..:: MENU ::..
..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: SAMORZĄD UCZNIOWSKI::..
..:: SUKCESY ::..
..:: SUKCESY SPORTOWE::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: LINKI ::..
..:: DLA RODZICÓW ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY ::..
..:: TERMINARZ ZEBRAŃ ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: REKRUTACJA KL. I :..
..:: KONTAKT ::..
.: DZIAŁANIA SZKOŁY :.
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: PEDAGOG ::..
..:: LOGOPEDA ::..
..:: LUSTRO ::..
..:: HISTORIA ::..
..:: ZESPÓŁ FLETOWY ::..
..:: ZAJĘCIA UNIJNE ::..
..:: UKS LOTNIK ::..
..:: NAPISALI O NAS ::..
..:: ABSOLWENCI ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NASZA SZKOŁA ::..
KATYŃ...ocalić od zapomnienia
"Tam (...) zabito wiarę, nadzieję, miłość, jednym strzałem w tył
głowy."


WIĘCEJ


Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
Zagłosuj na naszą stronę!
Kliknij w powyższy banner a następnie zagłosuj klikając w ikonkę 'Głosuj' (ale można to zrobić tylko 1 raz dziennie).Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Bezpieczny Internet

www.edukator.org.pl

Program edukacyjny - "Katyń...ocalić od zapomnienia":

    Dnia 13 kwietnia 2008 r. na Cmentarzu Poległych w Radzyminie odbyła się inauguracja programu edukacyjnego "Katyń...ocalić od zapomnienia." Projekt otrzymał honorowy patronat Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i duchowe przewodnictwo Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej Księdza Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.
    Organizatorami akcji są: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza, Rada Miasta i Gminy Radzymin, Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin, Ks. Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Radzyminie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie.
    Poprzez kultywowanie pamięci o Polakach - ofiarach zbrodni katyńskiej sprzed 68 lat, pragniemy uświadomić uczestnikom i realizatorom projektu trwałość przekazu pokoleniowego i jego historyczne znaczenie.
    Za motto projektu przyjęliśmy słowa Jana Pawła II: "Człowiek nie może pozwolić, żeby prawda została wydarta pod pozorem niczym nie ograniczonej wolności, nie można zagubić w sobie krzyku sumienia, jako głosu Prawdy, która go przerasta, ale która równocześnie czyni go człowiekiem i stanowi o jego człowieczeństwie."
    Realizacja programu edukacyjnego "Katyń...ocalić od zapomnienia" integrować ma środowiska lokalne do wspólnych działań, rozwijając jednocześnie umiejętność twórczego myślenia i indywidualnej interpretacji zjawisk mających miejsce w dziejach narodu i historii Europy.
    Program polega na posadzeniu przez realizatorów w parkach, na skwerach itp. 21857 "Dębów Pamięci" na 70 rocznicę zbrodni katyńskiej, czyli do 2010 roku. Jeden Dąb - to jedno nazwisko oficera listy katyńskiej. Uczestnicy projektu w długofalowej działalności w swoim środowisku lokalnym zdobywają materiały historyczne, organizują imprezy świadczące o pamięci w imię prawdy, np.: spotkania, wieczory literackie, wystawy historyczne, wycieczki do Muzeum Katyńskiego, marsze pamięci i apele poległych.
    Poprzez kultywowanie pamięci o Polakach - ofiarach zbrodni katyńskiej pragniemy uświadamiać uczestnikom i realizatorom projektu trwałość przekazu pokoleniowego i jego historyczne znaczenie.
    Wszystkie działania wynikające z realizacji projektu kształtować będą poczucie przynależności do narodu i państwa z jednoczesną postawą otwarcia na świat i buntu przeciw wszelkim przejawom totalitaryzmu.
    Docieranie do źródeł historycznych dających świadectwo zbrodni, a utrwalających pamięć o ofiarach-bohaterach wydatnio przyczyni się do przygotowania młodzieży do różnych ról w dorosłym życiu: kształtując postawy patriotyczne uczyć będzie zdolności postrzegania i kojarzenia, obudzi ciekawość poznawczą i żądzę poznawania świata w oparciu o właściwie dobrane przykłady.
    Organizatorzy projektu pragną, aby młode pokolenie realizujące swoje życiowe pasje i ambicje już w zintegrowanej Europie różnorodnej kulturowo potrafiło być dumne ze swych korzeni i otaczać szacunkiem pamięć Polaków - bohaterów.Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie - D.P. 2006