyń: p. A. Ciborowską, p. D. Poznańską i p. M. Żmudą wybrali się na jednodniową wycieczkę do Muzeum Techniki w Warszawie. Najpierw zwiedzaliśmy z przewodnikiem ekspozycje muzealne z dziedzin: ciekawa fizyka, transport, mechanizmy grające, górnictwo, maszyny drukarskie, radiotechnika, telekomunikacja, technika komputerowa, gospodarstwo domowe. Następnie mieliśmy bardzo ciekawą lekcję muzealną pt.: "Od dorożki do mercedesa, czyli historia motoryzacji."
W czasie lekcji uczniowie zapoznali się z historią motoryzacji, której początki sięgają XVIII wieku. Przewodnik opowiadał o zmianach, towarzyszących rozwojowi środków transportu lądowego począwszy od pierwszych wozów konnych, poprzez pojazdy z silnikami parowymi, aż do najnowszych konstrukcji z silnikami spalinowymi.
Można bylo również prześledzić rozwój konstrukcji samochodów z kolejnych okresów historycznych na przykładach takich pojazdów jak: De Dion z 1899 roku, Adler z 1901 roku, Lux Sport z 1936 roku, Fiat 126p z 1973 roku.
Zasadę budowy i działania najważniejszych zespołów w konstrukcji samochodu uczniowie poznali na przykładzie ruchomego modelu silnika Mercedesa.
Lekcja odbyła się przy historycznych eksponatach ilustrujących rozwój środków transportu.
Opowieść urozmaicały anegdoty i ciekawostki związane z historią i konstrukcją różnych modeli samochodów.
Mieliśmy szczególną okazję spotkania z unikatowymi, oryginalnymi zabytkami techniki i kultury materialnej. Na pewno warto wrócić tam ponownie by zwiedzić kolejne ekspozycje.

Opracowanie: Dorota Poznańska


>>> Zapraszamy do galerii:
Znamy już laureatów kolejnej edycji konkursu historycznego
"Daty z życia ppłk pil. Mariana Pisarka - patrona szkoły"

-->> Głównym celem zorganizowanego przez Koło Historyczne "Wiarus" z okazji 25 rocznicy nadania szkole imienia patrona konkursu było: uczczenie osoby podpułkownika pilota Mariana Pisarka - asa lotnictwa, syna radzymińskiej ziemi, patrona naszej szkoły, rozwijanie zainteresowań przeszłością i wzbogacanie wiedzy na temat historii Polski, wspieranie postaw patriotycznych uczniów.
W konkursie uczestniczyło 27 uczniów klas V i VI. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 szczegółowych pytań dotyczących faktów z życia podpułkownika pilota Mariana Pisarka. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Jakub Leszczyński klasa V a
II miejsce - Amelia Pisarek klasa V c
III miejsce - Sylwia Stokowska klasa V b
Brawo. Uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas akademii z okazji 25 rocznicy nadania szkole imienia patrona, w czwartek 28 kwietnia 2016 roku.

Opracowanie: Koło Historyczne "Wiarus"

"Pierwszy mail, bezpieczeństwo w Internecie"

-->> Uczniowie naszej szkoły biorą udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu „Pierwszy mail, bezpieczeństwo w Internecie – dogrywka”, pod hasłem:

"Jak Cię widzą, tak Cię piszą"
"Twój wizerunek w sieci"


Za udział w I edycji szkoła otrzymała CERTYFIKAT.Głównym celem Konkursu jest wzbudzenie świadomości oraz edukacja w zakresie:
1. bezpieczeństwa dzieci w Internecie;
2. ochrony danych osobowych;
3. rozwoju nowych technologii;
4. kreatywności;
5. wspierania polskich produktów.

Uczniowie coraz częściej i śmielej korzystają z dobrodziejstw multimediów.
Nic dziwnego, skoro mają je na wyciągnięcie ręki. Dziś te i wiele innych funkcji realizuje smartfon, który obecnie posiada większość uczniów. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych oraz kultura szybkiego przekazu i powierzchownego przetwarzania informacji sprzyja wykorzystywaniu zdjęć i klipów video do dzielenia się praktycznie wszystkim, co robimy.
Czy uczniowie dostrzegają jednak związane z tym niebiezpieczeństwa?
Udział w tej akcji polegający na przeprowadzeniu zajeć komputerowych według scenariusza organizatorów ma za zadanie wyczulić uczniów na zagrożenia związane ze zbyt pochopnym udostępnianiem wizerunku swojego i swoich bliskich w sieci.

Koordynatorzy akcji: Dorota Poznańska, Paweł Cybulski

XVI Konkursu Poetycki "Cyprian Norwid Poeta Naszej Ziemi" - eliminacje gminne

-->> 15 kwietnia w Sali Koncertowej im F. Chopina w Radzyminie odbyły się gminne eliminacje XVI Konkursu Poetyckiego "Cyprian Norwid Poeta Naszej Ziemi".
Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: recytacja, teatr jednego aktora, poezja śpiewana. Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie: P. Artur Laskowski - dyrektor Miejskiej Biblioteki, p. Anna Rasińska i p. Anna Mańko.
Udział w konkursie był nie lada wyzwaniem, ponieważ utwory Cypriana Kamila Norwida nie należą do najłatwiejszych. Mimo to ponad pięćdziesięcioro uczestników stanęło do walki o możliwość reprezentowania w gminy w finale konkursu.
Z poezją Norwida zmierzyło się dwadzieścioro ośmioro uczniów naszej szkoły. Rywalizacja była bardzo zacięta, zaś poziom przygotowania recytatorów (opanowanie i zrozumienie tekstu) bardzo wyrównany. Wyłonienie zwycięzców było więc dla jury bardzo trudnym zadaniem. Tym bardziej cieszy sukces naszych najmłodszych uczniów - Piotra Romaszko (klasa IIf) i Roksany Dziewulskiej (klasa IIIa), którzy okazali się najlepsi w kategorii: recytacja, klasy 1--3.
18 i 19 maja będą oni reprezentowali Gminę Radzymin podczas finału w Dąbrówce.
Laureatom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęcie wyzwania i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Opracowanie: redakcja gazetki "Lustro Jedynki"


>>> Zapraszamy do galerii:

Znamy już laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego
dla Dzieci i Młodzież z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski
"Krzyż przez wieki symbolem wiary i trwałości państwa polskiego"

-->> Głównym celem konkursu, którego organizatorem była Fundacja Jana Pawła II Nasz Papież przy współudziale Starostwa Powiatowego w Wołominie i Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie było:
- pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o związku wiary i kultury chrześcijańskiej z historią Polski;
- kształtowanie umiejętności przedstawiania dziejów historycznych poprzez współczesne środki artystycznego wyrazu;
- kształtowanie, poprzez działalność plastyczną, osobowości dziecka otwartej na drugiego człowieka;
- pobudzanie i rozwijanie kreatywności, aktywności twórczej, wyobraźni oraz pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży.
Honorowym patronatem Konkurs otoczyli Starosta Wołomiński Pan Kazimierz Rakowski i J.E. Bp. Marek Solarczyk zaś patronatem medialnym tygodnik regionalny Kurier W.
Do konkursu zostało zgłoszonych 446 prac plastycznych uczniów z19 placówek oświatowych mających swoje siedziby na terenie Powiatu Wołomińskiego. Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić i wyróżnić 44 prace uczestników konkursu w trzech kategoriach wiekowych.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom i placówkom oświatowym za tak liczny udział w konkursie.

Organizatorzy


>>>>>>> LAUREACI

>>> Zapraszamy do galerii:

UWAGA!

Burmistrz Radzymina informuje, że od dnia 1 maja 2016 r. dla posiadaczy Powiatowej Karty Rodziny zostaje wprowadzona nowa zniżka w wysokości 50% wartości w opłatach za posiłki wydawane w formie obiadów dla dzieci, uczęszczających do szkół podstawowych i gimnazjów, dla których organem prowadzącym jest Gmina Radzymin.


Półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników

"Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji"


I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"

-->> Nasza szkoła pierwszy raz wzięła udział w tym konkursie. Głównym celem projektu "Wielka Liga Czytelników" jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury.
Uczniowie wypożyczali książki z listy konkursowej i odbierali do nich pytania. Testy rozwiązywali w domu, podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie zostały ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 wzięło udział w drużynowym półfinale.
W naszej szkole najwyższe wyniki z testu eliminacyjnego otrzymali i zakwalifikowali się do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników:
Kl. I - III
- Michalina Zalewska
- Ula Niegowska
- Aleksandra Skibowska

Kl. IV - VI
- Klaudia Oponowicz
- Jakub Leszczyński
- Adam Maniecki

-->> W piątek 15 kwietnia 2016 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.
Uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych województwa mazowieckiego. W konkursie wzięło udział 17 drużyn – 46 uczniów w kategoriach klasowych: I - III i IV - VI.
Uczniowie rozpoczęli pisanie testów o godz. 10.30. Wszystkich uczestników dopingowali nauczyciele oraz rodzice i dziadkowie. Podczas konkursu opiekunowie zwiedzali bibliotekę poznając takie miejsca jak: magazyny, wypożyczalnia, czytelnia. Po zakończeniu półfinału wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz pozowali do wspólnego zdjęcia.

Trochę statystyki...

Opiekunowie: Weronika Szymankiewicz
Agnieszka Cichy


>>> Zapraszamy do galerii:


Więcej w artykule Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" najlepszymi czytelnikami na Mazowszu! w tygodniku regionalnym Kurier W nr 15 z dnia 26 kwietnia 2016 r.


"Niech ta akcja trwa, niech dęby rosną w siłę, a wraz z dębami niech rośnie siła Rzeczypospolitej, siła młodego pokolenia, którą potem będą mogli przekazać
następnym pokoleniom"

/z przemówienia Prezydenta RP Andrzeja Dudy/

-->> W środę, 13 kwietnia dyrektor naszej szkoły, pani Elżbieta Jeleń oraz nauczyciel historii pan Grzegorz Jeleń - współtwórca programu edukacyjnego "Katyń... ocalić od zapomnienia", wzięli udział w podniosłej uroczystości w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego, gdzie posadzenia kolejnego Dębu Pamięci dokonał osobiście Prezydent RP pan Andrzej Duda.


Więcej w artykule "Prezydent RP Andrzej Duda zaprosił delegację radzymińskiej "Stalowej Jedynki" na uroczystość posadzenia kolejnego Dębu Pamięci, w ramach zainicjowanej w tej szkole akcji "Katyń... ocalić od zapomnienia." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 16 z dnia 19 kwietnia 2016 r.Zdjęcie pobrane z oficjalnej strony Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy www.prezydent.pl - "Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości zasadzenia Dębu Pamięci, poświęconego upamiętnieniu ofiar zbrodni katyńskiej.
(fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) "
"Tej nocy zgładzono wolność w katyńskim lesie..."

-->> Tym motywem uczniowie ,"Stalowej Jedynki" uczcili 76 rocznicę zbrodni katyńskiej. W dniach 12.04 - 13.04 2016 r. odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie kl. VI d pod kierunkiem wychowawczyni p. Joanny Nowakowskiej i przy współpracy p. Pawła Cybulskiego i p. Grzegorza Jelenia, który przygotował ciekawe kalendarium wydarzeń z 1939-1940 roku zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony temu okrutnemu ludobójstwu.
Pieśni wojskowe, wiersze, wspomnienia przeplatane relacjami świadków, którzy przeżyli obozy zagłady wywołały wiele wzruszeń wśród obecnych na akademii. Tragedia Katynia 1940r. dotknęła także bezpośrednio mieszkańców Radzymina. W lesie katyńskim zginął min. kpt. Stanisław Siwecki, który pracował jako sędzia w Radzyminie. Wspomniano również majora Bolesława Korzeniowskiego, który przez wiele lat pracował jako nauczyciel na Kresach II Rzeczypospolitej uhonorowanego Dębem Pamięci posadzonym na dziedzińcu szkoły. Nie ma w Europie drugiej takiej mogiły. Są cmentarze, gdzie leżą obok siebie żołnierze, którzy zginęli w boju…, ale cmentarz katyński, mogiła katyńska, to jedyne miejsce, gdzie leży wojsko poległe nie w boju, lecz zamordowane aktem skrytobójczym, strzałem w tył głowy, żołnierz po żołnierzu, oficer po oficerze.
Z obozów śmierci w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku rozstrzelano w lasach katyńskich 21 857 Polaków, w tym: 650 inżynierów, 770 nauczycieli, 450 prawników, 21 profesorów, 45 duchownych, 920 lekarzy, 390 artystów i sportowców. Akademia miała bardzo podniosły i wymowny charakter. To niezapomniana lekcja historii i wielkiego patriotyzmu. Nawiązywała również do tragedii pod Smoleńskiem, w której zginęli czołowi polscy działacze, przedstawiciele inteligencji i politycy - z prezydentem Rzeczpospolitej Lechem Kaczyńskim i Jego małżonką. Mieli oddać w naszym imieniu hołd tym, dla których przed 70 laty (10.04.2010 r.) - jak teraz dla nich - widok podsmoleńskich drzew był zapewne ostatnim w ich życiu. Nie zdążyli wypowiedzieć ani jednego słowa na katyńskich grobach. Polski los kazał im w tym miejscu złożyć ofiarę z własnego życia. Pochylamy się nad pamięcią o nich… przytaczając słowa Adama Mickiewicza ,"Jeżeli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie". Od 2007r. dzień 13 kwietnia ustanowiony jest Dniem Pamięci Katyńskiej.
Na zakończenie Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń podziękowała za artystyczne przygotowanie akademii, za skupienie i powagę podczas odbioru tego patriotycznego widowiska. Nawiązała także do akcji posadzenia 21 857 dębów na 70-lecie Zbrodni Katyńskiej, której jednym z inicjatorów była nasza szkoła. Akcja ta obecnie popularyzowana jest nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Na dzień 13 kwietnia władze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka wraz z nauczycielem historii - p. Grzegorzem Jeleniem otrzymały zaproszenie do Pałacu Pana Prezydenta Rzeczpospolitej na uroczystości związane z obchodami rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Będą uczestniczyli w sadzeniu kolejnego Dębu Pamięci Katyńskiej.

Opracowanie: J. Stankiewicz


Więcej w artykule "Tej nocy, zgładzono Wolność w katyńskim lesie..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 16 z dnia 19 kwietnia 2016 r.

>>> Zapraszamy do galerii:

-->> 11 kwietnia 2016 r. uczniowie Stalowej Jedynki uczestniczyli w akademii "Ku czci żołnierzom Niezłomnym", którą przygotowali i przedstawili uczniowie z kl. VI b.
Aktorzy w ciekawy sposób opowiedzieli historię i walkę tych żołnierzy, o których próbowano zapomnieć. W programie nie zabrakło ciekawej narracji, utworów poetyckich, piosenek i oczywiście nazwisk "Niezłomnych".
Uczniowie pracowali pod opieką nauczyciela jęz. polskiego p. Jolanty Cholewa, a dekorację wykonano pod opieką nauczyciela historii p. Grzegorza Jelenia.

>>> Zapraszamy do galerii:

-->> W dniu 08 kwietnia 2016 roku uczniowie grupy MOPR działającej w Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera pod kierunkiem pani pedagog Katarzyny Garwolińskiej zaprosili uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 im. płk pil. Mariana Pisarka na spektakl profilaktyczny zatytułowany "Inna" do Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie.
Spektakl pt.: "Inna" poruszał ważne dla młodego pokolenia problemy, z jakimi spotykają się młodzi ludzie w okresie dojrzewania. W programie wzięli również udział uczniowie z grupy wokalnej Gimnazjum nr 1, pod kierunkiem pani Joanny Bożyk. Przedstawienie przeplatane szlagierami muzyki młodzieżowej zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi oklaskami.

Opracowanie: SP 1


>>> Zapraszamy do galerii:

Z życia przedszkolaków kl. 0 - Łosie

-->> Nasza mała, ale wspaniała grupa uczestniczyła w bieżącym roku w wielu uroczystościach, imprezach okolicznościowych i wycieczkach. Dzieci bawiąc się wspólnie zdobywały zarówno nową wiedzę, umiejętności, jak również kształtowały swoje postawy wobec siebie oraz otaczającego ich świata społecznego, kulturowego i przyrodniczego. Rozwijały swoje zainteresowania i zdolności. Miały okazje, aby uczyć się pokonywać lęk i wykazywać się odwagą podczas wystąpień publicznych. Chętnie brały udział w różnego rodzaju konkursach wewnętrznych, jak i zewnętrznych odnosząc sukcesy.
Bawiąc się sprawiały radość sobie, rówieśnikom,, nauczycielom oraz swoim najbliższym.
Poniższe zdjęcia ilustrują niektóre wybrane wydarzenia:
- uroczystość ślubowania dla "zerówkowiczów" - Pani dyrektor Katarzyna Marzec dokonała aktu złożenia ślubowania - dzieci przeszły pomyślnie wiele testów. Niezwykle trudną była próba wytrzymałości (wypicie soku z cytryny) - październik;
- uczczenie pamięci bohatera walk z 1920 roku mjr Stefana Waltera - wspólnie z rodzicami dzieci oraz uczniami i nauczycielami Gimnazjum nr 1 im. mjr. Stefana Waltera w Radzyminie - październik;
- Jasełka oraz "choinką" z udziałem zaproszonych gości: Pani dyrektor Elżbieta Jeleń, ks. proboszcz Stanisław Kuć, p. Iwona Kalicka, rodzice przedszkolaków wraz z ich młodszym rodzeństwem - grudzień;
- dokarmianie leśnych zwierząt - wycieczka do lasu - styczeń;
- Dzień Babci i Dziadka - uroczystość w placówce - styczeń;
- bal karnawałowy z udziałem rodzeństwa dzieci - styczeń ;
- uczestniczenie w obrzędzie "topienia Marzanny" - marzec;
- poznanie tradycji i zwyczajów związanych z "Wielkanocą" - wykonanie wspólnie koszyczka z ozdobami wielkanocnymi - marzec;
- przygotowanie prac na I Gminny konkurs plastyczny pod hasłem "Jan Paweł II - przyjaciel dzieci". Dyplom oraz nagrodę za II miejsce odebrała Kinga Lewandowska, a wyróżniona została Natalia Dulińska. Siedmioro dzieci z naszej zerówki wykonało prace na ten konkurs - marzec;
- wykonanie prac na VI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Niepełnosprawni są wśród nas" - temat "Więcej nas łączy niż dzieli". W konkursie uczestniczyło siedmioro najstarszych dzieci. Zgodnie z regulaminem konkursu wybrano trzy prace z całej grupy. Rozstrzygnięcie konkursu na początku maja.

Opracowanie: Wiesława Kraszewska - nauczyciel kl. 0 - Łosie


>>> Zapraszamy do galerii:

"W obliczu Boga Wszechmocnego i Najświętszej Marii Panny, jako żołnierz powołany do służby specjalnej przysięgam..."
/fragment przysięgi "Cichociemnych"/


-->> W pochmurne sobotnie popołudnie 9 kwietnia 2016 roku ponad 30 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w I Nocnym Biegu Przełajowym "Weller 2 Kołaków 44".
Głównym celem naszej obecności było uczczenie 72 rocznicy zrzutu żołnierzy "Cichociemnych" na placówkę odbiorczą "Imbryk" pod Kołakowem. "Cichociemni" to specjalnie szkoleni, legendarni żołnierze polskich sił zbrojnych walczących na Zachodzie, którzy w czasie II wojny światowej zrzucani byli na spadochronach na terytorium okupowanej Polski. Ich głównym zadaniem była walka o wolną i suwerenną ojczyznę. W czasie wojny dokonano zrzutu 316 "Cichociemnych". Jeden z takich zrzutów miał miejsce w nocy z 9 na 10 kwietnia 1944 roku w Kołakowie w dawnym powiecie radzymińskim. Operacja nosiła kryptonim "Weller 2".
Nasz udział w biegach przełajowych zorganizowanych przez Gminę Dąbrówka to hołd dla wojennych bohaterów, przypomnienie ich działań i roli jaka odegrali w naszej historii. Z dumą możemy powiedzieć, że co dziewiąty uczestnik kończący bieg i odbierający złoty medal był uczniem "Stalowej Jedynki." W tym miejscu serdecznie pragniemy podziękować organizatorom za wspaniałą sportową imprezę z wielką historią w tle oraz uczniom i ich rodzicom za tak liczny mimo późnej godziny w niej udział.
Chwała Bohaterom i wielki szacunek dla Tych, którzy o nich pamiętają, mimo wszystko pamiętają...

Koło Historyczne "Wiarus"

>>> Zapraszamy do galerii:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie
serdecznie zapraszają

na montaż słowno-muzyczny pt.:
"Tej nocy zgładzono wolność w katyńskim lesie...",

który odbędzie się dnia 12 kwietnia 2016 r. o godz. 10.30
oraz dnia 13 kwietnia 2016 r. o godz. 12.30.


Serdecznie zapraszamy!


Szkolne Koło LOP zaprasza uczniów kl. I - VI
do uczestnictwa w szkolnym konkursie plastycznym
z okazji Święta Ziemi

Temat konkursu: "Nasza Ziemio ojczysta bądź zawsze piękna i czysta"

Technika i format prac:
- prace indywidualne, format A4 lub A3,
- technika dowolna.


Termin składania prac: do 20.04.2016 r., sala nr 4 lub nr 17.

Opiekunowie LOP

VI Powiatowy Konkurs Plastyczny "Niepełnosprawni są wśród nas."

-->> Szkolne Koło PCK zaprasza uczniów klas I - III do uczestnictwa w VI Powiatowym Konkursie Plastycznym "Niepełnosprawni są wśród nas."
Temat konkursu: "Więcej nas łączy, niż dzieli"
Technika i format prac:
- prace indywidualne, format A4 lub A3
- technika dowolna ( z wyłączeniem grafiki komputerowej oraz prac przestrzennych).
Termin składania prac: do 14 kwietnia 2016 r., sala nr 3 lub 10.

>>>>> REGULAMIN
Serdecznie zapraszamy Uczniów klas I - VI do udziału
w Powiatowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży
z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski
"Krzyż przez wieki - symbolem wiary i trwałości Państwa Polskiego"

Patronat Honorowy - Starosta Wołomiński Pan Kazimierz Rakowski
J. E. Bp Marek Solarczyk

Termin składania prac do 15 kwietnia 2016 roku.

Więcej informacji w załącznikach:

>>>> Zaproszenie do konkursu

>>>> Regulamin
Radzymin bierze udział w ogólnopolskim konkursie
"Nestlé Porusza Polskę: Porusz swoją okolicę".
Głosujmy na siłownię zewnętrzną w Radzyminie!

Szanowni Mieszkańcy!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Gmina Radzymin zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu pn. "Nestlé Porusza Polskę: Porusz swoją okolicę", którego celem jest wybudowanie 16 siłowni zewnętrznych w kraju. W każdym województwie powstanie jedna siłownia w lokalizacji, która otrzyma najwięcej głosów.

Mamy możliwość wygrania siłowni zewnętrznej w Radzyminie!
Głosowanie internetowe trwa od 11 kwietnia do 6 lipca 2016 r.

Głosować można codziennie oddając jeden głos!
Wystarczy:
- wejść na stronę: www.nestleporusza.pl/glosowanie/radzymin

- kliknąć "Głosuj"

• Ogólnodostępna Siłownia zewnętrzna składać się będzie z dziewięciu urządzeń, tj. poręcze+ podciąg nóg, wioślarz, rower+ jeździec, biegacz+ orbitrek, twister + surfer
• lokalizacja: Stadion Miejski "Mazur"
Jest o co walczyć! Głosuj każdego dnia! Liczy się każdy głos!
Niech Nestlé wybuduje siłownię zewnętrzną w Radzyminie! Mieszkańcy Gminy Radzymin już kilkakrotnie wykazali swoje zaangażowanie i solidarność, odnosząc zwycięstwo w ogólnopolskich konkursach.

Serdecznie zapraszam Wszystkich do oddawania głosów.
Burmistrz Radzymina
/-/ Krzysztof Chaciński
To ważne!!! Wiadomość z ostatniej chwili...

Drodzy Uczniowie klas V - VI
Z okazji przypadają cej w tym roku 25 rocznicy
nadania naszej szkole imienia patrona
Koło Historyczne "Wiarus"
zaprasza Was do udziału

w konkursie historycznym
"Daty z życia podpułkownika pilota Mariana Pisarka patrona szkoły"


Dodatkowych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń - nauczyciel historii.
Konkurs odbędzie się w dniach 12 - 15.04.2016 r.
Zapraszamy nagrody czekają .
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród - 29.04.2016 r.

Koło Historyczne "Wiarus"
Koło Historyczne "Wiarus" oraz redakcja gazetki do udziału w szkolnym konkursie literackim "Wiersze o patronie".
Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne napisanie wiersza o patronie szkoły - Marianie Pisarku.
Podpisane prace (imię i nazwisko, klasa, oświadczenie) należy składać do 20 kwietnia do Pana Grzegorza Jelenia lub do Pani Weroniki Szymankiewicz.
Na zwycięzców czekają nagrody.
Uwaga, uwaga! Ważna wiadomość!!!

Drodzy Uczniowie klas IV - VI
Koło Historyczne "Wiarus"
zaprasza Was do udziału
w V jubileuszowej edycji

konkursu fotograficznego
"Konie, dumne konie..."


Dodatkowych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń - nauczyciel historii.
Termin składania prac - 31.05.2016 roku (wtorek).
Zapraszamy nagrody czekają .
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród - 24.06.2016 r.

Koło Historyczne "Wiarus"
Uwaga, uwaga! Ważna wiadomość!!!

Drodzy Uczniowie klas IV - VI
Koło Przyrodnicze "Orlik" i Koło Historyczne "Wiarus"
zaprasza Was do udziału
w XII edycji

konkursu fotograficznego
"Bocian biały - symbol Mazowsza"


Dodatkowych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń - nauczyciel historii.
Termin składania prac - 31.05.2016 roku (wtorek).
Zapraszamy nagrody czekają .
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród - 24.06.2016 r.

OrganizatorzyZapisy uczniów do klasy I szkoły podstawowej
na rok szkolny 2016/2017 odbywają się
od 2 marca do 8 kwietnia 2016 roku

DZIECI SIEDMIOLETNICH urodzonych w 2009 r.:

- zamieszkałych w obwodzie naszej szkoły

DZIECI SZEŚCIOLETNICH urodzonych w 2010 r:

- na indywidualny wniosek rodzica zamieszkałych w obwodzie szkoły
- do wniosku należy dołączyć zaświadczenie z przedszkola o korzystaniu
z wychowania przedszkolnego w obecnym roku szkolnym.

Zapisy i przyjmowanie kart zgłoszeń prowadzi sekretariat szkoły
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00
dnia 15 marca w godzinach od 8.00 do 18.30.

Wszelkie informacje dotyczące zapisu dziecka do szkoły podstawowej
można uzyskać pod nr telefonu (22) 786 50 31

Zapisu dziecka dokonuje osobiście rodzic/opiekun prawny w sekretariacie szkoły.

W trakcie zapisów niezbędne będą następujące dokumenty:
1. akt urodzenia (do wglądu)
2. dokument zawierający PESEL dziecka,
3. wypełniona karta zgłoszenia (do pobrania >>> TUTAJ lub w sekretariacie szkoły).

Więcej w zakładce >>>> Zapisy do klas I


Obwód szkoły:

Poniższy link odsyła do mapy, na której można sprawdzić, który obwód szkoły podstawowej obejmuje miejsce zamieszkania dziecka.

>>>>>>> MAPA obwodu szkoły <<<<<<<<

>>>>>>>>> PORADNIK dla rodziców - dziecka sześcioletniego i siedmioletniego

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1
im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie.Informacja na stronie Urzędu Miasta i Gminy Radzymin >>>>>> TUTAJ

S P R A W D Z I A N W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016


-->> Dnia 5 kwietnia 2016 roku (wtorek) zostanie przeprowadzony Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej. Tego dnia uczniowie klas I - V nie mają zajęć dydaktycznych.


Harmonogram sprawdzianu:Część 1. Godz. 09.00 - Zadania z języka polskiego i matematyki (80 minut).

Część 2. Godz. 11.45 - Zadania z wybranego języka obcego (45 minut).

Do sali egzaminacyjnej uczeń wnosi jedynie: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a na pierwszą część również linijkę. Na sprawdzianie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Prace szóstoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną do 27 maja br. Uczniowie otrzymają zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego (24 czerwca br.) wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI!!!KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

-->> Dziękujemy za udział w konkursie plastycznym "Kartka wielkanocna", organizowanym przez świetlicę szkolną.

Laureatami zostali:

I miejsce - Magdalena Jakubaszek
II miejsce - Aleksandra Sarna
III miejsce - Anna Sokołowska.
Wyróżnienie - Emilia Mościcka, Zuzanna Zięba, Izabella Dzierżak.Gratulujemy!
Wychowawcy świetlicy

Opracowała: Anna Kostrzębska

Nasza Szkoła uczestniczy w Półfinale Ogólnopolskiego Konkursu
WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Konkurs odbędzie się 15 kwietnia 2016 r. o godz. 10.30.

Nasi reprezentanci to:
Wiadomość z ostatniej chwili...

Znamy laureatów Konkursu plastyczno - literackiego
"Wielkanocy nadszedł czas, więc do zabawy zapraszamy was"

-->> Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna w Radzyminie zaś współorganizatorem i fundatorem nagród firma Intermarche Radzymin. Adresatem konkursu byli uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Z radością pragniemy poinformować, że wśród laureatów konkursu są uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I - III ( praca plastyczna) I miejsce wywalczył Filip Kulesza.
Wyróżniono ponadto prace:
Pawła Zawilińskiego, Zuzanny Jabłeckiej, Aleksandra Mikulskiego, Filipa Pobudkiewicza, Dominiki Skibowskiej oraz Jakuba Iwana.
W kategorii klas IV – VI ( wiersz) pierwsze miejsca zdobyły wiersze:
Natalii Bartosewicz i Julii Kwiatkowskiej.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w środę 6 kwietnia 2016 roku o godzinie 11.00 w Miejskiej Sali Koncertowej im Fryderyka Chopina w Radzyminie. Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom w/w konkursu za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Opracowanie: SP 1


Informacja o wynikach konkursu zamieszczona jest w sklepie InterMarche Aleja Jana Pawła II w Radzyminie.
Szkolny konkurs historyczno - techniczny
"Konstrukcje lotnicze z kartki papieru"
został rozstrzygnięty

-->> Głównym celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań młodzieży zagadnieniami z zakresu techniki, zwrócenie uwagi młodzieży na powszechność wykorzystywania praw przyrody w projektowanych konstrukcjach, zachęcanie uczniów do realizacji swoich pomysłów technicznych i doskonalenia umiejętności zawodowych poprzez wykonywanie prac modelowo-konstrukcyjnych, Stworzenie możliwości zaprezentowania i porównania prac modelowo-konstrukcyjnych wykonanych przez uczniów. Przypomnienie historii polskich dywizjonów lotniczych powstałych podczas II wojny światowej na Zachodzie oraz przybliżenie sylwetek najwybitniejszych polskich konstruktorów samolotów na przestrzeni ostatnich 90 lat.
W szkolnym konkursie, którego organizatorem było Koło Historyczne „Wiarus”, Samorząd Uczniowski oraz Nauczyciele Zajęć Technicznych uczestniczyło 87 uczniów klas IV - VI.
Do półfinału zakwalifikowało się 22 uczniów.
Po bardzo emocjonujących, zażartych i trwających trzy dni finałach laureatami konkursu zostali:
- I miejsce Eryk Drużyński kl. VIc
- II miejsce Dominik Windyga kl. VId, Filip Wilczyński kl. IVa
- III miejsce Konrad Górczyński kl. IVc, Jakub Leszczyński kl. Va, Dawid Gosk kl. VIc
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Po raz kolejny udało się nam wspólnie połączyć zdobywanie wiedzy z fantastyczną zabawą w myśl szkolnej dewizy, że "nasza szkoła uczy - bawiąc, bawiąc - wychowuje". Kto wie, może za parę lat ktoś z uczestników szkolnego konkursu zaprojektuje prawdziwy samolot lub rakietę.
Medale, dyplomy, nagrody książkowe oraz plakaty z samolotami myśliwskimi Mig - 29 z portretem patrona szkoły podpułkownika pilota Mariana Pisarka na statecznikach pionowych zostały wręczone laureatom we wtorek 22 marca podczas uroczystości szkolnych.

Koło Historyczne "Wiarus"


Więcej w artykule "I Szkolny Konkurs Historyczno-Techniczny "Konstrukcje lotnicze z kartki papieru", został roztrzygnięty!" tygodnika regionalnego Kurier W nr 12 z dnia 5 kwietnia 2016 r.
Brązowy medal dla SP 1 Radzymin w Mistrzostwach Powiatu w mini siatkówce chłopców

-->> Dnia 22.03.2016 r. w hali sportowej SP nr 5 w Wołominie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w mini siatkówce chłopców z rocznika 2003 i młodsi.
W zawodach uczestniczyły cztery zespoły, wyłonione w drodze eliminacji: zespół gospodarzy SP 5 Wołomin , SP 1 Radzymin, SP Tłuszcz oraz SP 3 Kobyłka . Uczestnicy finałów grali systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy w pierwszych dwóch meczach uznali wyższość dwóch przeciwników przegrywając z SP 5 Wołomin i SP 3 Kobyłka. Nadmienić należy ze są to szkoły posiadające klasy sportowe o profilu piłka siatkowa.
W meczu decydującym o III miejscu pokonaliśmy 2-0 szkołę SP Tłuszcz tym samym zdobywając brązowe medale. Jest to wspaniałe osiągnięcie dla tej drużyny zważywszy, że 6 chłopców jest o rok młodszych (rocznik 2004) Pozwala to z optymizmem patrzeć w przyszłość.
W drodze do finałów zdobyliśmy I miejsce w Gminie Radzymin wygrywając z :
SP 2 Radzymin 2-1, SP 2 Słupno 2-1 oraz SP Nadma 2-0.
W finałach rejonowych pokonaliśmy mistrza Marek, SP 5 Struga 2-1.
Skład zespołu: Gosk Dawid, Karczmarczyk Mikołaj, Szymański Albert, Całka Łukasz, Roguski Maciej, Drużkowski Patryk, Gronowski Edwin, Baranowski Aleksy, Lenkiewicz Filip, Leszczyński Jakub, Bieniek Konrad, Szczotka Eryk.

Opiekunowie: Arkadiusz Kostrzębski i Mirosław Fabisiak


>>> Zapraszamy do galerii:

Wyniki konkursów informatycznych organizowanych w ramach akcji
Dzień Bezpiecznego Internetu 2016Kl. VI

"II Turniej Wiedzy Informatycznej"

I miejsce: Jan Sulejewski - kl. VI d
II miejsce: Albert Szymański - kl. VI a
III miejsce: Cezary Marczuk - kl. VI d

Kl. IV - V

Konkurs graficzny na hasło promujące bezpieczne zachowania w Internecie
i urządzeniach mobilnych


I miejsce: Iga Rojewska kl. V c
II miejsce: Amelia Pisarek kl. V c
III miejsce: Dominika Mąka kl. IV b

Wyróżnienie:

- Julia Marcinkiewicz kl. V e
- Klaudia Oponowicz kl. V b

Dyplomy i nagrody w postaci pendriv'a zostały wręczone laureatom we wtorek 22 marca podczas uroczystości szkolnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie informatycznej.

Organizatorzy

Amelia Tymińska uczennica klasy VI a wśród laureatów
IV Warszawskiego Konkursu Historycznego
"Tak żyć , jak żyłem, warto było..."

-->> Celem konkursu, którego organizatorem było LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży postaci i idei Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwotwórczej. Pogłębienie wiedzy na temat dziejów II Rzeczypospolitej, a także kształtowanie postaw patriotycznych. Konkurs adresowany był do dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Warszawy oraz miejscowości z nią sąsiadujących.
Miło nam jest poinformować, że praca uczennicy klasy VI a Amelii Tymińskiej w kategorii - "Kartka pocztowa upamiętniającą moment odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku" otrzymała wyróżnienie w konkursie. Amelia zaprojektowała kartkę upamiętniającą moment odzyskania niepodległości w listopadzie 1918 roku w naszym mieście. Umieściła na niej również , krótką informację o tym wydarzeniu. Gratulujemy.
W tym miejscu warto wspomnieć, że od pierwszego naszego uczestnictwa w konkursie w 2016 roku ( II edycja ) co roku nasi uczniowie są w gronie laureatów. Brawo...

Opracowanie: Koło Historyczne "Wiarus"

Konkurs ekologiczny "Na straży czystego powietrza" został ( wreszcie) rozstrzygnięty...

-->> Głównym celem konkursu zorganizowanego przez Gminę Wołomin było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży szkolnej na tematykę związaną z zanieczyszczeniem powietrza i potrzebą jego ochrony, a także budowanie świadomości ekologicznej i pobudzenia kreatywności wśród dzieci i młodzieży. Adresatem konkursu byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wołomińskiego. Konkurs polegał na wykonaniu dowolna techniką komiksu bądź historyjki obrazkowej poruszających problem zanieczyszczenia powietrza.
Z radością pragniemy poinformować, że w kategorii szkoły podstawowe pierwsze miejsce zajął komiks ucznia naszej szkoły Jakuba Gibadły ( klasa IV c).

Jakub w przyszłym tygodniu odbierze nagrodę w postaci roweru. Gratulujemy.
Nasza szkoła, co warte podkreślenia zdobyła nagrodę w postaci aparatu cyfrowego za zgłoszenie do konkursu największej ilości prac w tej samej kategorii.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. To dzięki Wam nasza placówka wzbogaci się o aparat fotograficzny, który wykorzystamy do rejestracji kolejnych sukcesów uczniów "Stalowej Jedynki".
Brawo. Jesteśmy z Was dumni.

Opracowanie: SP 1


Więcej w artykule "Uczeń radzymińskiej "Stalowej Jedynki" wśród laureatów Konkursu Ekologicznego "Na straży czystego powietrza" zorganizowanego przez Gminę Wołomin..." tygodnika regionalnego Kurier W nr 12 z dnia 5 kwietnia 2016 r.
ZNAMY JUŻ ZWYCIĘZCÓW I ETAPU KONKURSU MATEMATYCZNEGO
"WZOROWY MATEMATYK" DLA KLAS TRZECICH!

-->> Do drugiego etapu przeszli uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów w klasie:
Klasa III a:
- Dominika Ostrowska 22 pkt
- Dominika Kożuchowska 21 pkt
- Jan Gryniewicz 19 pkt
- Jakub Kelman 19 pkt
- Oskar Stachyra 19 pkt
Klasa III b:
- Urszula Niegowska 22 pkt
- Ewelina Posiewka 21 pkt
- Jan Strąkowski 20 pkt
Klasa III c:
- Piotr Gajda 18 pkt
- Aleksandra Skibowska 17 pkt
- Sebastian Kornacki 17 pkt
Klasa III d:
- Gabriela Godlewska 20 pkt
- Adrian Nowak 16 pkt
- Amelia Sobieszczuk 16 pkt
- Wiktoria Dziubek 16 pkt

Serdecznie gratulujemy i życzymy wysokich wyników w II etapie.
UWAGA!


-->> Dnia 18 marca (piątek) w sali nr 2 w godz. 08.50 - 10.25
odbędą się eliminacje do konkursu
"Festiwal o zdrowiu" dla uczniów klas IV - VI.

Zadaniem uczniów będzie wymyślenie samodzielnie treści piosenki promującej zdrowy tryb życia. Melodia, która zostanie wykorzystana podczas występu może być zaczerpnięta od już istniejących na rynku muzycznym. Uczniowie mogą dobrać się w grupy (do 10 osób).
Zapraszamy!!!
Młodzież z Polski i całego świata nadesłała ponad 1110 prac
w hołdzie Żołnierzom Wyklętym!!!"

-->> W ubiegłą środę, 16 marca w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie, w obecności senatora RP prof. Jana Żaryna oraz pana Andrzeja Pileckiego - syna legendarnego Rotmistrza Witolda Pileckiego, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie III Konkursu Historycznego "Żołnierze Wyklęci."

Więcej w artykule "Młodzież z Polski i całego świata nadesłała ponad 1110 prac w hołdzie Żołnierzom Wyklętym!!!" tygodnika regionalnego Kurier W nr 11 z dnia 22 marca 2016 r.>>> Zapraszamy do galerii:

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy" - poruszające Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów "Stalowej Jedynki"

-->> We wtorek, 15 marca w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie zostało wystawione widowisko pasyjne "Przyjdźcie do Mnie wszyscy..." przygotowane przez młodzież pod kierunkiem Agnieszki Sieradzkiej i ks. Jarosława Wyszomierskiego.

Więcej w artykule "Przyjdźcie do Mnie wszyscy" - poruszające Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu uczniów "Stalowej Jedynki" tygodnika regionalnego Kurier W nr 11 z dnia 22 marca 2016 r.


>>> Widowisko pasyjne w Sali Koncertowej:

Zdjęcia: Paweł Cybulski

>>> Widowisko pasyjne w szkole:

Zdjęcia: Grzegorz Jeleń
-->> Dnia 10 marca 2016r. uczniowie klasy V b pod opieką p. Arkadiusza Kostrzębskiego udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy do Kina Cinema City na film "Wszystko o człowieku."
Bohaterem projekcji był tytułowy człowiek. W sali 3D wybraliśmy się w trójwymiarową podróż w głąb naszego ciała, aby zobaczyć, jak wygląda od wewnątrz. W sali ruchu uczestniczyliśmy w podróży do odległych miejsc na Ziemi, aby podziwiać najpiękniejsze budowle zbudowane przez człowieka. W sali inspiracji zobaczyliśmy opowieść o pozornie niemożliwych do spełniania marzeniach i determinacji w dążeniu do ich osiągnięcia.
W sali wyobraźni dowiedzieliśmy się o postępach w dziedzinie badań genetycznych a w sali muzyki dowiedzieliśmy się, iż poprzez muzykę możemy wyrazić różnego rodzaju emocje. Na koniec w sali interaktywnej sprawdziliśmy wiedzę z zakresu budowy człowieka, postaci, narodów, kultur i wybitnych indywidualności. Wycieczka była pełna wrażeń i niezapomnianych emocji.

Opracował: Arkadiusz Kostrzębski

Bieg na orientację

Zapraszamy w najbliższją sobotę, 19 marca 2016 r.,

na godz. 11.00.

Przystanek “Sasankowa”, ul. Weteranów
pomiędzy Radzyminem a Łąkami

Przyjdź, spróbuj, poznaj!

Więcej >>>> ULOTKA
Z głębokim żalem i smutkiem
Przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Przyjaciela naszej szkoły

Ś.P. Seweryna Kowalskiego

Wielkiego radzymińskiego społecznika, filantropa, wieloletniego samorządowca

Rodzinie i Bliskim Zmarłego
składamy
Najszczersze Kondolencje

Dyrektor,
Grono Pedagogiczne
oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka
w Radzyminie
"Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną,
ten nie może być moim uczniem..."

/Łk 14,27/

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie,
Szkolne Koło Caritas
oraz Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin

serdecznie zapraszają

na Misterium Męki Pańskiej
"Przyjdźcie do Mnie wszyscy..."


które odbędzie się 15 marca 2016 r. o godz. 16.00

w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie.


Znamy już laureatów szkolnego konkursu historycznego
"Drogi do niepodległości - polskie powstania narodowe"

-->> W konkursie historycznym, którego głównym celem była popularyzacja wśród uczniów wiedzy dotyczącej trudnej, długiej i zroszonej obficie krwią polskiej drogi do odzyskania utraconej pod koniec XVIII wieku niepodległości, a także kształtowania postaw patriotycznych udział wzięło 18 uczniów klas VI.
Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na 41 szczegółowych pytań dotyczących okresu zaborów i walk naszych przodków o niepodległe państwo na przestrzeni ponad 120 lat.

Z radością pragniemy poinformować, że laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Bartosz Gajda - klasa VI c
II miejsce - Piotr Sokołowski - klasa VI c
III miejsce - Anna Roman - klasa VI c.
Serdecznie gratulujemy laureatom jednocześnie gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom kolejnej edycji konkursu. Dyplomy i nagrody książkowe laureatom zostaną uroczyście wręczone na najbliższej szkolnej akademii.

Koło Historyczne "Wiarus"

Bieg na orientację

Zapraszamy w najbliższją sobotę, 12 marca 2016 r., do wsi Łosie,

na godz. 11.00.

Przyjdź, spróbuj, poznaj!

Więcej >>>> ULOTKA
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników - etap szkolny

-->> Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki z testu eliminacyjnego i zakwalifikowali się do półfinału Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników:

Kl. I - III

Ula Niegowska kl. IIIb - 95 punktów
Aleksandra Skibowska kl. IIIc - 95 punktów
Michalina Zalewska kl. IIa - 95 punktów

Kl. IV - VI

Klaudia Oponowicz kl. Vb - 98 punktów
Adam Maniecki kl. Vc - 97 punktów
Jakub Leszczyński kl. Va - 94 punkty

Gratulujemy!!!
-->> W czwartek 25 lutego 2016 roku uczniowie klasy V e z wychowawcą p. Grzegorzem Jeleniem obejrzeli w Bibliotece Publicznej niezwykle interesującą wystawę filatelistyczną pod tytułem " Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej".
Wystawa zaprezentowana na znaczkach ukazuje drogę Jana Pawła II od początku jego pontyfikat, aż do chwili, kiedy został świętym. Na 16 planszach wśród prawie 100 znaczków znajdują się emisje Poczty Polskiej wydawane z okazji pielgrzymek Papieża - Polaka do ojczyzny, jego jubileuszy oraz historycznych wydarzeń.
Wystawa powstała na podstawie albumu „ Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej’ wydanego w zaledwie 566 egzemolarzach. Wędrując wśród muzealnej ekspozycji zawierające kilkadziesiąt znaczków z zainteresowaniem czytając zawarte przy nich komentarze poznaliśmy fakty związane z polskim papieżem tak mocno powiązane z również z historia naszej ojczyzny. Dzięki tej niezwykłej ekspozycji mogliśmy przenieść się w czasy, kiedy Jan Paweł II towarzyszył naszym rodakom w ich ziemskiej pielgrzymce. To była dla nas wspaniała lekcja historii, którą zapamiętamy na długo.

Uczniowie klasy V e z wychowawcą

KONKURS MATEMATYCZNY "WZOROWY MATEMATYK" DLA KLAS TRZECICH!!!

-->> Po raz kolejny w naszej szkole zostanie przeprowadzony konkurs matematyczny. Tym razem z zadaniami o różnym stopniu trudności będą zmagać się uczniowie klas trzecich.
Celem konkursu jest wyłonienie tych uczniów, którzy:
- potrafią dobrze wykonywać działania liczbowe,
-dostrzegają i umiejętnie stosują zasady i prawidłowości matematyczne,
-wykazują się umiejętnością logicznego myślenia.
Konkurs ma również za zadanie rozbudzić zainteresowania matematyczne, dostarczyć radosnych przeżyć i zadowolenia z osiągnięcia sukcesu, zachęcenie uczniów do poznania zasad zdrowej rywalizacji.
Konkurs będzie przebiegał etapowo.
W pierwszym etapie - wewnątrzklasowym - wezmą udział wszyscy uczniowie klas trzecich, natomiast do drugiego etapu - międzyklasowego - przejdą tylko Ci, którzy zdobędą największą liczbę punktów.
Pierwszy etap już 04.03.2016 r. Wszystkim uczniom klas trzecich życzymy prawdziwego natchnienia matematycznego i zdobycia jak największej liczby punktów. POWODZENIA!!!!!

Opracowanie: Kamila Tyburska

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

-->> W piątek, 19.02.2016 r. dzieci z klasy II b i II g, pod opieką p. Iwony Kalickiej oraz p. Magdaleny Borkowskiej odwiedziły Teatr Roma, w którym obejrzały projekt edukacyjny pt.: "W zdrowym ciele zdrowy duch".
Propozycja realizowała ideę współdziałania i czynnego zaangażowania widzów. O czym był spektakl? Grecka bogini Nike próbowała przekonać Grzesia Kowalskiego i wszystkich widzów do tego, że odpowiednia dieta i sport pomagają dbać o zdrowie oraz dobre samopoczucie, a uczciwa rywalizacja to doskonały krok do zawarcia wspaniałych przyjaźni.

Uczniowie zostali zabrani w podróż do krainy pysznych warzyw i owoców, do świata zdrowego odżywiania i ulubionych sportów. Udowodniono, że ten świat wcale nie musi być nudny!Do szkoły wróciliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń.

Opracowanie: Magdalena Borkowska

FERIE ZIMOWE:
1 - 14 lutego 2016 r.
Życzymy radosnych i bezpiecznych
zabaw podczas ferii.

--->>> Zasady bezpiecznego poruszania się po górach.


--->>> Bezpieczeństwo na stoku.

"Ostatnie dni przed feriami, pełne ciekawych wydarzeń w radzymińskiej "Stalowej Jedynce"..."

-->> Ostatnie dni przed zasłużonymi i niecierpliwie oczekiwanymi przez uczniów, zimowymi feriami w radzymińskiej "Stalowej Jedynce" upłynęły pod znakiem: obchodów historycznych rocznic, spotkań z greckim teatrem, a także karnawałowych zabaw. Czas ku temu był doskonały...

Więcej w zakładce - Napisali o nas - w artykule "Ostatnie dni przed feriami, pełne ciekawych wydarzeń w radzymińskiej "Stalowej Jedynce"..." tygodnika regionalnego Kurier W nr 4 z dnia 2 lutego 2016 roku.
WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu.

Klasy I - III:

IIa
1. Michalina Zalewska


IIb
2. Jan Żółkowski
3. Krystian Łoś
4. Zuzanna Skibowska

IIc
5. Małgorzata Kostrzon
6. Zuzanna Jabłecka
7. Nikola Czerniec

IId
8. Nikola Trzonkowska

IIe
9. Konrad Oczkowski
10. Helena Bujalska
11. Bartosz Rybiński
12. Izabela Zawadzka

IIf
13. Daria Ziółkowska
14. Krzysztof Mikołajewski
15. Hubert Kamiński
16. Emilia Krych

IIg
17. Lena Wardakowska
18. Kacper Wujakowski
19. Ziemowit Kowalewski

IIIb
20. Maja Barszczewska
21. Urszula Niegowska

IIIc
22. Mateusz Bożyk
23. Agnieszka Rembelska
24. Aleksandra Skibowska
25. Julia Chmielewska

IIId
26. Filip Kurowski

Test kwalifikacyjny odbędzie się 25 lutego (czwartek) - dokładna godzina zostanie podana uczniom po feriach.
Lektura do testu: A. A. Milne, "Kubuś Puchatek", przeł. Irena Tuwim.

Klasy IV - VI:

1. Jakub Leszczyński, kl. V a
2. Adam Maniecki, kl. V c
3. Klaudia Oponowicz, kl. V b

Test kwalifikacyjny odbędzie się 25 lutego (czwartek).
Lektura do testu: E. Niziurski, "Sposób na Alcybiadesa".

Przypominamy, że test kwalifikacyjny uczniowie rozwiązują samodzielnie: nie korzystają z testu lektury oraz innych pomocy.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jak najlepszych wyników w drugim etapie.
-->> Stowarzyszenie "Radzymińskie Forum" zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w warsztatach naukowych: "Jak zatrzymać obraz".
Zajęcia odbędą się w dniu 6 lutego 2016 roku (sobota) w Centrum Aktywności Społecznej w Radzyminie o godzinie 14.00.
Podczas zajęć poznajemy jak został wynaleziony aparat fotograficzny. Zgłębimy tajniki zapisywania na papierze światłoczułym oraz wykorzystujemy go do stworzenia dzieła sztuki.
Z warsztatów każdy uczestnik wychodzi z własnymi pracami wykonanymi na papierze fotograficznym.
Warsztaty są bezpłatne, a niezbędne materiały zapewnia instruktor.

Serdecznie zapraszamy
Zgłoszenia na warsztaty:
mailowo: na adres stowarzyszenie2016@gmail.com
telefonicznie: 504-642-909
Liczba miejsc ograniczona.

*Projekt sfinansowany ze środków Stowarzyszenia "Radzymińskie Forum" pochodzące z 1% podatku

Wiadomość z ostatniej chwili...

Koło historyczne "Wiarus"
Samorząd Uczniowski
Nauczyciele zajęć technicznych
zapraszają uczniów klas IV - VI
do udziału

w szkolnym konkursie historyczno - technicznym
"Konstrukcje lotnicze z kartki papieru"


Regulamin i zapisy do konkursu u p. Grzegorza Jelenia.
Konkurs odbędzie się w pierwszym tygodniu marca 2016 roku.

Zapraszamy. Nagrody czekają.
Organizatorzy
Drodzy Uczniowie klas VI!
Koło Historyczne "Wiarus"
Samorząd Uczniowski
zapraszają Was

do udziału w szkolnym konkursie historycznym
"Droga do niepodległości - powstania narodowe"

Bliższych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń - nauczyciel historii
Konkurs odbędzie się w środę 2 marca 2016 roku.
Serdecznie zapraszamy. Nagrody czekają.

Organizatorzy
Dzień Bezpiecznego Internetu DBI 2016

-->> Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu Safer Internet.

W ramach DBI 2016 w szkole przeprowadzone zostaną następujące działania informacyjno-szkoleniowe:

1. Zgłoszenie inicjatywy na portalu WWW.dbi.pl.
2. Umieszczenie banneru DBI 2016 na szkolnej stronie internetowej.
3. Rozwieszenie w szkole plakatów i informacji, promujących bezpieczeństwo w sieci. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI będą realizowane pod hasłem "Lepszy Internet zależy od Ciebie!" w okresie od stycznia do lutego 2016 roku. Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
4. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów klas II-VI z wykorzystaniem scenariuszy organizatorów akcji, na podstawie dostępnych filmów w ramach zajęć komputerowych i godzin wychowawczych (z wykorzystaniem tablic interaktywnych.)
5. Przeprowadzenie na zajęciach komputerowych oraz na kółku informatycznym kursu e-learningowego - www.fdn.pl/kursy (kod aktywacyjny - KXLUWN). Platforma oferuje bezpłatne kursy z zakresu bezpieczeństwa dzieci on-line. E-learning to wygodny sposób nauki przy pomocy technologii informatycznych.
6. Wykonanie gazetki szkolnej o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie oraz urządzeniach mobilnych.
7. Konkurs plastyczny dla klas IV i V na hasło promujące bezpieczne zachowania w Internecie w formie plakatu (praca rysunkowa lub graficzna w postaci pliku "jpg", "bmp").
8. Dla klas VI - "II Turniej Wiedzy Informatycznej" dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych i urządzeń mobilnych.
9. Opracowanie wkładki informacyjnej do gazetki szkolnej - "Lustro" zawierającej porady dla rodziców związane z zagrożeniami w Sieci.
10. Podsumowanie obchodów DBI na stronie internetowej WWW.s1p.edu.pl oraz w sprawozdaniu dla organizatorów akcji.

Koordynator akcji w szkole: Dorota Poznańska
W imieniu Polski Walczącej...

-->> W poniedziałek 1 lutego mija 72 rocznica najsłynniejszej akcji oddziału Armii Krajowej będącej zbrojnym ramieniem Polskiego Państwa Podziemnego. W samym centrum okupowanej Warszawy, pod oknami dowództwa SS 1 lutego 1944 roku od kul żołnierzy oddziału specjalnego Kedywu Komendy Głównej AK "Pegaz" zginął Fanz Kutschera. SS-Brigadeführer i Generalmajor dowódca SS i Policji na dystrykt warszawski Generalnego Gubernatorstwa. To on od jesieni 1943 roku wprowadził w stolicy terror, organizował uliczne łapanki i egzekucje na skalę masową. Każdego tygodnia z jego rozkazu rozstrzeliwano setki niewinnych mieszkańców stolicy.
Wyrokiem Sądu Polskiego Państwa Podziemnego został za zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu skazany na karę śmierci. Akcja na Fanza Kutscherę przygotowana była w najdrobniejszych szczegółach. Brało w niej udział dziewięciu żołnierzy AK i trzy łączniczki. Trwała 1 minutę i 40 sekund. Samochód wiozący F. Kutscherę miał do przejechania zaledwie 140 metrów. Na tym odcinku trasy żołnierze AK doprowadzili do zderzenia z innym pojazdem i wykonali wyrok.
Był to wyraźny sygnał, że Polskie Państwo Podziemne nie godzi się na terror w Warszawie i z całą mocą będzie karało tych, którzy popełniają zbrodnie wobec Polaków. Po śmierci szefa gestapo Niemcy zaniechali stosowania jego metod. Następca Kutschery w Warszawie mówił, że nie chce skończyć tak jak jego poprzednik. Uczestnikami spektakularnej akcji byli: Bronisław Pietraszewicz "Lot" dowódca, Stanisław Huskowski "Ali" - zastępca dowódcy, Zdzisław Poradzki "Kruszynka", Michał Ussajewicz "Miś", Marian Senger "Cichy", Zbigniew Gęsicki "Juno", Henryk Humięcki "Olbrzym" (Olbrzymek), Bronisław Helwig "Bruno", Kazimierz Sott "Sokół" oraz łączniczki: Maria Stypułkowska - Chojecka "Kama", Elżbieta Dziębowska "Dewajtis" i Anna Szarzyńska-Rewska "Hanka."

Chwała Bohaterom!
Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.
Koło Historyczne "Wiarus"

>>> Bal Karnawałowy kl. I - III


>>> Bal Karnawałowy kl. IV - VI


-->> "Jan Długosz - ojciec polskiej historiografii" - to przewodnie motto apelu szkolnego, który odbył się 29 stycznia 2016 roku.
Uczniowie klasy VI d pod opieką nauczyciela jęz. polskiego Jolanty Cholewa przedstawili prezentację na temat życia i twórczości Jana Długosza. Akcję tej krótkiej scenki umieścili w naszej szkolnej bibliotece, bo tam przygotowywali swoją prezentację. Pokazali nam obrazy z życia i twórczości Jana Długosza, a ciekawa narracja sprawiła, że usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek i faktów na temat dorobku twórczego naszego kronikarza.

Opracowanie: Jolanta Cholewa


>>> Zapraszamy do galerii:

"Będąc przekonanym, że niezależność
jest koniecznym warunkiem
prawdziwego szczęścia każdego narodu
zawsze jej pragnąłem dla swojej ojczyzny."
/Romuald Traugutt - 1864/

-->> W piątek 22 stycznia 2016 roku przypada 153 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W mrożone styczniowe dni poderwał się do walki "Naród Polski, Litwy i Rusi" zjednoczony "pod sztandarem Orła, Pogoni i Archanioła" Ruszyli powstańcy jak głosił Manifest "na straszny bój zagłady, bój ostatni Europejskiej Cywilizacji z dzikim barbarzyństwem Azji."
Głównym celem walki było zerwanie pęt rosyjskiej niewoli i odzyskanie utraconej niepodległości. Powstanie Styczniowe było również ostatnim aktem wspólnej walki, ramię przy ramieniu przedstawicieli narodów zamieszkujących tereny I Rzeczypospolitej.
Swym zasięgiem objęło tereny Królestwa Polskiego (zabór rosyjski) oraz ziemie dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego utracone po rozbiorach na rzecz Rosji. W dniu wybuchu siły powstańcze liczące zaledwie 6 tysięcy słabo uzbrojonych, głównie w broń strzelecką i kosy, ochotników zaatakowało stacjonujące w miastach rosyjskie garnizony. (Powstanie na Litwie wybuchło 01.02.1863 roku). Mimo przygniatającej przewagi Rosjan powstańcze partie (tak nazywano powstańcze oddziały) przez prawie dwa lata stawiały heroiczny opór. W tym czasie przez powstańcze szeregi przewinęło się ponad 150 tysięcy ochotników. Stoczono około 1300 bitew i potyczek. W polskich szeregach podobnie jak w Powstaniu Listopadowym walczyło wielu ochotników z zagranicy. Najwięcej było Rosjan, Włochów i Węgrów. Sporą grupę stanowili Niemcy, Francuzi i Czesi. Nie zabrakło również Austryjaków, Anglików Serbów i Szwajcarów. Najdłużej, bo aż do wiosny 1865 roku walczył na Podlasiu mały oddział księdza Stanisława Brzóski, który schwytany swe młode życie złożył na ołtarzu Ojczyzny ginąc 23 maja z rąk carskich oprawców na rynku w Sokołowie Podlaskim.
Pomimo początkowych sukcesów, podziwu i poparcia międzynarodowej opinii publicznej powstanie upadło. Na polach bitew i potyczek zginęło ponad 30 tysięcy obrońców wolności. W tak licznych miejscach każeni stracono kolejny tysiąc wiernych ideałom żołnierzy Rzeczpospolitej. Ponad 38 tysięcy skazano na katorgę i zesłano na Syberię, a 10 tysięcy powstańców zmuszonych było do opuszczenia naszego kraju. Nie byłoby wolnej, suwerennej Polski, gdyby nie było ich ofiary, bo przecież "Naród, który nie walczy o swoją wolność, tej wolności nie jest godzien". Chwała Bohaterom.

Cześć ich pamięci.
Koło Historyczne "Wiarus"

>>>>> Kalendarium Powstania Styczniowego
Kocham mocno Babcię, Dziadka
To nie żarty moi mili
Dzisiaj im życzenia składam
By sto latek jeszcze żyli.

Drogie Babcie i Dziadkowie

-->> W dniu Waszego święta pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze, z serca płynące życzenia, zdrowia, pomyślności i spełnienia wszystkich nawet najskrytszych marzeń.
Drodzy seniorzy kochajcie wnuki całym sercem i niech one Was też tak mocno kochają. Dziękujemy za to, że jesteście, Bez Was świat nie byłby tak piękny.

Wnuczęta ze "Stalowej Jedynki"


>>>>> Historia święta Babci i Dziadka w pigułce
Poczta walentynkowa

Ponieważ "Walentynki" w tym roku wypadają podczas ferii zimowych, to już od poniedziałku (18.01.2016r.) rusza w naszej szkole "Poczta Walentynkowa".
W szatni znajdują się dwie skrzynki, do których będzie można wrzucać swoje walentynki, jedna dla klas I - III, druga dla klas IV - VI.
Na kopercie z walentynką koniecznie napisz komu ją mamy wręczyć: imię, nazwisko, klasa.
"Walentynki" będą wręczane przez wysłanników św. Walentego w dniu Balu karnawałowego, dla klas I - III dnia 26 stycznia (wtorek), dla klas IV - VI dnia 27 stycznia (środa).

Konkurs wiedzy o "Dniu Zakochanych"

Przygotuj się do konkursu, który odbędzie się dnia 29 stycznia (piątek),

- I tura o godz. 11.20 w sali nr 18 (5 lekcja),

- II tura o godz. 12.25 w sali nr 18 (6 lekcja).

Pytania do konkursu:

1. Kto jest patronem święta zakochanych i czy jest to postać prawdziwa, czy fikcyjna?
2. Kiedy obchodzony jest "Dzień Zakochanych"?
3. W jaki sposób jest obchodzony ten dzień? (podaj przynajmniej 2 przykłady)
4. Co ludzie pragną wyrazić w czasie tego święta?
5. Jak w innych językach nazywają się walentynki (min. 3)?
6. Z jakiego kraju walentynki się wywodzą?
7. Od jak dawna to święto jest obchodzone na świecie?
8. Jak to święto było wcześniej nazywane w Polsce i podaj kiedy je obchodzono?

Zgłoszenia do konkursu przyjmują opiekunowie Samorządu Uczniowskiego do dnia 22 stycznia 2016 r. (piątek).

>>>>>>> Materiał źródłowy do konkursu wiedzy o "Dniu Zakochanych"

SAMORZąD UCZNIOWSKI

Komitet Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz Klub Gazety Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce mają zaszczyt zaprosić uczniów do wzięcia udziału
w III Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych

Współorganizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka z Radzymina, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin.
Patronat Honorowy:
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Ministerstwo Obrony Narodowej
światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej
Instytut Pamięci Narodowej
Ks. Dziekan Jan Andrzejewski

Patronat:
Mariusz Błaszczak Poseł na Sejm RP
Zdzisław Krasnodębski Poseł do PE
Artur Górski Poseł na Sejm RP
Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza
Fundacja Polskiego Państwa Podziemnego

Patronat Medialny:
Radio Znad Willi
Radio Fama
TV Republika
W Sieci Historii
Magazyn Wileński
Kurier-w
Życie Powiatu


Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponad gimnazjalnych w Polsce, na Kresach, szkół polonijnych oraz osadzonych w Aresztach śledczych
Konkurs przeprowadzony jest w ośmiu kategoriach:

1. Kategoria szkoły podstawowe kl. 1-3 - praca plastyczna "Żołnierze Wyklęci"
2. Kategoria szkoły podstawowe kl. 4-6 - praca plastyczna "Żołnierze Wyklęci"
3. Kategoria szkoły gimnazjalne - poezja "Żołnierze Wyklęci"
4. Kategoria szkoły gimnazjalne - komiks "Żołnierze Wyklęci"
5. Kategoria szkoły ponad gimnazjalne - film " Żołnierze Wyklęci"
6. Kategoria szkoły ponad gimnazjalne - projekt graficzny plakatu " Żołnierze Wyklęci"
7. Kategoria osadzeni w Aresztach śledczych - praca plastyczna "Żołnierze Wyklęci"
8. Kategoria osadzeni w Aresztach śledczych - poezja "Żołnierze Wyklęci"

Prace należy przesłać na adres: Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka, 05-250 Radzymin, ul. 11 Listopada 2.
Termin składania prac upływa 29 lutego 2016 r.

Szczegóły konkursu w załączonym >>>> Regulaminie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

Organizatorzy
Przedstawienie teatralne "Mity greckie"

-->> W środę 20 stycznia uczniowie klas V a, b, c i e pod opieką wychowawców p. Anny Ciborowskiej, p. Doroty Poznańskiej p. Arkadiusza Kostrzębskiego i p. Grzegorza Jelenia uczestniczyli w teatralnym przedstawieniu "Mitów Greckich" w wołomińskim kinie Kultura.
W sposób niezwykle ciekawy aktorzy wrocławskiego Teatru In - Art. (z zachowaniem kanonów greckiego teatru) zaprosili młodą widownię w tajemniczą podróż w głąb owianej tajemnicą historii starożytnych bogów Hellady. Mity opowiedziane współczesnym językiem, wzbogacone fragmentami szlagierów młodzieżowej muzyki, ubrane w tradycyjne greckie maski i stroje z epoki helleńskiej świetności wzbudziły autentyczny aplauz wśród publiczności.
Tak opowiedziana szkolna lektura zostanie zapamiętana na długo. Warto w tym miejscu dodać, że autorem scenariusza i reżyserem spektaklu był Andrzej Wieczorek, kostiumy przygotowała Teresa Mak i Marcin Rasiak, scenografię - Alan Whitea a muzyka i opracowanie muzyczne było dziełem Michała Szablowskiego.
Składamy serdeczne podziękowania zespołowi wrocławskiego Teatru In - Art. za tak mile i z pożytkiem spędzone wspólne chwile z grecką kulturą. Naprawdę było to wspaniałe przedstawienie.

Uczniowie z wychowawcami


>>> Zapraszamy do galerii:
Serdecznie zapraszamy Rodziców na spotkanie

pt: "Jak nie dać się złapać w sieć?"

z dr. hab. prof. nadzw. Mariuszem Jędrzejko

z Centrum Profilaktyki Społecznej
dnia 11 stycznia 2016 r.

(poniedziałek) o godz. 17.00.


>>> Certyfikat edukacyjny potwierdzający udział Rodziców w warsztatach profilaktycznych pt.: "Dzieci i technologie cyfrowe. Modelowanie relacji o rozpoznawanie zagrożeń."

>>> Certyfikat edukacyjny potwierdzający udział Rady Pedagogicznej w warsztatach metodycznych pt.: "Rozpoznawanie zachowań narkotykowych i dopalaczowych. Podstawy pomocy przedmedycznej."
Uczniowie z Radzymina i Słupna na uroczystej gali konkursowej w Senacie RP!!!

-->> Z radością przychodzi nam poinformować, że delegacje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej - Szczepankowskiej w Słupnie, uczestniczyły w uroczystej gali wręczenia nagród w IV edycji konkursu "Odkrywamy naszą historię", która odbyła się w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Więcej w artykule pt.: "Uczniowie z Radzymina i Słupna na uroczystej gali konkursowej w Senacie RP!!!" tygodnika regionalnego Kurier W z nr 2 z dnia 19 stycznia 2016 roku.

>>> Zapraszamy do galerii:
Zimowa przerwa świąteczna

trwa od 23.12.2015 r. do 31.12.2015 r.


Jest taki zmierzch
wśród grudniowych szarych dni
kiedy w noc, gwiazda lśni...
Wigilii czas, każe nam u stołu stać
łamać chleb, razem trwać...

A kiedy już ta pierwsza z gwiazd
zaświeci nam spoza chmur.
Dzieje się cud, co w każdym z nas
umie zburzyć jego własny mur.


-->> Każdego roku z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły spotykają się wspólnie by za sprawą swych kolegów i koleżanek "przenieść się" w odległe czasy, do miasta zwanego Betlejem. Miejsca niezwykłego, gdzie wydarzył się cud, gdzie w maleńkiej, ubogiej stajence narodziło się Boże Dziecię... gdyż nie było dla Niego miejsca w gospodzie...
Tego roku, w grudniowe dni na tę niezwykłą podróż w czasie, zaprosili szkolną społeczność uczniowie klasy II a i II f.
Na przedstawienie przybyli pani dyrektor Elżbieta Jeleń, panie wicedyrektor Katarzyna Marzec i Irena Jankowska, oraz zaproszeni Goście: ks. Proboszcz Stanisław Kuć, Dziekan Dekanatu Radzymińskiego, ks. Proboszcz Krzysztof Ziółkowski, ks. Prałat Sylwester Sienkiewicz.
Gdy nad szkolną szopką rozświetliła się gwiazda do żłóbeczka powitać Bożą Dziecinę przybyli: aniołowie, pastuszkowie, trzej królowie oraz bliskie dzieciom niezwykłe, baśniowe postaci: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Pinokio, Calineczka, Smerfik, Sierotka Marysia, Kopciuszek. Każdy przyniósł dary dla małego Jezusa, złożył specjalne podziękowania i pokłonił się najpiękniej jak umiał.
Całej oprawie przedstawienia, towarzyszyła piękna muzyka z pastorałkami i kolędami śpiewanymi przez występujących aktorów.
Na zakończenie Pani Dyrektor, przybyli Goście i uczniowie symbolicznie podzielili się opłatkiem oraz złożyli wszystkim serdeczne życzenia. Pani Dyrektor podziękowała także za przygotowanie bożonarodzeniowego występu.
Uczniowie zagrali przed publicznością w sumie cztery razy. Dzień wcześniej, swoje pociechy mieli okazję podziwiać zaproszeni Rodzice.
Wszystkim bardzo dziękujemy za obejrzenie przygotowanych jasełek.
Młodszym Uczniom naszej szkoły gratulujemy wytrwałości i wspaniałej gry aktorskiej.
Rodzicom uczniów klasy II a i II f składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i przygotowanie strojów.

Wychowawcy: Agata Szczepanik
Aneta Jusińska
katecheta: Iwona Kalicka

>>> Zapraszamy do galerii:

Zdjęcia: Paweł CybulskiWażny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje,
ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce,
z jakim tej pomocy się udziela".

/Jan Paweł II/

-->> Już od kilku lat, tradycją Stalowej Jedynki stały się organizowane przez Szkolne Koło PCK akcje charytatywne dla dzieci z zaprzyjaźnionych Domów Dziecka. W tym roku w przedświątecznym czasie, uczniowie i rodzice naszej szkoły wzięli udział w wielkiej zbiórce darów dla Dzieci z Domu Dziecka w Dębinkach i Równem. Darczyńcy wykazali się wielkim sercem i zaangażowaniem. Na ręce Dyrektorów obu Placówek przekazane zostały zebrane: materiały szkolne, słodycze, przybory toaletowe oraz środki czystości. Bardzo dziękujemy Wszystkim Uczestnikom akcji za dobro i bezinteresowną pomoc.
Opracowanie: Aneta Jusińska
SZKOLNE KOŁO PCK

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci"

20 grudnia 2015 odeszła od nas

Pani Wanda Rasińska -


wieloletni nauczyciel, przyjaciel naszej szkoły.
Pragniemy przekazać Rodzinie i najbliższym wyrazy współczucia
w tych trudnych dla Nich chwilach.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie

Msza żałobna odbędzie się dnia 23 grudnia 2015 r. o godz. 14.00.

>>>>> List pożegnalny pani Anny GrzegorekGratulujemy laureatom konkursu "Najwaleczniejsi, najskuteczniejsi, polscy piloci bitwy o Anglię..."

-->> We wtorek, 22 grudnia 2015 r. podczas Jasełek w radzymińskiej "stalowej Jedynce", wręczone zostały nagrody laureatom szkolnego konkursu historycznego "Najwaleczniejsi, najskuteczniejsi, polscy piloci bitwy o Anglię...".

Więcej w artykule "Gratulujemy laureatom konkursu "Najwaleczniejsi, najskuteczniejsi, polscy piloci bitwy o Anglię..." w tygodniku regionalnym Kurier W z dnia 3 stycznia 2016 roku.

>>> Zapraszamy do galerii:Szanowni Państwo,

Gmina Radzymin podpisała list intencyjny w sprawie uczestnictwa w projekcie
E-CENTRA - AKTYWIZACJA CYFROWA MIESZKAŃCÓW GMIN w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.


W związku z tym uprzejmie proszę o wypełnienie krótkiej ankiety badającej zapotrzebowanie w zakresie umiejętności cyfrowych. Projekt ma na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych Mieszkańców Gminy poprzez dostęp do bezpłatnych szkoleń z obsługi komputera i technologii informacyjno-komunikacyjnych, korzystania z Internetu i usług publicznych. Wyniki ankiet pozwolą rozpoznać realne potrzeby naszej Gminy w tym zakresie oraz pomogą w wyborze tematyki szkoleń.

Ankietę można wypełnić on-line, wchodząc w link: www.ankietka.pl/ankieta/210401/ankieta-gmina-radzymin lub wysyłając na adres mailowy: ekaminska@radzymin.pl.

W Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin czekają też gotowe do wypełnienia wersje papierowe.

Prosimy o wypełnienie ankiet w dowolnej formie do 31 grudnia.

Ankieta w pdf do pobrania >>>> TUTAJUczniowie V e z wizytą w Centrum Nauki Kopernik

-->> W piątkowe pochmurne przedpołudnia 18 grudnia 2015 roku uczniowie klasy V e pod opieką wychowawcy p. Grzegorza Jelenia udali się w "mikołajkową" podróż do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania placu przed Muzeum Wojska Polskiego. (To było dokończenie naszej ostatniej wizyty w muzeum, którą przerwał ulewny deszcz). Tu poznaliśmy historię prezentowanych w plenerze eksponatów. Szczególnie zainteresowała nas opowieść naszego nauczyciela o armacie zdobytej przez polskich żołnierzy podczas Bitwy Warszawskiej 1920 roku oraz historia polskich konstrukcji lotniczych. Samolot wojskowy "Iryda", szkolno-bojowy "Iskra" czy też "Orlik" nie skrywają przed nami już żadnych tajemnic.
Kolejnym od dawna oczekiwanym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie ekspozycji w Centrum Nauki Kopernik. Tu oddaliśmy się bez reszty eksperymentowaniu, budowaniu, poznawaniu tajemnic i praw rządzących przyrodą, fizyką, chemią. Długo można by wyliczać przeprowadzone przez nas doświadczenia i eksperymenty. Najwięcej czasu poświęciliśmy jednak poznaniu tajemnic ludzkiego ciała. (Wszak po powrocie z zasłużonych ferii świątecznych będziemy uczyć się o naszym ciele na lekcjach przyrody.)
W miłej, naukowej atmosferze szybko upływał czas. Wracaliśmy do szkoły pełni doświadczeń, nowej wiedzy, choć lekko zmęczeni. Warto było jednak do Centrum przyjechać. Wrócimy tu na pewno.

Uczniowie z wychowawcą


>>> Zapraszamy do galerii:Zebrania z Rodzicami

Dnia 15 grudnia 2015 r. (wtorek) zapraszamy Rodziców na zebrania klasowe - informacja o wynikach nauczania i zachowania oraz o zagrożeniach oceną niedostateczną.

Kl. I - III godz. 17.30.

Kl. IV - VI godz. 18.30.Ofiarom stanu wojennego wieczna cześć i chwała

-->> W ramach szkolnych obchodów 34 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego Koło Historyczne "Wiarus" przygotowało okolicznościową wystawę zatytułowaną "Ofiarom stanu wojennego wieczna cześć i chwała".
Wystawa poświęcona tak mało znanym młodemu pokoleniu wydarzeniom składała się z dwu części. Pierwsza zawierała kalendarium historyczne wzbogacone kopiami archiwalnych zdjęć przedstawiających wydarzenia z tamtego okresu. Druga pod przewrotnym tytułem "Poznaj obywatelu czar PRL-u" przedstawiała troski codziennego życia naszych rodaków w czasach władzy komunistycznej.
Głównym celem wystawy było zachęcenie uczniów do poszukiwania wiedzy dotyczącej stanu wojennego, do rozmów z rodzicami, dziadkami na temat codziennego życia zwykłych ludzi w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, do uczczenia ofiar stanu wojennego zapaleniem 13 grudnia "światła wolności". Uzupełnieniem wystawy były krótkie prelekcje na lekcjach historii dla uczniów klas VI. Stawiane pytania, gorące dyskusje na przerwach i zajęciach koła historycznego najlepiej świadczą, że uczniowie zainteresowani są historią najnowszą naszej małej i dużej ojczyzny. Szkoda tylko, że jest jej tak mało w programach nauczania historii.

Koło Historyczne "Wiarus"


>>> Zapraszamy do galerii:"Kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości,
Ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości,
ani nie ma prawa do przyszłości."

/Józef Piłsudski/

Szanowni Nauczyciele, Rodzice, drodzy Uczniowie,
Mieszkańcy Radzymina i okolic!-->> W niedzielę 13 grudnia 2015 roku przypada 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego, który na długie lata pozbawił nas marzeń o wolnej, sprawiedliwej i suwerennej Polsce.
W tę mroźną grudniową noc aresztowano i wtrącono do więzień tysiące naszych rodaków, a na ulice miast i wsi wyjechały czołgi. Brutalną przemocą ówcześni przywódcy partyjni za wszelką cenę, nawet ludzkiego życia starali się utrzymać władzę.
Żyjąc w wolnej ojczyźnie, patrząc z nadzieją w przyszłość nie możemy zapominać o Tych, którzy walczyli o najświętszą dla nas wartość, jaką jest wolność.
Zachęcamy, Was więc do udziału w organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej IV edycji kampanii akcji społecznej "Ofiarom Stanu Wojennego - Zapal Światło Wolności."

Więcej informacji w Apelu Koła Historycznego "Wiarus."

>>>>>>>> Apel Koła Historycznego "Wiarus"

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł - "Zapalmy Światło Wolności w hołdzie Ofiarom Stanu Wojennego!" w tygodniku regionalnym Kurier W nr 47 z dnia 08.12.2015 r.Mikołajkowy wyjazd do kina

-->> Dnia 04.12.2015r. uczniowie z klas: 1a, 1c, 1e, 2b, 2c, 2d, 3c wybrali się na wycieczkę do kina Multikino w Warszawie na projekcję filmu pt. "Piotruś. Wyprawa do Nibylandii".
Film opowiada historię osieroconego chłopca, który trafia do magicznej Nibylandii. Będzie tam się bawił i stawiał czoła niebezpieczeństwom, a w końcu odkryje swoje przeznaczenie - zostanie bohaterem, którego już na zawsze wszyscy będą znali jako Piotrusia Pana.
Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że był to film bardzo wzruszający, który warto obejrzeć. Niejeden z nas, oglądając zmagania bohatera z przeciwnościami losu, miał łzy w oczach. Wycieczka do kina była bardzo dobrym pomysłem. Film okazał się ciekawy, pouczający. Historia Piotrusia pokazała, że nie można się poddawać, że warto wierzyć w siebie i dążyć do realizacji swoich marzeń.
Przez całą drogę powrotną trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.Koncert Mikołajkowy

-->> Dnia 3 grudnia 2015 r. Klasy V b, VI a, VI b i VI c wraz z wychowawcami uczestniczyły w szkolnej wycieczce do Warszawy, której celem był udział w koncercie "5 złotych minut ratujących życie".
Koncert odbył się w hali widowiskowej Torwar, a jego organizatorem już po raz kolejny była Fundacja Prometeusz zajmująca się propagowaniem i nauczaniem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Koncert był jednym ze sposobów, aby przybliżyć młodzieży temat udzielania pierwszej pomocy i zachęcić do pogłębiania wiedzy na ten temat.
Program koncertu obejmował występy takich gwiazd jak: Sound ‘n’ Grace, Sarsa, Monika Lewczuk, Najlepszy Przekaz w Mieście czy Pamela Stone. Poza wokalistami można było zobaczyć i spróbować swoich sił tańcząc Zumbę, taniec zainspirowany połączeniem tańców latynoamerykańskich oraz fitness. Tradycyjnie podczas koncertu wystąpił najpopularniejszy polski iluzjonista, Maciej Pol, który swoim Teatrem Iluzji wprowadził uczestników w niezapomniane widowisko świata magii. Na koniec koncertu obejrzano niezwykły pokaz laserów - Laser Show.

Opracowanie: Emilia Żmijewska-Łapińska


>>> Zapraszamy do galerii:ZNAMY JUŻ ZWYCIĘZCÓW KONKURSU PLASTYCZNEGO
"ZAPROJEKTUJ ZNACZEK WOLONTARIATU..."

I miejsce - Jakub Iwan kl. III d
II miejsce - Ziemowit Kowalewski kl. II g
III miejsce - Hubert Kamiński kl. II f

Wyróżnienie zdobyli:
Piotr Łapiński kl. I c i Oskar Sochacki kl. IV a

Gratulujemy...
Szkolne Koło PCK
Wyniki Programu Wzorowa Łazienka 2015 - II edycja

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w Programie Wzorowa Łazienka oraz ogromne zaangażowanie w projekt dzieci, rodziców, nauczycieli i głosujących.
Przedstawiamy wyniki rywalizacji:

Nasza szkoła zajęła 18 miejsce na 1196 (biorących udział w programie szkół) w klasyfikacji ogólnej oddanych głosów, jako nagrodę dla wyróżnionych szkół otrzymamy roczny zestaw produktów marki Domestos.

DZĘKUJEMY JESZCZE RAZ WSZYSTKIM, KTÓRZY DO TEGO WYRÓŻNIENIA SIĘ PRZYCZYNILI.Z okazji Święta Mikołaja
Samorząd Uczniowski ogłasza
7 grudnia 2015 r. (poniedziałek)

"Dzień Czapki Mikołajowej".

Zachęcamy do "wspólnego świętowania"
i włączenia w tym dniu do swojego stroju
"Czapki Mikołaja".
Na wszystkich tego dnia czeka słodka niespodzianka.
ZOSTAŃ ŚW. MIKOŁAJEM...

Szkolne Koło PCK z okazji zbliżających się
Świąt Bożego Narodzenia
zaprasza wszystkich do uczestnictwa w wielkiej zbiórce słodyczy, przyborów toaletowych, środków czystości oraz artykułów szkolnych
(zeszytów - 60, 96 kartkowych i innych przyborów piśmienniczych)
dla dzieci z Domu Dziecka w Dębinkach i Równem.

Prosimy o przekazanie rzeczy do sali nr 3, 4, 10, 17.
Za każdy gest dobrej woli serdecznie dziękujemy!!!

Znamy już laureatów szkolnego konkursu historycznego
"Najwaleczniejsi, najskuteczniejsi - polscy piloci Bitwy o Anglię..."

-->> We środę 2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odbył się finał konkursu historycznego "Najwaleczniejsi, najskuteczniejsi, polscy piloci Bitwy o Anglię."
Konkurs, którego organizatorem było Koło Historyczne "Wiarus" adresowany był do uczniów klas V i VI.
Głównymi celami konkursu było zainteresowanie uczniów historią znaczenia i udziału polskich pilotów w Bitwie o Anglię, będącej pierwszym wielkim zwycięstwem aliantów nad hitlerowskimi Niemcami w II wojnie światowej, przypomnienie walk i zwycięstw ppłk pil. Mariana Pisarka, patrona szkoły w 303 Dywizjonie Myśliwskim im. Tadeusza Kościuszki, najlepszym dywizjonie bitwy oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań historią najnowszą naszej ojczyzny.
W konkursie uczestniczyło 28 uczniów klas V i VI, którzy do rozwiązania mieli test składający się z 31 bardzo szczegółowych pytań dotyczących przebiegu Bitwy o Anglię.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce Zuzanna Żmijewska - klasa VI a
II miejsce Julia Kwiatkowska - klasa V b
III miejsce Jakub Leszczyński - klasa V a
Wyróżnienia wywalczyły:
Amelia Tymińska - klasa VI a
Amelia Pisarek - klasa V c
Serdecznie i gorąco gratulujemy laureatom dziękując jednocześnie wszystkim uczestnikom za bardzo dobre merytoryczne przygotowanie się do konkursu. Nagrody ufundowane m. in. przez Grupę Historyczną Lotnictwa Polskiego wręczone zostaną w najbliższym czasie.
Warto pamiętać o czynach naszych rodaków, które w tak istotny sposób wpłynęły na historię nie tylko naszej ojczyzny, ale Europy i świata. Bohaterom tamtych, tak odległych wydarzeń winniśmy nie tylko pamięć, ale i wdzięczność każdego dnia. Nie byłoby wolnej Polski bez ich walki, poświęcenia i ofiary.

Chwała Bohaterom
Koło Historyczne "Wiarus"
Wycieczka kl. V c i VI d do Muzeum Papiernictwa

-->> Dnia 1 grudnia 2015 r. uczniowie kl. V c i VI d pod opieką p. Doroty Poznańskiej i p. Joanny Nowakowskiej wybrali się na wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziorna.
Zajęcia muzealne obejmowały m. in. krótką historię papieru i papierni w Jeziornie. Przewodnik wycieczki przedstawił nam historię papieru. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się papier, na jakich materiałach pisano przed jego wynalezieniem, poznaliśmy historię papierni, współczesnej technologii produkcji papieru.
Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych, podczas których własnoręczne czerpali papier. Czerpanie papieru zwykle to najciekawsza część zajęć. Czerpalnia znajduje się w zabytkowym budynku z 1894 r. Papier jest czerpany z masy celulozowej lub makulaturowej. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, co oznaczają takie pojęcia jak: celuloza, makulatura, sito, masa papiernicza, filigran, znak wodny oraz skąd pozyskujemy w Polsce oba surowce do produkcji papieru (celulozę, makulaturę).
Podczas zajęć każdy z uczestników czerpał po dwa arkusze papieru: jeden z zatopionymi płatkami kwiatów, drugi ze znakiem wodnym Syrenki Warszawskiej, które po wysuszeniu uczniowie na pamiątkę zabrali do domu.
Pełni wrażeń, niezapomnianych emocji wróciliśmy do domu.

Opracowanie: Dorota Poznańska


>>> Zapraszamy do galerii:
Konkurs plastyczno-graficzny
"Wzorowa łazienka w mojej szkole"

Zasady programu

Każda ze szkół może dołączyć do programu Wzorowa Łazienka, a każde dziecko może zgłosić do galerii szkoły swój pomysł na projekt łazienki, lustra, drzwi, które chciałoby zobaczyć w łazience w swojej szkole.

>>>>>> REGULAMIN konkursu <<<<<<

Szkoła, która zbierze najwięcej głosów - wygrywa!

A wygrać można...
Remont łazienki szkolnej o wartości 30 000 zł!

100 rocznych zestawów produktów Domestos!
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pil. Mariana Pisarka z Radzymina wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu
"Z Orłem Białym przez wieki. Symbol władców państwa i narodu"


-->> W poniedziałek 30 listopada 2015 roku w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów i nagród w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Z orłem białym przez wieki. Symbol władców, państwa i narodu."
Adresatem konkursu, którego organizatorem było muzeum byli uczniowie przedszkoli, szkól podstawowych, gimnazjalnych i licealnych. W kategorii szkoła podstawowa konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice odzwierciedlającej jego temat.
Głównymi celami konkursu: było rozwijanie wśród dzieci zainteresowania historią polskich symboli narodowych, popularyzacja różnorodnych technik plastycznych, jako źródła wypowiedzi oraz zmotywowanie uczniów do rozwijania swoich pasji historycznych i artystycznych.
Z radością pragniemy poinformować, że w kategorii szkoła podstawowa klas IV - VI praca Oskara Sochackiego ucznia klasy IV a zdobyła zaszczytne pierwsze miejsce zaś praca Weroniki Pawlak z klasy V d otrzymała wyróżnienie. Rewelacyjnie spisali się również nasze młodsze koleżanki, które w kategorii klas I - III zajęły czołowe lokaty. Praca Oliwii Kornackiej (klasa II d) zajęła trzecie miejsce a pracę Mai Barszczewskiej (klasa III) Komisja Konkursowa nagrodziła wyróżnieniem.
Gratulujemy laureatom i serdecznie dziękujemy za tak godne reprezentowanie i promowanie naszej szkoły, Ziemi Radzymińskiej naszej "małej Ojczyzny" w kraju, którego od ponad 1000 lat symbolem jest dumny Orzeł Biały.

Opracowanie: "Stalowa Jedynka"


Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł - "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu "Z Orłem Białym przez wieki. Symbol władców państwa i narodów"..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 47 z dnia 08.12.2015 r.185 rocznica wybuchu Powstania Listopadowego

-->> W niedzielę 29 listopada 2015 roku minęła 185 rocznica wybuchu powstania listopadowego będącego zrywem niepodległościowym skierowanym przeciwko rosyjskiemu zaborcy.
Głównymi przyczynami wybuchu powstania były rządy
cara Mikołaja I, łamanie przez niego konstytucji z 1815 roku, wprowadzenie cenzury, prześladowania organizacji patriotycznych. W walkach powstańczych 56 tysięcy polskich żołnierzy dysponujących 140 armatami bohatersko powstrzymywało ponad 115 tysięczną carską armię wyposażoną w 350 dział idącą na Warszawę. Przez prawie 10 miesięcy naród polski prowadził walkę z największą potęgą militarną Europy odnosząc w niej poważne, lecz przejściowe sukcesy. Rozpoczęte w listopadową noc powstanie narodowe było największym wysiłkiem zbrojnym w polskich walkach wyzwoleńczych XIX wieku. Po klęsce powstania zlikwidowano polskie wojsko, ograniczono drastycznie autonomię Królestwa Polskiego a jego uczestników poddano represjom.
Chwała Bohaterom. Niech pamięć o Ich czynach nigdy nie zaginie.

Koło Historyczne "Wiarus"
S.P. 1 RADZYMIN NA II MIEJSCU W FINAŁACH POWIATU
W PIŁCE KOSZYKOWEJ

-->> W piątek 27 listopada odbyły się finały powiatu w piłce koszykowej chłopców. W finałach spotkały się najlepsze drużyny powiatu wołomińskiego: S.P. w Tłuszczu, S.P. 2 w Wołominie, S.P. 1 w Ząbkach oraz S.P. 1 w Radzyminie.
Bardzo dobre, II miejsce w tych rozgrywkach zdobyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pil. Mariana Pisarka w Radzyminie.
W drodze do finałów powiatowych nasi chłopcy zdobyli I miejsce w finałach gminnych. W następnym etapie wygrali z mistrzem Marek, reprezentacją S.P. 4 Marki 14 - 10.
Skład reprezentacji SP 1 Radzymin:
Szymański Albert, Całka Łukasz, Szczotka Eryk, Karczmarczyk Mikołaj, Gosk Dawid, Roguski Maciek, Król Adrian, Gajda Bartosz, Korytkowski Jakub, Baranowski Aleksy, Lenkiewicz Filip, Drużkowski Patryk, Gronowski Edwin, Bieniek Konrad oraz opiekunowie Arkadiusz Kostrzębski i Mirosław Fabisiak.

Opracowanie: Arkadiusz Kostrzębski


>>> Zapraszamy do galerii:ANDRZEJKOWE GRY I ZABAWY

-->> W ubiegły piątek, 27 listopada 2015 r. Samorząd Uczniowski przygotował "wieczór andrzejkowy" czyli gry i zabawy, obchodzone zwykle w wigilię św. Andrzeja czyli 29 listopada.
Wszyscy na chwilę przenieśliśmy się w krainę czarów, tradycji, wróżb, a atmosfery tajemnicy i magii nadawały palące się świece, "latające nietoperze", przebrani we wróżki i czarodzieje organizatorzy zabawy.
Samorząd Uczniowski pod opieką p. Iwony Korzeniewskiej, p. Kamili Tyburskiej oraz p. Doroty Poznańskiej postanowił uczcić tradycyjny zwyczaj "przepowiadania przyszłości" i wybrał ku temu piątkowe przedpołudnie. W zabawach tych wzięli udział uczniowie klas I - VI.
Wróżka z klasy VI d wprowadziła najpierw zebranych w tematykę obchodów Andrzejek (pochodzenie święta i tradycje z nim związane) oraz przybliżyła sylwetkę św. Andrzeja, patrona dziewcząt. Na uczniów czekały specjalnie przygotowane na tę okazję andrzejkowe gry i zabawy. Każdy mógł "poznać swoją przyszłość" dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie), losowaniu kolorów, wróżbie kwiatowej. Nie zabrakło oczywiście wyścigu bucików, który przepowiadał pierwsze zamążpójście.
Jednymi z najbardziej obleganych stanowisk okazały się jednak te, przy których można było wylosować sobie zawód, poznać imię przyszłej sympatii, przebijając szpilką papierowe serce z napisanymi imionami oraz tzw. andrzejkowa numerologia, gdzie każdy mógł poćwiczyć matematyczne rachunki obliczając swoją urodzinową datę.
Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość, oczywiście z dużym "przymrużeniem oka". Zabawy, uśmiechu było mnóstwo, a andrzejkowe zabawy dostarczyły uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Opracowanie: Samorząd Uczniowski


>>> Zapraszamy do galerii:II Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

-->> W piątek 20 listopada minęła 26 rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ konwencji o prawach dziecka nazwana "konstytucją praw dziecka".
Warte podkreślenia jest, że to Polska była inicjatorem uchwalenia najważniejszego na świecie dokumentu dotyczącego praw dziecka. To nasi rodacy 1971 roku przedstawili Komisji Praw Człowieka działającej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych projekt konwencji praw dziecka i zaproponowali stworzenie światowego systemu ochrony praw dzieci. (Konwencja została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 roku).
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 6 listopada 2014 roku ustanowił, że dzień 20 listopada będzie obchodzony, jako Ogólnopolski Dzień Praw dziecka w naszym kraju. Z tej okazji Koło Historyczne "Wiarus" i Samorząd Uczniowski przygotowali dla uczniów naszej szkoły niecodzienną wystawę, na której prawa dziecka zostały przedstawione w formie prac plastycznych wykonanych przez dzieci.
Głównym impulsem do powstania wystawy była popularyzacja wśród młodzieży znajomości praw dziecka, ich ważności, wynikających z nich obowiązków dorosłych oraz odpowiedzialności młodego pokolenia za siebie i innych. Zainteresowanie wystawą zarówno starszych jak i młodszych uczniów najlepiej świadczyło o chęci poznania przez nich własnych praw.

Koło Historyczne "Wiarus"
Samorząd Uczniowski

>>> Zapraszamy do galerii:"Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" ulicami Warszawy, szlakiem wielkich rocznic narodowych...

-->> W piątek 20 listopada 2015 roku uczniowie klasy V d i V e pod opieką wychowawców p. Weroniki Szymankiewicz
i p. Grzegorza Jelenia udali się na wycieczkę do Łazienek Królewskich w Warszawie. W programie była wędrówka ulicami naszej stolicy szlakiem pamięci m. in. bohaterów powstania listopadowego z okazji przypadającej w tym roku 185 rocznicy jego wybuchu oraz lekcja muzealna w królewskim teatrze...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł - "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" ulicami Warszawy, szlakiem wielkich rocznic narodowych..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 46 z dnia 01.12.2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:"Uczniowie "Stalowej Jedynki" ulicami Warszawy, szlakiem wielkich rocznic narodowych"

-->> We środę 18 listopada 2015 roku uczniowie klasy V e pod opieką wychowawcy p. Grzegorza Jelenia udali się do Warszawy na wycieczkę szlakiem pamięci bohaterów wielkich rocznic narodowych...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Uczniowie "Stalowej Jedynki" ulicami Warszawy, szlakiem wielkich rocznic narodowych" w tygodniku regionalnym Kurier W nr 46 z dnia 1.XII.2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:"Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" oddali hołd Najmłodszym Żołnierzom w dziejach wojen..."

->> W ubiegły czwartek 19 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się wzruszająca akademia, upamiętniająca najmłodszych uczestników powstania warszawskiego...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł - "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" oddali hołd Najmłodszym Żołnierzom w dziejach wojen..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 45 z dnia 24.11.2015 r.


>>> Zapraszamy do galerii:-->> Dnia 17 listopada klasy II a i II f pod opieką p. Agaty Szczepanik i Anety Jusińskiej wybrały się na wycieczkę do Teatru Rampa w Warszawie na musical Teatru Muzycznego Tintilo pt. "Księżniczka Sara".
Spektakl na motywach powieści "Mała Księżniczka" F. H. Burnett dostarczył młodym widzom wielu niezapomnianych wzruszeń. Uczniowie poznali intrygującą, niezwykłą historię o losach małej dziewczynki Sary, która z dnia na dzień z bogatej "księżniczki" stała się biedną pomywaczką. Mimo swych przykrych doświadczeń Sara zawsze zachowywała się dzielnie i godnie. Piękna scenografia i oprawa muzyczna, profesjonalna i poruszająca gra aktorska na długo pozostaną w pamięci oglądających to przedstawienie widzów.

Opracowanie: Aneta Jusińska


>>> Zapraszamy do galerii:-->> Dnia 16 listopada br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym "TOLERANCJA OCZAMI DZIECKA", którego celem było budowanie postaw tolerancji i przełamywanie stereotypów o odmienności innych ludzi. Prace dzieci ukazały wartości płynące z tolerancji: pokój, przyjaźń, różnorodność środowiska kulturowego, pozytywne nastawienie w stosunku do innych ludzi, dbałość o najbliższe otoczenie. Zainteresowanie konkursem było duże, komisja po burzliwych obradach wyłoniła zwycięzców.

Laureaci:
1. Ewelina Posiewka kl. III b
2. Krzysztof Mikołajewski kl. II f
3. Oliwia Kobylińska IV c
Wyróżnienia:
Izabela Zawadzka kl. II e, Piotr Łapiński kl. I c, Wiktor Kalinowski kl. I e

Organizatorzy:
Katarzyna Milewska
Magdalena Borkowska
Marta Żmuda
Opracowała: Katarzyna Milewska

       Ogólnopolski konkurs plastyczny "Eko - Miś"

-->> Nasz szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu plastycznego z organizowanego przez Fundację Filmową Se-ma-for Muzeum Animacji w Łodzi w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 0-III oraz realizowany był w formie: indywidualnej i grupowej. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie "Eko - Misia". Widać, że temat konkursu okazał się bardzo bliski dzieciom... w końcu dotyczył ulubionej zabawki, którą od pokoleń jest miś.
Temat niby zwyczajny, ale każda z wykonanych pracy była inna, wyjątkowa, niepowtarzalna, dopracowana w każdym calu. Cel konkursu, którym jest rozwijanie wyobraźni dziecięcej - uważam za całkowicie zrealizowany.
Wśród ogromnej konkurencji (600 prac konkursowych) miś przygotowany przez klasę 1 c zdobył wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy! Aby obejrzeć prace konkursowe zapraszamy do galerii.

Opracowanie: Patrycja Matusiak


>>> Zapraszamy do galerii:Święto Niepodległości

-->> W dniu 10 listopada 2015 r. uczniowie klasy IVa pod opieką wychowawczyni p. Iwony Korzeniewskiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. "Szlaki ku niepodległości".
Wśród szerokiego audytorium zgromadzonego w sali gimnastycznej nie zabrakło Dyrekcji, grona pedagogicznego, rodziców oraz oczywiście uczniów naszej szkoły. Występujący z ogromnym przejęciem przybliżyli widzom długą drogę, jaką przebyli nasi przodkowie w walce o niepodległość Ojczyzny, poczynając od rozbiorów Polski, a kończąc na roku 1918. Na deskach naszej sceny szkolnej słowem i pieśnią przypomniano przysięgę Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku, powstanie listopadowe, powstanie styczniowe, walkę o polską ziemię i polską mowę w czasach intensywnej germanizacji oraz aktywny udział polskich żołnierzy i polityków na czele z Józefem Piłsudskim i Romanem Dmowskim w walce o niepodległy byt państwa polskiego w czasach Pierwszej Wojny światowej. Atmosferę tamtych wydarzeń przybliżyły utwory wykonywane przez naszych młodych artystów, takie jak: pieśń "Gdy naród do boju wystąpił z orężem" z okresu powstania listopadowego; sentymentalny krakowiak "Płynie Wisła, płynie"; dumna "Rota" Marii Konopnickiej oraz pieśni legionów Józefa Piłsudskiego: "Wojenko, wojenko"; "Szara piechota"; "Przybyli ułani pod okienko".
Akademia z okazji Dnia Niepodległości w przygotowanie, której uczniowie włożyli dużo serca i trudu uświadomiła nam wszystkim zasługi minionych pokoleń oraz ogromny dług wdzięczności jaki jesteśmy im winni za dar niepodległości. Uwrażliwiła ona również dzieci na potrzebę kultywowania ideałów niepodległościowych, dbania o polską tożsamość narodową, kulturę, obyczaje i tradycje oraz przyczyniła się do kształtowania postaw patriotycznych i proobywatelskich.

Opracowanie: Iwona Korzeniewska


>>> Zapraszamy do galerii:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie
serdecznie zapraszają

na montaż słowno-muzyczny "SZLAKI DO NIEPODLEGŁOŚCI"

dnia 10 listopada 2015 roku
na godz. 11.30 i 12.30.

-->> 10 listopada 2015 r. klasy II b i II g wraz z wychowawczyniami Katarzyną Milewską i Magdaleną Borkowską odwiedziły Nadleśnictwo Celestynów, które jako jedno z 4 nadleśnictw wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Warszawskie", posiada na swoim terenie Centrum Edukacji Leśnej.
W budynku Centrum udostępniono nam 3 sale dla zwiedzających: ekspozycję, salę z makietą oraz salę dydaktyczną. Ekspozycja przedstawiała mieszkańców lasów warszawskich- majestatyczne jelenie, okazałe łosie - symbol nadleśnictwa, znane wszystkim dziki, sarny, bobry, niepozorne łasice i wiele innych. Leśniczy bardzo ciekawie opowiadał o środowisku życia, przystosowaniach i zwyczajach leśnych zwierząt. Po ekspozycji przenieśliśmy się do miniaturowego lasu, czyli sali z makietą „Cykl życia lasu", prezentującą cykl życia drzewostanu od nasionka do dojrzałego drzewostanu oraz codzienną pracę leśników.
Następnie przenieśliśmy się do sali dydaktycznej , gdzie pani Ani i pani Kasia poprowadziły warsztaty plastyczne. Dzieci samodzielnie ozdobiły drewniane zakładki do książek oraz za pomocą własnych palców oraz farb wykonały prześliczne obrazy. Wycieczka była wspaniałą okazją do obserwacji przyrodniczych, uwrażliwiła dzieci na piękno przyrody i przyczyniła się do kształtowania postaw proekologicznych oraz pomogła zrozumieć jakie stanowisko i rolę zajmuje człowiek w przyrodzie.

Opracowała: Katarzyna Milewska


>>> Zapraszamy do galerii:Rozstrzygnięcie II Konkursu Historycznego

o Powstaniu Warszawskim


-->> W dniu 9 listopada 2015 r. w Miejskiej Sali Koncertowej
im. F. Chopina w Radzyminie, ul. Konstytucji 3 Maja 15 odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia II Konkursu Historycznego o Powstaniu Warszawskim.


Więcej w zakładce - Napisali o nas - w artykule "Najmłodsi powstańcy warszawscy uczczeni. Najmłodsi patrioci z kraju i mieszakający poza jego granicami, nagrodzeni..." tygodnika regionalnego Kurier W nr 43 z dnia 10 listopada 2015 r.


Wyniki Konkursu:

>>> Kategoria prace plastyczne "Powstanie Warszawskie" klasy 1-3

>>> Kategoria prace plastyczne "Młodzi Powstańcy w oczach dzieci" klasy 4-6

>>> Kategoria poezja "Powstanie Warszawskie" klasy gimnazjalne

>>> Kategoria praca pisemna "Dzieci w Powstaniu Warszawskim" klasy gimnazjalne

>>> Kategoria poezja "Powstanie Warszawskie" szkoły ponad gimnazjalne

>>> Kategoria projekt plakatu "71 rocznica Powstania Warszawskiego" szkoły ponad gimnazjalne
-->> W dniu 6 listopada 2015 r. zorganizowaliśmy w naszej świetlicy wspólne II śniadanie. Wydarzeniem tym przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji promującej zdrowe odżywianie zorganizowanej w ramach programu edukacyjnego "Śniadanie Daje Moc."
Dzięki produktom spożywczym przyniesionym przez naszych uczniów przygotowaliśmy zdrowe kanapki. Rozmawialiśmy o zasadach zdrowego odżywiania, prowadzeniu higienicznego trybu życia, piramidzie żywieniowej, kulturze podczas spożywania posiłków. Wspólnie zasiedliśmy do jednego stołu i zjedliśmy zdrowe II śniadanie. Próbowaliśmy m.in. musli z jogurtem naturalnym i świeżymi lub suszonymi owocami, surowego szpinaku, domowego dżemu, różnorodnych warzyw, pełnoziarnistego chleba a nawet owocowych kanapek.
Dziękujemy Rodzicom za produkty spożywcze niezbędne do przygotowania kanapek.

Opracowanie: Anna Kostrzębska>>> Zapraszamy do galerii:-->> Szkolne Koło PCK z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Wolontariatu zaprasza uczniów klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym - "Zaprojektuj znaczek wolontariatu".
Celem konkursu jest propagowanie akcji wolontariatu, zachęcanie uczniów do działania oraz przekazanie dobrych wzorców do pozytywnego i energicznego udzielania się w środowisku lokalnym.
Wymagania:
- praca podpisana imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą
- technika dowolna
- format A4.
Prace składamy do 30 listopada do sali nr 16 i sali nr 3.

Drodzy Uczniowie Klas V i VI
Koło Historyczne "Wiarus"
Samorząd Uczniowski
zapraszają Was
do wzięcia udziału

w konkursie historycznym
"Najwaleczniejsi, najskuteczniejsi - o polskich pilotach Bitwy o Anglię"

Konkurs odbędzie się 2. grudnia 2015 roku (środa).
Bliższych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń - nauczyciel historii.

Serdecznie zapraszamy. Nagrody czekają
OrganizatorzyZnamy już laureatów VI edycji szkolnego konkursu historycznego
"Daty z życia Świętego Jana Pawła II"

-->> Głównym celem konkursu było przybliżenie uczniom postaci Świętego Jana Pawła II, jego nauczania oraz wpływy na wydarzenia w Polsce i świecie . W konkursie uczestniczyło 27 uczniów klas IV. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 23 bardzo szczegółowych pytań dotyczących życia Świętego.
Laureatami konkursu zostali:
1 miejsce - Julia Skibowska klasa IV b
II miejsce - Ewelina Gajewska klasa IV c
III miejsce - Amelia Hirsz klasa IV c
- Maja Michalik klasa IV a
Wyróżnienia zdobyli:
- Daria Kuczyńska klasa IV b
- Mateusz Kamiński klasa IV d
- Piotr Sieradzki klasa IV d

Konkurs honorowym patronatem objął ks. Krzysztof Ziółkowski - proboszcz parafii p/w świętego Jana Pawła II w Radzyminie
Patronat medialny - Kurier W

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu, dziękując jednocześnie gorąco wszystkim uczestnikom VI edycji konkursu. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi w przyszłym tygodniu.

Organizatorzy

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł - "Daty z życia Świętego Jana Pawła II" - znamy już laureatów VI edycji szkolnego konkursu historycznego..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 45 z dnia 24.11.2015 r.W DNIU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY
pamiętamy o tych, którzy odeszli...

"ŚPIESZMY SIĘ"

ksiądz Jan Twardowski

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy
tylko to co nieważne jak krowa się wlecze
najważniejsze tak prędkie że nagle się staje
potem cisza normalna więc całkiem nieznośna
jak czystość urodzona najprościej z rozpaczy
kiedy myślimy o kimś zostając bez niego.

Nie bądź pewny że czas masz bo pewność niepewna
zabiera nam wrażliwość tak jak każde szczęście
przychodzi jednocześnie jak patos i humor
jak dwie namiętności wciąż słabsze od jednej
tak szybko stąd odchodzą jak drozd milkną w lipcu
jak dźwięk trochę niezgrabny lub jak suchy ukłon
żeby widzieć naprawdę zamykają oczy
chociaż większym ryzykiem rodzić się niż umrzeć
kochamy wciąż za mało i stale za późno.

Nie pisz o tym zbyt często lecz pisz raz na zawsze
a będziesz tak jak delfin łagodny i mocny.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnia czy ostatnia pierwsza.


Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych.
W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach - dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.
Jest to święto głębokiej zadumy nad przemijaniem życia, czas refleksji nad sensem ludzkiego losu.
Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać...


-->> W piątek, dnia 30 października 2015r. uczniowie kl. III b z wychowawczynią p. Beatą Wojciechowską, kl. III d z wychowawczynią p. Małgorzatą Łuczyk, kl. II b z wychowawczynią p. Katarzyną Milewską, kl. II e z wychowawczynią p. Małgorzatą Jankowską, kl. II f z wychowawczynią p. Anetą Jusińską udali się na cmentarz, aby zapalić znicze i uporządkować opuszczone groby.
Dla dzieci była to doskonała lekcja historii, okazja by dowiedzieć się więcej o swoim mieście i mieszkańcach których już nie ma. Odwiedzili groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły oraz zapalali znicze pod tablicą z wizerunkiem Ojca świętego Jana Pawła II. Oddali hołd żołnierzom, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. W ciszy i skupieniu modlili się za dusze zmarłych.

Dla tych
Którzy odeszli
W nieznany świat,
Płomień na wietrze
Kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów
Pod cmentarnym murem
I niebo jesienne
U góry.
Dla nich
Harcerskie warty
I chorągiewek gromada,
I dla nich ten dzień -
Pierwszy dzień
Listopada.
/Danuta Gellnerowa "Dla tych, którzy odeszli"/

Opracowały - Małgorzata Łuczyk
Beata Wojciechowska

>>> Zapraszamy do galerii kl. III d:

>>> Zapraszamy do galerii kl. III b:

>>> Zapraszamy do galerii kl. II b, II e, II f:"Światowy Dzień Drzewa"

-->> Październik był miesiącem, w którym uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Szkolnego Koła LOP obchodzili Światowy Dzień Drzewa.
Uczniowie obiecali, iż będą dbać o wszystkie drzewa, chronić je przed szkodliwymi czynnikami środowiska i pamiętać o nich każdego dnia. Odwiedzając pobliski park obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie o każdej porze roku. Szczególnie zaś podziwiali uroki jesiennego krajobrazu. To było inspiracją do wykonania prac plastycznych i ukazania piękna naszych drzew. Uczniowie klas I - III aktywnie wzięli udział w ogłoszonym przez LOP konkursie plastycznym MOJE FANTASTYCZNE DRZEWO.
Dnia 31 października 2015r. nastąpiło rozstrzygnięcie powyższego konkursu. Prace plastyczne oceniło jury w składzie; p. Małgorzata Łuczyk, p. Beata Wojciechowska.
Dokonano wyboru najciekawszych prac i wyłoniono laureatów w następujących kategoriach:
Kategoria - klasy I
I miejsce - Yassin Hammadi kl. I c
II miejsce - Aleksander Mikulski kl. I c
III miejsce - Piotr Łapiński kl. I c
Wyróżnienia zdobyli:
Norbert Gzowski - kl. I d
Bartosz Gniadek - kl. I e

Kategoria - klasy II
I miejsce - Szymon Rasiński kl. II f
II miejsce - Hubert Kamiński kl. II f
III miejsce - Emilia Krych kl. II f
Wyróżnienie - Łukasz Olszewski kl. II f

Kategoria - klasy III
I miejsce - Paweł Zawiliński kl. III c
II miejsce - Ewelina Posiewka kl. III b
III miejsce - Piotr Tymiński kl. III d
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy!
Laureaci otrzymali dyplomy i książki o tematyce przyrodniczej. Piękne drzewa zdobią tablicę LOP na szkolnym korytarzu.
Ponadto uczniowie klas III d, III b pod kierunkiem wychowawczyń p. M. Łuczyk, p. B. Wojciechowskiej wykazali się znajomością różnorodnych gatunków drzew i wykonali "ZIELNIKI", w których wyeksponowali zasuszone liście i dokonali ich opisu.

>>> Zapraszamy do galerii - Moje fantastyczne drzewo:

>>> Zapraszamy do galerii - Zielniki:

Opracowanie: Małgorzata ŁuczykPod patronatem "Kuriera W"

"...Gdyby nie pomoc wspaniałego zespołu Polaków z ich trudną do porównania walecznością, wahałbym się powiedzieć, czy wynik bitwy byłby taki sam..."
/Dowódca lotnictwa myśliwskiego RAF-u sir Hugh Dowling/

O udziale Polaków w zwycięskiej Bitwie o Anglię... - przypomniano w radzymińskiej "Stalowej Jedynce"

-->> W ubiegłopiątkowy poranek, 30 października, ponad 260 uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pilota Mariana Pisarka w Radzyminie, uczestniczyło w niezwykłej lekcji historii w wykonaniu Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego, poświęconej udziałowi polskich lotników w niedocenianej przez historię Bitwie o Anglię. Gościem honorowym spotkania był rodowity londyńczyk p. Kevin Aiston - radny Radzymina...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł - "O udziale Polaków w zwycięskiej Bitwie o Anglię... - przypomniano w radzymińskiej "Stalowej Jedynce" w tygodniku regionalnym Kurier W nr 42 z dnia 3.11.2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

-->> Dnia 28 października 2015 r. uczniowie kl. V a i V c pod opieką p. Anny Ciborowskiej, p. Doroty Poznańskiej i p. Marty Żmudy wybrali się na jednodniową wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Znajdują się tam wystawy, które zachęcają każdego uczestnika do osobistego zaangażowania w poznanie i zrozumienie świata oraz do wzięcia odpowiedzialności za zmiany zachodzące wokół nas. Zwiedziliśmy m. in. Wystawę Luster, Człowiek i środowisko, Świat w ruchu, Strefę światła, Korzenie cywilizacji, Teatr wysokich napięć, itd.
Na koniec obejrzeliśmy w Planetarium Niebo Kopernika pouczający pokaz "Słoneczna podróż", którego przewodnim motywem był ruch Ziemi, z którego wynikają pewne zjawiska astronomiczne oraz przyrodnicze.
Wycieczka była bardzo ciekawa, pełna zaskakujących doznań, wrażeń i spotrzeżeń.

Opracowanie: SP1


>>> Zapraszamy do galerii:Trzeba w niedzielę 25 głosować,
aby głosu swego nie zmarnować.
Wasze głosy dla Polski znaczą wiele
Więc głosujcie przyjaciele.
Julia Falbińska

Szkolny konkurs wyborczy - rozstrzygnięty

-->> Głównym celem konkursu dla uczniów klas IV - VI, którego organizatorem było Koło Historyczne "Wiarus" było zachęcenie dorosłych rodaków do uczestnictwa w wyborach parlamentarnych 2015 oraz propagowanie zasad demokracji wśród młodzieży.
W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas IV - VI, którzy zgłosili 27 samodzielnie ułożonych haseł wyborczych. Po długich i burzliwych obradach Komisja Konkursowa postanowiła przyznać cztery równorzędne pierwsze miejsca.
Laureatami konkursu zostali:
Julia Falbińska - klasa Vb
Natalia Wrońska - klasa VIb
Jakub Gajewski - klasa Vd
Natalia Dudzińska - klasa VIb
Nagrody książkowe zostały wręczone laureatom 28.X.2015 r.
Serdecznie gratulujemy.

Koło Historyczne "Wiarus"


Laureaci konkursu:
1. Spotkanie na temat "DOPALACZY" dla RODZICÓW
poprowadzi pan mgr Michał Sieradzan - Przybyłowicz

trener w zakresie profilaktyki agresji i uzależnień
z Centrum Edukacji i Profilaktyki "Dialog" w Krakowie.

>>>> Wykład odbędzie się 27.10.2015 r. (wtorek) w godz. 16.30 - 17.15 na terenie szkoły.

2. Akademia poświęcona pamięci Papieża Jana Pawła II w wykonaniu uczniów kl. V a i V b pod kierunkiem p. Anny Ciborowskiej, p. Pawła Cybulskiego i p. Arkadiusza Kostrzębskiego

>>> 27.10.2015 (wtorek) godz. 17.30 - 18.15 w sali gimnastycznej.

3. Spotkanie dla RODZICÓW z panią psycholog dr Jolantą Rosińską - Włodarczyk "ROLA PSYCHOLOGA W SZKOLE"

>>>> 27.10.2015 (wtorek) godz. 17.15 - 17.30 lub godz. 18.15 - 18.30.

4. Dzień otwarty, zebrania godz. 17.30 (kl. I - III)
godz. 18.30 (kl. IV - VI)

Serdecznie zapraszamy!Najważniejsze jest, aby w wyborach uczestniczyć i głosować...

-->> W miniony piątek, 23 października 2015 r. w naszej szkole odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone kampanią i debatą z udziałem wszystkich kandydatów.


Więcej w zakładce - Napisali o nas - w artykule "Najważniejsze jest, aby w wyborach uczestniczyć i głosować..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 41 z dnia 27.10.2015 r.


>>> Komunikat Szkolnej Komisji Wyborczej

>>> Zapraszamy do galerii:
Uczniowie "Stalowej Jedynki" w gronie laureatów
VII Powiatowego Konkursu Poetyckiego
"Spotkania z twórczością ks. Jana Twardowskiego"

-->> Celem głównym konkursu, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach, a patronem Starosta Wołomiński było: przybliżenie postaci i twórczości ks. Jana Twardowskiego, twórcza interpretacja jego utworów oraz integracja środowisk powiatu wołomińskiego.
Konkurs podzielony był na dwa etapy: eliminacje gminne (13.X.2015 r.) i finał w dniu 23.X.2015 Roku w Ząbkach. Z ogromną radością pragniemy poinformować, że w kategorii recytacja klas I - III zaszczytne III miejsce zajął Piotr Romaszko uczeń klasy II f, zaś w kategorii poezja śpiewana klasy IV - VI Maja Godlewska uczennica klasy IV a również uplasowała się na III miejscu. Gratulujemy laureatom talentu, wrażliwości artystycznej, otwartości na świat poezji księdza Jana oraz serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i Miasta "Cudu nad Wisłą" w powiecie.

Opracowanie: SP 1

Dzień Papieski w naszej szkole

"Człowiek nie może żyć bez miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym."


-->> "Człowiek nie może żyć bez miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym" - pod takim hasłem 21.10.2015 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski. Uczniowie klas Va i Vb pod opieką p. Anny Ciborowskiej przypomnieli osobę Św. Jana Pawła II. Mogliśmy wysłuchać recytowanych wierszy oraz odśpiewanych pieśni przypominających nam najważniejsze daty z życia Świętego.
Wzruszającym momentem podsumowującym całą akademię, było wyświetlenie krótkiego filmu pt. "Polski teolog - Karol Wojtyła" oraz odśpiewanie umiłowanej pieśni oazowej przez Jana Pawła II "Barka."

Opracowanie: Marta Żmuda


>>> Zapraszamy do galerii:
-->> 16.X.2015 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie.
Wszystko rozpoczęło się punktualnie o godzinie 8.00 od zaprezentowania umiejętności wokalnych i recytatorskich w części artystycznej. Zarówno pięknie wyśpiewane piosenki, jaki i wyrecytowane wiersze wzruszyły niejednego Rodzica.
Po część artystycznej nastąpił kluczowy moment dla każdego nowego ucznia. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.
Po złożeniu uroczystej przysięgi Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Dotykała ołówkiem ramion dzieci i wypowiadała słowa: "Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły".
Następnie była chwila dla fotografa, który uwiecznił każdego pierwszaka na pamiątkowym zdjęciu.
Po oficjalnej części każda klasa wraz ze swoim wychowawcą udała się do swojej sali, gdzie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Ten dzień z całą pewnością pozostanie na długo w pamięci pierwszoklasistów.

Opracowanie: Patrycja Matusiak


>>> Zapraszamy do galerii:
Świetlica szkolna zgłosiła udział
w programie edukacyjnym MegaMisja - program edukacji cyfrowej w świetlicach szkolnych

-->> Jest to program zapewniający uczniom nowoczesną edukację z elementami gry fabularnej, dający im możliwość rozwoju kompetencji cyfrowych i odkrywania pożytecznych stron nowych technologii. A wszystko w formie zabawy w cyfrowe laboratorium, które dzieci ze świetlicy pomogą chronić przed działaniem pewnego niesfornego wynalazku.
Program ma charakter zabawy w cyfrowe laboratorium, a jego celem jest umożliwienie uczniom kontaktu z nowoczesną edukacją, budowanie i rozwój kompetencji cyfrowych oraz odkrywanie pożytecznych stron nowych technologii.
Pozostałe cele programu:
- rozwijanie wśród uczniów umiejętności pracy zespołowej;
- budowanie społeczności wychowawców świetlic;
- upowszechnianie wiedzy za pomocą nowoczesnych technologii;
- angażowanie rodziców w proces edukacji cyfrowej dzieci;
- doposażenie świetlic szkolnych w materiały edukacyjne.
Beneficjentami programu są uczniowie szkół podstawowych, publicznych lub niepublicznych (o uprawnieniach szkoły publicznej), w wieku 6-10 lat, korzystający ze świetlic szkolnych, wychowawcy świetlic oraz otoczenie szkolne.
Inne korzyści z udziału w programie:
Za realizację zaplanowanych działań i aktywność uczestnicy będą otrzymywać artykuły plastyczne, książki, audiobooki, sprzęt multimedialny potrzebny do wykonywania kolejnych zadań, gry planszowe oraz ewentualnie zabawki i pomoce edukacyjne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o naszej, (plik mp4 - 40 MB)który przygotowaliśmy na konkurs Mega Misja organizowany przez Fundację Orange.
Drodzy Uczniowie
Koło Historyczne "Wiarus"
Szkolne Koło Caritas im s. Faustyny
Samorząd Uczniowski
zapraszają
Uczniów klas IV do wzięcia udziału w VI edycji konkursu wiedzy
"Daty z życia Świętego Jana Pawła II"

Konkurs honorowym patronatem objął ks. Krzysztof Ziółkowski proboszcz parafii p/w. Św. Jana Pawła II w Radzyminie.
Konkurs odbędzie się 28 października 2015 roku.
Bliższych informacji udziela p. Grzegorz Jeleń - nauczyciel historii.
Serdecznie zapraszamy. Nagrody czekają.

Organizatorzy-->> Dnia 14 października 2015r., w dniu święta KEN, laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno - Literackiego "Bądźmy niby pióro w ręku Boga", wraz z nauczycielką religii Iwoną Kalicką oraz z rodzicami laureatów z naszej szkoły, udali się na galę finałową do świątyni Opatrzności Bożej do warszawskiego Wilanowa.
Spośród 1200 prac nadesłanych organizatorom konkursu, trzy, autorstwa naszych uczniów, zyskały uznanie. Ewelina Posiewka, uczennica klasy III b, zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Maja Barszczewska, uczennica klasy III b oraz Mateusz Bożyk, uczeń klasy III c, zostali wyróżnieni. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom!
Ogromne wrażenie wywarła na nas monumentalna świątynia, a zwłaszcza Panteon Wielkich Polaków, gdzie odbyła się cała uroczysta gala. Wysłuchaliśmy koncertu poetycko – muzycznego w hołdzie św. Urszuli Ledóchowskiej w wykonaniu artystów scen warszawskich. Następnie wysłuchaliśmy wykładu pani profesor uniwersytetu rzeszowskiego pt. "święta Urszula Ledóchowska – uśmiechnięta Patronka wychowania do trudnych czasów". Potem odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu.
Punktem kulminacyjnym była Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Kazimierza Nycza podczas której do Panteonu Wielkich Polaków wprowadzono relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej.

Opracowanie: Iwona Kalicka


Artykuł w zakładce - Napisali o nas - " "Uczniowie z Radzymina w gronie laureatów ogólnopolskiego Konkursu "Bądźmy niby pióro, w ręku Boga"..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 41 z dnia 27.10.2015 r.

>>> Gala finałowa konkursu:
Dzień Edukacji Narodowej 2015

-->> Zgodnie z piękną tradycją Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie, ubiegłotygodniowe obchody Dnia Edukacji Narodowej z udziałem burmistrza Krzysztofa Chacińskiego stanowiły okazję do spotkania i wspólnego świętowania zarówno dla nauczycieli aktywnych zawodowo, jak też emerytowanych pedagogów.

Więcej w artykule "Oryginalne i wyjątkowe życzenia dla (aktywnych i dla emerytowanych) Nauczycieli z Radzymina!" tygodnika regionalnego Kurier W nr 40 z dnia 21.10.2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka
w Radzyminie

serdecznie zapraszają

Emerytowanych Nauczycieli

na uroczystą akademię

w dniu 13 października 2015 roku

o godz. 14.00

w sali gimnastycznej.

>>>>>> Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla Dyrekcji,

Grona Pedagogicznego oraz wszystkich Pracowników szkoły

składa RADA RODZICÓW.
XX Bieg Niepodległości - Rejentówka 2015

-->> 11 października 2015r. w Rejentówce odbył się XX Bieg Niepodległości, zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Radzymin oraz Parafię Przemienienia Pańskiego, który honorowym patronatem objęli Polscy Mistrzowie Boksu. Nasza szkoła zajęła II miejsce w tej imprezie zdobywając 11 medali.


>>> Nasi medaliści:

>>> Zapraszamy do galerii:Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym konkursie diecezjalnym - "Mocny, kto ufa miłosierdziu Boga"

-->> Konkurs "Mocny, kto ufa miłosierdziu Boga" związany jest z ogłoszonym przez papieża Franciszka Rokiem Miłosierdzia i przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach wiekowych:
- Dla uczniów klas I-III - konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji inspirowanej przypowieścią o Miłosiernym Ojcu - Synu marnotrawnym(Łk 15, 11-32).
- Uczniowie mają w dowolnej technice plastycznej przedstawić ilustrację inspirowaną przypowieścią.
- Ilustrację należy wykonać samodzielnie (możliwość konsultacji z nauczycielem plastyki), w dowolnej technice plastycznej w formacie A4 lub A3.
- Termin składania prac - 29 stycznia 2016 r.

- Dla uczniów klas IV-VI - konkurs literacki na wiersz bądź tekst prozy inspirowany przypowieścią o Miłosiernym Samarytaninie (Łk 10, 25-37).
- Uczniowie mają zastanowić się nad sensem i przesłaniem Słowa Bożego oraz zachętą skierowaną do każdego z nas przez Boga.
- Pracę należy wykonać samodzielnie (możliwość konsultacji z nauczycielem języka polskiego). Wielkość pracy max jedna strona A4 (czcionką 14 pkt. Times New Roman).
- Termin składania prac - 19 lutego 2016 r.

- Prace przyjmują nauczyciele religii: p. Iwona Kalicka, p. Agnieszka Sieradzka, ks. Jarosław Wyszomierski.
- Trzy najlepsze prace w każdej z kategorii zostaną przekazane do Wydziału Katechetycznego Kurii Warszawsko-Praskiej.-->> W chłodny, ale słoneczny poranek 8 października uczniowie klas II a i II f pod opieką wychowawczyń Agaty Szczepanik i Anety Jusińskiej wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym, autokarową wycieczkę. Celem naszej podróży była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym "Leszczynowe Zacisze" w Rozalinie.
Gospodarze bardzo miło nas przyjęli, opowiedzieli o pracach wykonywanych w gospodarstwie, o uprawie roślin, warzyw, o zwierzętach które hodują. Uczestniczyliśmy w wykopkach, karmiliśmy zwierzęta przywiezionymi z pola warzywami. Sami posililiśmy się pieczonymi ziemniaczkami i grilowaną kiełbaską. Zgromadzone w gospodarstwie atrakcje rekreacyjne bardzo przypadły uczniom do gustu - zabawy było co niemiara, humory dopisywały. Zmęczeni, ale zadowoleni - po miłym pożegnaniu z Gospodarzami, wróciliśmy do szkoły.

Opracowanie: Agata Szczepanik


>>> Zapraszamy do galerii:V Bieg Przełajowy im. o. Józefa Jońca

-->> Na początku października, 6.X.2015 r. na terenie przyległego do "Stalowej Jedynki" parku ks. Eleonory Czartoryskiej odbył się V jubileuszowy Jesienny Bieg Przełajowy im. o. Józefa Jońca, który 10 kwietnia 2015 roku zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
W biegach finałowych uczestniczyło 232 uczniów klas I - VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka wyłonionych w eliminacjach klasowych (każdą klasę reprezentowało 8 zawodników - 4 dziewczęta i 4 chłopców). W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do pokonania dystans od 200 metrów (klasy I) do 800 metrów klasy VI. Patronatem honorowym tą niezwykła imprezę sportową otoczyło Stowarzyszenie Parafiada i tygodnik regionalny Kurier W.
W tegorocznej edycji Biegu miejsca medalowe zajęli:

Medale ufundowane przez Radę Rodziców zostały uroczyście wręczone 21 października 2015 roku podczas uroczystej akademii.

>>>> o. Józef Joniec - notka biograficzna

>>>> Zwycięzcy V Biegu Przełajowego im. o. Józefa Jońca

Więcej w zakładce - Napisali o nas - w artykule "To był już V Bieg Przełajowy im. o. Józefa Jońca w Radzyminie..." tygodnika regionalnego Kurier W nr 39 z dnia 13.10.2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" pamiętają o Bohaterach Polski Walczącej na frontach II Wojny Światowej!

"Polska Walcząca - to krąg szerszy:
to zarówno ludzie podziemni,
jak i liczne masy całego walczącego Narodu.(...)
Polska walcząca - to my wszyscy."

/Aleksander Kamiński, wrzesień 1943 r./

-->> W ostatnich dniach września, społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pil. M. Pisarka w Radzyminie uczestniczyła w ważnych wydarzeniach i uroczystościach patriotycznych z okazji: 76. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, Dnia Sybiraka oraz 75. rocznicy Bitwy o Anglię...

Więcej w zakładce Napisali o nas - artykuł "Uczniowie radzymińskiej "Stalowej Jedynki" pamiętają o Bohaterach Polski Walczącej na frontach II Wojny Światowej! w tygodniku regionalnym Kurier W nr 38 z dnia 06.10.2015 r.


>>> Apel w szkole - 25.09.2015 r.:

>>> Uroczystości na Rejentówce - 26.09.2015 r.

>>> Zapomniani Bohaterowie - wystawa w Muzeum Wojska Polskiego 30.09.2015
"JESIENNE UROCZYSTOŚCI"

-->> Piękna pogoda polskiej złotej jesieni zachęca do organizowania plenerowych uroczystości. W słoneczny czwartek 1 października wychowawczynie świetlicy szkolnej wraz ze "świetliczakami" zaprosiły uczniów klas I oraz II a, na ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.
Zaproszeni goście wraz ze swoimi Wychowawczyniami uczestniczyli w Ziemniaczanej Olimpiadzie poprzedzonej krótkim opowiadaniem - jak ziemniaki trafiły na stoły całej Europy. Rywalizacja między klasami przebiegała w radosnej atmosferze, a mottem przewodnim zabawy był oczywiście ziemniak. Nie obyło się również bez skosztowania upieczonych ziemniaków w ognisku bacznie pilnowanego przez p. K. Szkodzińskiego (strażaka Radzymińskiej Straży Pożarnej, taty jednego z uczniów).
Na zakończenie wspólnie spędzonego czasu pierwszaki otrzymały okolicznościowe dyplomy i upominki. Jest to już II edycja naszego święta, która mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz uroczystości świetlicowych.
Wychowawczynie świetlicy składają gorące podziękowania p. Szkodzińskiemu za poświęcony czas - przygotowanie i obsługę ogniska - co niewątpliwie było atrakcją uroczystości.

Opracowanie: Agata Szczepanik

>>> Zapraszamy do galerii:-->> W dniu 29.09.2015 uczniowie klas: II b i II g pod opieką p. K. Milewskiej i p. M. Borkowskiej wybrali się na pełną wrażeń wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego "Leszczynowe zacisze", położonego w malowniczej miejscowości Rozalin (gmina Strachówka).
Dzieci z radością poznawały jesienne prace na wsi, w niektórych mogły samodzielnie uczestniczyć. Wykopki stanowiły główny punkt programu-wszyscy z ogromnym zaangażowaniem napełniali kolejne worki świeżo zebranymi ziemniakami.
Warto wspomnieć o dodatkowych atrakcjach: ciekawym placu zabaw, przejażdżce wozem, ognisku, smacznej przekąsce oraz możliwości zabawy w wiejskiej stodole. Zachwyt dzieci budziły również zwierzęta: króliki, kozy, owieczka, kucyk, paw, które mogły karmić np. własnoręcznie wyrwaną marchewką. Wycieczka z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Opracowanie: Magdalena Borkowska


>>> Zapraszamy do galerii:-->> Dnia 28.09.2015 r. uczniowie klas IIIa i IIId wraz z opiekunami p. Kamilą Tyburską i p. Jolantą Łuczyk wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kolejnictwa w Warszawie.
Muzeum znajduje się w budynku byłego Dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. I tu rozpoczęła się nasza wędrówka po kartach historii kolejnictwa.
Mieliśmy okazję zwiedzić ekspozycje stałe (historyczne) i czasowe, dużą ekspozycję modeli kolejowych w salach wystawowych oraz wystawę zabytkowego taboru normalnotorowego na wydzielonych torach w skansenie. Zasadnicza działalność Muzeum obejmuje gromadzenie między innymi: taboru kolejowego normalno i wąskotorowego, maszyn i urządzeń kolejowych, modeli taboru i makiet budynków kolejowych. W salach na wystawach stałych zaprezentowane zostały: historia kolei na Ziemiach Polskich od roku 1845 do okresu obecnego, początki kolei na świecie oraz wybrane eksponaty ze zbiorów Muzeum. Na koniec naszej przygody z koleją mieliśmy okazję w jednym z wagonów motorowych SN52 zaprezentować swoje talenty artystyczne i narysować to, co najbardziej nam się podobało podczas zwiedzania.
Trzeba przyznać, że pomysłów było wiele...

Opracowanie: Kamila Tyburska


>>> Zapraszamy do galerii kl. III a:

>>> Zapraszamy do galerii kl. III d:WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
w roku szkolnym 2015/2016

>>>> HARMONOGRAMUWAGA! POMÓŻMY WOJTKOWI...

->> Rozpoczynamy wielką zbiórkę korków (nakrętek plastikowych) dla chłopca o imieniu Wojciech. Chłopiec jest pod stałą opieką specjalistów z powodu niedoczynności tarczycy, choroby wątroby, niedokrwistości, uszkodzonego kanalika nerkowego i Zespołu Downa. Wojtuś to pogodne dziecko, które wymaga zaangażowania wielu osób, by móc w przyszłości funkcjonować w społeczeństwie.
Liczymy na Wasze zaangażowanie, razem pomóżmy Wojtkowi.

Korki składamy do p. Emilii Żmijewskiej-Łapińskiej (do sali nr 11) lub do p. Anety Jusińskiej (sala nr 10).VII Powiatowy Konkurs Poetycki
"Spotkania z twórczością Ks. Jana Twardowskiego"

Kategorie konkursu:

1. Recytacja - prezentacja jednego wiersza lub fragmentu prozy ks. Jana Twardowskiego.
2. Poezja śpiewana indywidualnie lub zespołowo utworu z akompaniamentem lub a'capella.

Grupy wiekowe:
- kl. 0-III
- kl. IV-VI

Zgłoszenia składamy do dnia 14.10.2015 r. do katechetów: p. A. Sieradzka, p. I. Kalicka, ks. J. Wyszomierski.

Więcej >>>>>> TUTAJZebrania z Rodzicami

Dnia 22 września 2015 r. zapraszamy Rodziców

na zebrania klasowe.

Kl. I - III godz. 17.30.

Kl. IV - VI godz. 18.30.

Zajęcia piłki ręcznej klas I - III

w ramach programu "Szczypiornista szkoły" będą odbywały się w terminach:

WTORKI - GODZ. 17.30 - 18.15

CZWARTKI - GODZ. 17.30 - 18.15

w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka

w Radzyminie.

ZAPRASZAMY!!
KONKURS PLASTYCZNY
"Kocham moją rodzinę"

Konkurs organizowany jest przez Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Zielonce oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Zielonce

- Uczestnicy przygotowują prace plastyczne przy wykorzystaniu dowolnych technik graficznych w formacie A3;
- Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych oraz prac zbiorowych;
- Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię, nazwisko, wiek i klasę autora;
- Prace oddajemy w terminie do 22.09.2015 (wtorek), sala 16 lub 17 (K. Tyburska, M. Borkowska);
Kryteria oceny:
- zgodność z tematem,
- spełnienie wymogów formalnych - format, termin oddania pracy,
- estetyka pracy,
- indywidualność interpretacji,
- stopień trudności techniki,
- staranność i dbałość wykonania,
- ogólne wrażenie estetyczne.KOREK DO KORKA, BĘDZIE... WÓZEK DLA OLKA

-->> Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w wielką zbiórkę korków dla chłopca o imieniu Aleksander, który urodził się z przepukliną oponowordzeniową, wodogłowiem i stopami końsko-szpotawymi.
Razem udało nam się zebrać 228 kilogramów korków, co zwiększa szansę chłopca na spełnienie marzeń o wózku inwalidzkim...
Dajemy tak niewiele, a dla Olka szansę na lepszy czas...

p. Agnieszka Cichy
p. Kamila Tyburska

>>>>> Podziękowanie od Rodziców Olka
II edycja Konkursu Historycznego o Powstaniu Warszawskim

-->> Klub Gazety Polskiej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Kobyłce organizuje kolejną II edycję Konkursu Historycznego o Powstaniu Warszawskim.
Główną Nagrodą jest Wycieczka do Brukseli. W organizowanych przez nas Konkursach regularnie uczestniczą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych zarówno z Polski jak i Wileńszczyzny, Grodna.
Nasza szkoła jako współorganizator serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w tym konkursie.

>>>>> PLAKAT (jpg)

>>>>> PLAKAT (pdf)

>>>>> REGULAMIN

>>>>> SKŁAD KOMISJI KONKURSOWEJ
Radzymińska lekcja patriotyzmu z Rajdem Ponarskim w tle...

-->> W środę 9 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. M. Pisarka pod opieką wychowawcy p. Grzegorza Jelenia udali się na radzymiński Cmentarz Poległych, gdzie odbywał się honorowy start motocyklowego "Rajdu Ponarskiego..."

Więcej w zakładce Napisali o nas – artykuł "Radzymińska lekcja patriotyzmu z Rajdem Ponarskim w tle..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 36 z dnia 22.09.2015 r.

>>> Zapraszamy do galerii:
Uczniowie "Stalowej Jedynki" w hołdzie obrońcom nieba nad Radzyminem z września 1939 roku...

-->> W pochmurny deszczowy poniedziałek 7 września delegacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. M. Pisarka wraz z przedstawicielami Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa oddała hołd polskim lotnikom samolotów bombowych PZL P-37 "Łoś" zestrzelonym w bitwie powietrznej nad Radzyminem - 7 września 1939 roku...

Więcej w zakładce – Napisali o nas – artykuł "Uczniowie "Stalowej Jedynki" w hołdzie obrońcom nieba nad Radzyminem z września 1939 roku..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 34 z dnia 08.09.2015 r.

>>> Zapraszamy do galeri:
--->> W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas IV - VI, którzy zgłosili do konkursu 102 samodzielnie wykonane fotografie, przedstawiające zarówno zabytki jak i wpółczesną zabudowę dynamicznie rozwijającego się Radzymina.

Więcej w artykule "Konkursem fotograficznym zatytułowanym "Radzymin wczoraj i dziś" uczniowie Stalowej Jedynki uczcili 540. rocznicę lokacji miasta..." w tygodniku regionalnym Kurier W nr 33 z dnia 1 września 2015 r.
Dnia 1 września 2015 roku o godz. 09.00
serdecznie zapraszamy
Uczniów i Rodziców
na inaugurację nowego roku szkolnego
2015/2016.>>>>> List Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

>>>>> Kursy autobusu szkolnego w dniu 1 września 2015 r. (wtorek)Wyprawka ucznia klasy I

- blok rysunkowy biały A4
- blok rysunkowy kolorowy A4
- blok techniczny biały A4
- blok techniczny kolorowy A4
- farby plakatowe + pędzelki i pojemnik na wodę
- plastelina
- papier kolorowy
- 2 teczki na gumkę
- 2 zeszyty w trzy linie 16k
- 2 zeszyty w kratkę 16k
- zeszyt 32k w kratkę do korespondencji
- na lekcjach religii obowiązuje podręcznik "W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"
cz. I i II, autorstwa A. Frączak, R. Szewczyk, Wydawnictwo Katechetyczne, Warszawa.

(podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem ucznia)Zapisy do świetlicy szkolnej!!!

- Karty zgłoszeniowe do świetlicy szkolnej można pobrać na stronie internetowej >>> TUTAJ lub u wychowawców świetlicy.

- Zwrot wypełnionych kart zgłoszeniowych uczniów przyjmujemy do piątku, t.j. do dnia 11 września 2015 roku. Dziękujemy!


WYPRAWKA SZKOLNA

-->> Dofinansowanie na zakup podręczników w roku szkolnym 2015/2016 przysługuje:
1) uczniom klasy: III szkoły podstawowej, pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł netto,
2) uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego (o którym mowa w art. 5 ust.1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych), na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń (w przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej).
Pomoc w tym trybie przysługuje: uczniom pochodzącym z rodzin, w których występują: ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, niepełnosprawność, bezrobocie, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm, narkomania, klęska żywiołowa lub ekologiczna, zdarzenie losowe, sytuacja kryzysowa, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego i inne oraz uczniom: słabowidzącym, niesłyszącym, słabosłyszącym, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną uczęszczający w roku szkolnym 2015//2016 do szkół podstawowych z wyjątkiem klas I, II, IV.

Wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016, w terminie ustalonym przez Burmistrza Radzymina - do dnia 10 września 2015 r.

WNIOSEK do pobrania >>> TUTAJ (plik pdf)

STYPENDIA i ZASIŁKI SZKOLNE

-->> Burmistrz Radzymina informuje, że do dnia 15 września 2015 r. do dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2015/2016 lub do Urzędu Miasta i Gminy Radzymin można składać wnioski o przyznanie pomocy materialnej o charakterze socjalnym w formie:
1) stypendium szkolnego - może je otrzymać uczeń, w którego rodzinie miesięczna wysokość dochodu na osobę nie przekracza kwoty 456,00 zł netto,
2) zasiłku szkolnego - może być przyznany uczniowi znajdującemu się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. Przyznawany jest w formie świadczenia pieniężnego na pokrycie wydatków związanych z procesem edukacyjnym lub w formie pomocy rzeczowej o charakterze edukacyjnym. O tę formę pomocy można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenia o wysokości dochodów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku tj. sierpień 2015 (m. in. zaświadczenia z pracy o zarobkach netto, informacja o zasiłkach rodzinnych i innych, informacja o bezrobociu, informacja o posiadaniu ziemi itd.).

Wnioski można otrzymać w szkole lub Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin (Biuro Obsługi Interesanta - parter budynku, pokój nr 33).

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Radzymin, Plac Kościuszki 2 - III piętro, pokój nr 33, tel. (22) 786-50-21 w 161, 698 573 803.
Rekrutacja uzupełniająca do Oddziału Przedszkolnego w Łosiu

-->> Rekrutacja uzupełniająca do Oddziału Przedszkolnego w Łosiu będzie prowadzona od 10-14 sierpnia 2015 r.:
- 16 miejsc wolnych do grupy 5-latków na 5 godz.
- 22 miejsca wolne do grupy 4-latków na 5 godz.
Wnioski składamy w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie
ul. 11 Listopada 2 w godz. 08.00-14.00.


Archiwum 2015/2016

Archiwum 2014/2015

Archiwum 2013/2014

Archiwum 2012/2013

Archiwum 2011/2012

Archiwum 2010/2011 sem. 2

Archiwum 2010/2011 sem. 1

Archiwum 2009/2010.

Archiwum 2008/2009.

Archiwum 2007/2008.

Archiwum 2006/2007.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka w Radzyminie - D.P. 2006-2014