..:: MENU ::..
..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: SAMORZĄD UCZNIOWSKI::..
..:: SUKCESY ::..
..:: SUKCESY SPORTOWE::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: LINKI ::..
..:: DLA RODZICÓW ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY ::..
..:: TERMINARZ ZEBRAŃ ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: REKRUTACJA KL. I :..
..:: KONTAKT ::..
.: DZIAŁANIA SZKOŁY :.
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: PEDAGOG ::..
..:: LOGOPEDA ::..
..:: LUSTRO ::..
..:: HISTORIA ::..
..:: ZESPÓŁ FLETOWY ::..
..:: ZAJĘCIA UNIJNE ::..
..:: UKS LOTNIK ::..
..:: NAPISALI O NAS ::..
..:: ABSOLWENCI ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NASZA SZKOŁA ::..
Bezpłatne liczniki

KATYŃ...ocalić od zapomnienia
"Tam (...) zabito wiarę, nadzieję, miłość, jednym strzałem w tył
głowy."


WIĘCEJ
Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Bezpieczny Internet    Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
    Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.

Dorota Poznańska


.: Dziennik elektroniczny 2010/2011 :.


(Logowanie dla rodziców)
    

A K T U A L N O Ś C I:-->> Dnia 1 lutego 2011 roku w naszej szkole odbył się BAL KARNAWAŁOWY, podczas którego wśród licznych tańców uczniowie brali też udział w przeróżnych konkurencjach, pokazując swoje umiejętności astystyczne, sportowe, kondycyjne i humorystyczne. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Zapraszamy do galerii
-->> 30 stycznia 2011r w Miejskiej Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie uczniowie naszej szkoły w ramach Przeglądu Widowisk Jasełkowych dla bardzo licznie zgromadzonej publiczności wystawili sztukę pt: "Bóg się rodzi...", zaś mali artyści z "Zerówki" w Łosiu zaprezentowali spektakl pt: "Jasełka." Bisom i oklaskom nie było końca.
Wśród publiczności, która wypełniła dosłownie po brzegi salę koncertową oprócz rodziców, mieszkańców miasta swoją obecnością zaszczycili nas: p. Elżbieta Darka - Przewodnicząca Rady Miasta, jej zastępca p. Paweł Dąbrowski, radna p. Elżbieta Wołynko, ks. Stanisław Kuć - proboszcz naszej parafii oraz przyjaciele naszej szkoły z Koła Emerytów i Rencistów w Radzyminie z p. Januszem Rasińskim na czele. Wszystkim obecnym składamy serdeczne podziękowania, bo przecież od dawna wiadomo, że najwspanialej aktorom gra się przy pełnej widowni.

Uczniowie SP 1


Zapraszamy do galerii-->> W dniu 24.01.11 w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs religijny pt "Dziecię nam się narodziło" na najpiękniejszą szopkę wykonaną własnoręcznie w dowolnej technice. Szopkę mogły wykonać wspólnie dwie osoby.
Do konkursu zgłoszono 32 szopki wykonane przez uczniów
klas IV-VI. Każda szopka była zrobiona starannie i oryginalnie, wszystkie były piękne chociaż każda inna.
Jury konkursu stanowili sami uczniowie głosując w tajnym głosowaniu. Oddano ponad 250 głosów.

Więcej w zakładce >> SUKCESY <<-->> 18 stycznia 2011 roztrzygnięto konkurs fotograficzny - "Cztery pory roku nad Rządzą" - zorganizowany przez Koło Wędkarskie nr 19 w Radzyminie i Gimnazjum nr 1 w Radzyminie. I miejsce w kategorii szkoły podstawowe zajęła nasza szkoła (praca zbiorowa). Gratulujemy!!!

Zapraszamy do galerii
Dzień Bezpiecznego Internetu 2011 -->> Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) - realizatorów unijnego programu "Safer Internet."
W tym roku tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są wirtualne światy. Młodzi ludzie spędzają coraz więcej czasu online, konfrontując się z wyzwaniami i problemami związanymi z ochroną swojej prywatności, bezpieczeństwem czy własnym wizerunkiem. Tegoroczne hasło - "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" - ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży.
W ramach DBI 2011 w naszej szkole przeprowadzone zostaną następujące działania: 1. Zajęcia edukacyjne dla uczniów o tematyce dotyczącej bezpiecznego korzystania z Internetu w ramach lekcji informatyki lub godzin wychowawczych. 2. Zajęcia w klasach I-III będą prowadzone w oparciu o program Sieciaki, a dla klas IV-VI o program edukacyjny "3...2...1... Internet". 3. Uczniowie ukończą kurs i zdobędą dyplomy w ramach platformy e-learning "Dziecko w sieci". 4. Wydrukowane zostaną ulotki informacyjne dla rodziców i rozdane podczas zebrań. 5. Na koniec akcji wykonana zostanie gazetka ścienna dotycząca działań przeprowadzonych w ramach DBI 2011.

Koordynatorami akcji są p. Dorota Poznańska i p. Paweł Cybulski.

Ulotka dla rodziców (plik pdf)

Gazetka ścienna (plik jpg)-->> W sobotę 22.01.2011r piętnastoosobowa reprezentacja naszego chóru szkolnego "Iskierki" pod opieką p. Joanny Bożyk i p. Grzegorza Jelenia uczestniczyła w finałach I Konkursu Kolęd i Pastorałek "Śpiewajcie i grajcie mu..." Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza i Polską Prowincję Zakonu Pijarów.
Patronat honorowy objęli Kardynał Kazimierz Nycz - Metropolita Warszawski, arcybiskup Henryk Hoser - Biskup Warszawsko Praski i p. Jacek Kozłowski - Wojewoda Mazowiecki.
Obok zmagań konkursowych dla uczestników przygotowano różnorakie atrakcje i tak: wysłuchaliśmy przepięknych koncertów Zespołu Studium Piosenki i Tłoczni Dźwięków, Dziecięcego Odjazdu Muzycznego z Domu Kultury "Dorożkarnia", Koncertu Młodzieżowej Grupy Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego.
Uczestniczyliśmy we wzruszającym spotkaniu z Panią Władysławą Popis - świadkiem objawień Matki Bożej na Siekierkach, obejrzeliśmy film dokumentalny pt."Objawienie."
Organizatorzy zadbali także o słodkie co nieco i gorący posiłek. Czas oczekiwania na wyniki spędziliśmy na wspólnym kolędowaniu. I choć tym razem nie zdobyliśmy miejsca na podium to i tak warto było uczestniczyć w tak wspaniale przygotowanym świątecznym spotkaniu. Na pewno zagościmy tu za rok.

Chór szkolny z opiekunami


Zapraszamy do galerii

-->> W dniu 13 stycznia 2011 r. naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji.
Sierżant sztabowy Kinga Czerwińska przeprowadziła dla klas II - VI pogadankę i pokazała film instruktażowy na temat zachowania na lodzie.
1. Chcąc jeździć na łyżwach korzystaj tylko ze zorganizowanych, nadzorowanych lodowisk.
2. Zabawa na zamarzniętym jeziorze, stawie, gliniance, rzece jest bardzo niebezpieczna i może skończyć się tragicznie.
Policjantka poinformowała co należy zrobić:
a) zanim wejdzie się na lód,
b) gdy lód się zarwie,
c) kiedy widzi się, że pod kimś zarwał się lód.
Uczniów do spotkania przygotowali wychowawcy przeprowadzając lekcje o bezpiecznym zachowaniu na śniegu i lodzie w oparciu o materiały przekazane przez policjantów. Na holu szkolnym zostały rozwieszone plakaty.

Na koniec spotkania policjanci zaprosili wszystkie dzieci z rodzicami na Zimowy Piknik nad Zalewem Zegrzyńskim, który odbędzie się 5 lutego 2011 r. Podczas pikniku planowany jest pokaz ratownictwa lodowego.

Zapraszamy do galerii
-->> 12 stycznia 2011 r. w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu spotkali się organizatorzy, goście honorowi oraz uczestnicy III edycji programu edukacyjnego "Przeżyj to z nami" Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
Koordynator programu pani Aleksandra Rutkowska-Szwed powitała zgromadzonych, a następnie rozpoczęły się podziękowania dla osób szczególnie zasłużonych w realizacji tej edycji programu, dla dyrektorów szkół, dla naszej pani dyrektor Elżbiety Jeleń, nauczycieli opiekunów oraz przede wszystkim dla uczniów, bez udziału których program nie mógłby cieszyć się tak ogromnym sukcesem. Podczas tego podsumowującego spotkania wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć wystawę fotograficzną przygotowaną przez historyka Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie pana Grzegorza Jelenia oraz uczniów, którzy należą do szkolnego koła historyczno-fotograficznego.
Nasza szkoła rozpoczęła obchody 535-lecia zwycięstwem w konkursie fotograficznym "Radzymin - moje miasto", a zakończyła zwycięstwem w konkursie fotograficznym "Szlakiem Bitwy Warszawskiej", w którym zwycięzcami zostali: A. Dudzic kl. VI b, A. Żmijewska kl. VI b, K. Młoduchowska kl. VI b, K. Bender kl. V a, W. Adamowski kl. VI b.
Ceremonię podziękowań i wręczenia nagród uatrakcyjnił występ młodych artystów, których poznaliśmy już wcześniej podczas debaty patriotycznej. Podczas spotkania został podsumowany także konkurs literacki, wśród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie klasy IV a z naszej szkoły: Ola Jacak, Sylwia Ziółkowska i Leszek Filipiak.
Uczniowie przedstawili swoje rozumienie słowa ojczyzna, często w kilku słowach potrafili zawrzeć to, co najważniejsze:
"Miłość"
Ojczyzna nasza to wieś i miasto
I szara wstęga drogi za domem...
Wszystko, co jest dookoła, tak blisko w sercach naszych jest!
Aleksandra Jacak, klasa IV a.

Rozbudzenie ducha patriotyzmu oraz poczucia odpowiedzialności za ojczyznę, to niewątpliwie ogromny sukces, jaki udało się osiągnąć dzięki spotkaniom organizowanym w ramach programu "Przeżyj to z nami." Uczniowie wyrażają swoje patriotyczne uczucia, dbają o to, by pamięć o poległych za ojczyznę była ciągle żywa, a jednocześnie rozwijają swoje zdolności plastyczne, fotograficzne, literackie czy krasomówcze.-->> Zimą zwierzęta mają trudności ze zdobyciem pokarmu. Już jesienią przygotowują się do przetrwania zimy. Niektóre ptaki odlatują do ciepłych krajów, myszy gromadzą zapasy w norkach, borsuki i niedźwiedzie zapadają w sen. Są jednak zwierzęta, które pozostają z nami i trzeba im pomóc przetrwać tę mroźną porę roku.
Członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przez cały rok, a zwłaszcza zimą systematycznie dokarmiają kaczki przebywające w pobliskim parku w okolicy stawu.
Dokarmianie ptaków zimą ma na celu zapobieganie zmniejszania się ich liczebności. Daje też dzieciom wiele radości i satysfakcji.
Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby otoczyli troską wszystkie zwierzęta. Apelujemy o ptasie stołówki na parapetach i w okolicy domów.
Skrzydlaci przyjaciele czekają na Waszą pomoc.

Zapraszamy do galerii
-->> 22 grudnia 2010 r. zakończyła sie realizacja gminnego projektu "Nasza przyszłość w naszych rękach",wspófinasowanego ze środków Unii Europejskiej
z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w którym brali udział nasi uczniowie.

Od 17 stycznia 2011 r. do 30 listopada 2011 r. nasza szkoła bierze udział w kolejnym gminnym projekcie "Wiedza - klucz do przyszłości."

Więcej TUTAJ.    -->> Ważne informacje!!!

  • Przypominamy, iż dni 6 i 7 stycznia (czwartek i piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Świetlica szkolna pracuje bez zmian w godz. od 08.00 do 17.00.

  • Dnia 13 stycznia (czwartek) o godz. 09.00 klasy szóste piszą Próbny Sprawdzian Klas Szóstych. Klasy I-V mają lekcje bez zmian.-->> "Bóg się rodzi, moc truchleje..." - w naszej szkole świąteczne przygotowania ruszyły pełną para. W tym magicznym czasie staramy się myśleć nie tylko o sobie, ale pamiętać także o tych, którzy potrzebują wsparcia, pamięci, pomocy...
Uczniowie pod opieką nauczycieli prowadzili zbiórkę darów; słodyczy, kosmetyków, zabawek i odzieży, którymi później obdarowali dzieci z Domu Dziecka. Nie zapomnieli również o ludziach starszych, przebywających w Domu Pomocy Społecznej. Dla nich także przygotowali świąteczne upominki. Uczniowie własnoręcznie przygotowali przepiękne choinki z makaronu, wręczyli je potem emerytowanym nauczycielom, aby wyrazić im wdzięczność za wieloletni trud i pokazać, że pamiętają o nich także w tym świątecznym czasie.
Także w szkolnych murach zapanowała już świąteczna atmosfera.
Dnia 20 grudnia odbyły się jasełka pt. "Bóg się rodzi..." Przygotowali je uczniowie klasy III c pod kierunkiem pani katechetki Pauliny Kobylińskiej i wychowawczyni Pani Marzeny Mazur. Występ uatrakcyjnił śpiew chóru, do którego należą uczniowie klas IV-VI, a kieruje nim pani Joanna Bożyk. Jasełka obejrzeli wszyscy uczniowie klas I-VI, nauczyciele i pracownicy szkoły. Pozwoliło nam to poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Nie były to tradycyjne jasełka, gdyż swym obrazem nawiązywały do obecnych realiów i problemów, z jakimi boryka się człowiek XXI wieku. Ukazały one mężczyznę zagubionego we własnych nałogach i egoizmie, który nie miał czasu dla Boga. Dopiero objawienie anioła pozwoliło mu znaleźć drogę do Pana. Przedstawienie oparte było na scenkach wziętych z życia, przeplatane kolędami i pastorałkami, tworzyło niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Po programie uczniowie złożyli wszystkim Bożonarodzeniowe życzenia i wręczyli świąteczne upominki przygotowane przez Panią Jolantę Łuczyk i Panią Beatę Wojciechowską. Bardzo wzruszającym momentem było przekazanie znaku pokoju, podanie rąk i uśmiech, w jednej wielkiej wspólnocie, zgodnie ze słowami piosenki: "Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam..." Na zakończenie Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń podziękowała młodym artystom za występ i złożyła przepiękne, płynące z głębi serca życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Na tym jednak nie koniec szkolnego świętowania. W środę, każda klasa wzorem staropolskich obyczajów, zasiadła przy wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia, zapomnieć o troskach, kłopotach, wspólnie zaśpiewać kolędy. Bo każdy z nas z niecierpliwością oczekuje już tej "cichej, pięknej nocy..."Pamiętamy o starszych osobach

-->> Dnia 22. XII.2010 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie odwiedzili mieszkańców przebywających w Domu Opieki Społecznej. Uczniowie klasy II b pod opieką p. Barbary Giera zaprezentowali jasełka, które przybliżyły i przypomniały historię narodzin Jezusa Chrystusa.
Uczestnicy z wielkim wzruszeniem słuchali kolęd i oglądali przedstawienie. Po zakończeniu programu artystycznego dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane choinki z makaronu. Spotkanie było dla dzieci ogromnym przeżyciem. Pozwoliło na integrację z osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Na zakończenie p. B. Giera w imieniu p. Dyrektor Elżbiety Jeleń, Grona Pedagogicznego oraz Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie złożyła pracownikom i mieszkańcom Domu życzenia świąteczne i noworoczne.
Uroczystość wywarła wielkie wrażenie, a słowom podziękowań nie było końca. Uczniowie zostali nagrodzeni brawami oraz słodkimi batonikami. Wizyta ta stała się niezapomnianą chwilą w życiu drugoklasistów i w życiu pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej.

Zapraszamy do galerii
"Święta, święta dobry wspólny czas,
Wielka radość połączyła Nas..."


-->> Dnia 17 grudnia 2010 r. uczniowie klas:

Ia - wych. p. B. Wojciechowska
Ib - wych. p. E. Stańczak
Ic - wych. p. M. Łuczyk
Id - wych. p. M. Andrasik
IIIa - wych. p. B. Rolka
IIb - wych. p. B. Giera zaprezentowali dla Rodziców i zaproszonych gości przedstawienia świąteczne. W blasku świec uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, kolędy. Spotkania upłynęły w miłej, ciepłej i świątecznej atmosferze.-->> Uczennica kl. VI c Magda Krzyżanowska laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt.: "Opowieści z leśnych kniei... Puszcza Białowieska w literaturze Jana Jerzego Karpińskiego inspiracją twórczości plastycznej."

Więcej TUTAJ.-->> Na początku grudnia, na drugiej godzinie lekcyjnej spotkaliśmy się z naszą panią Joanną Karłowicz-Budzik. Pani powiedziała nam o wycieczce do kina oraz do ciekawego Muzeum Techniki. Wycieczka ta miała być naszym szkolnym prezentem na mikołajki. Mieliśmy pojechać z klasą 4 b i z Panią Emilią Żmijewską-Łapińską. Pomysł bardzo się nam spodobał. Nie mogliśmy sie doczekać dnia wycieczki. 16 Grudnia o godz. 7:40 spotkaliśmy się przed szkołą od strony gimnazjum. Zebrani uczniowie rozmawiali i czekali na autokar oraz na pozostałych kolegów i koleżanki. Kiedy już wszyscy byliśmy na miejscu, weszliśmy do autokaru. Klasa 4a usiadła z przodu, klasa 4b z tyłu autokaru. Jechaliśmy około godziny. Podczas jazdy rozmawialiśmy o wrażeniach, jakie mogą nas spotkać, bawiliśmy sie także w przeróżne zabawy i gry, było bardzo zabawnie.
Kiedy dojechaliśmy autokarem na parking, dalej ruszyliśmy już pieszo do muzeum. Gdy weszliśmy do środka, zauważyliśmy kasę z biletami oraz sklepik z drobnymi pamiątkami.
Po lewej stronie był pokój z zegarami z dawnych czasów, ich budowa bardzo nas zainteresowała. Nasz przewodnik poprosił nas, żebyśmy zostawili w szatni kurtki. PóŸniej razem z nim udaliśmy sie do hallu głównego i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Poszliśmy na górę po schodach, weszliśmy do pokoju motoryzacji. Znajdowały się tam modele motocykli, lotni, starych rowerów i aut. Na końcu tej sali zawieszony był model polskiego samolotu bojowego. Stał też model fiata126p, zwanego potocznie ,,Maluchem''. Model pokazany był w przekroju, mogliśmy więc obejrzeć wnętrze tego auta. Następnie przeszliśmy wzdłuż pomieszczenia, dotarliśmy na górę po schodach, był to pokój muzyczny, było tam mnóstwo pozytywek, pan przewodnik opowiedział nam historię pozytywki oraz omówił zasadę jej działania. PóŸniej zeszliśmy na dół i udaliśmy sie do pomieszczenia górniczego, widzieliśmy stroje górników oraz kanały, którymi przemieszczali się z góry na dół lub odwrotnie. Pan przewodnik powiedział także o wydobywaniu i przetapianiu surowców. Mogliśmy także wybić własną monetę. Następnie razem z przewodnikiem weszliśmy na górę, gdzie znajdowały się pralki od najstarszej do najnowszej. Kolejnym punktem naszego zwiedzania było pomieszczenie ekologiczne, były tam baterie słoneczne i mini elektrownia wodna. Zobaczyliśmy tam także domek zasilany energią słoneczną oraz dwa świerszcze. Kiedy pan przewodnik wyłączył światło, świerszczyki, które były za szklaną ladą zaczęły się ruszać i podskakiwać. Ruszały się, ponieważ były zasilane przez baterie słoneczne.
Następnie weszliśmy do pokoju, w którym był stary sprzęt komputerowy i elektroniczny. W pokoju obok były stare i nowe telefony. Tu także pan przewodnik powiedział nam o historii telefonów, o tym, jak się zmieniały. Kolejnym punktem naszej wędrówki było pomieszczenie badań policyjnych, widzieliśmy miejsce zabójstwa i mogliśmy zrobić sobie odciski palców. Pan przewodnik zadawał nam pytania odnośnie do śladów przestępstwa. Przez chwilę poczuliśmy się jak detektywi. Bardzo wszystkich to zaintrygowało. Niestety, był to ostatni punkt naszego zwiedzania, czekała na nas bowiem kolejna atrakcja – kino. Opuściliśmy więc cudowne muzeum i kierowaliśmy sie do Kinoteki, która również znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki.
Po wejściu rozebraliśmy się i poszliśmy do sklepiku po popcorn i colę. Weszliśmy do sali i zaczął się film pod tytułem ,,Moja niania jest agentem''. Film był bardzo ciekawy, oglądaliśmy go przez dwie i pół godziny. Po wyjściu z kina udaliśmy się na parking, gdzie był nasz autokar.
Kiedy autokar ruszył rozebraliśmy się, żeby nie było nam za gorąco. Podczas drogi powrotnej omawialiśmy przygody, jakie nas spotkały na tej wspaniałej wycieczce.

Opracowanie: Arkadiusz Myśliwiec, klasa IV a

Zapraszamy do galerii
-->> Z radością informujemy, że uczennice kl. VIb Katarzyna Młoduchowska i Anna Żmijewska zajęły czołowe miejsca w konkursie historycznym "Z Zielonki na niebo Anglii" zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Zielonki.

Więcej TUTAJ-->> W dniu 15 grudnia 2011 r. uczniowie kl. VIa, VIb, Vd, IVc, IVd pod opieką nauczycieli i wychowawców: p. J. Karłowicz-Budzik, p. J. Nowakowskiej, p. K. Rostkowskiej, p. A. Liwskiej, p. G. Jelenia uczestniczyli w koncercie ukraińskiego zespołu folklorystycznego UKRAINE CZORTKOW. Ponad dwugodzinny koncert, który wypełniły ludowe pieśni i tańce z obszaru dawnych kresów Rzeczypospolitej spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem młodej radzymińskiej widowni. Brawom i bisom nie było końca...
Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu p. Mirosławowi Jusińskiemu za zaproszenie nas na koncert, który głęboko zapadł w naszej pamięci.

Uczniowie


Zapraszamy do galerii
-->> Rozstrzygnięto szkolny konkurs informatyczny dla klas I-III

pod hasłem "Bombka świąteczna", dla klas IV-VI "Stroik świąteczny".


Prace uczniów można zobaczyć TUTAJ.
-->> Uwaga! Przerwa świąteczna od dn. 23 grudnia 2010 r. (czwartek) do 2 stycznia 2011 r. (niedziela)"Pięć złotych minut"

-->> Taki tytuł nosił charytatywny koncert mikołajkowy, który odbył się 6 grudnia 2010 r. w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie. Widzami tego magicznego koncertu byli uczniowie kl. Va, Vb, Vc, a grupą opiekowały się p. Katarzyna Marzec i p. Jolanta Cholewa. Koncerty muzyczne, pokazy iluzjonistyczne oraz pokaz laserów sprawiły, że widzowie z zachwytem uczestniczyli w zabawie. Wielką niespodzianką i atrakcją koncertu była lekcja udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach.
Na koniec Mikołaj i Śnieżynka podziękowali uczniom za wsparcie fundacji poprzez zakup biletów i uczestnictwo w koncercie. Oklaskom nie było końca...

Zapraszamy do galerii
-->> Wszyscy żyjemy już nadchodzącymi świętami. Uczniowie kl. II b i II c wraz z wychowawczyniami p. B. Gierą i p. D. Milewską
oraz p. T. Górską postanowili z tej okazji poświęcić Mikołajowi program artystyczny "Jest taki dzień..."
14 grudnia 2010 r. zaprosili nauczycieli, rodziców, koleżanki i kolegów na przedstawienie. Piękne, nastrojowe piosenki, wiersze i wywiad ze świętym Mikołajem wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat.
Bardzo ważna była myśl przewodnia całego spotkania - "Cieszy się każdy, który dostaje, a jeszcze bardziej ten, który daje..." słowa te nawiązywały do zbiórki słodyczy, odzieży, środków czystości i zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Dębinkach. W akcji brali udział uczniowie całej szkoły. Mamy nadzieję, że wrażliwość i dobre serce będą zawsze dewizą uczniów naszej szkoły. Na koniec każda klasa dostała słodkie upominki.

Zapraszamy do galerii
-->> Wszyscy życzymy sobie cudownych Świąt Bożego Narodzenia, wielkiej radości, miłości, pod żywą choinką dużo prezentów. Wszyscy pragniemy też w te Święta rodzinnego ciepła, niestety nie wszyscy mogą tego doświadczyć.
Panie: Beata Wojciechowska i Jolanta Łuczyk już od 10 lat odwiedzają wychowanków Domu Dziecka w Dębinkach.
Dnia 9 grudnia 2010 r. wraz ze swoimi uczniami z kl. I a i I c oraz opiekunem PCK, p. Barbarą Gierą wręczyły dzieciom słodycze, zabawki, ubrania i środki czystości oraz własnoręcznie wykonane stroiki świąteczne.
Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Zapraszamy do galerii
-->> W związku z zagrożeniem, jakie stwarza rosnąca wśród młodzieży popularność dopalaczy, w naszej szkole jest prowadzona akcja, która ma na celu zapobiec stosowaniu przez młodzież tego rodzaju używek.
Dotychczas odbyło się spotkanie z przedstawicielką Powiatowej Komendy Policji w Radzyminie, pt. "Odpowiedzialność prawna za czyny karalne", w którym uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Uczniowie klas piątych i szóstych obejrzeli również spektakl pt. "Opowieści z Olimpu" przygotowany przez młodzież z Gimnazjum nr 1 w Radzyminie pod opieką p. Joanny Bożyk i P. Katarzyny Garwolińskiej. Wychowawcy i Pani pedagog podczas zajęć lekcyjnych systematycznie poruszają problematykę uzależnień m.in. uzależnienia od dopalaczy.
Samorząd uczniowski naszej szkoły zorganizował konkurs pt. "Dopalaczom - NIE", który również stanowił część programu.
Konkurs rozstrzygnięto w dniu 16 grudnia i wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce - Katarzyna Młoduchowska VIb
II miejsce - Zofia Kąpińska Va
III miejsce - Katarzyna Kowalik IVd i Damian Lisiecki VIb.

W tym tygodniu zostaną rozdane nagrody oraz dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w walkę z dopalaczami.Dziękujemy, Panie Grzegorzu!

- Tak, to nasz nauczyciel, Pan Grzegorz Jeleń, został laureatem prestiżowej nagrody "Wdzięczność Młodych Serc im. Ojca Józefa Jońca SP" - powtarzamy
z dumą!
Konkurs powstał w ramach autorskiego projektu "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało" realizowanego przez Stowarzyszenie PARAFIADA. Nagroda jest przyznawana osobom, instytucjom i organizacjom, których działanie w sposób wybitny przyczynia się do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dzieci i młodzieży, szczególnie w zakresie wychowania i kształcenia oraz szeroko pojętej opieki i asystencji w procesie wzrastania. Kandydat do nagrody może zostać zgłoszony wyłącznie przez grupę dzieci lub młodzieży liczącą co najmniej 12 osób.
Pan Grzegorz Jeleń jest nauczycielem historii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyminie. Historyczne opowieści, których na co dzień słuchamy z zapartym tchem, to tylko jedna strona jego naukowej działalności. Z drugiej strony ten wspaniały nauczyciel przede wszystkim nas wychowuje. Pokazuje nam jak ważnymi wartościami w życiu każdego człowieka są uczciwość, życzliwość, otwartość i szacunek względem innych osób. Uczy nas, że nie należy skupiać się wyłącznie na sobie i swoich problemach, ale trzeba także umieć dostrzec obok drugiego człowieka, wyciągnąć pomocną dłoń, porozmawiać.
Codziennie mobilizuje nas do pracy nad sobą, do tego, abyśmy nie zaprzepaścili swoich umiejętności, abyśmy dobrze wykorzystali szkolny czas i docenili to, że możemy bez przeszkód uczyć się ojczystego języka.
Pan Grzegorz skutecznie zaraża nas swoją historyczną pasją poprzez organizację krajoznawczych wycieczek do ważnych dla naszego narodu miejsc, dzięki niemu każdy z nas zna najważniejsze daty z historii Polski. To on uświadomił nas, że my też, już teraz jesteśmy odpowiedzialni za losy naszego kraju, że nie możemy być obojętni na to, co się dzieje wokół nas.
Jesteśmy Panu wdzięczni za poświęcenie i oddanie, z jakim wychowuje i uczy nas Pan każdego dnia.

Uczniowie SP nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie

Zapraszamy do galerii
-->> 2 grudnia 2010 r. uczniowie klas: IV c, IV d, V c i V d pod opieką pań: Katarzyny Rostkowskiej, Joanny Nowakowskiej, Anny Liwskiej i pana Grzegorza Skulteckiego miały okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Znajduje się tam ponad 350 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach. Najciekawsze i najlepsze w Centrum Kopernika jest to, że wszystkie wynalazki można dotknąć i przetestować samodzielnie. Dzięki różnym doświadczeniom wszyscy nie tylko świetnie się bawili, ale także poszerzyli swoje wiadomości z dziedziny matematyki, fizyki, przyrody, religii, historii, biologii i wielu innych nauk. Wszystkim polecamy wizytę w Centrum Nauki Kopernik!!!

Zapraszamy do galerii


Zapraszamy do galerii
-->> "Kto nie zna przeszłości, ten nie rozumie teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości" - to jedne z wielu ważnych słów, które padły w środę 8 grudnia 2010 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyminie. To tam odbyła się patriotyczna debata, w której głos zabrali uczniowie wyróżnieni w konkursie krasomówczym zorganizowanym w ramach realizacji projektu "Przeżyj to z nami". Wystąpieniom uczniów z uwagą przysłuchiwali się Pan burmistrz Zbigniew Piotrowski, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Radzymina: Pan Jan Wnuk oraz Pani Hanna Grzegorek, a także nauczyciele i zaproszeni rodzice.
W debacie wzięli udział uczniowie z okolicznych szkół, a naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Młoduchowska i Klaudia Pieniak z klasy VI b oraz Weronika Szymborska z klasy IV a, pod opieką p. Joanny Karłowicz-Budzik. Uczniowie prezentowali sylwetki bohaterów z 1920, a także przedstawiali swoją wizję patriotyzmu, który nie polega jedynie na umieraniu za ojczyznę, ale mobilizuje do działań na rzecz lokalnej społeczności, do zachowania pamięci o bohaterach narodowych, do udziału w wyborach i do odpowiedzialności za swój kraj.
Pan burmistrz podsumowując wystąpienia krasomówców stwierdził, że była to najpiękniejsza debata, w jakiej uczestniczył na tej sali. Podziękował też uczniom za wspaniałą lekcję patriotyzmu. Następnie głos zabrali członkowie Towarzystwa Przyjaciół Radzymina, którzy rozdali wszystkim uczestnikom spotkania patriotyczne śpiewniki. Na koniec uroczystości uczniowie, którzy zabrali głos w debacie oraz uczestnicy pleneru malarskiego - z naszej szkoły Martyna Białek z klasy V a i Mateusz Smoczyński z klasy IV a, otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Ta debata była wspaniałą lekcją zarówno dla uczniów, jak i dla wszystkich zgromadzonych na sali. Uświadomiła nam po raz kolejny, że musimy walczyć o zachowanie tego, co z takim trudem zdobywali nasi przodkowie.

Zapraszamy do galerii
-->> Uwaga ogłaszamy świąteczny konkurs informatyczny - Grafika Komputerowa - organizowany w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy I - III: "Bombka świąteczna"
Klasy IV - VI: "Stroik świąteczny"

WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Prace należy wykonać samodzielnie w dowolnym programie graficznym (Paint, Corel Draw, Gimp itp.)
2. Praca powinna być wykonana zgodnie z tematyką określoną w danej grupie wiekowej.
3. Pracę należy wydrukować oraz zapisać na CD, DVD lub Pendrive.
4. Praca musi być podpisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora, klasą, proszę dopisać wykorzystany program.
5. Wydrukowane i zapisane prace należy składać do p. Michaliny Andrasik lub do nauczycieli informatyki: p. Doroty Poznańskiej i p. Pawła Cybulskiego.
6. Na zwycięzców czekają dyplomy, nagrody oraz ocena celująca z informatyki.
Nagrodzone prace zostaną umieszczone na szkolnej stronie internetowej www.s1p.edu.pl.

W przypadku naruszenia praw autorskich i oddania nie swojej pracy na konkurs - uczestnik zostaje zdyskwalifikowany.

Termin składania prac upływa 13 grudnia 2010.

ZAPRASZAMY!!!-->> Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w wielkiej zbiórce odzieży, zabawek i przyborów toaletowych dla dzieci z Domu Dziecka w Ossowie. Niezniszczone i w dobrym stanie rzeczy prosimy o przekazywanie do nauczycieli patronujących tej akcji:
p. Doroty Milewskiej, p. Barbary Giery, p. Jolanty Cholewy i p. Anety Jusińskiej.

Dla Dzieci z Domu Dziecka w Dębinkach prowadzimy też zbiórkę słodyczy i kosmetyków. Składane dary prosimy przekazywać do p. Beaty Wojciechowskiej i p. Jolanty Łuczyk (kosmetyki), zaś do p. Marzeny Mazur i p. Ewy Stańczak (słodycze).

Zbiórka trwa do 15 grudnia 2010 r.

Za każdy gest dobrej woli serdecznie dziękujemy!!!
-->> "Później doszedłem do wniosku, że za pojęciem lotnictwo stoją żywi ludzie i bez kontaktu z nimi obraz tej historii jest niepełny..." - wywiad z Panem Robertem Gretzyngierem, Panem Krzysztofem Kubalą i Panem Wojtkiem Matusiakiem, członkami Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego, autorami książek o tematyce wojskowej, w szczególności lotniczej, przeprowadziły uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie.

Więcej na temat wywiadu TUTAJ.-->> Zapraszamy do nowej zakładki Sukcesy sportowe, w której będziemy zamieszczać wszelkie informacje dotyczące osiąganych sukcesów uczniów naszej szkoły w dziedzinie sportowej. Zapraszamy!!!-->> Uwaga! Zapraszamy do zakładki Uczniowie, zamieszczone są nowe zdjęcia klasowe.-->> "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród..." - tymi słowami w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie rozpoczęliśmy uroczystą akademię z okazji 11 listopada - narodowego święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Program artystyczny przygotowany przez p. Jolantę Cholewę,
p. Pawła Cybulskiego i p. Grzegorza Jelenia został uświetniony muzyką wykonaną przez uczniów szkolnego chóru, którym opiekuje się p. Joanna Bożyk.
Uroczysta akademia przypomniała nam jak ważnym świętem dla nas - Polaków - jest odzyskanie niepodległości.
Gdyby nie poświęcenie i przelana krew naszych przodków nie moglibyśmy dziś uczęszczać do szkoły, uczyć się i rozmawiać w języku polskim. Dzięki nim po 123 latach nieistnienia Polska ponownie pojawiła się na mapie Europy. I choć przez tyle lat fizycznie była nieobecna, przetrwała w sercach Polaków, którzy żyjąc pod zaborami mieli jeden wspólny cel - odbudować kraj, Polskę.
Pamiętamy o tym, dziękujemy im za to, że nie musimy ukrywać się każdego dnia, że możemy swobodnie żyć w wolnym kraju i kultywować nasze narodowe tradycje.
Zorganizowana w szkole uroczystość to nasze "dziękuję" - wypowiedziane
z wdzięcznością i dumą, że możemy dziś powiedzieć "jesteśmy Polakami".

Uczniowie

Zapraszamy do galerii


-->> 11.11.2010 r. - "Maszerują chłopcy, maszerują, karabiny błyszczą..."
Defilada przy Trakcie Królewskim w Warszawie.

Zapraszamy do galerii-->> Dnia 8 listopada 2010 r. uczniowie kl. VI a i IV c pod opieką
p. Doroty Poznańskiej, p. Joanny Nowakowskiej i p. Agnieszki Cichy udały się na jednodniową wycieczkę do Firmy "SZKŁO-DEKOR"
z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim w celu zapoznania się
z technologią rękodzielniczej produkcji bogato dekorowanych, szklanych ozdób choinkowych.

Uczniowie w ramach warsztatów rzemieślniczych własnoręcznie ozdabiali przygotowane bombki choinkowe. Na koniec pobytu w firmie otrzymali na pamiątkę wspomniane bombki oraz mogli zakupić mnóstwo innych pięknie dekorowanych, kolorowych ozdób choinkowych w firmowym sklepie.

Zapraszamy do galerii-->> Zapraszamy do nowej zakładki LUSTRO, strony o szkolnym kółku redakcyjnym, którego opiekunem jest p. Joanna Karłowicz-Budzik. Zapraszamy!!!-->> 29.10.2010 r. z inicjatywy Dyrekcji, Grona Pedagogicznego,
a w szczególności historyka Pana Grzegorz Jelenia, i uczniów naszej szkoły, odbyła się uroczystość upamiętniająca 70 rocznicę Bitwy o Anglię. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla naszej szkolnej społeczności, ponieważ w bitwie brał udział patron naszej szkoły, ppłk pil. Marian Pisarek - postać niezwykła, prawdziwy patriota, który dla ojczyzny gotów był poświęcić wszystko, nawet najwyższe dobro, jakim jest życie. Marian Pisarek - syn Ziemi Radzymińskiej to duma nie tylko naszej szkoły, ale także wszystkich mieszkańców Radzymina i okolic. Dlatego zdecydowaliśmy, że uroczystość nie zostanie zamknięta jedynie w szkolnych murach, ale odbędzie się także poza nimi, aby władze miasta z Panem Burmistrzem i społeczność Radzymina również mieli możliwość uczestnictwa w tym doniosłym wydarzeniu.
Obchody zostały zainaugurowane prezentacją w naszej szkole gry strategiczno-edukacyjnej pt. "303", której autorami są dr Tomasz Ginter i Karol Madaj - pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej. Uczniowie klas szóstych walczyli zacięcie, jednak ostateczną bitwę zwyciężyła Monika Ochwat, pokonując Norberta Kamińskiego. Tego dnia wszyscy w szkole mówili tylko o jednym, o ogromnym poświęceniu naszych lotników, byliśmy naprawdę dumni z tego, że losy ich dywizjonu stały się inspiracją do stworzenia tak wspaniałej gry edukacyjnej, która , jak mówią autorzy: "przypomina nam o wspólnej walce o wolność" i mają nadzieję, że "gra będzie znana także poza granicami naszego kraju".
Dopełnieniem pierwszej części było obejrzenie wystawy pt. "Za waszą i naszą wolność", gdzie na 24 planszach przedstawiona została historia polskich dywizjonów od 1.09.1939 r. aż do roku 1946 W szkole zorganizowane zostały też liczne konkursy, w których uczniowie mieli okazję przedstawić graficznie Bitwę o Anglię, uczcić pamięć poległych wierszem, a najmłodsi malowali lotnikom laurki.
Wieczorem o godzinie 18.00 nastąpił punkt kulminacyjny obchodów, Msza święta w radzymińskiej Kolegiacie. Mszę świętą w intencji poległych odprawił Ksiądz Proboszcz naszej parafii Stanisław Kuć.
Swoją obecnością zaszczycili nas też licznie przybyli goście: brat Mariana Pisarka, Pan Aleksander Pisarek z żoną, córką i synem, Warszawski Klub Seniorów Lotnictwa z pocztem sztandarowym, Grupa Historyczna Lotnictwa Polskiego, autorzy książek poświęconych polskim pilotom: P. Robert Gretzyngier, P. Wojtek Matusiak i P. Krzysztof Kubala oraz ppłk pil. Marek Grzeszczak, który reprezentował Dowódcę Garnizonu Warszawa. Po Mszy świętej uczniowie pod kierunkiem P. Joanny Karłowicz-Budzik i P. Joanny Bożyk zaprezentowali krótki program artystyczny.
Obchody uświetniła muzyka w wykonaniu Radzymińskiej Orkiestry Dętej. W duchu patriotyzmu, w który wprowadziły nas słowa "Roty" wyruszyliśmy do pomnika Tadeusza Kościuszki, gdzie odbył się Apel Poległych. Symbolicznym gestem, jakim były wznoszące się do nieba lampiony, oddaliśmy cześć poległym w walce lotnikom. Dziękujemy im za oddanie, honor i patriotyczną postawę, która nas, jako uczniów szkoły noszącej imię jednego z wielkich patriotów, zobowiązuje do tego, aby ją naśladować i aby godnie reprezentować nasz kraj.

Zapraszamy do galerii-->> UWAGA! Podajemy listę Laureatów konkursów szkolnych - plastycznych, literackich, komputerowych - organizowanych z okazji uroczystych obchodów "70 rocznicy Bitwy o Anglię."
Zapraszamy do zakładki SUKCESY.
-->> Burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski, Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie mają zaszczyt zaprosić: Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota M. Pisarka w Radzyminie na Uroczystość poświęconą pamięci ppłka pilota Mariana Pisarka oraz polskich pilotów biorących udział w Bitwie o Anglię w roku 1940, która odbędzie się 29.10.2010 r. (piątek) o godz. 18.00 w Kolegiacie Radzymińskiej. Serdecznie zapraszamy!!!

-->> ZAPROSZENIE <<---->> UWAGA! Powstała nowa zakładka w Menu nawigacyjnym "Biblioteka." Zapraszamy!!!"Szlakiem zamków i miast Mazowsza"


-->> W dniu 19.X.2010 roku klasa VI b i VI c pod opieką p. Grzegorza Jelenia i p. Arkadiusza Kostrzębskiego udała się w fantastyczną podróż szlakiem miast i zamków Mazowsza. Na placu przed bazyliką czekał na nas przewodnik, który w ciekawy sposób przybliżył nam historię jednego z najstarszych miast Mazowsza - Węgrowa. Słuchając opowieści o historii bazyliki podziwialiśmy znajdujące się w jej wnętrzu wspaniałe obrazy i freski. Naszą uwagę przykuło "lustro mistrza Twardowskiego" ukryte w zachrystii kościoła. Mimo usilnych prób, jak twierdzą uczestnicy nikomu nie udało się zobaczyć przyszłości w lustrzanym odbiciu.
Kolejną niespodzianką było przyglądanie się pracy archeologów, którzy odkryli w ulicy przylegającej do kościelnego terenu tajemnicze pochówki. Spacerując ulicami miasta dotarliśmy do Domu Gdańskiego (obecnie mieści się w nim biblioteka). Tu mogliśmy zobaczyć warsztat tkacki i tkaniny, z których w dawnej Rzeczpospolitej słynął Węgrów.
Spoglądając przez okna naszego autobusu na zabytkowe kamieniczki miasta udaliśmy się do zamku - zbrojowni w miejscowości Liw. W zamkowych zbiorach znajduje się jedna z największych na Mazowszu kolekcja broni białej i palnej. Zasłuchani w opowieści o "żółtej damie", ukrytych skarbach i zaginionych szwedzkich armatach wędrowaliśmy po zamkowych komnatach, podziemiach i wieży. Wieży, która w dawnych czasach była bramą wjazdową do zamku. Ostatnim punktem programu była wizyta na fermie strusi afrykańskich w miejscowości Borzychy. Słuchając ciekawostek z życia strusi, podglądając te piękne ptaki na wybiegu szybko upływał czas. Zmęczeni, pełni wrażeń, wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę wracaliśmy do szkoły z mocnym postanowieniem, że powrócimy tu za rok.

Uczniowie klasy VI b i VI c z wychowawcami


Zapraszamy do galeriiKawiarniane wspomnienia o Janie Pawle II


-->> 16 października 2010 r. już po raz kolejny świętowaliśmy wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W tym roku osobę Wielkiego Papieża-Polaka przybliżyli nam uczniowie klasy Vd pod kierunkiem p. Agnieszki Sieradzkiej, p. Emilii Żmijewskiej-Łapińskiej oraz p. Grzegorza Skulteckiego.
W dniu 21 października w naszej sali gimnastycznej pojawiły się kawiarniane stoliki przy których zasiedli konferansjerzy wraz z przyjaciółmi Jana Pawła II. Z ogromnym wzruszeniem wysłuchaliśmy historycznego "Habemus Papam", pierwszych słów papieża skierowanych do Polaków oraz fragmentów papieskich homilii. Głęboko odczuliśmy, że Jan Paweł II jest nadal z nami. Podniosłą atmosferę uroczystości wzmocniły recytowane przez nasze koleżanki fragmenty "Tryptyku Rzymskiego" oraz poematu Juliusza Słowackiego "Słowiański papież".
Na nowo odkryliśmy osobę i nauczanie Wielkiego Polaka. Wsłuchani w prorocze słowa naszego Rodaka na Placu Zwycięstwa: "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowo oblicze ziemi! Tej ziemi!" przeżyliśmy nie pierwszą w murach tej szkoły lekcję patriotyzmu.
Nasze spotkanie uświetnił występ szkolnego chóru pod kierunkiem p. Joanny Bożyk. Na koniec dziękowaliśmy Bogu za pontyfikat Papieża-Polaka, prosząc o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II.

Uczniowie
Opracowała: Agnieszka Sieradzka

Zapraszamy do galerii-->> W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie na uroczystej akademii spotkali się nauczyciele, wychowawcy i pracownicy oświaty tej szkoły. Gośćmi honorowymi byli emerytowani nauczyciele. Uroczystość otworzyła pani Dyrektor Elżbieta Jeleń, powitaniem nauczycieli i uczniów. Podkreśliła szczególne znaczenie Dnia Edukacji Narodowej dla społeczności związanej z oświatą. Przypomniała ogromną rolę nauczyciela w kształtowaniu postaw młodych ludzi.
Wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy V d pod kierunkiem p. Anny Liwskiej i p. Joanny Nowakowskiej. Oprawę muzyczną tworzył chór szkolny, nad którym czuwała pani Joanna Bożyk.
Zgodnie z tradycją obchodów DEN zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły dla nauczycieli i pracowników obsługi za sumienną i rzetelną pracę, poczucie zaangażowania oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych.
Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli wszystkim zebranym symboliczne serca w podzięce za trud, poświęcenie i wyrozumiałość w codziennej pracy.

Zapraszamy do galerii-->> Dnia 13.10.2010 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie, w uroczystej atmosferze odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej weszły w strojach galowych i kolorowych czapkach na głowach pierwszoklasiści. Zebranym uczniom towarzyszyli rodzice oraz wychowawczynie: p. Michalina Andrasik, p.Jolanta Łuczyk, p. Ewa Stańczak i p. Beata Wojciechowska. Został uroczyście wprowadzony sztandar Szkoły i odśpiewano "Hymn państwowy." Dyrekor szkoły p. Elżbieta Jeleń powitała zgromadzonych gości, rodziców, a przede wszystkim pierwszoklasistów i wygłosiła przemówienie otwierające uroczystość.
Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przygotowany program: wiersze i piosenki, w których żegnali lata przedszkolne i opowiadali o początkach nowego etapu życia - bycia uczniem.
Podniosłym momentem był akt pasowania na ucznia, którego dokonała pani Dyrektor. Dużym ołówkiem dotykała ramienia każdego pierwszaka, co oznaczało pzyjęcie go do grona braci uczniowskiej. W obecności pocztu sztandarowego uczniowie klas pierwszych złożyli uoczyste przyrzeczenie.
Po pasowaniu delegacja dzieci złożyła kwiaty pod tablicą upamietniającą patrona szkoły ppłka pilota Mariana Pisarka.
Pani dyrektor wręczyła na ręce wychowawczyń dyplomy i legitymacje dla uczniów. Po wielkich emocjach związanych z pierwszymi występami i pozowaniu do wspólnego zdjęcia, uczniowie udali się do klas, gdzie czekał na nich przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii-->> Wyniki XV Biegu Niepodległości Szkół Miasta i Gminy Radzymin - REJENTÓWKA, który odbył się dn. 10.10.2010 r. pod Honorowym Patronatem
p. Ireny Szewińskiej i Polskich Bokserów.

Zapraszamy do galeri:

Msza Święta w Kaplicy na Rejentówce

XV Bieg Niepodległości-->> Serdecznie zapraszamy wszytkich na "XV Bieg Niepodległości Szkół Miasta i Gminy Radzymin - Rejentówka" dnia 10.10.2010 roku (niedziela). Biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rozpoczęcie o godz. 10.00 uroczystą Mszą Świętą w Kaplicy w Rejentówce. Tutaj można przeczytać Porgram Imprezy.

ZAPRASZAMY!!!
-->> 05.10.2010 r. uczniowie klas IV a i IV b pod opieką p. Emilii Żmijewskiej-Łapińskiej i p. Joanny Karłowicz-Budzik wybrali się do Teatru Polskiego na przedstawienie pt. "Pinokio."
Historia drewnianego pajacyka znana dzieciom z całego świata wzruszyła także naszych uczniów. Zmaganie się Pinokia z własnymi słabościami i dążenie do bycia dobrym, pracowitym i uczynnym uświadomiło, że każdy z nas może stać się lepszym, pokazało, że dzięki uczciwej pracy można być wartościowym człowiekiem i pokonać trudności napotkane
w życiu.
Dzięki temu przedstawieniu zapamiętamy, że na tym świecie każdy człowiek, czy rodzi się bogaty, czy biedny, obowiązany jest zająć się czymś, robić coś, pracować.-->> Zapraszamy do nowej zakładki "Pedagog szkolny"-->> W piękną słoneczną sobotę 25.09.2010 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką p. Grzegorza Jelenia udała się na zaproszenie p. Jacka Kucharskiego z Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa na obchody 100-lecia powstania lotniska na Polu Mokotowskim.
To z tego lotniska w roku 1911 polski pilot Michał hr Seipio del Campo wykonał jako pierwszy lot nad Warszawą, a w pamiętnych dniach sierpnia 1920 r. startowały polskie samoloty do lotów bojowyh m. in. nad Radzyminem. Tu też w tym samym roku otworzono regularne połączenie lotnicze na trasie Warszawa - Praga - Strazburg - Paryż.
W oficjalnej części uroczystości uczestniczyliśmy we Mszy Świętej odprawionej w kościele Św. Andrzeja Boboli na ul. Rakowieckiej oraz w uroczystościach z udziałem pocztów sztandarowych, Kompanii Reprezentacyjnej i Orkiestry Sił Powietrznych przy głazie upamiętniającym powstanie lotniska.
Po oficjalnych przemównieniach i złożeniu wiązanek kwiatów od Stowarzyszeń Lotniczych oglądaliśmy wystawę modeli latających. Szczególne wrażenie zrobił na nas model samolotu PZL-P11c. To na takich samolotach walczył w Kampanii Wrześniowej patron naszej szkoły ppłk pilot Marian Pisarek. Naszą uwagę przywróciła również replika słynnego samolotu Bleriot XI, który brał udiał w pierwszych pionierskich przelotach nad Polem Mokotowskim i wsławił się pierwszym przelotem nad Kanałem La Manche. Ciekawostką jest, że replika Bleriota XI może wznieść się w przestworza.
Jednym z punktów naszej wizyty było również spotkanie z przyjaciółmi naszej szkoły p. Krzysztofem Kubalą i p. Robertem Gretzyngierem z lotniczej grupy rekonstrukcyjnej. Wśród rozmów o lotnictwie, polskich pilotach szybko upłynął nam czas. Wzbogaceni o nową wiedzę i grono nowych przyjaciół, miłośników lotnictwa zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Zapraszamy do galerii"Niezapomniana lekcja historii..."

-->> Dnia 19.09.2010 r. od samego rana po niebie przechadzały się złowieszcze, deszczowe chmury, jednak gdy nadeszła godzina naszego wyjazdu do Ossowa pojawiło się słońce, a my od razu wiedzieliśmy, że będzie to przygoda niezwykła...
Spotkaliśmy się przed szkołą i wspólnie poszliśmy do autokaru, który czekał na nas przed Radzymińskim Ośrodkiem Kultury
i Sportu. Tam dołączyli do nas koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 2. Powitała nas koordynator projektu "Przeżyj to z nami" (III edycja) Pani Aleksandra Rutkowska-Szwed, która zatroszczyła się o to, aby słoneczna i słodka atmosfera zapanowała też w autokarze. Chwilę później Pan Grzegorz Jeleń przybliżył nam historię miejsca, do którego zmierzaliśmy - Ossowa.
To tu rozgrywała się jedna z potyczek Bitwy Warszawskiej, tu zdarzył się Cud nad Wisłą, a Polska ostatecznie pod Radzyminem odniosła zwycięstwo nad Armią Czerwoną. Pan Grzegorz opowiedział nam o poświęceniu młodych ludzi, którzy nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo szli, by walczyć o naszą Ojczyznę. Bardzo wzruszył nas los młodego księdza Ignacego Skorupki, poległego na polu walki. Pan Grzegorz uświadomił nam, że młodzi ludzie, którzy walczyli w obronie Ojczyzny nie oczekiwali hołdu, dowodu uznania, a nagrodą jaką otrzymali za swoje poświęcenie jest mały drewniany krzyżyk na cmentarzu.
Następnie wzięliśmy udział w plenerze malarskim i fotograficznym, który zakończył się konkursem. Jednak wzbogaceni o cenną wiedzę historyczną, jesteśmy również świadomi, że nie wygrana i nagrody są najważniejsze,
ale to w jaki sposób realizuje się dążenie do celu.
Będziemy pamiętać o poległych za Ojczyznę, bo jedyny sposób, w jaki możemy im podziękować, to zadbać o to, by pamięć o nich pozostała wciąż żywa.

Uczniowie
Opracowanie: p. Joanna Karłowicz-Budzik

Zapraszamy do galerii-->> Dnia 13.09.2010 r. uczniowie klas pierwszych mieli swoje pierwsze spotkanie z Panem Policjantem, który rozmawiał z nimi na temat zasad bezpieczeństwa dzieci w szkole. Było to pouczające
i bardzo ciekawe spotkanie, jedno z wielu jakie czekają jeszcze naszych uczniów.

Zapraszamy do galerii
-->> W pochmurną wrześniową środę 08.09.2010 r. klasa IV c pod opieką p. Grzegorza Jelenia udała się na Cmentarz Poległych, aby oddać hołd poległym lotnikom załóg samolotów PZL-P37 "ŁOŚ", zestrzelonych przez Niemców w nierównej walce nad Radzymininem w Kampanii Wrześniowej. Uczniowie w ciszy wysłuchali opowieści o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej, następnie poznali historię powstania Cmentarza Poległych i historię "Bitwy Warszawskiej" zwanej "Cudem nad Wisłą."
Na chwilę zatrzymali się przy "symbolicznej" mogile ks. Ignacego Skorupki poległego w 1920 roku i mogiłą katyńską poświęconą polskim oficerom zamordowanym przez NKWD w 1940 roku. Wędrując wśród mogił wsłuchali się
w opowieść o wizycie Ojca Świętego Jana Pawła II - Papieża Polaka w czerwcu 1999 roku. Po zapaleniu zniczy - ogni pamięci uczniowie powrócili do szkoły z mocnym postanowieniem, że będą pamiętać o poległych i pomordowanych i na pewno powrócą tu za rok.

Zapraszamy do galerii
-->> W dniach 2 i 3.IX.2010 r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły pod opieką wychowawców zwiedzali wystawę filatelistyczną zorganizowaną z okazji "90 rocznicy Bitwy Warszawskiej - Radzymin 1920" w Bibliotece Miejskiej przez Polski Związek Filatelistyczny - Okręg Warszawski.
Na wystawie prezentowane były zbiory filatelistów z Krakowa p. Adamczyk Janusz i Warszawy - p. Kosmola Jacek i p. Kozłowski Jerzy.
Ekspozycja prezentowała Karty pocztowe z okresu: wojny polsko-ukraińskiej 1918-1919, wojny polsko-bolszewickiej 1919-1922, "Na pomoc ojczyźnie - Armia generała Józefa Hallera, Warszawa międzywojenna 1914-1939 oraz publikacje z okazji 60 rocznicy powstania Okręgu Warszawskiego PZF.

Zapraszamy do galerii
-->> UWAGA! W zakładce Świetlica/Informacje umieszczono pliki do pobrania dla tych, którzy chcą w tym roku szkolnym korzystać ze Świetlicy szkolnej. Zapraszamy.-->> Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2010/2011
dnia 1 września 2010 o godz. 09.00.

1 września w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota M. Pisarka w Radzyminie, to dzień szczególny dla szkolnej społeczności. Jednak najważniejszymi osobami są uczniowie. To Wy jesteście głównym powodem dla którego sala gimnastyczna została odświętnie przygotowana, wypełniła się rodzicami , nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.
Kiedy uczniowie cieszyli się wakacjami, nauczyciele już w sierpniu planowali swoją pracę dydaktyczną i wychowawczą. Zaangażowanie w sumienną naukę od pierwszych dni września, współpraca z rodzicami na pewno pozwolą urzeczywistnić ambitne zamierzenia pedagogów.
Miło było przywitać w gronie 570 uczniów pierwszoklasistów. Oni są naszą inwestycją w przyszłość, będą kiedyś decydować o losach naszego miasta, o pozycji Polski w świecie.
Z początkiem wakacji referat inwestycji rozpoczął wymianę podłóg na parterze. Pracownicy szkoły dokonywali remontu szkolnej stołówki, klatki schodowej, sal na I piętrze. W sali nr 21 czeka na uczniów niespodzianka ufundowana przez Bank Pocztowy S.A z Warszawy - tablica interaktywna.
Wszystkim uczniom życzymy, by nauka stała się przyjemnością rodzicom, by rok szkolny był uwieńczony sukcesami ich dzieci, a nauczycielom i pracownikom szkoły, by praca przebiegała w stabilnej atmosferze. Dziękujemy władzom samorządowym, które są organem prowadzącym szkołę za troskę i pomoc w realizacji zadań ułatwiających funkcjonowanie placówki.

Zapraszamy do galerii
-->> 13 sierpnia 2010 r. późnym wieczorem na radzymiński dworzec kolejowy wjechał zabytkowy pociąg z ochotnikami udającymi się na rekonstrukcję bitwy pod Ossowem.
Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców naszego miasta witających z Miejskiej Orkiestry Dętej przybyłych byli obecni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z pocztem sztandarowym.
Pan Burmistrz Zbigniew Piotrowski z panią Dyrektor Elżbietą Jeleń wraz z rajcami przywitali ochotników z 236 pułku i pułku poznańskich staropolskim zwyczajem chlebem i solą. Po słowach przywitania, odśpiewaniu Hymnu Narodowego, pieśni "My pierwsza brygada" nasi dzielni żołnierze udali się do Ośrodka "Caritas"
w Słupnie (dawna jednostka wojskowa) na wojskową kolację, przygotowaną przez panią Barbarę Żmijewską.
Po skosztowaniu radzymińskich smakołyków firmy państwa Rucińskich został ogłoszony wojskowy capstrzyk. Następnego dnia skoro świt rekonstruktorzy udali się na Cmentarz Poległych, aby oddać hołd "Tym, którzy zginęli, abyśmy my mogli być wolni" i udali się do Warszawy.

Zapraszamy do galerii"Mówiłem...Jestem Polskim Lotnikiem
Latałem tu pod chmurami by pokłonić się Tobie Dziecino,
Błogosław i opiekuj się nami.
Niech lotnicy nie spadają,
Niech nie giną,
Niech szumią stalowymi skrzydłami nad Polską krainą."

-->> Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie z okazji Święta Lotnictwa Polskiego
przekazali serdeczne życzenia Lotnikom Lotnictwa Cywilnego i Wojskowego dużo lotniczego szczęścia i bezpiecznych lotów, dziękując za zaangażowanie w służbę, z nadzieją współpracy z naszą placówką.

Archiwum 2013/2014

Archiwum 2012/2013

Archiwum 2011/2012

Archiwum 2010/2011 sem. 2

Archiwum 2010/2011 sem. 1

Archiwum 2009/2010.

Archiwum 2008/2009.

Archiwum 2007/2008.

Archiwum 2006/2007.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie - D.P. 2006