..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY ::..
..:: SAMORZĄD UCZNIOWSKI ::..
..:: SUKCESY ::..
..:: SUKCESY SPORTOWE::..
..:: GALERIA ::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: TERMINARZ ZEBRAŃ ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: KONTAKT ::..
..:: LINKI ::..
..:: ABSOLWENCI ::..
..:: ZESPÓŁ FLETOWY ::..
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: PEDAGOG ::..
..:: LUSTRO ::..
..:: UKS LOTNIK ::..
..:: ZAJĘCIA UNIJNE ::..
..:: NAPISALI O NAS ::..
..:: NASZA SZKOŁA ::..Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl


Bezpieczny Internet

-->> Archiwum 2011/2012 <<---->> Archiwum 2006/2007 <<---->> Archiwum 2007/2008 <<---->> Archiwum 2008/2009 <<---->> Archiwum 2009/2010 <<--

SUKCESY:Rok szkolny 2010/2011:  -->> Konkursy Koła Historycznego "Wiarus" - rozstrzygnięte:

 • "Powstania Narodowe - Powstanie Warszawskie"

  I miejsce - Anna Żmijewska kl. VI b
  II miejsce - Magda Krzyżanowska VI c
  III miejsce - Katarzyna Młoduchowska kl. VI b

 • "ppłk pil. Marian Pisarek - patron naszej szkoły"
  (konkurs wiedzy o życiu i bojowym szlaku naszego patrona dla klas VI)

  I miejsce - Katarzyna Młoduchowska klasa VI b

 • "Nasza szkoła jest najlepsza..."

 • (konkurs plastyczny z wykorzystaniem technik komputerowych dla klas VI)

  I miejsce - Izabela Król kl. VI c

  Komisja Sędziowska po podliczeniu punktacji wszystkich konkursów przeprowadzonych w roku szkolnym 2010/2011 postanowiła przyznać zaszczytny tytuł "Mistrza Historii"
  Katarzynie Młoduchowskiej z klasy VI b
  i Izabeli Król z klasy VI c.


  Zwyciężczyniom składamy serdeczne gratulacje. Wszystkim uczniom zaœ życzymy udanych słonecznych, bezpiecznych wakacji.

  Koło Historyczne "Wiarus"  "Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
  Popsować gniazdo na gruszy bocianie
  Bo wszystkim służą...
  ...tęskno mi Panie"

  /C. K. Norwid/

  -->> Koło Przyrodnicze "Orlik" działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie od pięciu lat jest organizatorem szkolnego konkursu fotograficznego pt:

  "Bocian biały - symbol Mazowsza."

  Głównym celem naszego konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wrażliwości na piękno przyrody i jej poszanowanie przez uczniów oraz pogłębianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, potrzebach i sposobie jego ochrony W naszym konkursie oprócz wykonania zdjęć ważne jest przybliżenie wiedzy o tych pięknych ptakach, ich zwyczajach ewidencjonowaniu bocianich gniazd na terenie naszej gminy oraz obserwacja ich życia i rozwoju. W tegorocznej edycji wzięło udział 23 młodych fotografów, którzy zgłośni 89 swoich zdjęć do konkursu.
  Komisja sędziowska po bardzo burzliwych obradach przyznała:

  I miejsce - Katarzynie Kowalik
  II miejsce - Klaudii Skibowskiej
  III miejsce - Natalii Jankowska
  Wyróżnienia:
  - Natalii Stańczak
  - Annie Żmijewskiej
  - Katarzynie Młoduchowskiej

  Fotografie laureatów:

  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym "Uroki i osobliwości Mazowsza."

  Bocian biały jest na Mazowszu ptakiem znanym i powszechnie lubianym. Występuje na terenie całego województwa, choć na północnym - wschodzi i wschodzie najliczniej Bardzo lubi sąsiedztwo człowieka. Tam też zakłada gniazda, umieszczając je najczęściej na dachach budynków mieszkalnych, gospodarczych, nieczynnych kominach, wysokich drzewach, czy na specjalnie dla niego przygotowanych platformach na słupach trakcji elektrycznej. Samce bociana białego przylatują do gniazdowiska w marcu lub kwietniu i zaczynają naprawiać i powiększać ubiegłoroczne gniazda. Ciekawostką jest ,że najstarsze gniazda częstokroć służą nawet kilku pokoleniom ptaków osiągając masę przekraczającą 500 kilogramów. Samice przylatują kilka dni póŸniej. Znoszą od 4 do 5 jaj w dwudniowych odstępach. Pisklęta wykluwają się z reguły po 33 - 35 dniach wysiadywania na zmianę przez oba ptaki. Białe opierzone pisklęta pozostają w gnieŸdzie około dwóch miesięcy. Dopiero jednak w ostatnim tygodniu odważając się na pierwsze próby lotu. Młodociane już lotne ptaki różnią się rodziców cielistą barwą dzioba i nóg, które u dojrzałych osobników są intensywnie czerwone. Głównym pokarmem bociana nie są jak powszechnie myślimy żaby.
  Jest on oportunistą pokarmowym, co oznacza , że zjada wszystko co uda się mu upolować. Są to drobne gryzonie, ryby, duże owady, ale zdarza mu się pożywiać pisklętami ptaków, jaszczurkami, traszkami. Bocian biały tworzy trwałe pary, które są jednak wierne nie tyle sobie nawzajem, ile gniazdu. W ostatniej dekadzie sierpnia bociany są już gotowe do odlotu na południe. Ich trasa wiedzie przez Ukrainę, wzdłuż wybrzeży Morza Czarnego ( Rumunia, Bułgaria), cieśninę Bosfor. Następnie lecą nad Turcją, dalej wzdłuż wybrzeża Morza śródziemnego.
  Pod koniec września docierają do Egiptu i podążają wzdłuż doliny Nilu Podróż swą kończą po pokonaniu ponad 8 tysięcy kilometrów docierając do Afryki Południowej. Styczeń bociany spędzają na afrykańskich zimowiskach, by już w lutym szykować się do drogi powrotnej Drogi do naszej ojczyzny, do Polski, bo przecież co czwarty bocian na świecie ma polskie "obywatelstwo".

  "Las - wiosną, drzewa - wiosną"

  Konkurs fotograficzny Koła Przyrodniczego "Orlik"
  z okazji "Międzynarodowego roku lasu"
  - rozstrzygnięty:

  I miejsce - Katarzyna Kowalik
  II miejsce - Natalia Stańczak
  III miejsce - Natalia Jankowska

  Gratulujemy zwycięzcom

  Fotografie laureatów:

  Opracowanie: Koło Przyrodnicze "Orlik"

  Zdjęcia wykonane zostały na terenie Gminy Radzymin.  -->> 15 czerwca 2011 r. w Sali Konferencyjnej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wołominie nastąpiło rozdanie nagród w konkursie "Czysta energia w powiecie wołomińskim."
  Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe w Wołominie w ramach realizacji zadania "Myśl logicznie - działaj ekologicznie." Uczeń naszej szkoły Maksymilian Szewczyk z kl. I c otrzymał magrodę specjalną, pod opieką wychowawczyni
  p. Jolanty Łuczyk i p. Beaty Wojciechowskiej. Gratulujemy!!!

  -->> 15 czerwca 2011 r. o godz. 12.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie odbyło się spotkanie, którego celem było podziękowanie uczniom i opiekunom za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Powódź, pożar dniem i nocą, straż przychodzi Ci z pomocą" ogłoszonym przez Szefa Obrony Cywilnej Kraju.

  Podczas uroczystości uczeń naszej szkoły - Michał Myśliwiec z kl. I a otrzymał dyplom i nagrodę z rąk Komendanta Straży za zajęcie II miejsca na szczeblu powiatowym. Podziękowania otrzymały również p. Beata Wojciechowska, wychowawczyni Michała i p. Jolanta Łuczyk.
  Po uroczystości wszyscy laureaci, wychowawcy i opiekunowie zostali oprowadzeni po terenie jednostki straży pożarnej. Mogli podziwiać sprzęt strażacki, usiąść w wozie strażackim, czy dowiedzieć się wiele ciekawych informacji na temat pracy strażaka. To spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

  Zapraszamy do galerii:  -->> Szkolne Koło LOP zorganizowało konkurs, którego celem było wykonanie albumu o zwierzętach pozostających w Polsce na zimę. Uczniowie wykonali ciekawe, barwne i estetyczne prace.
  Wszyscy laureaci zostali nagrodzeni dyplomami i książkami.
  Uczniowie nagrodzeni to:

  Anna Żmijewska kl. VI b
  Katarzyna Młoduchowska kl. VI b
  Alina Kamińska kl. IV d
  Natalia Jankowska kl. IV d
  Julia Strużewska kl. III b
  Emilia Skibowska kl. III b
  Bartłomiej Radkowski kl. III b
  Jakub Matusiak kl. III b
  Gratulujemy zwycięzcom!!!

  Opiekunowie LOP  -->> Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie po raz kolejny wyrazili swoją wdzięczność za wizytę bł. Jana Pawła II w naszym mieście. W ramach duchowych przygotowań do beatyfikacji Papieża - Polaka Samorząd Uczniowski we współpracy z Kołem Katechetycznym oraz Kołem Historycznym "Wiarus" ogłosił szereg konkursów o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.
  Dla uczniów odbył się konkurs wiedzy pt: "Daty z życia błogosławionego Jana Pawła II." W pierwszej turze konkursu wzięło udział 131 uczniów z klas IV - VI. Uczniowie wykazali się nieprzeciętną wiedzą o życiu Wielkiego Papieża. Wnikliwie prześledzili poszczególne etapy życia i pontyfikatu bł. Jana Pawła II czego wyrazem były 43 prace z maksymalną ilością punktów. Do drugiego etapu konkursu przystąpiło 41 laureatów pierwszej tury. I tym razem doskonała znajomość szczegółowych dat związanych z dzieciństwem, młodością Karola Wojtyły oraz pontyfikatem papieża Jana Pawła II doprowadziła do dogrywki pozwalającej ustalić końcową klasyfikację.

  Laureatami konkursu zostali:
  Klasa IV - 1. Mateusz Smoczyński kl. IV a
  2. Bartosz Bylak kl. IV b
  3. Natalia Jankowska kl. IV d
  Adrian Mianowski kl. IV b
  Klasa V - 1. Agnieszka Wilczyńska kl. V c
  2. Natalia Kielak kl. V d
  3. Aleksandra Wardak kl. V d
  Klasa VI - 1. Magda Krzyżanowska kl. VI c
  2. Natalia Szczepanik kl. VI b
  3. Natalia Matera kl. VI c

  Do konkursów plastycznych dla uczniów klas I - VI łącznie wpłynęło 134 prace. Komisja Sędziowska po długotrwałych i burzliwych obradach nagrodziła następujące prace uczniów:
  Klasa I
  1. Mateusz Kielczyk kl. I b
  Jakub Pieńczuk kl. I d
  2. Natalia Dudzińska kl. I b
  3. Łukasz Całka kl. I b
  Wyróżnienie: Dawid Gosk
  kl. I c Piotr Dobczyński kl. Ic
  Klasa II
  1.Anna Dąbrowska kl. II d
  2. Aleksandra Mróz kl. II b
  3. Maria Janiszewska kl. II b
  Klasa IV - VI
  1. Anna Barańska kl. VI a
  2. Natalia Jankowska kl. IV d
  3. Agata Owczarska kl. VIa
  Wyróżnienie: Norbert Chojnacki kl. Va
  W konkursie literackim "Modlitwa - wiersz do i o błogosławionym Janie Pawle II" zgłoszono 32 utwory młodych poetów. Jury konkursu postanowiło nagrodzić:
  1. Zuzanna Lenkiewicz kl. VI c
  2. Alina Kamińska kl. IV d
  3. Anna Barańska kl. VI a
  W konkursie literackim dla uczniów klas III "Piszę list do błogosławionego Jana Pawła II" Jury konkursu spośród 39 zgłoszonych listów postanowiło przyznać następujące miejsca na podium:
  1 Magda Baryłka. kl. III a
  2. Karol Jóżwiak kl. III c
  Hubert Szymutko kl. III a
  3. Zuzanna KLos kl. III a
  Wyróżnienie: Patryk Szmarowski kl. III c
  W konkursie pieśni patriotyczno - religijnej "Błogosławionemu Janowi Pawłowi II śpiewamy..." komisja przyznała:
  1. Natalia Skonieczna kl. IV a "Białe róże"
  2. Zuzanna Lenkiewicz kl. VI c "Czarna Madonna"
  3. Marcin Redlin kl. V b "Serce w plecaku"
  Wyróżnienie: Alina Kamińska kl. IV d "Białe róże"

  Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w naszych konkursach. Składamy jednocześnie serdeczne gratulacje zwycięzcom Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 14 czerwca 2011 roku o godzinie 9.30 w dwunastą rocznicę wizyty Papieża - Polaka na radzymińskiej ziemi. Honorowy Patronat nad konkursami objął - ksiądz Krzysztof Ziółkowski proboszcz nowej Parafii Rzymsko-Katolickiej Błogosławionego Jana Pawła II w Radzyminie. Ksiądz Krzysztof był również fundatorem nagród książkowych o Papieżu - Polaku, za które serdecznie dziękujemy.

  Samorząd Uczniowski
  Koło Katechetyczne
  Koło Historyczne "Wiarus"

  Zapraszamy do galerii:

  Uroczyste rozdanie nagród:  -->> Rozstrzygnięto konkurs ogólnopolski pt.: "Człowiek-Ziemia-Kosmos" organizowany przez Fundację Projekt Kultura oraz Fundację "Wspólnota Gdańska", partnerem - Pałac Młodzieży im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, na szczeblu szkolnym laureatami zostali:

  I miejsce - Marcin Jadczak kl. VI a


  II miejsce - Izabela Żach kl. V a


  III miejsce - Joanna Ciółkowska kl. VI a


  Gratulujemy zwycięzcom!!!

  -->> Konkursy historyczne Koła "Wiarus:" - edycja II - rozstrzygnięte:

  Powstanie Kościuszkowskie
  1. Katarzyna Młoduchowska kl. VI b
  2. Karolina Wyszyńska kl. VI c
  3. Grzegorz Kostrzębski kl. VI b
  Wyróżnienie - Patrycja Jedlińska kl. VI a

  Zapraszamy do galerii:

  "Katyń - ocalić od zapomnienia"
  1. Renata Baryłka kl. VI a
  2. Patrycja Jedlińska kl. VI a
  3. Anna Żmijewska kl. VI b
  Katarzyna Młoduchowska kl. VI b

  "Moja szkoła - wierszem malowana"
  1. Małgorzata Rasińska kl. IV d
  2. Natalia Kielak kl. V d
  3. Natalia Szczepanik kl. VI b

  * wiersze zamieszczone będą w kąciku "Młodych poetów"

  Nagrody zostały wręczone w dniu 12.05.2011 r.
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.  -->> W dniu 29.04.2011 r. Wołomonie o godz. 12.00 odbyły się eliminacje do festiwalu upowszechniającego kulturę zdrowotną, zdrowe odżywianie, higienę jamy ustnej, czyste środowisko. Do przesłuchania przystąpiły 3 grupy wiekowe: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja z Wołomina, z Ząbek, oklicznych miejscowości I MY SZKOŁA POSTAWOWA NR 1 z RADZYMINA.
  ZAJĘLIŚMY I MIEJSCE - jednocześnie przechodząc do następnego etapu wojewódzkiego organizowanego w Siedlcach. Śpiewaliśmy piosenkę do muzyki Andrzeja Rosiewicza z tekstem napisanym specjalnie na ten konkurs autorstwa Joannay Bożyk - opiekuna grupy wokalnej w składzie: klasa VI - Olga Sowińska, Klaudia Skibowska, Natalia Kosicka, Karolina Dyniewicz, Paulina Sykulska, Klaudia Pieniak, Natalia Szczepanik oraz klasa IV Alina Kamińska - Solistka.
  Gratulujemy naszym chórzystkom i życzymy dalszych sukcesów!!!  -->> W konkursie plastycznym "Pisanka" dla klas IV - VI zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski zwyciężyły następujące osoby:

  I miejsce - Katarzyna Młoduchowska VI b
  II miejsce - Patryk Matera IV c
  III miejsce - Klaudia Skibowska VI b
  Wyróżnienia: Izabela Dzieszuk V b, Damian Matera IV d.

  Nagrody zostały wręczone 20 kwietnia 2011 r.

  Zapraszamy do galerii
  -->> 17 marca w auli Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Markach - Strudze odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Blask świętości" w VI rocznicę śmierci Jana Pawła II.
  Celem konkursu była popularyzacja poezji Papieża Jana Pawła II, promowanie młodych talentów oraz integracja środowiska szkolnego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Podlaska z klasy Vd, Izabela Dzieszuk oraz Daria Fila z klasy Vb.
  Dziewczęta przygotowały i zaprezentowały utwory autorstwa Karola Wojtyły. Pomimo licznej konkurencji interpretacja poezji papieskiej w ich wykonaniu na tyle zachwyciła jury, że wróciły z:
  II (Izabela Dzieszuk)
  III (Natalia Podlaska) miejscem.
  GRATULUJEMY!!!  "Nie pragniemy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała..."
  /Jan Paweł II/

  -->> Konkursy Koła Historycznego "Wiarus" rozstrzygnięte.
  Szkolny konkurs historyczny z cyklu powstania narodowe:


  Powstanie Listopadowe
  1. Katarzyna Młoduchowska VIb
  2. Anna Żmijewska VIb
  3. Grzegorz Kostrzębski VIb

  Powstanie Wielkopolskie
  1. Karolina Wyszyńska VIc
  2. Natalia Matera VIc
  3. Klaudia Pieniak VIb

  Powstanie Styczniowe
  1. Wojciech Adamowski VIb
  2. Agata Owczarska VIa
  3. Piotr Świętochowski VIb

  Z kart historii Polski - "Żołnierze wyklęci":

  1. Hubert Żbikowski VIb
  2. Natalia Szczepanik VIb
  3. Anna Barańska VIc

  Zwycięzcom gratulujemy
  Koło Historyczne "Wiarus"

  Zapraszamy do galerii:

  Rekonstrukcja bitwy o Olszynkę Grochowską 26.02.2011 r.

  Spacer po Cytadeli Warszawskiej  -->> Koło Przyrodnicze "ORLIK"
  Konkurs fotograficzny zorganizowany z okazji Międzynarodowego Roku Lasu rozstrzygnięty!

  Drzewa w zimowej krasie:
  1. Natalia Jankowska IVd
  2. Weronika Szymborska IVa
  3. Patrycja Wojda kl. Va
  Wyróżnienie: Dominik Mazurkiewicz

  Las - cztery pory roku - zima (Las zimą):

  1. Natalia Szczepanik VIb
  2. Katarzyna Młoduchowska VI b
  3. Patrycja Traczyk IVa
  Wyróżnienie - Katarzyna Majerczyk IVd

  Gratulujemy zwycięzcom
  Koło Przyrodnicze "ORLIK"  -->> W lutym 2011 r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs informatyczny pt.: "Najciekawsze logo biblioteki szkolnej"

  Laureatami zostali:

  I miejsce zajął Norbert Chojnacki z kl. Va  Wyróżnienia otrzymali:

  Izabela Żach z kl. Va


  Zuzanna Kossacka z kl. Va


  Przemysław Dąbrowski z kl. Va


  Hubert Dobrzeniecki z kl. Va


  Hubert Gontarz z kl. Va


  Andrzej Adamski z kl. Va  Laureaci otrzymali dyplomy oraz ciekawe książki. Gratulujemy!!!  -->>W dniu 24.01.11 w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs religijny pt.: "Dziecię nam się narodziło" na najpiękniejszą szopkę wykonaną własnoręcznie w dowolnej technice.

  Szopkę mogły wykonać wspólnie dwie osoby. Do konkursu zgłoszono 32 szopki wykonane przez uczniów klas IV-VI. Każda szopka była zrobiona starannie i oryginalnie, wszystkie były piękne chociaż każda inna.
  Jury konkursu stanowili sami uczniowie głosując w tajnym głosowaniu. Oddano ponad 250 głosów.

  Pierwsze miejsce zajęła szopka wykonana przez Weronikę Szymborską
  i Arkadiusza Myśliwca z klasy IV a.  Miejsce drugie, szopka Emilii Niedzieskiej i Pauliny Pietruchy z klasy V b.  Trzecie miejsce szopka wykonana przez Bartosza Potęgę z klasy IV b.  Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcom gratulujemy i wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

  Organizator konkursu: Marek Tyburski


  Zapraszamy do galerii
  -->> Rozstrzygnięto szkolny konkurs informatyczny dla klas I-III pod hasłem "Bombka świąteczna", dla klas IV-VI "Stroik świąteczny":

  Laureatami konkursu w klasach I - III zostali:

  W klasach I - Cezary Marczuk z kl. I d  W klasach II - Aleksandra Kowalik z kl. IIa  W klasach III - Klaudia Wojtowicz z kl. IIId  Laureatami konkursu w klasach IV - VI zostali:

  W klasach IV - Katarzyna Kowalik i Natalia Jankowska z kl. IVd  W klasach V - Zofia Kąpińska z kl. Va  W klasach VI - Patrycja Jedlińska z kl. VIa  Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczono laureatom podczas Jasełek.

  GRATULUJEMY!!!

  Organizatorzy konkursu: Dorota Poznańska i Michalina Andrasik
  -->> Konkurs historyczny - "Z Zielonki na niebo Anglii":

  Z radością informujemy, że uczennice kl. VIb Katarzyna Młoduchowska i Anna Żmijewska zajęły czołowe miejsca w konkursie historycznym "Z Zielonki na niebo Anglii" zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Zielonki.
  Tematyka konkursu obejmowała znajomość historii powstania lotniska polowego w Zielonce, startującym z niego w kampanii wrześniowej roku 1939 polskich eskadr do walk powietrznych w obronie stolicy oraz losów pilotów.
  Konkurs składał się z serii pięciu szczegółowyh pytań, na które odpowiedzi przesyłane były drogą elektroniczną. Nasze dzielne zawodniczki wykazały się bardzo dobrą znajomością historii tego "zapomnianego" lotniska zdobywając cenne nagrody, które odebrały na uroczystej gali 11 grudnia 2010 r. w sali sportowo-widowiskowej w Zielonce.
  Dziewczyny jesteśmy z Was dumni i serdecznie gratulujemy wygranej.

  Koło historyczne "WIARUS"

  Kasia Młoduchowska  -->> Białowieski Park Narodowy przeprowadził ogólnopolski konkurs plastyczny "Opowieści z leśnych kniei... Puszcza Białowieska w literaturze Jana Jerzego Karpińskiego inspiracją twórczości plastycznej."

  Konkurs polegał na zilustrowaniu fragmentów zaczerpniętych z opowiadań Profesora Karpińskiego, opisujących przyrodę Puszczy Białowieskiej. Odbył się on pod Honorowym Patronatem Pani Profesor Zofii Pokackiej - córki Jana Jerzego Karpińskiego, Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty i Patronatem Medialnym portalu Zielona Lekcja.
  Dnia 3 listopada 2010 r. Komisja Konkursu, składająca się z plastyków reprezentujących Dom Kultury w Białowieży, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz pracownię plastyczną w Hajnówce i w Białymstoku wyłoniła laureatów konkursu. Członkowie Komisji mieli trudne zadanie, gdyż musieli ocenić 1867 nadesłanych prac. Przyznano ostatecznie 6 nagród i 20 głównych wyróżnień. Wielką satysfakcją jest zajęcie przez naszą uczennicę Magdę Krzyżanowską z kl. VIc wyróżnienia pierwszego stopnia.
  Życzymy laureatce dalszych sukcesów, a naszych uczniów zachęcamy do brania udziału w konkursach organizowanych na różnych szczeblach.

  -->> W dniu 16 grudnia 2010 r. wyłoniono laureatów konkursu plastycznego "DOPALACZOM - NIE!":

  I miejsce - Katarzyna Młoduchowska kl. VIb


  II miejsce - Zofia Kąpińska i Izabela Żach kl. Va


  III miejsce - Damian Lisiecki kl. VIb
  i Katarzyna Kowalik IVd  Gratulujemy!!!  -->> Rozstrzygnięto gminny konkurs plastyczny, organizowany przez ROKiS pt.: "Bombka":

  I miejsce: Natalia Matera kl. VIc
  II miejsce: Patryk Matera kl. IVc

  Wyróżnienia:
  1. Zuzanna Lenkiewicz VIc
  2. Renata Baryłka VIa
  3. Julia Masłowska IIIb
  4. Patrycja Jedlińska VIa
  5. Weronika Jabłecka IIIb
  6. Weronika Świątek VIc
  7. Mateusz Smoczyński IVa
  8. Michalina Jaśkaczek VIc
  9. Szymon Mikołajewski IIIb
  10. Magdalena Dudek IVb
  11. Adam Buchowicz IVb
  12. Sebastian Rasiński VIb

  Gratulujemy zwycięzcom!!!

  Rozdanie nagród odbędzie się 19 stycznia 2011 r w o godz. 14.30 w sali konferencyjnej ROKiS.  -->> Konkurs na hasło zachęcające rodziców do udziału w wyborach samorządowych rozstrzygnięty:

  Wybory Samorządowe 2010


  Celem konkursu dla klas VI było kształtowanie wśród uczniów znajomości zasad funkcjonowania demokratycznego państwa. Organizatorom konkursu nie chodziło oczywiście o promowanie konkretnego kandydata na radnego czy burmistrza, ale o to aby jak najwięcej dorosłych uprawnionych do głosowania mieszkańców Radzymina uczestniczyło w wyborach samorządowych.
  Nasz cel został osiągnięty, gdyż frekwencja w tegorocznych wyborach była wyższa niż 4 lata temu i wyniosła ~ 48%.
  W konkursie zwyciężyły hasła;

  - "Mamo, tato zadbaj o mój los - w wyborach do samorządu oddaj głos."
  - "Obywatelu kochany - gdy zagłosujesz - to o dalszych losach Radzymina decydujesz."
  - "Głosuj bo jesteś u siebie."
  - "Mamo, tato nie zwlekajcie - swój głos 21 listopada oddajcie."
  - "Twój głos - też się liczy."
  - "Kochani rodzice jeśli o nasze dobro dbacie w wyborach do samorządu głos oddacie."

  Laureatami konkursu zostali:
  - Anna Żmijewska kl. VIb
  - Patrycja Jedlińska kl. VIa
  - Michalina Jaśkaczek kl. VIc
  - Katarzyna Młoduchowska kl. VIb
  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!
  Samorząd Uczniowski

  P.S. Zapraszamy do zakładki "Napisali o nas" - artykuł pt.: "Mamo, Tato zadbaj o mój los - w wyborach samorządowych oddaj głos!" "  -->> IV edycja konkursu fotograficznego z okazji 535-lecia naszego miasta roztrzygnięta.
  Radzymin - "Cztery pory roku - Jesień"

  Zwycięzcami konkursu zostali:
  - Katarzyna Moduchowska kl. VIb
  - Anna Żmijewska kl. VIb
  - oraz uczestnicy Koła historycznego "WIARUS".
  Zwycięzcom gratulujemy!
  Organizatorzy

  Zapraszamy do galerii prac  -->> 29.10.2010 r. - Laureaci konkursów szkolnych - plastycznych, literackich, komputerowych - organizowanych z okazji uroczystych obchodów
  "70 rocznicy Bitwy o Anglię":


  Klasy I - III:


  Kl. I - konkurs plastyczny "Szachownica sercem malowana":

  I miejsce - Eryk Sczotka kl. I b
  II miejsce - Ola Fiedorczuk kl. Ib
  III miejsce - Zuzanna Pachulska I c
  III miejsce - Zuzanna Urban kl. Ia

  Kl. II - konkurs plastyczny "Laurka dla lotników":

  I miejsce - Patrycja Dużyńska kl. II c
  II miejsce - Izabela Jadczak kl. II c
  III miejsce - Justyna Stępniak II c

  Kl. II - Grafika komputerowa "Samoloty, samoloty, samoloty...":

  I miejsce - Iga Rudzka kl. II d
  II miejsce - Kacper Wójcik kl. II b
  III miejsce - Izabela Giera II d

  Kl. III - konkurs plastyczny "Samoloty, samoloty, samoloty...":

  I miejsce - Kuba Koniec kl. III a
  II miejsce - Kacper Moskal kl. III c
  III miejsce - Krzysztof Kwiatkowski III c

  Zapraszamy do galerii prac

  -----------------------------------------------

  Klasy IV - VI:


  Kl. IV - konkurs plastyczny "Bitwa powietrzna":

  I miejsce - Konrad Kowalczyk kl. IV c
  II miejsce - Arkadiusz Myśliwiec kl. IV a
  III miejsce - Michał Koźluk IV c
  Wyróżnienie - Natalia Jankowska kl. IV d

  Kl. V - konkurs literacki "Wiersz o Marianie Pisarku":

  I miejsce - Izabela Dzieszuk kl. V b
  I mijesce - Natalia Kielak kl. V d
  II miejsce - Katarzyna Lesiak kl. V a
  III miejsce - Zuzanna Kossacka kl. V a

  Kl. V - konkurs plastyczny "Portret Mariana Pisarka":

  I miejsce - Aleksandra Wardak kl. V d
  II miejsce - Klaudia Bender kl. V a
  III miejsce - Przemysław Dąbrowski kl. V a

  Kl. VI - konkurs plastyczny "Bitwa o Anglię":

  I miejsce - Zuzanna Lenkiewicz kl. VI c
  II miejsce - Paulina Zalewska kl. VI a
  III miejsce - Klaudia Pieniak kl. VI b
  Wyróżnienia: Agata Owczarska kl. VI a
  Sebastian Rasiński kl. VI b


  Zapraszamy do galerii prac

  W klasach szóstych uczniowie grali o mistrzostwo szkoły
  w edukacyjną grę strategiczno-losową "303"
  , która jest wojenną grą planszową dla dwóch osób. Jeden z graczy dowodzi siłami RAF broniącymi Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jest zbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzymanie agresora. Każdy z graczy dysponuje sześcioma różnymi samolotami, za pomocą których prowadzi operację wojenną na planszy, nawiązującej do historycznego stołu dowodzenia znajdującego się w sztabie RAF. Podniebne pojedynki rozstrzygane są przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kości.

  W eliminacjach finałowych zwycięstwo odnieśli:

  1. Monika Ochwat z kl. VI b
  2. Norbert Kamiński z kl. VI b

  Zapraszamy do galerii

  Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!!! :)  -->> 10.10.2010 r. uczniowie uczestniczyli w XV Biegu Niepodległości Szkół Miasta i Gminy Radzymin - REJENTÓWKA 2010.
  Nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych z ilością 213 pkt. oraz w klasyfikacji medalowej II miejsce: 3 złota, 2 srebra, 2 brązy.

  Do naszego zwycięstwa przyczynili się:

  kl. I - Mikołaj Karczmarczyk i Eryk Szczotka
  kl. II - Adrian Gałucha
  kl. III - Joanna Gorzkowska, Paweł Żmuda
  kl. IV- Adrian Nowak
  kl. VI - Anna Żmijewska.

  Naszym zwycięzcom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Zapraszamy do galeri:

  Msza Święta w Kaplicy na Rejentówce

  XV Bieg Niepodległości


Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie - D.P. 2006