..:: MENU ::..
..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: SAMORZĄD UCZNIOWSKI::..
..:: SUKCESY ::..
..:: SUKCESY SPORTOWE::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: LINKI ::..
..:: DLA RODZICÓW ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY ::..
..:: TERMINARZ ZEBRAŃ ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: REKRUTACJA KL. I :..
..:: KONTAKT ::..
.: DZIAŁANIA SZKOŁY :.
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: PEDAGOG ::..
..:: LOGOPEDA ::..
..:: LUSTRO ::..
..:: HISTORIA ::..
..:: ZESPÓŁ FLETOWY ::..
..:: ZAJĘCIA UNIJNE ::..
..:: UKS LOTNIK ::..
..:: NAPISALI O NAS ::..
..:: ABSOLWENCI ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NASZA SZKOŁA ::..
KATYŃ...ocalić od zapomnienia
"Tam (...) zabito wiarę, nadzieję, miłość, jednym strzałem w tył
głowy."


WIĘCEJ


Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Zagłosuj na naszą stronę!
Kliknij w powyższy banner a następnie zagłosuj klikając w ikonkę 'Głosuj' (ale można to zrobić tylko 1 raz dziennie).Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Bezpieczny Internet

www.edukator.org.plWizerunek szkoły od strony boiska

    Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
    Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.

Dorota Poznańska

***************************************************
    

A K T U A L N O Ś C I:

Na czas wakacji życzymy wszystkim
dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, miłych spotkań,
okazji do uśmiechu, wielu chwil wartych wspomnień
i ogólnie bezpiecznych wakacji,
abyście we wrześniu rozpoczęli naukę wypoczęci, pełni sił i wiary we własne,
nowe możliwości.--->> Uwaga! Pracownia komputerowa dla uczniów uczęszczających na dodatkowe zajęcia unijne z wszystkich przedmiotów otwarta będzie
w następujących dniach:
1. 22 czerwca 2009 r. (poniedziałek) w godz. 09.00-12.00
2. 28 sierpnia 2009 r. (piątek) w godz. 11.00-13.00
3. 31 sierpnia 2009 r. (poniedziałek) w godz. 09.00-12.00
Zapraszamy!!!-->> UWAGA!!! W dniach od 15 sierpnia do 7 września 2009 r. do dyrektora szkoły (lub w sekretariacie szkoły), do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2009/2010 można składać wnioski o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników szkolnych.
Zgodnie z programem "Wyprawka szkolna" obejmuje on rodziców dzieci rozpoczynających naukę w klasach I - III szkoły podstawowej, którzy znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej lub życiowej, spełniającej kryterium dochodowe w wysokości 351 zł netto na członka rodziny.
Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o wysokości dochodów (netto), w uzasadnionych wypadkach zamiast zaświadczenia należy dołączyć oświadczenie o wysokości dochodów.
W przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego, można przedłożyć - zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych.

Wartość pomocy dla ucznia nie może przekroczyć kwoty:
1) 150 zł - dla ucznia klasy I szkoły podstawowej,
2) 150 zł dla ucznia klasy II szkoły podstawowej,
3) 170 zł dla ucznia klasy III szkoły podstawowej.
-->> Dnia 18 czerwca o godz. 17.00 odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009 uczniów klas I - III, a dzień później 19 czerwca 2009 r. o godz. 09.00 szkołę żegnali na czas wakacji uczniowie klas IV - VI. Zasłużeni żacy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe, dyplomy, statuetki, puchary i inne wyróżnienia za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, plastyczne, historyczne, polonistyczne i inne.
więcej -->-->> 17.06.2009 r. odbył się mecz piłkarski o Puchar Dyrektora Szkoły, nauczyciele kontra uczniowie. Mecz po ciężkiej i zaciętej walce obu drużyn zakończył się zwycięstwem nauczycieli wynikiem 8 : 6. Zawodnik drużyny uczniowskiej - Kamil Żmuda zdobył 3 bramki. Zdobyty Puchar Dyrektora Szkoły po meczu powędrował do szkolnej gabloty.
Wspomniany mecz ma stać się coroczną rozgrywką między obiema drużynami.
Zapraszamy do galerii.-->> 3 czerwca 2009 r. uczniowie kl. IVa i kl. Vd pod opieką p. D. Poznańskiej, p. J. Nowakowskiej i p. K. Rostkowskiej wyjechali na jednodniową wycieczkę do Białowieży. Uczniowie podziwiali faunę i florę Białowieskiego Parku Narodowego (Park Pałacowy) oraz Rezerwat z żubrami, gdzie oglądali również inne zwierzęta: wilki, łosia, rysia, konie Tarpany, sarny, jelenie, dziki oraz krzyżówkę krowy z żubrem tzw. "żubronia." Uczniowie zobaczyli też Cerkiew Świętego Mikołaja Cudotwórcy o dwóch kopułach z unikatowym ikonostasem z chińskiej porcelany, który jest jedynym tego typu zabytkiem w Polsce. Na koniec wycieczki wszyscy przy cieple żaru ogniska piekli sobie kiełbaski.
Zapraszamy do galerii.-->> W czerwcu 2009 r. uczniowie kl. IV b i IV c pod opieką p. G. Jelenia i p. A. Kostrzębskiego wybrały się na jednodniową wycieczkę do Drohiczyna.
Zapraszamy do galerii.-->> 1 czerwca 2009 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Klasy I-III brały udział w różnorodnych konkursach plastycznych, muzycznych, zręcznościowych, zaś klasy IV-VI na pobliskim stadionie brały udział w zawodach sportowych. Dyscypliny sportowe, w których wszyscy uczniowie wzięli udział to:

1. Przeciąganie liny
2. Kręgle
3. Noszenie piłeczki do tenisa ziemnego
4. Skoki w workach
5. Bieg z gazetą.

Zwycięzcami okazali się:

I miejsce kl. IV c
II miejsce kl. IVa
III miejsce kl. IVb

I miejsce kl. Vb
II miejsce kl. Vc
III miejsce kl. Va
IV miejsce kl. Vd

I miejsce kl. VIc
II miejsce kl. VIa
III miejsce kl. VIb

Gratulujemy zwycięzcom.

Zapraszamy do galerii kl. I-III.

Zapraszamy do galerii kl. IV-VI.-->> 30 maja 2009 r. uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie wybrały się na wycieczkę do warszawskiego ZOO.
Zapraszamy do galerii.-->> 29 maja 2009 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji I rocznicy inauguracji programu edukacyjnego pt.: "Katyń...ocalić od zapomnienia." Przedstawienie opracowały i przygotowały S. Dominika Suchocka i p. Dorota Poznańska zaś o oprawę wizualną, scenografię, wystawę tematyczną zadbał
p. Grzegorz Jeleń. Na akademię przybyło wielu zaproszonych gości, m. in. rodziny pomordowanych Katyńczyków...

więcej-->-->> 21 maja 2009 r. kl. IV b i IV c pod opieką p. Grzegorza Jelenia i p. A. Kostrzębskiego wyjechały ma wycieczkę szkolną "Szlakiem Bitwy Warszawskiej." Pod hasłem "Poznajemy różne gatunki filmowe" uczniowie oglądali również film pt.: "Hotel dla psów."
Zapraszamy do galerii.-->> 14 maja 2009 r. uczniowie klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem p. Katarzyny Marzec i p. Doroty Milewskiej przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny pt: "Szukałem Was..." z okazji 4 rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II, opisujący kolejne lata życia i pontyfikatu papieża.-->> 29-30.04.2009 r. obchodzono Święto Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Dni te zostały poświęcone wspomnieniom o Patronie szkoły - Marianie Pisarku.
29 kwietnia 2009 r. wszyscy uczniowie zebrali się o godz. 08.00 w szkole. Podczas jednej godziny lekcyjnej rozmawiano o Patronie, wspominano Jego dzieje, analizowano sukcesy wojenne, przeprowadzano konkursy wiedzy o jego życiu i zasługach.
Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na Mszę Świętą do miejscowej Kolegiaty. Tu z udziałem rodziny patrona, władz miasta oraz uczestników szkoły, w asyście Pocztu Sztandarowego modlono się w intencji Ś.P. Mariana Pisarka. Msza Św. celebrowana przez Ks. Stanisław Kucia w pełni oddawała powagę chwili. Obecny na tej uroczystości najmłodszy brat Aleksander Pisarek wraz z małżonką nie kryli łez wzruszenia.
Po Mszy Św. na boisku szkolnym odbyły się zawody sportowe dla wszystkich uczniów klas I-VI pod hasłem "Sprawny jak Patron." Uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. I tak w duchu patriotycznym minął 29 kwietnia 2009 r. - dzień upamiętniający tragiczną śmierć Mariana Pisarka.
30 kwietnia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy Va i Vb pod kierunkiem p. Agnieszki Stankiewicz. Dzień ten świętowano już nieco w innym nastroju. Występy uczniów miały charakter satyryczny i były karykaturą władzy, jaką mieliby sprawować oni sami. Tytuł: "Samorząd Uczniowski, czyli jak MY byśmy szkołą rządzili." Program podobał się zarówno uczniom jak i nauczycielom oraz zaproszonym gościom.
Zapraszamy do galerii.-->> 23.04.2009 r. uczniowie kl. IIIa pod kierunkiem Siostry Dominiki przygotowali montaż słowno-muzyczny pt.: "Spotkanie Świadków."
Zapraszamy do galerii.-->> 15.04.2009 r. odbyło się spotkanie z piłkarzami Klubu Sportowego LEGIA Warszawa w składzie: trener - Jan Urban, piłkarz - Jakub Rzeźniczak oraz osoby towarzyszące.
Zapraszamy do galerii.Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne
przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie
napełni Was pokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

-->> 2.04.2009 r. uczniowie klasy IIIa i IIIb pod kierunkiem p. Katarzyny Marzec i p. Doroty Milewskiej przedstawili montaż słowno-muzyczny pt.: "Szukałem Was." Przedstawienie odbyło się z okazji 4 rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II w Kolegiacie Radzymińskiej.
Zapraszamy do galerii.-->> 2 kwietnia 2009 roku nasi uczniowie pisali ogólnopolski Sprawdzian klas szóstych. Życzymy powodzenia.
więcej-->-->> Dnia 5 marca 2009 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie muzyczne pt.: "Zakazane piosenki", na którym zaprezentowano 10 pieśni z okresu II wojny światowej. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IVa, Vb, Vd pod kierunkiem p. Anny Rosłon. Przedstawienie poprzedziła przedmowa p. Grzegorza Jelenia wprowadzająca nas w klimat wojenny.
więcej-->-->> Wyłoniono laureatów szkolnego konkursu informatycznego na najciekawszą prezentację multimedialną pt.: "Zalety i wady Internetu."
więcej -->-->> ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2009/2010!!!

Zapisy będą trwać od 2 marca do 3 kwietnia 2009 r. w sekretariacie szkoły. (Przy zapisie potrzebny będzie PESEL dziecka).
Do Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły. Osoby zameldowane poza obwodem naszej szkoły, a mieszkające w obwodzie szkoły składają podanie z uzasadnieniem do dyrektora szkoły o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej. Zapraszamy!!!-->> 28.02.2009 r. z inicjatywy Koła Katechetycznego oraz Samorządu Szkolnego odbyła się pielgrzymka do WSD Księży Pallotynów w Ołtarzewie. Uczniowie klas IV-VI pod opieką p. Grzegorza Jelenia i p. Agnieszki Wyszyńskiej obejrzeli Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez kleryków pallotyńskiego seminarium.
Po spektaklu i krótkim spotkaniu z reżyserem cała grupa zwiedziła Muzeum Misyjne.
więcej -->-->> 13 lutego 2009 r. w naszej szkole odbyły się Walentynki. Uczniowie z różnych klas wzajemnie wręczali sobie walentynkowe kartki. Uczniowie klasy VI z własnej inicjatywy rozganizowali dla klas szóstych przedstawienie pt.: "Tajemnicze spotkanie." Na koniec również wzajmenie rozdawali sobie Walentynki.
więcej -->Dzień Bezpiecznego Internetu 2009

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu "Safer Internet". Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum "Saferinternet.pl" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.
W 2009 roku DBI obchodzić będziemy 10 lutego. Głównym Partnerem DBI 2009 jest Fundacja Grupy TP. Po raz drugi w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu 2009. Akcja trwać będzie w miesiącu lutym w ramach, której zaplanowaliśmy następujące działania:
1. Zgłoszenie inicjatywy na witrynie internetowej DBI. 2. Umieszczenie banneru DBI 2009 oraz informacji o akcji na szkolnej stronie internetowej. 3. Udział wybranych uczniów klas IV - VI w Kursie e - learning "Dziecko w Sieci." 4. Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów na podstawie scenariuszy "Dziecko w Sieci." 5. Przygotowanie i rozdanie uczniom folderów zawierających informacje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, propozycje ciekawych i bezpiecznych stron www oraz zasady Netykiety. 6. Przygotowanie na kółku informatycznym gazetki tematycznej dotyczącej bezpieczeństwa w sieci oraz Dnia Bezpiecznego Internetu 2009. 7. W ICIM zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci połączone z konkursem plastycznym oraz wystawą najciekawszych prac (ucz. Kl. I-III otrzymają kolorowanki). 8. Przeprowadzenie szkolnego konkursu informatycznego na najlepszą prezentację multimedialną pt.: "Zalety i wady Internetu." (najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły). 9. Uczniowie zostaną zapoznani z nowym, bezpiecznym portalem www.lupiko.pl, który oferuje wyszukiwanie bezpiecznych i ciekawych stron dla dzieci i młodzieży. 10. Przygotowanie i wysłanie sprawozdania z realizacji podjętych działań do Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) oraz Fundacji Dzieci Niczyje (FDN).

Koordynatorami akcji w szkole są: Dorota Poznańska, Agnieszka Cichy,
Paweł Cybulski.

Do pobrania folder tematyczny (plik 344 KB) zawierający informacje dotyczące bezpiecznego korzystania z zasobów internetowych.-->> Zapraszamy na ZIMOWISKO w okresie ferii zimowych.
Harmonogram zaplanowanych działań w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie w okresie ferii zimowych od 19 do 28 stycznia 2009 r. w godzinach od 8:00-13:00.
więcej -->

GALERIA-->> Praktyki studenckie -->> Studenci, którzy chcą odbyć praktyki studenckie na świetlicy w szkole, zapraszamy w okresie ferii zimowych.-->> Dnia 15 stycznia zapraszamy rodziców na zebrania klasowe, podsumowujące pierwszy semestr nauki roku szkolnego 2008/2009.
Klasy I-III na godz. 16.00, klasy IV-VI na godz. 17.00.
Zapraszamy również przed zebraniami na obejrzenie barwnej inscenizacji Jasełek szkolnych przygotowanych przez naszych uczniów pod kierunkiem p. A. Wyszyńskiej i p. A. Baraniok, dla rodziców klas I-III Jasełka o godz. 15.30, a dla rodziców klas IV-VI o godz. 16.30.-->> UWAGA! Dnia 14 stycznia zapraszamy wszystkich uczniów na
Bal karnawałowy. Klasy O-I w godz. 08.00 - 10.00, klasy II-III w godz. 10.00 - 12.00. Klasy IV-VI w godz. 13.15 - 15.30. Będzie Wodzirej, masa konkursów i dobrej zabawy, prosimy tylko zabrać ze sobą ogromne poczucie humoru i oczywiście ciekawie się przebrać. ZAPRASZAMY!!!

Galeria kl. 0-III

Galeria kl. IV-VI

Już niedługo oczekiwane Święta Bożego Narodzenia.
Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru
Przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
Żyje własnym pięknem,
A Nowy Rok 2009 obdaruje Was
Pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
Niech spełniają się wszystkie Wasze marzenia.


-->> 19.12.2008 r. - w tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole klasowe Wigilie. Był to czas kiedy każdy z nas mógł powiedzieć koledze, koleżance dobre, ciepłe słowo i życzyć wszystkim samych dobrych chwil, wytrwałości i wiary w siebie, i w innych. I niechaj te wartości staną się naszym mottem życiowym w Nowym Roku 2009.
więcej -->-->> 18.12.2008 r. obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas VI a oraz V b pod opieką p. Agnieszki Wyszyńskiej i p. Agnieszki Baraniok przygotowali barwną inscenizację, która brała też udział w Przeglądzie Widowisk Jasełkowych organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Radzymin, Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza w Warszawie, Parafię Rzymsko-Katolicką Przemienienia Pańskiego w Radzyminie oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin.
więcej -->-->> 16.12.2008 r. uczniowie klas I-III przygotowali przepiękny "Koncert Kolęd i Pastorałek" w j. polskim pod kierunkiem p. Ewy Stańczak i p. Marzeny Mazur oraz w j. angielskim pod kierunkiem p. Teresy Górskiej.
więcej -->-->> W grudniu 2008 r. część uczniów naszej szkoły oglądała w galerii Miejskiej Sali Koncertowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin wystawę malarstwa Edwarda Dwurnika, znakomitego, współczesnego malarza, artystę światowej sławy, którego korzenie rodzinne związane są z naszym miastem.
więcej -->-->> 06.12.2008 r. - niedługo MIKOŁAJKI. Zwyczaj obdarowywania się w tym dniu drobnymi prezentami ma swoje początki w średniowieczu, czyli dopiero około 1000 lat po śmierci patrona tej tradycji, Mikołaja, biskupa z Miry. Wiele szkół mających go za patrona udzielało zapomóg i stypendiów niezamożnym żakom - z czasem zwyczaj ten spopularyzował się. Prezenty zaczęły otrzymywać prawie wszystkie dzieci, obdarowywane przez starszych, zwłaszcza należących do rodziny. W Polsce zwyczaj ten powstał mniej więcej w drugiej połowie lat 60-tych XX wieku.
Warto dodać, że w kręgu kultury chrześcijańskiej dzień św. Mikołaja obchodzony jest na całym świecie. Pamiętajmy tylko, że upominek nie powinien być kosztowny - ale musi być wręczany od serca.-->> 15 listopada 2008 r. uczniowie kl. IVa, IVb, IVc i Vd pod opieką p. D. Poznańskiej, p. G. Jelenia, p. A. Kostrzębskiego i p. J. Nowakowskiej wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy piękne apartamenty Zamku Królewskiego, krypty królewskie, znanych pisarzy, przywódców narodu polskiego.
Na koniec podziwialiśmy piękną Starówkę Warszawską z jej niepowtarzalnymi kamienicami, pomnikami, Barbakanem. Wycieczka była bardzo udana, dzieci poznały historyczne miejsca z dziejów narodu polskiego.
więcej -->-->> W najbliższą sobotę tj. dn. 15.11.2008 r. odrabiamy dzień 2 stycznia 2009 r. (lekcje z piątku, autobusy kursują wg planu piątkowego).-->> Dn. 06.11.2008 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 90 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 90 rocznicę wyzwolenia Polski w tym roku uczciliśmy bardzo uroczyście. Na tle przemyślanej scenografii uczniowie kl. V d wystawili wyjątkowy spektakl, w którym przybliżyli kolegom z klas III-VI drogę Polski do Niepodległości.
Patriotyczne wiersze i żołnierskie piosenki podkreślały waleczność i radość Polaków. Na widowni panowała też niesamowita atmosfera. Wszyscy wsłuchani w rytm żołnierskich pieśni klaskali i nucili znane melodie. Nie brakowało też akcentów o naszym mieście Radzyminie i lokalnej społeczości.
Na zakończenie jedni-drugim wręczali kwiaty i składali Polsce życzenia. Była to wyjątkowo uroczysta akademia, którą przygotowała i prowadziła p. Henryka Rajchert wraz z p. Elżbieta Majek, p. Grzegorzem Jeleniem i p. Pawłem Cybulskim.
więcej -->-->> Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Dotychczas było obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października.
więcej -->-->> 30.10.2008 r. miało miejsce w naszej szkole bardzo ciekawe spotkanie z bohaterami Powstania Warszawskiego. Brali w nim udział uczniowie klas szóstych, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchiwali opowieści uczestników Powstania Warszawskiego.
więcej -->-->> 30.10.2008 r. uczniowie naszej szkoły po raz drugi przystąpili do Międzynarodowej Akcji "Pola Nadziei". Celem jej jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych, oczekujących miłości, zainteresowania, pomocy i opieki. Żonkile to międzynarodowy symbol nadziei, która często pomaga osobom cierpiącym przetrwać najcięższe chwile życia.
więcej -->-->> 30.10.2008 r. odbyła się dyskoteka szkolna dla klas IV-VI, połączona z Debatą wyborczą kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Chętni uczniowie brali również udział w konkursach tańca nowoczesnego. Wygrała Paulina Zalewska z kl. IV a oraz Marcin Pszczółkowski z kl. IV c. :)
więcej -->-->> 11.10.2008 r. w Zespole Szkół nr 5 w Markach odbył się Turniej w warcabach klasycznych 64-o polowych. Zawody przeprowadzono w trybie 7 rund rozegranych systemem szwajcarskim. W turnieju wzięło udział 13 drużyn z 9 szkół, w sumie 70 zawodników. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczestników pod opieką p. G. Skulteckiego:
Gyulvanesyan Hayk i Kacper Żmijewski z kl. Vb, Karol Kostrzębski i Dawid Garbacz z kl. VIb, Magdalena Palesa i Karolina Usińska z kl. VIc.
W punktacji drużynowej nasza szkoła zajęła najbardziej nielubiane przez zawodników 4 miejsce. Niedosyt jest tym większy, że do 3 miejsca zabrakło zaledwie 2 punktów (czyli jedna wygrana partia). Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli Kacper Żmijewski i Karol Kostrzębski, którzy uzyskali po 9 punktów.
Turniej dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji sportowych i przyczynił się do rozpropagowania tej dyscypliny sportu wśród młodzieży, a my z niecierpliwością będziemy czekali na okazję do rewanżu i poprawy wyniku.
więcej -->-->> UWAGA! UWAGA! Dnia 18.10.2008 r. (sobota) nasza szkoła odrabia dzień 10.11.2008 r. (poniedziałek). Tego dnia jednak nie będzie zajęć dydaktycznych lecz o godz. 09.00 odbędzie się Ślubowanie klas pierwszych, natomiast o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta akademia z okazji DEN dla nauczycieli i uczniów klas IV-VI. Zapraszamy!
więcej -->


-->> Dnia 14.10.2008 r. (wtorek) jest Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia nie ma zajęć dydaktycznych, uczniowie mają dzień wolny.


-->> 12.10.2008 r. XIII Bieg Niepodległości Szkół Miasta i Gminy Radzymin zakończył się dla nas sukcesem. W klasyfikacji ogólnej, kategoria: szkoły podstawowe zajęliśmy w naszej gminie I miejsce, zdobywając aż 235 pkt. Przysłużyli się temu nasi medaliści:

Złoty medal zdobyli: J. Gorzkowska z kl. I, Paweł Żmuda z kl. I, Kamil Żmuda
z kl. V.
Srebrny medal zdobyli: S. Kapuścińska z kl. I, P. Zalewska z kl. IV oraz I. Zygartowicz z kl. VI.
Brązowy medal zdobyli: P. Kiełczewski z kl. I, A. Nowak z kl. II oraz S. Gąsiorek z kl. V. GRATULUJEMY!!!
więcej -->-->> 27.09.2008 r. uczniowie kl. IV-VI pod opieką p. J. Nowakowskiej, p. G. Jelenia i p. P. Cybulskiego uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym
w Warszawie oraz podążyli szlakiem Podziemnego Państwa Polskiego.
więcej -->-->> 26.09.2008 r. uczniowie klas: IIIa, IIIb, IIIc, IIId, IVb, Va wraz z wychowawcami uczestniczyli w ogólnoświatowej akcji "Sprzątanie świata." Porządkowaliśmy tereny leśne począwszy od Firmy Coca-Cola do kaplicy w Rejentówce oraz pobliski park i okolice szkoły. Na koniec dzieci piekły sobie kiełbaski i chlebek przy ogniu żarzącego paleniska.
więcej -->-->> 24.09.2008 r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami:
p. D. Poznańską, p. G. Jeleniem, p. A. Kostrzębskim udali się do Miejskiej Sali Koncertowej na spotkanie z pisarką Wandą Chotomską.
więcej -->-->> Dn. 18.09.2008 r. uczniowie naszej szkoły oglądali koncert zespołu ukraińskiego "Chodok" odbywający się w hali sportowej ROKiS.
więcej -->-->> UWAGA!!! Dnia 23 września 2008 r. (wtorek) zapraszamy na Zebrania Rodziców klas I-III na godz. 16.00, zaś klas IV-VI na godz. 17.00.-->> Dn. 09.09.2008 r. kl. IV b wraz z wychowawcą p. G. Jeleniem udała się do Miejskiej Sali Koncertowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Radzymin na wystawę malarstwa p. Janusza Lewandowskiego.
więcej -->-->> Dn. 01.09.2008 r. o godz. 09.00 dla klas I-VI nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2008/2009.


więcej -->-->> W dniach 13.07-26.07.2008 uczniowie byli uczestnikami kolonii - Obozu Parafiadowego '2008 w Borkowie.
Program obozu oparty był na parafiadowej triadzie: świątynia, teatr, stadion.
W programie wykorzystano elementy o charakterze terapeutycznym (bajkoterapia). Dzieci zwiedziły Święty Krzyż i Świętą Katarzynę, Jaskinię "Raj", zamek w Chęcinach, Oblęgorek, dworek Sienkiewicza, zobaczyły i poznały historię dębu "Bartek", miasta Kielc, ruin dawnych hut, uczestniczyły w Mszy Św. na Karczówce, odwiedziły Muzeum Minerałów, podziwiały słynne "gołoborza."
więcej -->-->> W dniach 21.06 - 04.07.08 r. uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami kolonii - Obozu Parafiadowego '2008 w Sarbinowie.
Program obozu oparty był na parafiadowej triadzie: świątynia, teatr, stadion. W programie wykorzystano elementy o charakterze terapeutycznym (bajkotrapia). Dzieci zwiedziły Kołobrzeg, poznały jego historię i zabytki, zakosztowały podróży morskiej statkami: MONIKA III, VIKING, SANTA MARIA. Odwiedziły najstarszy dąb
21:25 2008-09-02w Polsce - "Bolesław" (800 lat). Poznały atrakcje Sarbinowa i okolic (święcenie łodzi, udział w lokalnym festynie).
więcej -->Archiwum 2013/2014

Archiwum 2012/2013

Archiwum 2011/2012

Archiwum 2010/2011 sem. 2

Archiwum 2010/2011 sem. 1

Archiwum 2009/2010.

Archiwum 2008/2009.

Archiwum 2007/2008.

Archiwum 2006/2007.
Aktualizacja:


Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie - D.P. 2006