..:: MENU ::..
..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: SAMORZĄD UCZNIOWSKI::..
..:: SUKCESY ::..
..:: SUKCESY SPORTOWE::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: LINKI ::..
..:: DLA RODZICÓW ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY ::..
..:: TERMINARZ ZEBRAŃ ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: REKRUTACJA KL. I :..
..:: KONTAKT ::..
.: DZIAŁANIA SZKOŁY :.
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: PEDAGOG ::..
..:: LOGOPEDA ::..
..:: LUSTRO ::..
..:: HISTORIA ::..
..:: ZESPÓŁ FLETOWY ::..
..:: ZAJĘCIA UNIJNE ::..
..:: UKS LOTNIK ::..
..:: NAPISALI O NAS ::..
..:: ABSOLWENCI ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NASZA SZKOŁA ::..
KATYŃ...ocalić od zapomnienia
"Tam (...) zabito wiarę, nadzieję, miłość, jednym strzałem w tył
głowy."


WIĘCEJ


Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Zagłosuj na naszą stronę!
Kliknij w powyższy banner a następnie zagłosuj klikając w ikonkę 'Głosuj' (ale można to zrobić tylko 1 raz dziennie).Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Bezpieczny Internet

www.edukator.org.plWizerunek szkoły od strony boiska

    Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
    Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.

Dorota Poznańska

***************************************************
    

A K T U A L N O Ś C I:Rok szkolny 2009/2010

Na czas wakacji życzymy wszystkim
dobrego wypoczynku ogrzanego słońcem, miłych spotkań,
okazji do uśmiechu, wielu chwil wartych wspomnień
i ogólnie bezpiecznych wakacji,
abyście we wrześniu rozpoczęli naukę wypoczęci, pełni sił i wiary we własne,
nowe możliwości.-->> Uroczyste otwarcie obiektu sportowego połączone z uroczystym zakończeniem roku szkolnego 2009/2010 dla klas I-III: dn. 24 czerwca 2010 r. (czwartek) o godz. 17.00, zaś dla klas IV-VI: 25 czerwca 2010 r. (piątek) o godz. 09.00.

Zapraszamy do galerii-->> Nowy wykaz podręczników szkolnych na rok 2010/2011.

Podręczniki 2010/2011-->> Dnia 16 czerwca 2010 r. klasy V a i VI a pod opieką p. D. Poznańskiej, p. A. Stankiewicz i p. D. Kołaczyńskiej wybrały się na jednodniową wycieczkę do TORUNIA. Uczniowie pod okiem pana Przewodnika poznawali historię miasta Torunia. W Orbitarium oglądali wystawę interaktywną aktywnie w niej uczestnicząc, na której z pulpitów rozmieszczonych wokół okazałego modelu sondy Cassini mogli sterować jej urządzeniami. W Planetarium oglądając seans "Makrokosmos", wyruszyli w podróż do krańców czasu i przestrzeni, podczas której zobaczyli narodziny i schyłek galaktyk, powstanie naszego układu planetarnego. Uczniowie poznali też ewolucję kosmosu na przestrzeni biliardów lat, jego początek i możliwy koniec, stawiając pytanie o przyszłość i cel naszej cywilizacji. Na koniec czekała nas wizyta w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu, gdzie uczniowie samodzielnie przygotowywali i wypiekali tradycyjne toruńskie pierniki. Pełni wrażeń i niezapomnianych chwil uwiecznionych na zdjęciach wróciliśmy do Radzymina.

Zapraszamy do galerii-->> W dniu 16 czerwca 2010 r. klasy V b i V c pod opieką p. Katarzyny Rostkowskiej, p. Grzegorza Jelenia i p. Arkadiusza Kostrzębskiego udały się na jednodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Program wycieczki obejmował:
- odwiedzanie i poznanie historii Sanktuarium w Świętym Krzyżu,
- Krypty Jeremiego Wiśniowieckiego - Króla Polski,
- Muzeum misyjne,
- podziwianie panoramy Gór Świętokrzyskich i Gołoborzy,
- przejażdżkę bryczką konną,
- wizytę w Świętej Katarzynie,
- lekcję muzealną i zwiedzanie Muzeum Minerałów,
- tropienie tajemnicy Zamku w Chęcinach.
Historia powstania i ciekawostki przyrodnicze Świetokrzyskiego Parku Narodowego w bardzo zabawny i przystępny sposób przybliżył nam przewodnik Pan Grzegorz.

Zapraszamy do galerii-->> W dniach 14 i 15 czerwca (poniedziałek, wtorek) 2010 r. w godz. 11.00 - 16.00 odbędzie się kiermasz podręczników szkolnych. Zapraszamy!!!-->> Dnia 22 czerwca 2010 r. odbył się w naszej szkole coroczny Mecz Towarzyski - Nauczyciele kontra Uczniowie. Obie drużyny walczyły o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Tegorocznym zwycięzcą okazała się drużyna Nauczycieli. Gratulujemy.

Zapraszamy do galerii:-->> W związku z uroczystościami szkolnymi związanymi z 600-letnią rocznicą Bitwy pod Grunwaldem w klasie V a p. Dorota Poznańska zorganizowała konkurs plastyczny pt.: "Chorągiew Królestwa Polskiego".
I miejsce zajął G. Wołosz, II miejsce - M. Jadczak, III miejsce - A. Owczarska oraz wyróżnienia otrzymały: P. Zalewska i Ż. Sieradzka. Gratulujemy zwycięzcom umiejętności plastycznych. :)

Prace plastyczne zwycięzców:-->> Zapraszamy do obejrzenia rysunków przedstawiających Bitwę pod Grunwaldem 1410 r. z książki "Album Grunwaldzki" A. Kleina, A. Nadolskiego i A. Nowakowskiego. Ilustracje wykonał Andrzej Klein.

Zapraszamy do galerii:

..:: UWAGA! UWAGA! ::..

--> WIELKA PARADA RYCERSKA <--
z okazji 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem Dnia 1 Miesiąca Czerwca Roku Pańskiego 2010 Radzymin.

Program:

- Godz. 08.00 - 09.30 - na pierwsze kura pianie:
Średniowieczne Figle i Psoty dla dziatwy mojej z klas I-III pasowaniem na rycerza i damę dworu zakończone.
- Godz. 10.00 - 11.00 - na drugie kura pianie:
WIELKA PARADA RYCERSKA ulicami naszego miasta wiedziona dla upamiętnienia chwały Oręża Polskiego i Sił Sojuszniczych z udziałem Rycerzy Zakonnych z okazyi (okazji) 600 Rocznicy Wielkiej Bitwy Moim Dekretem zarządzona.
- Godz. 11.15 - 12.45 - na trzecie kura pianie:
Średniowieczne Figle i Psoty dla młodzieńczego stanu (kl. IV-VI) przygotowane (zabawy plebejskie typu: pojedynek rycerzy, strzelanie z łuku, balwierska praca giermka, kręcioł, okowy Króla Jagiełły, rzut podkowami...), a pasowaniem na rycerza i damę dworu zakończone. A ponadto średniowieczne smakołyki, wyroby rzemiosła i wiele innych atrakcyi (atrakcji).
Więc żwawo przybywajcie!!!

Władysław II Jagiełło Rex

Przebieramy się w stroje z epoki Średniowiecza (można tu przykładowe zobaczyć.)

Zapraszamy do galerii!!!

--> Klasy I - III <--

--> Wielka Parada Rycerska <--

--> Klasy IV - VI <--

Sprawozdanie Jana Długosza z Wielkiej Parady Rycerskiej

-->> W sobotę i niedzielę 29 i 30 maja 2010 r. odbył się VI Rajd turystyczny Kraszew 2010. Celem rajdu jest propagowanie czynnego wypoczynku oraz rozbudzanie pasji krajoznawczo-turystycznych wśród młodzieży.
Uczniowie naszej szkoły (klas: IV d, VI a, VI b i VI d) pod opieką p. Kasi Rostkowskiej, p. Ani Liwskiej i p. Grzegorza Skulteckiego
już po raz trzeci dzielnie wędrują wyznaczoną przez organizatorów trasą z wyznaczonymi punktami kontrolnymi.
W tym roku mottem przewodnim rajdu było hasło "Dziki Zachód". Wszyscy kowboje świetnie się bawili i godnie reprezentowali Naszą Szkołę, świadczy o tym przyznany nam (po raz drugi!!!) puchar, który co roku otrzymuje ta drużyna, która zyskała największe uznanie wśród organizatorów.

Zapraszamy do galerii:-->> W dniu 26 maja 2010 r. w całej Polsce dzieci składaja życzenia swoim mamusiom. W naszej szkole ten dzień był dniem wyjatkowym. Dzieci z klas I-III postanowiły sprawić swoim rodzicom niespodziankę w postaci pięknych wierszy i piosenek, przygotowanych z pomoca swoich wychowawców. Uczniowie w godzinach poęta Matki, jak się okazało niektóre klasy postanowiły połączyć dwa święta i nie zapomniały o swoich tatusiach. Przedstawienia przygotowały m. in. kl. IIIc - p. J. Łuczyk, IIId - p. B. Wojciechowska, Ib - p. B. Giera, Ic - p. D. Milewska.
Klasa IIIa zdecydowała się wyjść z ram klasowych i w sposób szczególny podziękować rodzicom za wkład włożony w ich wychowanie i okazywana każdego dnia miłość.Klasa wraz z wychowawczynią p. Michaliną Andrasik postanowiła pochwalić się przed rodzicami wielorakimi talentami, które skrywają ich dzieci. Pięknym korowodem w postaci zatańczonego Poloneza weszły na salę kolorowe postaci z bajek. Nie zabrakło oczywiście życzeń i piosenek zadedykowanych rodzicom. W czasie przedstawienia dzieci zaprezentowały się także w walcu angielskim oraz zaprosiły swoich rodziców do wspólnego tańca dowolnego. Na zakończenie uroczystości wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty.
Dnia 26 maja z budynku szkoły wychodzili w uściskah wzruszeni rodzice, każdy z nich otrzymał od swojego dziecka przygotowany przez niego prezent. Uczniowie wszystkich występujących klas sprawili, że Święto Matki i Ojca połączyło zarówno rodziców, uczniów jak i nauczycieli w tej niezwykłej atmosferze wzajemnego szacunku i miłości.-->> Dnia 25 maja (wtorek) 2010 r. zapraszamy rodziców na zebrania klasowe. Klasy I-III o godz. 16.00, klasy IV-VI o godz. 17.00."Czekają nas jeszcze ciężkie ofiary,
ale nie za długo - piętnastego
w dniu naszej Królowej,
losy odwrócą się na naszą korzyść."


/Ks. mjr Ignacy Skorupka/

-->> 25 maja 2010 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką p. Grzegorza Jelenia brała udział w uroczystych obchodach 90 rocznicy śmierci ks. mjra Ignacego Skorupki w Ossowie.
O godz. 11.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. polowej, po której nastąpiło wręczenie nagród lureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego poświęconego Bitwie Warszawskiej.
Po zapaleniu zniczy udaliśmy się pod Krzyż symbolizujący miejsce bohaterskiej śmierci ks. Ignacego, gdzie uczestniczyliśmy w Apelu Poległych zakończonym salwą honorową Kampanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Największą atrakcją było oglądanie rekonstrukcji wydarzeń z 14 sierpnia 1920 roku. Wśród dymów i huku wystrzałów przenieśliśmy się w czas toczącej się potyczki, która była preludium wielkiego zwycięstwa Wojsk Polskich nad bolszewikami w Radzyminie dnia następnego (15.08.1920).
Ostatnim akordem naszego pobytu w Osoowie było odwiedzenie Panoramy Bitwy Warszawskiej. Ogladając plastyczną mapę toczącej się bitwy, z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści nauczyciela historii o tamtych trudnych chwalebnych czasach.
Przed powrotem do szkoły skosztowaliśmy jeszcze pysznej wojskowej grochówki. Wrócimy tu na pewno na jesieni, kiedy wędrować będziemy szlakiem bohaterów roku 1920.

Opracowanie: Koło historyczne "WIARUS"

Zapraszamy do galerii-->> Dnia 15 maja 2010 r. członkowie i sympatycy Koła przyrodniczego "ORLIK" pod opieką p. Agnieszki Cichy, p. Grzegorza Skulteckiego i p. Grzegorza Jelenia udali się na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Od wielu lat wraz z nastaniem wiosny tradycją naszego Koła jest odwiedzenie naszych "ulubieńców," których losami interesujemy się od dawna.
Dlatego też pierwsze kroki skierowaliśmy do wybiegu słoni i żyraf, następnie odwiedziliśmy pawilon z gorylami, gadami, owadami i płazami. Głównym punktem naszej wycieczki była wizyta w rekinarium. Tu "oko w oko" mogliśmy spotkać się z ponad metrowej długości rekinem. Jeszcze wizyta u sympatycznych hipopotamów, tygrysów i lwów. Następnie kilka pamiątkowych zdjęć naszych ulubieńców i już czas wracać.
W warszawskim ZOO czas płynie bardzo, bardzo szybko. Wrócimy tu za rok, a teraz zapraszamy do odwiedzenia naszych niedźwiadków i do obejrzenia
galerii zdjęć z odbytej wycieczki.
Opracowanie: Grzegorz Jeleń-->> Dodano kolejną zakładkę w Menu nawigacyjnym "Nasza szkoła", w której przedstawiamy naszą szkołę od wewnątrz.

NASZA SZKOŁA"Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem
w jakiś sposób twórcą samego siebie".

/Jan Paweł II/

-->> Dnia 12 maja 2010 r. w przeddzień urodzin papieża Jana Pawła II oraz rocznicy zamachu na papieża, uczniowie klasy Vc, Va, VIb pod kierunkiem p. Anny Rosłon i p. Doroty Poznańskiej przedstawili montaż słowno-muzyczny "Ojcu Świętemu śpiewajmy."
Spotkanie to było wspomnieniem osoby Jana Pawła II, jego nauczania, życia pełnego wiary, nadziei i miłości. Uczniowie zaprosili wszystkich na czas refleksji i wyciszenia, ale również czas humoru, bo takież było właśnie życie niestrudzonego Pielgrzyma - Jana Pawła II.
Przybliżając zgromadzonym biografię papieża, jego młodość, okres kapłaństwa w kraju, za granicą oraz cały pontyfikat papieski uczennice przeplatały pięknymi pieśniami o nim i pieśniami, które sam ukochał, bowiem uwielbiał śpiewać. Jedna z nich "Barka" była jego ulubioną pieśnią, jak sam mawiał była "ukrytym tchnieniem Ojczyzny," śpiewali ją pielgrzymi spotykając się z papieżem w różnych regionach świata.
Uczniowie wspomnieli też o tym, że Jan Paweł II był człowiekiem kochającym dzieci i młodzież. Chętnie spotykał się z młodymi ludźmi i poświęcał im dużo uwagi. Papież widział w młodych przyszłość narodów, dlatego też starał się z całych sił, aby jego nauki docierały do jak najszerszej rzeszy młodzieży. Uważał, że byli "żyzną glebą", na której wyrasta zasiane przez siewcę ziarno.
Uczniowie swoją miłość do Ojca Świętego wyrazili piosenką płynącą prosto z ich serca pt.: "Ojcu Świętemu śpiewajmy."
Na koniec prezentacji uczniowie zadali sobie i zgromadzonym pytanie - Kim był Jan Paweł II? "Mówiliśmy, że Jan Paweł II był synem Maryi, był patriotą miłującym ojczyznę, kochającym jej przyrodę, szczególnie góry, był człowiekiem, który z troską patrzył na dzieci i młodzież, ale w tym wszystkim nie możemy zapomnieć, że był to przede wszystkim człowiek Modlitwy."
ZA TO WSZYSTKO OJCZE ŚWIĘTY - DZIĘKUJEMY!!!

Opracowała: Dorota Poznańska

Zapraszamy do galerii.-->> W czwartek 6 maja 2010 r. uczniowie klas: IV d, V b i VI c wraz z opiekunami: p. E. Łapińską, p. G. Jeleniem i p. A. Liwską obejrzeli spektakl pt. "Tajemniczy ogród" w Teatrze Rampa w Warszawie. Przedstawienie wyreżyserował pan Cezary Domagała, który jest również autorem tekstów piosenek do spektaklu. Wszystkim bardzo podobało się to muzyczne widowisko, które wzrusza, bawi, zmusza do refleksji, a przede wszystkim porusza serca widzów.

Zapraszamy do galerii.-->> 29.04.2010 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły. Tradycją się stało, iż święto to obchodzimy dwa dni.
Dzień pierwszy - to część patriotyczna, podczas której w Radzymińskiej Kolegiacie odprawiona została Msza Św. w intencji naszego patrona szkoły, ppłka pilota Mariana Pisarka. Po Mszy św. klasy I-III czciły pamięć patrona tworząc piękną galerię rysunkową o patronie, klasy IV-VI brały udział w zawodach sportowych ""Sprawni jak Patron" oraz uczestniczyły w bardzo inspirującym spotkaniu z gośćmi: p. Krzysztofem Kubalą autorem książki "Start w nieskończoność" opisującą biografię asa Polskich Skrzydeł, pilota Dywizjonu 303 Mariana Pisarka oraz p. Robertem Gretzyngierem autorem książki "Polacy w obronie Wielkiej Brytanii" (obie książki warte przeczytania, polecamy). Dzień drugi - to świętowanie "na wesoło." Właśnie taki charakter miała akademia przygotowana pod kierunkiem p. Agnieszki Stankiewicz - nauczycielki jezyka polskiego.
Uczniowie kl. VIa, VIb, Va, Vb występowali pod hasłem "Nie ma zwolnienia od myślenia", chociaż brzmi to dość poważnie występ był satyryczny. "Mali aktorzy" w dość ciekawy i ujmujący sposób przedstawili scenki z życia szkolnego, zaś piosenki nadawały zabawny i niezapomniany styl tym występom.


Lista zwycięzców w konkurencjach indywidualnych i grupowych
z okazji Święta Szkoły 2010 "Sprawni jak Patron"-->> Serdecznie zapraszamy rodziców dn. 29 kwietnia 2010 r. (czwartek) o godz. 09.30 na Mszę Św. w Kolegiacie Radzymińskiej, która będzie odprawiona w intencji patrona szkoły - Ś.p. ppłka pilota Mariana Pisarka.

-->> Dnia 24.04.2010 r. członkowie i sympatycy Koła Historycznego "WIARUS" pod opieką p. Grzegorza Jelenia i p. Grzegorza Skulteckiego udali się na coroczną wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. W programie wycieczki było zwiedzanie przepięknych wnętrz pałacowych, poznanie historii Zamku oraz jego odbudowy ze zniszczeń wojennych. W drugiej części wycieczki na Trakcie Królewskim zwiedziliśmy wystawy plenerowe poświęcone 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej i wydarzeniom z dnia 10.04.2010 r. Wystawy zostały przygotowane przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Polską Adwokaturę.
Wśród wielu zdjęć i biogramów ofiar zbrodni odnaleźliśmy biogram poświęcony kapitanowi Stanisławowi Wacławowi Siweckiemu (był w latach 1936-38 sędzią Sądu w Radzyminie), o którym pamięć kultywujemy w naszej szkole. Przed Pałacem Prezydenckim zapaliliśmy symboliczny znicz i minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Następnie zwiedziliśmy wystawę poświęconą tym wydarzeniom.
Wycieczkę zakończyliśmy przed Grobem Nieznanego Żołnierza zasłuchani w historię jego powstania i historię miejsc upamiętnianych na marmurowych tablicach umieszczonych na jego filarach.

Opracowanie: Koło historyczne "WIARUS"
-->> Dodano nową zakładkę w Menu nawigacyjnym - "Napisali o nas", w której zamieszczane będą artykuły z różnych gazet, czasopism poświęcone wydarzeniom w naszej szkole. Zapraszamy do czytania.
NAPISALI O NAS-->> Zapraszamy do wiosennej galerii - prace uczniów wykonane na kółku informatycznym.
więcej -->>-->> W naszej szkole realizowany jest od dnia 22 lutego 2010 r. gminny projekt "Nasza przyszłość w naszych rękach" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

więcej -->>-->> Dnia 20.04.2010 r. uczniowie klasy IVa, IVb, Va, VIc pod kierunkiem p. K. Marzec, p. J. Cholewy, p. D. Poznańskiej i p. E. Żmijewskiej-Łapińskiej obejrzeli w Teatrze Rampa w Warszawie muzyczne przedstawienie pt.: "Niekończąca się opowieść."
Kondolencje w związku z tragedią w SmoleńskuW poczuciu głębokiego żalu, wstrząśnięci wiadomością o katastrofie pod Smoleńskiem, składamy wyrazy współczucia Rodzinom Ofiar
tej ogromnej tragedii.
Nasza Ojczyzna straciła Głowę Państwa - Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób
z życia publicznego naszego kraju.
Łącząc się w bólu z ich bliskimi oraz wszystkimi tak boleśnie osieroconymi Polakami, przekazujemy nasze kondolencje.

"Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,
a światłość wiekuista niechaj im świeci."


Wyrazy głebokiego współczucia przekazują:
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie


-->> Dnia 14.04.2010 r. odbył się program zatytułowany "Już wolno mówić" poświęcony 70-tej rocznicy zbrodni katyńskiej. Uroczystość zaszczycili swą obecnością znamienici goście: Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin, p. Zbigniew Piotrowski, przedstawiciele Rady Miasta: p. Paweł Dąbrowski, p. Janusz Rasiński, proboszcz ks. Stanisław Kuć oraz p. Siwecka, córka kapitana Siweckiego, zamordowanego w Katyniu.
Zapraszamy do galerii.-->> Dnia 10.04.2010 r. godz. 08.56 tragedia samolotu TU-154 M na pokładzie z parą prezydencką Lechem i Marią Kaczyńskimi, przedstawiecielami parlamentu, sił zbrojnych, BOR-u, duchownymi i rodzinami ofiar katyńskich oraz członkami załogi. I wiadomość najgorsza - 96 pasażerów zginęło. Cała Polska i świat zamilkł. Rozdarte serca, pustka, żal, smutek i rozpacz. W ciszy, milczeniu, składając kwiaty, paląc znicze przed Pałacem Przeydenckim.
Już w sobotę uczniowie naszej szkoły uroczyście wnieśli spowity kirem portret prezydenckiej pary do radzymińskiej Kolegiaty.
W poniedziałkowy poranek uczniowie i nauczyciele po przekroczeniu progu szkoły pierwsze kroki kierowali do miejsca upamiętniającego to wydarzenie. W smutku i zadumie oddawali hołd wszystkim ofiarom tragedii. Zajęcia lekcyjne rozpoczynały się minutą ciszy i modlitwą za dusze zmarłych. W szkole panował niesamowity spokój. W tym samym dniu delegacja szkolna uczestniczyła w żałobnej mszy odprawionej w intencji o. Józefa Jońca, prezesa Stowarzyszenia PARAFIADA, który "przygarnął" pomysł naszej szkoły programu edukacyjnego "Katyń...calić od zapomnienia."
Uczniowie postanowili uczcić pamięć ofiar tragicznie zmarłych strojem galowym z czarną kokardką, który będą nosić przez okres żałoby.
13 kwietnia przygotowany został wspólnie przez uczniów i nauczycieli apel pamięci. Uczniowie odczytali krótki życiorys p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i O. Józefa Jońca - przyjaciela naszej szkoły. Na zakończenie wyrecytowany został wiersz ks. Jana Twardowskiego "Wspomnienie o zmarłych." Pamięć ofiar uczczono minutą ciszy i modlitwą. Uczniowie klas I-III wzięli udział w apelu przygotowanym przez nauczycieli. Apele rozoczynały się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem Humnu Państwowego.
Codziennie w ramach godzin wychowawczych uczniowie wraz z wychowawcami udają się pod pomnik T. Kościuszki, aby złożyć kwiaty, zapalić znicze i wpisać się do księgi kondolencyjnej ułożonej w Urzędzie Miasta.
Od poniedziału w naszej szkole widnieje tablica "Będziemy pamiętać", na której uczniowie umieszczają kartki z wyrazami żalu po tak wielkiej stracie. Na nasz szkolny, uczniowski sposób podziękowaliśmy Tym, którzy godnie reprezentowali Rzeczpospolitą Polską, zasłużyli się Ojczyźnie, byli wierni prawdom historycznym, dali nam najpiękniejszą lekcję patriotyzmu.
Łącząc się w żalu i rozpaczy z rodziami tragicznie zmarłych i ze wszystkimi rodakami pozostajemy w modlitwie.

Zapraszamy do galerii.

-->> UWAGA KONKURS INFORMATYCZNO-PLASTYCZNY!!!
Tematem konkursu jest bezpieczeństwo internetowe dzieci. Aby wziąć udział w konkursie należy zilustrować jedno z dziesięciu dowolnie wybranych przykazań bezpiecznego Internetu.
Gotowe prace przygotowane dowolną techniką plastyczną na kartce rozmiaru A4 należy przekazać p. Dorocie Poznańskiej do dnia 1 maja 2010 r. Więcej informacji TUTAJ.-->> UWAGA!!! Dnia 8 kwietnia 2010 r. odbędzie się Ogólnopolski Sprawdzian Klas Szóstych. Tego dnia uczniowie klas I-V mają dzień wolny.

Sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej jest diagnozą, w jakim stopniu uczeń opanował wiedzę i umiejętności pozwalające na rozumienie otaczającej go rzeczywistości oraz czy jest przygotowany do edukacji w gimnazjum.
Diagnoza ta dostarcza istotnych informacji dla ucznia i jego rodziców, szkoły podstawowej, której uczeń staje się absolwentem oraz dla gimnazjum, czyli szkoły, będącej kolejnym etapem edukacyjnym, która będzie odpowiadała za jego dalszą edukację.
Zatem uczniom klas szóstych życzymy powodzenia.-->> W Wielki Wtorek 30.03.2010 r. w naszej szkole odbyło się Misterium Męki Pańskiej pt.: "Zbawienie przyszło przez krzyż." Uczniowie klasy VI b pod kierunkiem p. Agnieszki Sieradzkiej przybliżyli mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
Dopełnieniem spotkania było przemówienie Pani Dyrektor oraz zaproszonych gości.

Zapraszamy do galerii.-->> 27 marca 2010 r. czterdziestoosobowa grupa uczniów pod opieką p. Agnieszki Sieradzkiej i p. Grzegorza Jelenia odwiedziła Wyższe Seminarium Duchowne Księży Pallotynów w Ołtarzewie, gdzie od kilkudziesięciu lat młodzi klerycy wystawiają Misteria Męki Pańskiej. Tegoroczną Sztukę zatytułowano "Wszystko stanie się nowe." Stanowi ona kontynuację trzech poprzednich (Świadkowie Chwały, Uwierzyć w Chrystusa oraz Ten, który nie potępia). Księża Pallotyni w poszczególnych latach analizują wybrany fragment Męki Chrystusa, po czym wiernie i barwnie przedstawiają widzom. W tym roku zaakcentowano powszechny charakter zbawienia oraz przebaczenie. Tylko dzięki przyjęciu jednej i drugiej rzeczywistości nasze życie ma szansę stać się prawdziwie nowe.
Nasi uczniowie jako stali bywalcy seminarium zawsze są mile witani przez Pallotynów. Dopełnieniem głębokich przeżyć było krótkie spotkanie z reżyserem, rozmowy z aktorami oraz pamiątkowe zdjęcia.
Zapraszamy do galerii.*******************************************

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim,
aby blask prawdy o Zmartwychwstaniu Pańskim rozświetlał wszelkie mroki codzienności,
a wiara w nowe życie napełniała serca wszystkich radością i pokojem!

Życzą: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie


*******************************************-->> UWAGA RODZICE!!! Dnia 16 marca (wtorek) zapraszamy wszystkich na zebrania klasowe. Klasy I-III o godz. 16.00, klasy IV-VI o godz. 17.00.
Zapraszamy.
-->> UWAGA! Badania przesiewowe.
Począwszy od 18 marca 2010 r. (co czwartek) w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie będą przeprowadzane badania przesiewowe.
Badania przeprowadzone przez psychologa i pedagoga Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Wołominie mają na celu psychoprofilaktykę, wczesne wykrywanie deficytów rozwojowych oraz planowanie pogłębionej diagnozy dla uczniów z trudnościami.
Rodzice uczniów klas pierwszych otrzymali druki zgody na badania do zapoznania się i podpisania. Zestawienie wyników badań zostanie przekazane wychowawcy klasy.

Pedagog szkolny Dorota Kołaczyńska-->> UWAGA! Wyłoniono laureatów konkursu plastycznego z okazji 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

więcej ->>

-->> 26 lutego 2010 r. osiemnastoosobowa grupa młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w wycieczce na Tor Łyżwiarski STEGNY w Warszawie. Celem tego wyjazdu było propagowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz poznawanie nowych form ruchu, jakim jest jazda figurowa na łyżwach.
Dla kilku osób był to pierwszy kontakt z łyżwami. Mimo wielkich obaw wszyscy radzili sobie znakomicie i po pierwszej godzinie zmagań z utrzymaniem równowagi szło im całkiem nieźle. Wyprawa ta miała jeszcze inne zadania do spełnienia, a mianowicie integracja młodych ludzi,
Oglądając zdjęcia z dumą możemy powiedzieć, że mamy wspaniałą, zdolną młodzież. Praca z nią to czysta przyjemność i nie zapomniane przeżycia. Oby było ich jak najwięcej.
Opiekunami byli: p. Katarzyna Rostkowska oraz p. Agnieszka Baraniok.

Zapraszamy do galerii.-->> UWAGA KOKURS dla klas IV-VI! Zarząd UKS Lotnik organizuje konkurs graficzny na logo Uczniowskiego Klubu Sportowego LOTNIK.
Więcej w zakładce - UKS Lotnik (z lewej strony menu nawigacyjnego).-->> 3 marca 2010 r. uczennice klas V i VI pod kierunkiem p. Anny Rosłon i pomocy p. D. Poznańskiej przedstawiły montaż
słowno-muzyczny z okazji 200 rocznicy urodzin naszego wielkiego kompozytora polskiego FRYDERYKA CHOPINA. Treść przedstawienia przeplatana była pięknymi utworami muzycznymi skomponowanymi przez Fryderyka Chopina.

Zapraszamy do galerii.-->> UWAGA!!! Ogłaszamy zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2010/2011.

  • Zapisy trwają od 01 do 31 marca 2010 r. w sekretariacie szkoły w godz. 08.00-16.00 (przy zapisie potrzebny akt urodzenia i PESEL dziecka).
  • Do Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie przyjmowani są
    w pierwszej kolejności uczniowie zameldowani w obwodzie szkoły.
  • Osoby zameldowane poza obwodem naszej szkoły, a mieszkające
    w obwodzie szkoły składają podanie z uzasadnieniem do dyrektora
    szkoły o przyjęcie dziecka do kl. I.


tel. 022/ 786-50-31
-->> W dniach od 22 lutego do 5 marca 2010 r. prowadzony jest w naszej szkole ogólnopolski program edukacyjny "3...2...1...Internet" poświęcony bezpieczeństwu dzieci w Internecie. Opracowany został jako pomoc dydaktyczna dla nauczycieli realizujących zajęcia edukacyjne w ramach kampanii "Dziecko w sieci" prowadzonej przez Fundacje Dzieci Niczyje.
Zajęcia prowadzone były na lekcjach informatyki przez p. Dorotę Poznańską i p. Pawła Cybulskiego w klasach IV-VI. Polegały na omawianiu oglądanych kreskówek poświęconych różnym formom internetowych zagrożeń. Uczniowie próbowali podejmować właściwe decyzje uzasadniając swój wybór. Przygody bohaterów kreskówek były komentowane przez Krzysztofa Hołowczyca - ambasadora realizowanego programu.

Strony związane z akcją, dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu,
(gdzie można uzyskać pomoc w sytuacjach zagrożenia w Internecie oraz podczas korzystania z telefonów komórkowych):


321internet.pl
helpline.org.pl
www.dzieckowsieci.pl
sieciaki.pl

Informacja (ulotka) dla rodziców, których dzieci stały się ofiarą cyberprzemocy
w Internecie.


Jak zabezpieczyć dowody przemocy wobec dziecka w Internecie.-->> Dnia 4 marca 2010 r. (czwartek) Świetlica szkolna czynna będzie
krócej - do godziny 15.30. Zmiany związane są z odbywającym się w tym dniu Szkoleniem Rady Pedagogicznej.-->> UWAGA!!! Mamy nową Salę zabaw!!! Szkoła jest miejscem, gdzie każde dziecko spędza dużą część swojego życia. W związku z tym powinniśmy być miejscem przyjaznym, do którego będzie przychodziło z chęcią, gdzie będzie czuło się dobrze i bezpiecznie, a edukacja będzie skuteczna i nowoczesna. Jest to szczególnie ważne w kontekście obniżenia początkowego wieku szkolnego.
Taką placówką jest nasza szkoła, właśnie tu, po powrocie z zimowego wypoczynku na uczniów czekała niezwykła niespodzianka - piękna, kolorowa, atrakcyjna sala zabaw, przygotowana w ramach rządowego programu "Radosna szkoła."
Sala została wyposażona w basen z kolorowymi piłkami, trampolinę, worki, piłki, tunele, zjeżdżalnie. Sprzęt będzie służył do rozwoju motorycznego dzieci, koordynacji ruchowej i rehabilitacji.
Jesteśmy pewni, że sala zabaw przyczyni się do pełnego przygotowania naszej szkoły na wyjście naprzeciw predyspozycjom, zdolnościom, zainteresowaniom, ale również trudnościom każdego ucznia.
Dzieci sześcioletnie spotkają się tu z procesem edukacyjnym przyjaznym, radosnym, ważnym dla jego rozwoju, pełnym nowych odkryć i wyzwań, wychodzącym naprzeciw jego potrzebom.

Zapraszamy do galerii.-->> UWAGA!!! Utworzono w Menu nawigacyjnym z lewej strony kolejną zakładkę dotyczącą działalności Świetlicy szkolnej.
Treść podstrony opracowała p. Anna Piekarz. Zapraszamy! :)

-->Świetlica-->
-->> FERIE ZIMOWE w szkole! Dla uczniów klas I-III odbywać się będą zajęcia świetlicowe, zaś dla klas IV-VI wyjazdy na basen oraz do Mazowieckiego Zaścianka w Grabowie. Zapraszamy :)

-->więcej-->-->> W dniu 30 stycznia 2010 uczniowie klas IV-VI pod opieką p. Agnieszki Sieradzkiej, p. Grzegorza Jelenia oraz p. Grzegorza Skulteckiego wzięli udział w interaktywnym programie "Na ścieżkach wiary" w kinie Cinema Park.
Podróż do Ziemi Świętej odbyła się w sześciu salach kinowych. Pierwsze kroki skierowano do Sali Muzyki. Tu młodzi widzowie stopniowo odkrywali tajemnice słów i melodii znanych pieśni religijnych. Rozśpiewani przeszli do Sali 3 D, gdzie obejrzeli film "Śladami Jezusa Chrystusa". Dzięki technologii trójwymiarowej można było doświadczyć atmosfery zakątków Palestyny z czasów Jezusa. W Sali Inspiracji zachęcono dzieci do czynienia dobra. Mnóstwo nowych doświadczeń przyniosło słuchowisko "Dobry Samarytanin" w Sali WyobraŸni. Uczestnicy poznali historię ludzi, którzy czyniąc dobro uratowali innym życie. Najwięcej radości przyniósł pobyt w Sali Ruchu, gdzie widzowie siedząc w ruchomych fotelach obserwowali cud stworzenia świata. Dodatkowym nośnikiem wrażeń były powiewy wiatru, uwalniany zapach oraz woda. Na koniec uczestnicy próbowali swoich sił w Sali Interakcji, gdzie przy użyciu specjalnych pilotów wzięli udział w interaktywnej grze.

Zapraszamy do galerii.-->> Dnia 28 stycznia 2010 r. (czwartek) zapraszamy wszystkich uczniów na Bal karnawałowy. Prosimy zabrać ze sobą dobry humor, duży uśmiech i chęci do dobrej zabawy. ZAPRASZAMY!!! :)


Zapraszamy do galerii.-->> 21.01.2010 r. uczniowie kl. IIIb i IIc pojechali do Warszawy, aby w Teatrze Syrena obejrzeć przedstawienie pt.: "Królowa Śniegu" Hansa Christiana Andersena. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów Kaja i Gerdy. Całą publiczność zachwyciły gra i kostiumy aktorów oraz scenografia, muzyka i efekty specjalne. Dzień ten na długo zapadnie w pamięci młodej widowni.-->> UWAGA RODZICE!!! Dnia 26 stycznia (wtorek) zapraszamy wszystkich na zebrania klasowe. Klasy I-III o godz. 16.00, klasy IV-VI o godz. 17.00. W godzinach 15.00-17.00 będzie do dyspozycji rodziców PSYCHOLOG z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołominie.
Zapraszamy.
-->> 18 grudnia 2009 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe pt.: "Niezwykły gość" przygotowane przez nauczycieli: p. E. Żmijewską-Łapińską, p. M. Mazur, Siostrę Dominikę oraz uczniów klasy VIc i IIc. Dzieci pokazały historię pewnego szewca, który nie rozumiał i nie znał sensu Świąt Bożego Narodzenia.
Pełna ciepła i refleksji opowieść wzbudziła ogromne zainteresowanie oglądających, wśród których gościliśmy Komisję Przeglądu Widowisk Jasełkowych i przedstawień bożonarodzeniowych oraz nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
Dekoracja, odpowiednio dobrana muzyka, śpiew uczniów klasy IIc oraz bardzo dobra gra małych aktorów pozwoliły nam na nowo przeżyć wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, gdy Chrystus przychodzi na świat.
Na zakończenie goście i nauczyciele naszej szkoły otrzymali bombki i życzenia, a pani Dyrektor Elżbieta Jeleń podsumowała treści z przedstawienia i pogratulowała nauczycielom i uczniom. Słowo podsumowania wygłosiła również p. Hanna Grzegorek, członek Komisji, która też pogratulowała uczniom, doceniła wkład i pomysł takiego sposobu przedstawienia sensu Świąt.

Opracowanie: p. E. Żmijewska-Łapińska i p. M. Mazur

Zapraszamy do galerii.-->> 18.12.2009 r. uczniowie kl. IIIc i III d pod kierunkiem p. B. Wojciechowskiej i p. M. Łuczyk wyjechały do Domu Dziecka w Dębinkach by przekazać dzieciom zebrane paczki świąteczne.
Zapraszamy do galerii.-->> Uczniwoie kl. IIIa pod kierunkiem p. M. Andrasik wyjechali do Domu Dziecka w Dębinkach by przedstawić dzieciom Jasełka. Spotkanie ze Świętym Mikołajem i wspólna Wigilia z wychowankami również upłynęła w bardzo miłej i ciepłej atmosferze.


-->> Uzcniowie kl. IIId pod kierunkiem p. B. Wojciechowskiej przygotowali dla rodziców klasowe jasełka pt.: "Będzie Boże Narodzenie" - program słowno-muzyczny.
Zapraszamy do galerii.-->> 10.12.2009 r. uczniowie kl. IIIb pod kierunkiem p. Ewy Stańczak przygotowali i przedstawili program artystyczny dla rodziców pt.: "Awantura w Przechwałkowie." Po przedstawieniu dzieci składały rodzicom życzenia, wręczały upominki a potem wspólnie kolędowaliśmy.-->> Uczniowie kl. IIIc pod kierunkiem p. M. Łuczyk przygotowali dla rodziców klasowe jasełka pt.: "Będzie Boże Narodzenie" - program słowno-muzyczny.-->> 07.12.2009 r. uczniowie kl. IIIa i IIa pod kierunkiem p. M. Andrasik i p. B. Rolki udali się na wycieczkę do Cinema Park w Warszawie na lekcję pt.: "Podróż w kosmosie". Uczniowie poznawali budowę, wygląd planet, gwiazd, sposoby ratowania planety oraz jej przyszłość.-->> 02.12.2009 r. uczniowie kl. IIId i IIIc pod kierunkiem p. B. Wojciechowskiej i p. M. Łuczyk pod hasłem "Pomagamy zwierzętom" zebrali pieniążki na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Wołominie.-->> Uwaga! Uwaga! Zapraszamy wszystkich rodziców do obejrzenia przedstawienia bożonarodzeniowego "Niezwykły gość" w wykonaniu uczniów klasy IIc i VIc pod kierunkiem Siostry Dominiki, p. M. Mazur i p. E. Żmijewskiej-Łapińskiej.
Jasełka odbędą się w piątek o godz. 09.40 oraz w poniedziałek o godz. 10.30 lub 12.25. Serdecznie zapraszamy!-->> Od dnia 23 listopada 2009 r. w naszej szkole uczniowie klas I-III uczestniczą w lekcjach udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia odbywają się pod hasłem: "Ratujemy i uczymy ratować" propagowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pod kierunkiem nauczycieli p. Ewy Stańczak i p. Marzeny Mazur uczniowie zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną. W trakcie zajęć uczniowie uświadamiają sobie, że czynności, które wykonują mogą przywrócić zdrowie lub uratować życie osobie potrzebującej pomocy.
Zapraszamy do galerii.-->> Święta to czas wyjątkowy. Czas radosnych chwil w gronie najbliższych. To czas wyczekiwania na Św. Mikołaja. Dlatego też uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w akcję pod hasłem "Zostań moim Mikołajem" przeprowadzoną dla Dzieci z Domu Dziecka w Dębinkach. Uczniowie darowali swoim rówieśnikom słodycze. Dary serca zostały przekazane do Domu Dziecka dnia 17 grudnia 2009 r. Organizatorzy tej akcji p. Marzena Mazur i p. Ewa Stańczak serdecznie dziękują uczniom i ich rodzinom za darowane smakołyki.-->> 17 listopada i 17 grudnia 2009 r. w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Organizowała go świetlica oraz biblioteka (p. Anna Piekarz i p. Agnieszka Cichy). Podczas kiermaszu można było zakupić m. in. świeczniki, stroiki, kartki świąteczne, wykonane przez dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe i stałych czytelników biblioteki.
Zebrane pieniądze przeznaczone będą m. in. na pomoce i nagrody do świetlicy i biblioteki.
Zapraszamy do galerii.-->> Dnia 8 grudnia 2009 r. uczniowie klas Ib, Ic, IIId, IIIb zorganizowali "Dzień Świętego Mikołaja". Dzieci chciały przybliżyć wszystkim postać Świętego Mikołaja Biskupa z Miry. Piarwszaki zaprezentowały wiersze i piosenki. Starsi Uczniowie z klas III przedstawili zwyczaje Mikołajkowe i historię o smutnym Mikołaju w języku angielskim. Na koniec Święty Mikołaj obdarował dzieci słodkimi podarunkami.
Nad przedstawieniem czuwały p. T. Górska, p. D. Milewska i p. B. Giera.
Zapraszamy do galerii.-->> 7 grudnia 2009 r. - uczniowie naszej szkoły obchodzili w swoich klasach Mikołajki, obdarowując się wzajemnie prezentami-niespodziankami. Dzień 6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja- biskupa z Miry w dzisiejszej Turcji. Swięty Mikołaj urodził się około 270 roku w Patarze, zmarł około roku 345 lub 352. Jeden z najbardziej czczonych świętych prawosławnych, a także święty katolicki. Krąży o nim wiele legend. Był człowiekiem wielkiego serca, pomagał biednym i potrzebującym. Rozdał cały swój majątek ubogim. Prawdopodobnie czynił też cuda. Obecnie święty Mikołaj przynosi co roku prezenty milionom dzieci na całym świecie. Zostawia je pod poduszką, w skarpetach, bucikach czy pod choinką. W Polsce czekamy na niego 6 grudnia oraz w wigilię Bożego Narodzenia. Ubrany jest w czerwony płaszcz, a na plecach dźwiga ogromny worek z prezentami.-->> 24.11.2009 r. klasy Vb, VId, IVa, IVb, Va, Vc uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Najpierw odbyła się "Lekcja w kinie" w warszawskiej KINOTECE, po której uczniowie obejrzeli film "Wyspa Nim". Po filmie zwiedzano eksponaty Muzeum Techniki w Warszawie.
Zapraszamy do galerii."Zło dobrem zwyciężaj - Janowi Pawłowi II w podzięce"

17.11.2009 r. uczniowie kl. IIIa pod kierunkiem p. M. Andrasik i p. A. Liwskiej uczestniczyli w spotkaniu poetyckim pt.: "Zło dobrem zwyciężaj - Janowi Pawłowi II w podzięce" w 31 rocznicę Pontyfikatu.

Zapraszamy do galerii.-->> 17 listopada 2009 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów papieskich, które były jednym z elementów projektu Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii "Przeżyj to z nami," realizowanego w Radzyminie i Markach. Konkursy rozstrzygane były w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i poetyckiej. W podsumowaniu udział wzięły 4 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie, Gimnazjum nr 1 w Radzyminie, Zespół Szkół im. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie i Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach im. Pomnik Zwycięstwa 1920. Gospodarzem spotkania była pani Dyrektor Elżbieta Jeleń, która serdecznie powitała wszystkich gości i krótko nawiązała do idei konkursów papieskich. Następnie wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać kilku prac poetyckich i literackich w wykonaniu autorów. Z naszej szkoły szczególnie spodobały się prace uczennic z klasy VI c: Joanny Lipskiej, Joanny Konopki, Olgi Mikołajczuk, Natalii Myśliwiec, Doroty Kozon i Joanny Wilczyńskiej.
Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Całość imprezy uświetnił występ małych artystów z klasy III a pod kierunkiem p. Michaliny Andrasik.
Podsumowania dokonali: Pan Janusz Rasiński - wiceprzewodniczący Rady Miasta, Ks. Prałat Stanisław Kuć, koordynator porjektu pani Aleskandra Rutkowska-Szwed. Na zakończenie pani Dyrektor Elżbieta Jeleń podziękowała wszystkim gościom, nauczycielom i uczniom.
Anna Liwska

Zapraszamy do galerii.-->> 12.11.2009 r. odbyła się szkolna dyskoteka z Debatą Wyborczą kandydatów do Samorządu Uczniowskiego.

Zapraszamy do galerii.-->> 10.11.2009 r. - W tym roku przypada 91 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzień 11 Listopada to bardzo ważna data, o ile nie najważniejsza dla każdego Polaka, dlatego tak ważne jest by w każdej polskiej szkole młodzi ludzie podkreślali dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości akademiami, apelami i wspólnym śpiewem krzewiąc w ten sposób postawę patriotyczną wśród młodych ludzi.
W naszej szkole odbyła się coroczna, uroczysta akademia poświęcona tej ważnej dla każdego Polaka pamiętnej dacie. W tym roku przygotowanie akademii Pani Dyrektor powierzyła klasie IV d pod kierunkiem p. Anny Liwskiej. Pomimo młodego wieku dzieci z ogromnym zaangażowaniem i zrozumieniem informowały widzów o sytuacji w jakiej przez 123 lata znajdowała się ówczesna POlska, recytowały wiersze i śpiewały niezapomniane pieśni patriotyczne i żołnierskie.
Dużą nagrodą i wyróżnieniem dla młodych artystów była prezentacja ich akademii przed seniorami naszego miasta. Klub Emerytów, który działa przy Ośrodku Kultury i Sportu w Radzyminie z prawdziwym wzruszeniem wysłuchał przygotowanego przez dzieci repertuaru. Słuchacze spontanicznie włączali się do wspólnego śpiewu i nagrodzili młodych wykonawców gromkimi brawami i słodkim drobiazgiem.
Myślę, że zarówno młodzi jak i starsi uczestnicy tego spotkania, pomimo dzielących ich pokoleń, poczuli ogromną wdzięczność wobec tych wszystkich, którzy za wolną Polskę walczyli i niejednokrotnie ginęli.

Anna Liwska
Zapraszamy do galerii.-->> W dniu 04.11.2009 r. odbył się spektakl Teatru Profilaktycznego "KURTYNA" z Krakowa, którego tematem było bezpieczeństwo na drodze. Uczniowie poznali znaki drogowe oraz przepisy ruchu drogowego.
Zapraszamy do galerii.-->> Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2009 obchodziliśmy w październiku. Święto to zostało ustanowione przez Miedzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Hasło tegorocznego święta brzmi:
"Biblioteki Szkolne! Pełen obraz."
Każdy kto z nas odwiedził 29.10.2009 r. i wypożyczył książkę otrzymał upominek. Przez cały miesiąc uczniowie uczestniczyli w akcji zbierania książek przez bibliotekę pod hasłem: "Pozostaw ślad po sobie w bibliotece szkolnej."
Oto lista osób, które przyniosły w prezencie książki do biblioteki szkolnej z okazji jej święta:

Kl. II a: D. Gałucha, J. Krasuska, Z. Klos, J. Strojecka, H. Szymutko, S. Szuszczyński, W. Rosa, W. Snop, P. Dłuska, J. Strużewska, K. Szymańska, K. Zboina
kl. II b: Z. Kruza, W. Jabłecka
kl. II c: M. Sekunda
kl. III a: P. Traczyk, Z. Cichy
kl. IIId: N. Jankowska, M. Rasińska
kl. IV a: K. Lesiak
kl. IV c: A. Mordarska
kl. V b: K. Młoduchowska, A. Żmijewska
kl. VI d: J. Wojcieszkiewicz, M. Słońska
p. Dorota Poznańska
Otrzymaliśmy razem 47 książek. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!!!POLA NADZIEI - DWUNASTA EDYCJA "Kochając do końca"

Pola Nadziei to organizowana od 12 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, którą od 26 lat prowadzi Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" w Krakowie. Honorowy Patronat nad nią sprawuje Kardynał Franciszek Macharski.

Nasza szkoła ponownie wzięła w niej udział. Zebraliśmy wśród uczniów i nauczycieli kwotę 500 zł, którą przeliczyła komisja w składzie: p. D. Kołaczyńska, p. A. Cichy i uczniowie: A. Czyżo z kl. VI c i Ł. Bielecki z kl. VI c.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.-->> Dnia 2 listopada 2009 r. uczniowie klasy V a i VI a pod opieką p. Doroty Poznańskiej i p. A. Stankiewicz wyjechali na wycieczkę do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie-Jeziorna. Przewodnik wycieczki oprowadzając nas po zakładzie opowiadał nam historię powstawania papieru i papierni w Jeziornie. Dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się papier, na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru, oglądaliśmy też makietę całego zakładu pracy - widok "z lotu ptaka" na cały teren fabryki dał możliwość obejrzenia trasy wycieczki - od Muzeum, poprzez teren fabryki, aż do Czerpalni Papieru. Na terenie zakładu obejrzeliśmy maszyny papiernicze i kolejne etapy produkcji papieru, od początku, kiedy masa papiernicza wlewana jest na sito, aż po sam koniec, czyli do papieru nawiniętego na 1 tonowe role. Potem oglądaliśmy urządzenia przetwarzające papier.
Najciekawsza jednak była ta część wycieczki podczas, której własnoręcznie czerpaliśmy dwa arkusze papieru, z masy celulozowej i makulaturowej (jeden z zatopionymi płatkami kwiatów, drugi z użyciem żółtego barwnika). Ręcznie czerpany papier układaliśmy na przygotowane do tego zwilżone filce, potem w prasie wyciskaliśmy je z nadmiaru wody. Następnie papier suszony był w specjalnych elektrycznych suszarkach. W trakcie czerpania papieru dowiedzieliśmy się co oznaczają takie pojęcia jak: celuloza, makulatura, sito, masa papiernicza, filigran, znak wodny (syrenka warszawska) oraz skąd pozyskujemy w Polsce oba surowce do produkcji papieru. Po tak solidnym kursie uczniowie otrzymali w nagrodę dyplomy za aktywny udział w kursie czerpania papieru. Na koniec mogliśmy w zakładowym sklepie kupić "papierowe" pamiątki.
Zapraszamy do galerii.27.10.2009 r. uczniowie kl. IIIb pod kierunkiem p. Ewy Stańczak wyjechali do Kinoteki na lekcję w kinie pt.: "Jak powstaje dźwięk w filmie animowanym."-->> Dnia 21.10.2009 r.uczniowie klas III d i III c wraz z opiekunami p. B. Wojciechowską, p. J. Łuczyk i p. K. Rostkowską uczestniczyli w Wielkim Festiwalu Piłkarskim dla Dzieci. Impreza odbyła się w hali Torwar w Warszawie.
Uczniowie ubrani w biało-czerwone stroje brali udział:
- w turnieju piłki nożnej;
- w konkursie na najlepszy doping, którego hasło przewodnie brzmiało: "Kibicujemy Biało-Czerwonym, kibicujemy Reprezentacji".
Dodatkowymi atrakcjami, które przygotowali organizatorzy było:
- spotkanie z zawodnikami Legii Warszawa;
- koncert Kuby Molędy;
- spektakl "Sportowe Życie, czyli Jeż vs. Jeżozwierz;"
- występ Timo Lohnenbaha - jednego z najlepszych Freestylerów pilkarskich na świecie;
- występ Damiana Mielnickiego-Mistrza świata w "Zośkę";
Podczas wspólnej zabawy, kibicowania, śpiewania piosenek uczniowie doznali moc niepowtarzalnych wrażeń. Na koniec otrzymali wiele upominków od sponsorów i organizatorów tak wspaniałej imprezy.
Zapraszamy do galerii.-->> 17.10.2009 r. odbyła się intergacyjna wycieczka do Kampinowskiego Parku Narodowego, w której uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie. Opiekunami wycieczki byli p. Jolanta Cholewa i p. Grzegorz Jeleń. W czasie wycieczki uczniowie spacerując podziwiali piękno, roślinność i zabytki puszczy. Uczestniczyli też w lekcji przyrodniczej, która miała miejsce w Muzeum Przyrodniczym w Granicy.
Aby uczcić pamięć bohaterów II wojny światowej i poznać historię walk okolic Warszawy zwiedzili Cmentarz Poległych w Granicy i Palmirach. Tutaj krótką lekcję historii przeprowadził p. Grzegorz Jeleń. Zwiedzając cmentarze uczniowie palili znicze na grobach zasłużonych.
Zapraszamy do galerii.-->> 16.10.2009 r. minęła kolejna rocznica wyboru Jana Pawła II na nastepcę Św. Piotra. Nasza szkoła w tym roku przygotowała się do tego wydarzenia wyjątkowo starannie.
W tygodniu poprzedzającym rocznicę wyboru została zrobiona gazetka ścienna pt.: "Jan Paweł II - Pontyfikat miłości i pokoju." Został również przeprowadzony konkurs wiedzy na temat Pontyfikatu w kl. III-VI. W wyniku eliminacji wyróżniono nastepujących uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się największą wiedzą związaną z osobą Papieża:

kl. III a - A. Rasiński
kl. III b - Z. Cedro
kl. III c - K. Kowalczyk
kl. III d - K. Kowalik
kl. IV a - K. Lesiak
kl. IV b - M. Zieliński
kl. IV c - N. Seliwiak
kl. IV d - M. Marcinkiewicz
kl. V a - J. Piątkowska
kl. V b - N. Szczepanik
kl. V c - M. Krzyżanowska
kl. VI a - A. Górecka
kl. VI b - D. Sulejewski
kl. VI c - M. Chmielewski
kl. VI d - M. Piechocka

W samym dniu rocznicy odbył się uroczysty apel, na którym kl. IIIa pod opieką p. M. Andrasik przedstawiła uczniom montaż słowno-muzyczny dotyczący ważnych wydarzeń Pontyfikatu. Uczniowie zapoznali się z datami z dzieciństwa i posługi Jana Pawła II na Papieża. Wysłuchaliśmy też kilku piosenek, które towarzyszyły Papieżowi przez całe Jego życie i Pontyfikat.
Pod koniec apelu p. Dyrektor Elżbieta Jeleń wręczyła nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursie na temat życia i pontyfikatu Jana Pawła II i podsumowała wydarzenia związane z dniem wyboru.
Dziękując kl. III a za pracę włożoną w przygotowanie akademii, a wszystkim, którzy w niej uczestniczyli Pani Dyrektor życzyła, aby życie Jana Pawła II stało się dla nas przykładem, a Jego słowa były wprowadzone w życie.
Zapraszamy do galerii.-->> 13.10.2009 r. odbyła sie uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie kl. III d, III c, II d pod opieką p. B. Wojciechowskiej, p. J. Łuczyk i p. M. Jankowskiej przygotowali program słowno-muzyczny, który zaprezentowały przybyłym gościom: władzom miasta Radzymin, zasłużonym emerytowanym nauczycielom, ks. Stanisławowi Kuciowi i wszystkim pracownikom naszej szkoły. Na koniec akademii uczniowie wręczyli wszystkim obecnym osobom drobne upominki, żółte słoneczka, które mają rozświetlać nasze serca i umysły na kolejny rok szkolny.
Zapraszamy do galerii.-->> 13.10.2009 r. Dla siemiolatków z naszej szkoły dzień ten na długo pozostanie w ich pamięci. Tego dnia właśnie oni byli najważniejszymi osobami w szkole. Zwracał uwagę ich galowy strój, nietypowe nakrycia głowy i dumne miny. Bez strachu wkroczyli na odświętnie udekorowaną salę pełną zaproszonych gości. Ślubowanie Klas Pierwszych - oto powód tego nietypowego dnia w szkole.
Pierwszaki bez cienia tremy zaprezentowały przed Panią Dyrektor, nauczycielami i rodzinami program artystyczny, który przygotowały wraz ze swoimi paniami: p. B. Gierą, p. I. Jankowską, p. I. Dudek, p. D. Milewską.
Starały się pokazać, że w pełni zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowwej nr 1 w Radzyminie. Wykazały się wiedzą na temat Ojczyzny i znajomością zasad obowiązujących w szkole. Pani Dyrektor nie miała wątpliwości , że nasze siedmiolatki są w pełni przygotowane do roli uczniów, w związku z czym odbyło się Pasowanie. Wielki ołówek spoczął na ramionach wszystkich pierwszaków i każdy z nich usłyszał od Pani Dyrektor słowa wypowiedziane uroczystym tonem:

"Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej."

Rodzice i nauczyciele uwiecznili tę podniosłą chwilę zna zdjęciach. Maluchy czuły się bardzo ważne i dumnie prezentowały swoje legitymacje szkolne, dyplomy i upominki.
Mniej oficjalna część uroczystości odbyła się w klasach, gdzie na dzieci czekał słodki poczęstunek i możliwości podzielenia się wrażeniami z przebiegu uroczystości. Rodzice otrzymali od wychowawczyń listy, które panie napisały w imieniu swoich podopiecznych. Zawierały one prośby o wsparcie, pomoc i cierpliwość w codziennym trudzie zdobywania przez dzieci nowej wiedzy.
Jesteśmy pewni, że szkoła stanie się dla pierwszoklasistów drugim domem, a wychowawczynie - szkolnymi mamami. Serdecznie im tego życzymy!
Zapraszamy do galerii.-->> 11.10.2009 r. uczniowie uczestniczyli w XIV Biegu Niepodległości Szkół Miasta i Gminy Radzymin - REJENTÓWKA 2009.
Nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych z ilością 254 pkt oraz I miejsce w klasyfikacji medalowej: 4 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe medale. GRATULUJEMY zwycięzcom!
W tym ważnym wydarzeniu sportowym honorowymi gośmi byli wybitni polscy sportowcy: Erwina Ryś-Ferenc (panczenistka), Józef Grudzień (bokser), Wiesław Rutkowski (bokser), Czesław Ptak (bokser), Włodzimierz Amaranowicz (bokser), Robert Wójcik (ciężarowiec).
Zapraszamy do galerii.-->> 09.10.2009 r. uczniowie kl. IV a i IV b pod opieką wychowawczyni p. K. Marzec i p. J. Cholewa wyjechali na wycieczkę do Kampinowskiego Parku Narodowego.
Podziwaliśmy piękno przyrody i uczestniczyliśmy w lekcji przyrodniczej, która miała miejsce w Muzeum Przyrodniczym w Granicy. Mieliśmy okazję też poznać historię bohaterów II wojny światowej dzięki wizycie na Cmentarzu Poległych w Palmirach i Granicy.
Aby uczcić pamięć poległych zapaliliśmy znicze na grobach zasłużonych bohaterów w czasie II wojny światowej.
Zapraszamy do galerii.-->> 09.10.2009 r. uczniowie klas III, IV i V oglądali w ROKiS film animowany "Gwiazda Kopernika", opowieść o człowieku, który dokonał największego odkrycia w dziejach świata.
Uczniowie klas VI oglądali w ROKiS film fabularny "Dzieci Ireny Sendlerowej", film opowiadający historię kobiety, która w czasie II wojny światowej uratowała przeszło 2 tys. dzieci żydowskich przed nieuniknioną śmiercią.
Zapraszamy do galerii.-->> 13.10.2009 r. (wtorek) o godz. 08.00 odbędzie się uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych, a o godz. 15.00 uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
14.10.2009 r. (środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.-->> Dzięki życzliwości organizatorów 31 Warszawskiego Maratonu nasza szkoła w podziękowaniu za pracę wolontariuszy podczas Maratonu otrzymała 50 kg bananów, 100 butelek wody mineralnej niegazowanej oraz 150 butelek napojów energetyzujących.
28 wrześśnia podczas długiej przerwy pani Katarzyna Rostkowska wraz z uczniami zorganizowała akcję pt: "Jesteś głodny - zjedz", na której zostały rozdane banany. Napoje zaś wykorzystane będą dla reprezentacji szkolnej podczas zawodów sportowych.
-->> 23.09.2009 r. uczniowie kl. IIIb pod kierunkiem p. E. Stańczak wyjechali na wycieczkę do pobliskiego lasu. W ramach zajęć z cyklu "Las i jego mieszkańcy" uczniowie w naturze rozpoznawali drzewa, krzewy, warstwy roślinności i szukali żyjących tam zwierząt.-->> 27 września już poraz 31 wystartował Warszawski Maraton. Na ulicach stolicy zawodnicy nie tylko z Polski ale i z Europy walczyli o tytuł najszybszego biegacza Maratonu. Przygotowanie tak dużej imprezy wymaga zaangażowania między innymi kilkuset wolontariuszy. Pełnili oni nie tylko funkcje porządkowe, ale przede wszystkim obsługiwanie punktów dożywiania maratończyków na całej trasie biegowej. Do ich obowiązków należało podawanie napojów i bananów. W gronie 300 wolontariuszy znalezli się między innymi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka z Radzymina. Dwudziesto osobowa grupa młodzieży pod kierunkiem pani Katarzyny Rostkowskiej wraz z panem Marcinem Żmijewskim i panem Grzegorzem Skulteckim przez osiem godzin w pocie czoła, ale z uśmiechem na twarzy dzielnie wywiązywała się z powierzonego im zadania. Dziewczęta swym gorącym dopingiem i tańcem wspierały wszystkich uczestników Maratonu, co znalazło się z bardzo ciepłym przyjęciem. W podziękowaniu za oddanie i serce włożone w pomoc, organizatorzy przygotowali dla wszystkich wolontariuszy upominki rzeczowe oraz słodycze. Za rok też tam będziemy!

Nasi wolontariusze to:
1. Zuzanna Lenkiewicz, 2. Aleksandra Balcer, 3. Sylwia Budek, 4. Natalia Matera, 5. Weronika światek, 6. Monika Ochwat, 7. Natalia Szczepanik, 8. Patrycja Mazurek, 9. Aleksandra Czyżo, 10. Natalia Myśliwiec, 11. Olga Mikołajczuk, 12. Natalia Zgnilec, 13. Małgorzata Filipiak, 14. Katarzyna Oleksiak, 15. Klaudia Żmuda, 16. Michał Jankowski.
Zapraszamy do galerii.-->> Uwaga! Dodano w menu nawigacyjnym nową zakładkę: Terminarz zebrań z rodzicami. Zapraszamy do czytania.-->> UWAGA UCZNIOWIE KLAS IV - VI!!!

Z OKAZJI 200 ROCZNICY URODZIN FRYDERYKA CHOPINA

OGŁOSZONY ZOSTAŁ OGÓLNOPOLSKI KONKURS na prezentację multimedialną:

"WIELCY POLACY - ŚLADAMI FRYDERYKA CHOPINA"

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w wieku 10-12 lat, którzy wykonają pracę samodzielnie.
Pracę należy złożyć do p. Doroty Poznańskiej najpóźniej do dnia:
12 października 2009 r.
Pozostałe informacje przeczytasz TUTAJ.-->> Dnia 29.09.2009 r. (wtorek) zapraszamy rodziców na zebrania klasowe. Klasy I-III o godz. 16.00, klasy IV-VI o godz. 17.00.-->> 25.09.2009 r. uczniowie kl. III d pod opieką p. B. Wojciechowskiej obejrzeli wystawę plastyczną zorganizowaną z okazji ogólnopolskiego konkursu "70 rocznica Zbrodni Katyńskiej" mieszczącą się w Bilbiotece Miejskiej w Radzyminie. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących wspomnianej tematyki.
Zapraszamy do galerii.-->> 24.09.2009 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata 2009", która odbywa się już po raz 16. My sprzątaliśmy rekreacyjną miejscowość gminy Radzymin - Rejentówkę. Po wielkim porządkowaniu uczniowie przy rozpalonym szkolnym ognisku piekli kiełbaski popijając je słodkim sokiem.
Zapraszamy do galerii.-->> 23.09.2009 r. uczniowie kl. V b pod opieką p. G. Jelenia udali się do Bilbioteki Miejskiej oglądać wystawę plakatu pt.: "70 rocznica Zbrodni Katyńskiej."
Zapraszamy do galerii.-->> 23.09.2009 r. uczniowie kl. III d i III b pod opieką p. B. Wojciechowskiej i p. E. Stańczak uczestniczyli w wycieczce do lasu. Rozponawali drzewa, krzewy, rośliny zielone, a także podpatrywali życie mieszkańców lasu.
Uczniowie podziwiali kolory, dźwięki, zapachy lasu. Każdy miał okazję wykorzystać praktycznie lupę, lornetkę, aparat fotograficzny. Uczniowie zbierali korzenie, gałązki drzew, szyszki, żołędzie, kawaki kory, kolorowe liście, aby w klasie przygotowac z tych zbiorów kącik lesnych skarbów.
Po udanej wyprawie mogli uczestniczyć w zabawach, najciekawszą z nich okazała się zabawa w "leśnych detektywów." Całość tej udanej wyprawy dopełniło wspólne ognisko i śpiew.
Zapraszamy do galerii.-->> Pierwszego dnia jesieni tj. 22.09.2009 r. wraz z 8-osobową grupą miłośników wypraw rowerowych wybraliśmy się na trzygodzinną przejażdżkę po okolicy Radzymina. Naszym przewodnikiem był miejscowy aktywista i członek Towarzystwa Przyjaciół Radzymina - Jan Wnuk.
Podróż naszą rozpoczęliśmy od pokonania Drogi Golgoty Narodu Polskiego do Cmentarza Żołnierzy Polskich z 1920 roku w Radzyminie. Stąd udaliśmy się do ruin niemieckiego bunkra z czasów II wojny światowej w Beniaminowie. Dalej podziwiając przyrodę okolicznych lasów przejechaliśmy pod 400-tu letni dąb króla Jana Kazimierza. Drogami polnymi niebieskim szlakiem "Polskiej Obrony Warszawy im. Majora Stefana Waltera" dojechaliśmy do Aleksandrowa, gdzie przy stacji ujęcia wody pitnej dla Radzymina znajduje się Pomnik Pomordowanych i Spalonych mieszkańców z 1944 roku.
Zmęczeni ale w dobrych nastrojach naszą podróż po żywych kartach historii zakończyliśmy ogniskiem na terenie szkoły.
Zapraszamy do galerii.-->> Uczestnicy projektu""Młodzi, wykształceni"!!!

Uczniowie, którzy nie mają w domu Internetu mogą korzystać z platformy radzymin.hr.net.pl w szkole w następujących godzinach:

Poniedziałek: 12.25-13.10 sala 18 (6 lekcja)
                          13.15-14.00 sala 18 (7 lekcja)
Wtorek: 12.25-13.10 sala 18 (6 lekcja)
Środa: 12.25-13.10 sala 18 (6 lekcja)
-->> 17.09.2009 r. nasza szkoła brała udział w uroczystych obchodach upamiętniających 70 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

PROGRAM:

- Zbiórka przed Radzymińską Kolegiatą.
- Przemarsz Drogą Golgoty Narodu Polskiego na Cmentarz Żołnierzy Polskich 1920 Roku w Radzyminie.
- Zapalenie zniczy przy krzyżach bohaterów roku 1920.
- Modlitwa przy Mogile Żołnierzy poległych w Kampanii Wrześniowej 1939 roku.
- "Nigdy więcej wojny" - wypuszczenie gołębi pokoju.
- Uroczysta Msza święta w Radzymińskiej Kolegiacie w intencji poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej.
Zapraszamy do galerii.-->> 12.09.2009 r. Uuzniowie kl. III c i III d pod opieką p. B. Wojciechowskiej i p. J. Łuczyk odwiedzili skansen w Kuligowie. Zapoznali się z historią, kulturą, tradycją, obyczajami, architekturą regionu nadbużańskiego.
Uczniowie zobaczyli wiele dawnych przedmiotów codziennego użytku, narzędzi rolniczych, maszyn, itp. Poznali etapy powstawania wyrobów glinianych, właściwości i zastosowanie gliny.
Tak jak w przysłowiu "nie święci garnki lepią" sami wg własnego pomysłu i inwencji twórczej mogli spróbować tworzyć naczynia gliniane. Obejrzeli też wystawę malarstwa wybitnych plastyków m. in. p. E. Rączki, p. D. Kamińskiej, jak również wystawę poświęconą "wspomnieniom miejsc dzieciństwa Cypriana Kamila Norwida."
Uczniowie zobaczyli również profesjonalny warsztat plastyczny. Pod okiem twórcy, malowali obrazki wykorzystując zdobytą wiedzę.
Z zainteresowaniem przyglądali się pokazowi tkactwa najżywotniejszej gałęzi sztuki ludowej. Poznali charakterystykę pracy tkacza, a także mogli uczestniczyć w prezentacji gotowych wyrobów. Niektórzy próbowali swoich sił i starali się stworzyć ciekawe ozdoby, plecionki, itp.
Podczas przejażdżki bryczką podziwiali elementy świata przyrody charakterystyczne dla danego regionu i najbliższej okolicy.
Zabawy integracyjne ze śpiewem, smaczny poczęstunek dopełniły tą wyjątkowo udaną wycieczkę.
Zapraszamy do galerii.-->> Dnia 8.09.2009 r. uczniowie kl. VI d pod opieką p. J. Cholewy uczestniczyli w spotkaniu Kombatantów, poświęconym 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie przedstawili tam krótki program artystyczny.
Zapraszamy do galerii.-->> 07.09.2009 r. w hołdzie poległym lotnikom klasa IV c pod opieką nauczyciela historii, p. Grzegorza Jelenia odwiedziła Cmentarz Poelgłych w Radzyminie.
70 lat temu 7 września 1939 roku pod niebem Radzymina rozegrała się walka powietrzna załóg trzech polskich samolotów bombowych "Łoś" z niemieckimi Messerchmittami. Polegli w tej walce polscy piloci zostali pochowani w Kwaterze Bohaterów 1920 roku. Dopiero w 50 rocznicę tamtych wydarzeń ich koledzy z Klubu Seniora Polskiego Lonictwa ufundowali pamiątkową tablicę.
Uczniowie poznali historię tamtych wydarzeń, a pamięć pilotów uczcili minutą ciszy i zapaleniem "ogni pamięci."-->> W dniu 1 września 2009 r. zapraszamy wszystkich uczniów i rodziców na inaugurację roku szkolnego 2009/2010 na godz. 08.00 do Kolegiaty Radzymińskiej na Mszę św., a później na godz. 09.00 do szkoły na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
ZAPRASZAMY!!!-->> Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w minione wakacje w Integracyjnym Obozie "Parafiadowym" w Bocheńcu. Uczestnikami obozu byli oprócz uczniów naszej szkoły również rówieśnicy z Jełgawy (miasto leżące niedaleko Rygi, stolicy Łotwy) oraz Lidy i Szczuczyna z Białorusi.
Zapraszamy do galerii.Archiwum 2013/2014

Archiwum 2012/2013

Archiwum 2011/2012

Archiwum 2010/2011 sem. 2

Archiwum 2010/2011 sem. 1

Archiwum 2009/2010.

Archiwum 2008/2009.

Archiwum 2007/2008.

Archiwum 2006/2007.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie - D.P. 2006