..:: MENU ::..
..:: STRONA GŁÓWNA ::..
..:: PATRON ::..
..:: NAUCZYCIELE ::..
..:: UCZNIOWIE ::..
..:: SAMORZĄD UCZNIOWSKI::..
..:: SUKCESY ::..
..:: SUKCESY SPORTOWE::..
..:: NASZE PRACE ::..
..:: ZAJĘCIA POZALEKCYJNE ::..
..:: PODRĘCZNIKI ::..
..:: LINKI ::..
..:: DLA RODZICÓW ::..
..:: KALENDARZ SZKOLNY ::..
..:: TERMINARZ ZEBRAŃ ::..
..:: PRZERWY - DZWONKI ::..
..:: REKRUTACJA KL. I :..
..:: KONTAKT ::..
.: DZIAŁANIA SZKOŁY :.
..:: ŚWIETLICA ::..
..:: BIBLIOTEKA ::..
..:: PEDAGOG ::..
..:: LOGOPEDA ::..
..:: LUSTRO ::..
..:: HISTORIA ::..
..:: ZESPÓŁ FLETOWY ::..
..:: ZAJĘCIA UNIJNE ::..
..:: UKS LOTNIK ::..
..:: NAPISALI O NAS ::..
..:: ABSOLWENCI ::..
..:: HISTORIA SZKOŁY ::..
..:: NASZA SZKOŁA ::..
Bezpłatne liczniki

KATYŃ...ocalić od zapomnienia
"Tam (...) zabito wiarę, nadzieję, miłość, jednym strzałem w tył
głowy."


WIĘCEJ
Nakarm głodne dziecko - wejdŸ na stronę www.Pajacyk.pl

Bezpieczny Internet    Serdecznie witamy na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie. Nasza placówka jest szkołą publiczną. Organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy Radzymin, a nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
    Z naszej witryny internetowej dowiesz się m. in. o aktualnych wydarzeniach szkolnych, przeczytasz o osiągnięciach i sukcesach uczniów, znajdziesz przeróżne informacje dotyczące naszej placówki.

Dorota Poznańska


.: Dziennik elektroniczny 2011/2012 :.


(Logowanie dla rodziców)

Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2011/2012

    

A K T U A L N O Ś C I:

-->> Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011 odbyło się dla klas IV-VI w minioną środę 22 czerwca 2011 r.
Uroczystości rozpoczęły się w radzymińskiej kolegiacie o godzinie 8:00 Mszą św. z udziałem sztandaru naszej szkoły. O godzinie 9:00 na boisku szkolnym pani Dyrektor Elżbieta Jeleń powitała licznie zebranych gości, rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniów. Następnie pan Burmistrz Zbigniew Piotrowski pogratulował wszystkim uczniom dobrych wyników i życzył dobrego wypoczynku. Kolejną osobą, która zwróciła się do młodzieży był ksiądz Prałat Stanisław Kuć, życząc wszystkim zebranym bezpiecznych wakacji zaprosił na Mszę św. rozpoczynającą kolejny rok szkolny.
Następnym ważnym punktem tego dnia było wręczenie przez panią dyrektor świadectw z czerwonym paskiem i nagród książkowych najzdolniejszym uczniom, a także statuetki dla uczennicy Klaudii Skibowskiej, która otrzymała najwyższy wynik ze sprawdzianu szóstoklasisty. Kolejne nagrody trafiły do uczniów, którzy wyróżnili się w zawodach sportowych, w konkursach historycznych i literackich.
Po części oficjalnej uczniowie klas VI po raz pierwszy w historii szkoły zatańczyli Poloneza. Była to niezwykle wzruszająca chwila zarówno dla rodziców jak i całego grona pedagogicznego. Potem przedstawiciele klas VI podziękowali pani dyrektor Elżbiecie Jeleń oraz jej zastępcy pani Katarzynie Marzec, a także wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i pracę włożoną w ich edukację i wychowanie.
Potem uczniowie klas młodszych odczytali list z podziękowaniem i życzeniami do swoich starszych kolegów i koleżanek kończących "Jedynkę" oraz zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Bożyk.
Kończąc Pani dyrektor podziękowała wszystkim zgromadzonym i życzyła uczniom radosnych, wyjątkowych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, a uczniom klas VI wspaniałego startu w nowej szkole.
Nie były to jedyne obchody związane z zakończeniem roku szkolnego. Uczniowie klas I-III odbierali świadectwa i nagrody dzień wcześniej. Swoją obecnością zaszczyciła ich Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Radzymin - Pani Elżbieta Darka.
Były to wyjątkowo uroczyste zakończenia roku szkolnego, które zapewne na długo zostaną w pamięci zarówno uczniów jak i rodziców oraz nauczycieli.

Opracowanie: Anna Liwska


Zapraszamy do galerii:

(Zdjęcia Paweł Cybulski)-->> 20 czerwca 2011 r. jak co roku rozegrany został Mecz Towarzyski z okazji Dnia Dziecka o PUCHAR DYREKTORA Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie - Nauczyciele kontra Uczniowie. Zwycięstwo odniosła drużyna Nauczycieli. Gratulujemy!!!

Zapraszamy do galerii:

(Zdjęcia Paweł Cybulski)-->> UWAGA! Kiermasz podręczników szkolnych w dniach 13 i 14 czerwca 2011 r. w godz. 09.00 do 16.00. w sali nr 11 (od strony biblioteki szkolnej). Zapraszamy!!!Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas I - III odbędzie się dnia 21 czerwca 2011 r. (wtorek) o godz. 17.00 (bliższe informacje podadzą wychowawcy klas).

Dla uczniów klas IV - VI zakończenie roku szkolnego odbędzie się
22 czerwca 2011 r. (środa) o godz. 09.00. Zapraszamy!!!Zakończenie akcji zbierania plastikowych nakrętek 2011!!!

-->> 17 czerwca 2011 r. otrzymaliśmy podziękowania od Żoliborskiego Stowarzyszenia "Dom-Rodzina-Człowiek" za wzięcie udziału w akcji "Nakrętka". Przez półtora miesiąca udało się nam zebrać około 220 kg nakrętek, tj. 86 783 sztuki, a akcja trwa nadal. Za zebrane i przekazane nakrętki otrzymaliśmy poniższe podziękowania - jest to dla nas jakże miły dowód wdzięczności oraz motywacja do kontynuowania zbiórki. Szczególne podziękowania dla pani Iwony Rudnik z firmy PROWANA z Jankowa za pomoc w zorganizowaniu transportu zebranych nakrętek oraz firmie sprzedającej kruszywo z Radzymina za możliwość ich zważenia.

Zestawienie klasowe w postaci tabeli

Zapraszamy do galerii:-->> 17 czerwca 2011 roku uczniowie klas - IV c, IV d, VI b pod opieką wychowawców p. Joanny Nowakowskiej, p. Katarzyny Rostkowskiej, p. Grzegorza Jelenia w ramach obchodów "Międzynarodowego Roku Lasu" wyruszyli na niezapomnianą wycieczkę nad rzekę Rządzę do Rejentówki.
W programie wycieczki oprócz zagadnień związanych z poznawaniem skomplikowanego ekosystemu lasu obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie na przełomie wiosny i lata. Podziwialiśmy piękno meandrującej Rządzy - jednej z najczystszych rzek Mazowsza. Wsłuchiwaliśmy się w tajemnicze odgłosy pulsującej życiem przyrody. Odpoczywając na łonie natury, grając i bawiąc się przy dźwiękach gitary wspominaliśmy odchodzący do historii rok szkolny.
Najbardziej oczekiwanym momentem było rozpalenie ogniska i upieczenie przyniesionych ze sobą kiełbasek. Uporządkowanie terenu, pozbieranie pozostawionych przez turystów i wędkarzy śmieci zakończyło naszą eskapadę na łono natury. Po raz kolejny okazało się, że piękna przyrody nie trzeba poszukiwać daleko od nas - wystarczy tylko rozejrzeć się wokół siebie.

Uczniowie

Zapraszamy do galerii:-->> 16 czerwca 2011 r. uczniowie klasy III c i VI b pod opieką p. Marzeny Mazur wzięli udział w "Plenerze malarskim" w Dębinkach. Spośród 20 zgłoszonych prac malarskich wyłoniono 6 laureatów:
- Patrycja Rychlińska kl. III c
- Lidia Kryszkiewicz kl. III c
- Natalia Szczepanik kl. VI b
- Natalia Kosicka kl. VI b
- Paulina Kozobowska kl. VI b
- Anna Żmijewska kl. VI b

GRATULUJEMY!!!

Zapraszamy do galerii:-->> 15 czerwca 2011 r. w Sali Konferencyjnej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wołominie nastąpiło rozdanie nagród w konkursie "Czysta energia w powiecie wołomińskim."
Konkurs zorganizowało Starostwo Powiatowe w Wołominie w ramach realizacji zadania "Myśl logicznie - działaj ekologicznie." Uczeń naszej szkoły Maksymilian Szewczyk z kl. I c otrzymał magrodę specjalną, pod opieką wychowawczyni
p. Jolanty Łuczyk. Gratulujemy!!!

-->> 15 czerwca 2011 r. o godz. 12.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie odbyło się spotkanie, którego celem było podziękowanie uczniom i opiekunom za udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Powódź, pożar dniem i nocą, straż przychodzi Ci z pomocą" ogłoszonym przez Szefa Obrony Cywilnej Kraju. Podczas uroczystości uczeń naszej szkoły - Michał Myśliwiec z kl. I a otrzymał dyplom i nagrodę z rąk Komendanta Straży za zajęcie II miejsca na szczeblu powiatowym. Więcej TUTAJ."Do kraju tego, gdzie winą jest dużą
Popsować gniazdo na gruszy bocianie
Bo wszystkim służą...
...tęskno mi Panie"

/C. K. Norwid/

-->> Koło Przyrodnicze "Orlik" działające przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie od pięciu lat jest organizatorem szkolnego konkursu fotograficznego pt: "Bocian biały - symbol Mazowsza."
Głównym celem naszego konkursu jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i wrażliwości na piękno przyrody i jej poszanowanie przez uczniów oraz pogłębianie wiedzy o środowisku przyrodniczym, potrzebach i sposobie jego ochrony W naszym konkursie oprócz wykonania zdjęć ważne jest przybliżenie wiedzy o tych pięknych ptakach, ich zwyczajach ewidencjonowaniu bocianich gniazd na terenie naszej gminy oraz obserwacja ich życia i rozwoju. W tegorocznej edycji wzięło udział 23 młodych fotografów, którzy zgłośni 89 swoich zdjęć do konkursu.

Więcej TUTAJ-->> 1 czerwca 2011 cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka świętowała Dzień Dziecka. Uroczystość odbyła się pod hasłem: Pod sztandarami wolności...
Liczne atrakcje, które czekały na uczniów, pozwoliły im odczuć wyjątkowy charakter tego dnia. Wszyscy, zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie, w indiańskich i kowbojskich strojach wzięli udział w paradzie ulicami miasta.
Przemaszerowaliśmy pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń przekazała naszą społeczność pod opiekę władzom miasta. Pan Grzegorz Jeleń przedstawił fakty dotyczące hasła przewodniego naszych uroczystości. Przypomniał zgromadzonym, że to Amerykanie i Polacy byli pierwszymi narodami na świecie wprowadzającymi w swoich państwach nowoczesne konstytucje. Wspomniał o bohaterach Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki - Kazimierzu Puławskim (ciekawostką jest, że ocalił życie Jerzemu Waszyngtonowi) i Tadeuszu Kościuszce. Wspomniał o pilotach amerykańskich, którzy przybyli do Polski w czasie naszych zmagań z bolszewikami, aby spłacić "dług wdzięczności."
Patron naszej szkoły ppłk pil. Marian Pisarek w czasie słynnej "Bitwy o Anglię" walczył w Dywizjonie 303. Dywizjon nosił "Odznakę Kościuszkowską" i był spadkobiercą tradycji naszego lotnictwa z lat wojny 1919-1921.
Po przywitaniu pan Zbigniew Piotrowski, burmistrz naszego miasta, skierował do nas słowa uznania za tak radosne przypomnienie ważnych dla naszego narodu historycznych dat.
Dla uświetnienia naszego spotkania, przed Pomnikiem Tadeusza Kościuszki dziewczęta brawurowo wykonały taniec rodem z Dzikiego Zachodu. Barwny orszak poprzedzony jeźdźcami w asyście burmistrzów Zbigniewa Piotrowskiego, Andrzeja Siarny oraz przewodniczącego Rady Miasta Pawła Dąbrowskiego powrócił do szkoły.
Tam już w pełni oddaliśmy się zabawie. Czekały na nas różne rodzaje zawodów, mogliśmy np.: przeciągać linę; rzucić kapeluszem na róg bizona; rzucić workiem z sianem; pokonać przeszkody w biegu z mlekiem od dzikiej krowy; rzucić butem trapera, podkową, lassem czy też szukać złota. To jednak nie jedyne atrakcje, mogliśmy zrobić prawdziwie indiańskie wyplatanki, a także podziwiać zwierzęta w specjalnej zagrodzie. Nasza zabawa była jednak ucztą nie tylko dla ducha, ale także dla ciała. Każdy mógł skosztować grillowanej kiełbaski, a na amatorów czegoś słodkiego czekały: pyszne ciasto i wata cukrowa.
Dzień Dziecka był wspaniałym świętem, wolnym od szkolnych obowiązków, od nauki. Teraz z zapałem ponownie zabieramy się do pracy, aby wakacyjny odpoczynek był dla nas w pełni zasłużony.

Zapraszamy do galerii cz. I:

(Zdjęcia Grzegorz Jeleń)

Zapraszamy do galerii cz. II:

(Zdjęcia Paweł Cybulski)Serdecznie dziękuję Koleżankom i Kolegom Nauczycielom za gorliwe wsparcie naszej szkolnej uroczystości z okazji Dnia Dziecka.

Więcej TUTAJ

-->> Drodzy Rodzice!

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w organizacji

DNIA DZIECKA

1 czerwca 2011 (środa)
pod hasłem "Pod sztandarami wolności".

Przebieramy się w stroje z czasów DZIKIEGO ZACHODU np. kowbojskie, indiańskie.


WIĘCEJ >> TUTAJ <<

Serdecznie zapraszamy rodziców
i mieszkańców Radzymina na wielką paradę ulicami miasta.-->> Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie po raz kolejny wyrazili swoją wdzięczność za wizytę bł. Jana Pawła II w naszym mieście. W ramach duchowych przygotowań do beatyfikacji Papieża - Polaka Samorząd Uczniowski we współpracy z Kołem Katechetycznym oraz Kołem Historycznym "Wiarus" ogłosił szereg konkursów o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.
Dla uczniów odbył się konkurs wiedzy pt: "Daty z życia błogosławionego Jana Pawła II." W pierwszej turze konkursu wzięło udział 131 uczniów z klas IV - VI. Uczniowie wykazali się nieprzeciętną wiedzą o życiu Wielkiego Papieża. Wnikliwie prześledzili poszczególne etapy życia i pontyfikatu bł. Jana Pawła II czego wyrazem były 43 prace z maksymalną ilością punktów. Do drugiego etapu konkursu przystąpiło 41 laureatów pierwszej tury. I tym razem doskonała znajomość szczegółowych dat związanych z dzieciństwem, młodością Karola Wojtyły oraz pontyfikatem papieża Jana Pawła II doprowadziła do dogrywki pozwalającej ustalić końcową klasyfikację.

więcej TUTAJNasza Szkoła rusza z dobroczynną akcją zbierania plastikowych nakrętek!

-->> Wspomagać będziemy w ten sposób Żoliborskie Stowarzyszenie Dom - Rodzina - Człowiek. Jak dotąd dzięki pomocy ludzi dobrej woli Stowarzyszeniu udało się zakupić kilka wózków inwalidzkich, różnego rodzaju szyny i protezy dla inwalidów oraz inny sprzęt niezbędny w rehabilitacji.
Obecnie nakrętki zbierane są dla Michała Mroczka. To 29 latek, który pod koniec kwietnia 2009 roku uległ poważnemu wypadkowi w pracy. Cudem przeżył, ale niestety lekarze musieli amputować mu obie nogi. Wypadek zmienił całe jego życie. Obecnie nie pracuje i stara się o rentę inwalidzką. Michał ma żonę i 2-letnią córeczkę Martę, dzięki którym po wypadku nie załamał się i codziennie podejmuje walkę ze swoimi ograniczeniami i słabościami. Podczas rehabilitacji w Konstancinie, będzie uczyć się chodzić na protezach - najpierw tymczasowych, potem docelowych. To jednak bardzo kosztowny wydatek, a Fundusz Zdrowia dofinansuje tylko jego niewielką część.
Rozpoczęła się akcję zbierania plastikowych nakrętek po napojach, środkach czystości, kefirach, mleku i innych artykułach używanych w domu.

>> Więcej TUTAJ

>> Wiecej informacji na stronie Stowarzyszenia www.dom-rodzina-czlowiek.org-->> UWAGA! Zapraszamy rodziców na

zebrania klasowe dnia 17 maja 2011 r. (wtorek).

Klasy I-III na godz. 16.00, klasy IV-VI na godz. 17.00.
-->> 26.05.2011 r. przedstawicielki naszej szkoły w skladzie 7 dziewcząt z klas szóstych i 1 z klasy czwartej pojechały ze swoją opiekunką wokalną Joanną Bożyk do Siedlec na 21 Wojewódzki Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Niestety, tym razem nie udało nam się zająć żadnego znaczącego miejsca. Jednak nie żałujemy wyjazdu. Chociaż tematyka była zdrowotna to nie przeszkadzało to w niczym, aby piosenki były śpiewane, tańczone i prezentowane przez wykonawców na bardzo wysokim poziomie. Dziewczyny poczuły na własnej skórze jak naprawdę można zaistnieć na wielkiej, zawodowej scenie. światła, duża widownia z publicznością, presja i chęć wystąpienia jak najlepiej, spotęgowały tremę. To było ogromne doświadczenie artystyczne. Te młode artystki zobaczyły jak rówieśnicy śpiewają, tańczą, grają i zachowują się na scenie. To było ogromne przeżycie, bo i tak dotarłyśmy bardzo daleko. Wojewódzkie rozgrywki to już nie lada wyzwanie, a my przecież śpiewamy od niedawna. Zachęcamy do pracy i życzymy wytrwałości sobie i tym którzy tego potrzebują. Pozdrawiamy!-->> 20 maja 2011 roku klasy VI pod opieką wychowawców: p. Doroty Poznańskiej, p. Grzegorza Jelenia, p. Arkadiusza Kostrzębskiego i p. Pawła Cybulskiego udały się na niezapomnianą wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W programie naszego pobytu oprócz odwiedzenia 350 naukowych stanowisk, które w bardzo ciekawy sposób przedstawiały nawet najbardziej skomplikowane zjawiska fizyczne i chemiczne była wizyta w Teatrze Robotycznym. Aktorami sztuki pt: "O królewiczu Ferrycym i księżniczce Krystalit" według opowiadania Stanisława Lema wyreżyserowanej przez W. Jaksona i P. Kolanowskiego były roboty. Roboaktorzy to nowoczesne "człekokształtne" roboty, które potrafią przemieszczać się na scenie, poruszać głową, gestykulować oraz wyrażać uczucia za pomocą swoich "LCD - owych" oczu.
Po ponad trzy godzinnym wypełnionym atrakcjami pobycie w centrum udaliśmy się do Łazienek Królewskich. Pan Zdzisław Gigier - nasz przewodnik turystyczny bardzo interesująco opowiedział nam o historii powstania królewskiego parku, architekturze znajdujących się na jego terenie budowli. Wędrując parkowymi alejkami w skupieniu słuchaliśmy opowieści o powstańcach "Nocy Listopadowej", o Fryderyku Chopinie i jego pomniku, o teatrze na wodzie i przepięknych pawiach. Ostatnim punktem naszego pobytu była wizyta w parkowej kawiarence, gdzie zajadaliśmy się przepysznymi lodami i goframi.
Podziwaliśmy też piękną zieleń na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, na którym studenci zgłebiają wiedzę z różnych dziedzin nauczania.

Uczniowie klas VI z wychowawcami

(Wizyta w Teatrze Robotycznym i Łazienkach Królewskich była elementem realizowanego w szkole programu edukacyjnego "Spotkania ze sztuką")

Centrum Nauki Kopernik:

Łazienki Królewskie

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego-->> W dniu 12.05.2011 roku w Sali Konferencyjnej Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu w ramach Roku Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie ppłk. pil. Mariana Pisarka wśród licznie zgromadzonych członków oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów miało miejsce otwarcie wystawy edukacyjnej pod tytułem: "90 letnia historia Gwiaździstego Znaku."
Eksponowana wystawa dedykowana jest w szczególności amerykańskim i polskim pilotom z 7 Eskadry Lotniczej biorących udział w walkach z bolszewikami w latach 1919-1920 oraz polskim lotnikom najsłynniejszego dywizjonu "Bitwy o Anglię" - Dywizjonu 303. W szeregach tego dywizjonu przez cały okres bitwy walczył i odnosił zwycięstwa patron naszej szkoły. Wystawę uzupełniła prelekcja p. Grzegorza Jelenia przybliżająca tamte wojenne wydarzenia oraz projekcja filmu dokumentalnego pt: "Polacy w Bitwie o Anglię." Wśród zaproszonych gości rozdawana była gazetka okolicznościowa "Skrzydła" wzorowana na gazecie polskiego lotnictwa wydawanej podczas II Wojny światowej w Wielkiej Brytanii z artykułami poświęconymi ppłk. pil. Marianowi Pisarkowi oraz historii naszej szkoły.
W imieniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie serdecznie dziękujemy p. Robertowi Gretzyngerowi, p. Krzysztofowi Kubali oraz p. Wojtkowi Matusiakowi z Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego za udostępnienie wystawy "90 letnia historia Gwiaździstego Znaku", filmu dokumentalnego oraz wszelaką fachową pomoc udzielaną nam w naszych przedsięwzięciach.

Kolo Historyczne "Wiarus"

Zapraszamy do galerii - Migawki z wystawy-->> W dniu 11.05 2011 roku klasy III , IV, IV pod opieką wychowawcy p. Marzeny Mazur, p. Joanny Bożyk i p. Grzegorza Jelenia uczestniczyli w spotkaniu z autorem książek dla dzieci panem Pawłem Baręsewiczem. Spotkanie z autorem popularnych książek o niezwykłych tytułach np.: "Czy wojna jest dla dziewczynek", "Tajemnica człowieka z blizną" czy cyklu opowiadań "Czy pisarzom burczy w brzuchu" spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez naszych uczniów. Młodzi entuzjaści literatury chętnie uczestniczyli w spotkaniu, które miało konwencje wywiadu z pisarzem. Wywiadu, w którym autor zadawał uczestnikom zagadki i bardzo ciekawie opowiadał o swoich książkach.
Czas w gościnnych progach Miejskiej Sali Koncertowej przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin upłynął niezwykle szybko. Mamy nadzieję, że uczniowie z chęcią przeczytają ksiązki pana Pawła.
(Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w szkole programu edukacyjnego "Spotkania ze sztuką")

Zapraszamy do galerii:-->> Dnia 9.05.2011roku w sali Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu w ramach realizowanego w szkole programu edukacyjnego "Spotkania ze sztuką" uczniowie klas IV - VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w koncercie Tarnopolskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą znanego na Ukrainie dyrygenta Mirosława Króla. W programie koncertu znalazły się utwory wybitnych kompozytorów: Piotra Czajkowskiego, Georga Bizeta, Arama Chaczaturiana, Giacomo Pucinniego, Johana Straussa oraz ukraińskiego kompozytora Mykoły Łysenki. Brawurowo i z dużym poczuciem humoru poprowadzony koncert wywołał entuzjazm wśród młodego pokolenia melomanów. Wdzięczni słuchacze nagrodzili ukraińskich artystów gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii-->> W dniu 29.04.2011 r. w Wołominie o godz. 12.00 odbyły się eliminacje etapu powiatowego "Festiwalu Piosenki o Zdrowiu" organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Miejski Dom Kultury w Wołominie dotyczącym upowszechniania kultury zdrowotnej, zdrowego odżywiania, dbałości o higienę jamy ustnej oraz czyste środowisko. Zmagania festiwalowe odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja.
Uczestnikami festiwalu były przedszkolaki i uczniowie z gmin wchodzących w skład powiatu wołomińskiego. W kategorii szkoły podstawowe nasza szkoła zajęła I miejsce przechodząc jednocześnie jako reprezentant powiatu wołomińskiego do finału wojewódzkiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, który odbędzie się 26 maja w Siedlcach. W konkursie śpiewaliśmy piosenkę do muzyki Andrzeja Rosiewicza z tekstem napisanym specjalnie na tą okazję przez p. Joannę Bożyk opiekuna naszej grupy wokalnej. w składzie: klasa VI - Olga Sowińska, Klaudia Skibowska, Natalia Kosicka, Katrolina Dyniewicz, Paulina Sykulska, Klaudia Pieniak, Natalia Szczepanik oraz z kl IV - Alina Kamińska - solistka. Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym dziewczynom i ich opiekunce, jednocześnie obiecując, że będziemy mocno ściskać kciuki za ich występ w Siedlcach.

Zapraszamy do galerii:Nasza szkoła obchodzi swoje święto!

-->> 28 kwietnia to wyjątkowy dzień dla całej naszej szkolnej społeczności. Wszyscy odświętnie ubrani zjawiliśmy się rano w szkolnych murach, aby uczcić te niezwykłe chwile. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą, celebrowaną w radzymińskiej kolegiacie przez Księdza Proboszcza Stanisława Kucia. Uczestniczyli w niej: Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, uczniowie, a także przybyli specjalnie z tej okazji goście. Swoją obecnością zaszczycili nas: burmistrz Radzymina - p. Zbigniew Piotrowski, członkowie Rady Miasta p. Paweł Dąbrowski, p. Mirosław Fabisiak, przedstawiciele Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego: p. Robert Gretzyngier, p. Krzysztof Kubala i p. Wojtek Matusiak oraz goście zupełnie wyjątkowi: Pan Aleksander Pisarek - rodzony brat patrona szkoły, z żoną Krystyną i córką Elżbietą. Wszyscy byliśmy bardzo przejęci obecnością tak niezwykłych gości, jakimi są członkowie rodziny Mariana Pisarka.
Po uroczystej Mszy świętej Pani Dyrektor Elżbieta Jeleń zainaugurowała Rok Mariana Pisarka w naszej szkole. Jesteśmy świadomi, że ciąży na nas ogromna odpowiedzialność z tego powodu, że nasza szkoła nosi imię tak zasłużonego Polaka. Chcielibyśmy, aby był dumny z tego, jak reprezentujemy naszą szkołę. Gdy uroczystości w Kościele dobiegły końca przyszedł czas na świętowanie w szkole.
Klasy czwarte uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym przez przedstawicieli Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego, podczas którego poznały przede wszystkim historię polskiego lotnictwa oraz jego udział w bitwach powietrznych II wojny światowej. Na uczniów czekała też wspaniała niespodzianka. Panowie przywieźli oryginalne mundury oraz inne rekwizyty z czasów wojennych. Uczniowie mogli przymierzyć mundur, potrzymać w ręku karabin maszynowy, założyć typowo wojskowe buty i choć przez chwilę poczuć się, jak prawdziwi lotnicy. Te atrakcje zaciekawiły nie tylko chłopców, ale także dziewczynki, bo przecież kobiety, chociaż mniej licznie, też pojawiały się na linii frontu. Na uczestników spotkania czekała również replika gazety z czasów II Wojny światowej "Skrzydła" wydanej przez Grupę z okazji 70 rocznicy Bitwy o Anglię oraz pamiątkowe miniaturki Odznaki Kościuszkowskiej Dywizjonu 303.
Pozostali uczniowie wzięli udział w specjalnie zorganizowanych z okazji święta szkoły zawodach sportowych. Każdy mógł spróbować swoich sił w I Biegu Patrona naszej szkoły (W biegach wzięło udział ponad 450 uczniów z klas I - VI. Biegi odbyły się w sześciu kategoriach wiekowych na trasie dwunastu dystansów) czy w rzucie piłką lekarską. Ci uczniowie, którym udało się zdobyć miejsce na podium, zostali uhonorowani medalami oraz dyplomami. Zostali oni podwójnie wyróżnieni, ponieważ medale wręczał osobiście brat naszego patrona - Pan Aleksander. Pan Aleksander zgodził się także udzielić redakcji "Lustra Jedynki" wywiadu, który zamieścimy wkrótce na stronie internetowej naszej szkoły.

W piątek 29 .04 2011 r. w obecności Przewodniczącej Rady Miasta i Gminy p. Elżbiety Darki uczniowie wszystkich klas obejrzeli również akademię przygotowaną specjalnie z okazji święta szkoły przez uczniów kl. III b wraz z wychowawcą p. Wandą Kopką pt.: "Nasza szkoła jest wesoła." W sposób humorystyczny dzieci zaprezentowały scenki z życia szkoły. Uroczystość uatrakcyjnił chór szkolny pod batutą p. Joanny Bożyk oraz zespół taneczny pod kierunkiem p. Katarzyny Rostkowskiej. Przygotowano również wystawę z okazji 92 rocznicy powstania Odznaki Kościuszkowskiej, którą udostępniła nam Grupa Historyczna Lotnictwa Polskiego).
W klasie VI a p. Dorota Poznańska zorganizowała klasowy konkurs wiedzy "Nasz Patron - ppłk pilot Marian Pisarek". I miejsce zajął Aleksander Rembelski, II miejsce - Michał Sulejewski, III miejsce - Agata Owczarska, uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe. Gratulujemy zwycięzcom.
Święto szkoły po raz kolejny uświadomiło nam jak ważne są pojęcia: poświęcenie dla ojczyzny, patriotyzm, szacunek do drugiego człowieka. To właśnie tymi wartościami kierował się patron naszej szkoły, a my chcielibyśmy być jego godnymi naśladowcami.

Opracowanie:
Redakcja Gazetki Szkolnej "Lustro Jedynki"


Msza św. - "I Bieg Patrona" - spotkanie z przedstawicielami Grupy Historycznej Lotnictwa Polskiego:

Uroczysta akademia "Nasza szkoła jest wesoła":

Zawody sportowe "Sprawni jak Patron":

Bieg Patrona - klasy IV:

Lista zwycięzców I Biegu Patrona:-->> Dziennik internetowy to techniczna nowinka, która od niedawna pojawiła się w naszej szkole. Umożliwiła rodzicom codzienną kontrolę nad uczniowskimi ocenami, postępami w nauce. Z jej twórcą, Panem Pawłem Wiśniowskim rozmawiają uczennice ze szkolnej redakcji "Lustra Jedynki" - Weronika Szymborska (IVa) i Natalia Skonieczna (IVa).
Więcej TUTAJ.-->> 19.04.2011 r. klasa VI B pod opieką wychowawcy
p. Grzegorza Jelenia w ramach realizowanego w szkole programu edukacyjnego "Spotkania ze sztuką" udała się do Radzymińskiego Ośrodka Kultury i Sportu na wystawę prac młodej utalentowanej artystki p. Lidii Wnuk. W sali wystawowej powitała nas p Anna Matera - Lewicka, która w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o technikach plastycznych użytych przez artystkę przy tworzeniu prac eksponowanych na wystawie.
W ciszy i skupieniu oglądaliśmy rysunki, akwarele, grafiki, rzeżby i obrazy olejne - dzieła p. Lidii Wnuk, która co dodajemy z dumą była uczennicą naszej szkoły. Dzięki uprzejmości p. Anny mogliśmy również zwiedzić salę pracowni plastycznej działającej przy ośrodku.
Kto wie może za parę lat ktoś z naszej klasy, szkoły będzie wystawiał swoje dzieła, bo utalentowanej młodzieży w naszym mieście nie brakuje.

Uczniowie klasy VI B

Zapraszamy do galerii:"Tam gdzie leżą Nasi - tam granice Rzeczpospolitej"

-->> 15.04.2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczcili uroczystą akademią pamięć bohaterów pomordowanych w Katyniu. Nie zapomnieli też wspomnieć wzruszającymi słowami i minutą ciszy Tych, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.
Słowami "Roty" już po raz czwarty (pierwsza akademia poświęcona bohaterom zamordowanym w zbrodni katyńskiej odbyła się w maju 2008 roku) rozpoczęli program artystyczny zatytułowany
"Katyń - pamiętamy," podczas którego nie zabrakło pieśni patriotycznych, wierszy i bardzo pouczającej narracji Akademię urozmaiciły dźwięki skrzypiec, fletu oraz poruszająca prezentacja multimedialna na temat bohaterów, których nazwiska widnieją na tablicach przy dębach pamięci rosnących przy naszej szkole tj. kapitana Stanisława Wacława Siweckiego i majora Bolesława Korzeniowskiego.
Na zakończenie akademii uczennice z klasy VA i V B zapaliły znicze - ognie pamięci i rozsypały pobraną w Katyniu ziemię pod wspomnianymi dębami.
Widzowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w tej niezwykłej lekcji historii przygotowanej przez uczniów klasy V A i V B oraz chóru szkolnego. Pracą aktorów kierowały: p. Jolanta Cholewa, p. Joanna Bożyk, p. Dorota Poznańska i p. Grzegorz Jeleń.

Uczniowie klasy V B


Akademia: "Katyń - pamiętamy":

Cmentarz Katyński:"Piruet, pointa, paczka - czyli tajemnice baletu"

-->> Dnia 11 kwietnia 2011 r. uczniowie klas: IVa, IVd i VIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. Mariana Pisarka w Radzyminie wzięli udział w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Dział Edukacji Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie wspólnie z Polskim Baletem Narodowym. Spotkanie nosiło tytuł: "Piruet, pointa, paczka - czyli tajemnice baletu." Podczas wizyty mieliśmy okazję dowiedzieć się skąd wywodzi się balet. Poznaliśmy też techniki tańca baletowego, różnice pomiędzy tańcem towarzyskim i tańcem artystycznym, rozwój tańca artystycznego ze szczególnym uwzględnieniem baletu, rozwój tańca w XX wieku. Prelekcja została zilustrowana pokazem slajdów.
Następnie tancerze pokazali nam jak wygląda rozgrzewka, jakie ćwiczenia wykonują i opowiedzieli, ile one trwają. Obejrzeliśmy też krótki występ czworga artystów oraz układ choreograficzny ułożony przez jedną z tancerek. Artyści zaprezentowali fragmenty znanych przedstawień takich jak: "Jezioro Łabędzie", "Grek Zorba", "Krakowiak." Specjalnie dla nas wystąpili w oryginalnych strojach. Każdy pokaz został szczegółowo omówiony przez prowadzącego wykład.
Później chętni uczniowie pod okiem specjalistów mieli okazję nauczyć się krótkiego układu choreograficznego na specjalnie przygotowanej w tym celu podłodze. Przekonaliśmy się, że to wcale niełatwa dziedzina sztuki. Mogliśmy też zadawać pytania tancerzom. Dowiedzieliśmy się między innymi, że naukę tańca rozpoczęli bardzo wcześnie, bo w wieku 10 lat.
Na koniec prowadzący rozdali nam pocztówki ze scenami baletowymi, na których zebraliśmy autografy. Uczniowie, którzy wykazali się szczególną aktywnością otrzymali koszulki. Artyści natomiast zostali nagrodzeni gromkimi brawami, wręczyliśmy im też drobne pamiątkowe upominki.
Ta lekcja była częścią cyklu "Spotkania ze sztuką" realizowanego przez p. Grzegorza Jelenia i p. Joannę Karłowicz-Budzik. Była to dla nas doskonała okazja, aby poznać tajniki kolejnej dziedziny, jaką jest taniec.

Opracowanie:
Marta Kucińska i Natalia Szczepanik
redakcja "Lustro Jedynki"


Zapraszamy do galerii:-->> Palma wielkanocna - to tradycyjny symbol Niedzieli Palmowej, symbol odradzającego się życia. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk. pilota Mariana Pisarka w Radzyminie ogłosił w kwietniu konkurs dla klas I- III na "Tradycyjną palmę wielkanocną."
Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji
i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, rozwijanie twórczości plastycznej uczniów, kształtowanie wrażliwości estetycznej. Zadaniem uczestników było wykonanie przez każdą klasę po jednej oryginalnej palmie wielkanocnej. Wykonana miała być z naturalnych materiałów: bibuły, suszonych kwiatów, bukszpanu, zielonych gałązek, bazi, wydmuszek, kwiatów z krepiny, o wysokości powyżej 1 metra.
Otrzymaliśmy 17 palm. Przygotowane prace były piękne, oryginalne, duże
i bardzo kolorowe. Każda palma wykonana została z wielką dbałością, estetycznie
i z dużą pomysłowością.
Komisja konkursowa oceniająca palmy miała bardzo trudne zadanie gdyż wszystkie spełniały stawiane im wymagania, były wyjątkowe. Po obejrzeniu wszystkich prac komisja postanowiła przyznać nagrody następującym klasom:
KL I - I c
KL II - II d
KL III - III d
Palmy zostaną zabrane przez delegacje klasowe i zaniesione w Niedzielę Palmową do Kościoła, gdzie zostaną poświęcone. W poniedziałek powrócą do szkoły.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przygotowanie pięknych palm.

Zapraszamy do galerii:-->> W dniu 8 i 11 kwietnia 2011 roku uczniowie i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie w I rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oddali hołd, tragicznie zmarłemu prezydentowi RP śp. Lechowi Kaczyńskiemu z małżonką Marią oraz 94 ofiarom katastrofy.
Poszczególne klasy wraz z wychowawcami odwiedzali symboliczne miejsce upamiętniające tragiczne wydarzenie z 10 kwietnia 2010 roku. Tu w zadumie minutą ciszy i zapaleniem znicza - ognia pamięci pożegnaliśmy Tych, którzy w poczuciu miłości do Ojczyzny i umiłowaniu prawdy udali się do Rosji aby oddać hołd pomordowanym polskim oficerom - ofiarom zbrodni katyńskiej z 1940 roku.
Szczególne słowa wspomnień poświęciliśmy przyjacielowi naszej szkoły ojcu Józefowi Jońcowi prezesowi Stowarzyszenia "Parafiada" oddanemu bez miary służbie ludziom i Bogu. Łącząc się w żalu z rodzinami tragicznie zmarłych będziemy pamiętać o Tych, którzy oddali życie, ale wskrzesili prawdę o Katyniu.

Uczniowie i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie


Zapraszamy do galerii:

SMOLEŃSK:-->> UWAGA! Jutro - 05 kwietnia 2011 r. (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla klas I - V. Klasy szóste będą pisać Ogólnopolski Sprawdzian Klas Szóstych.

Trzymamy kciuki :)-->> 1 kwietnia 2011r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie zaprezentowaliśmy program słowno-muzyczny, pt. "Droga do świętości..."
Zgromadzeni w sali gimnastycznej: Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice mogli przez chwilę powrócić wspomnieniami do przeżyć związanych z osobą niezwykłego człowieka, Papieża Jana Pawła II. Swoją obecnością zaszczycił nas też Burmistrz Radzymina, Pan Zbigniew Piotrowski, który skierował do nas ciepłe słowa, podziękował za zaangażowanie i przypomniał, jak ważną postacią był Jan Paweł II.
Chcieliśmy w ten sposób przygotować się do uroczystości beatyfikacyjnej, przypomnieć najważniejsze fakty z życia Wielkiego Papieża Polaka i przede wszystkim oddać hołd Jego pamięci. Papieskie przesłania zawarte w listach, poezji, czynach, przybliżyli nam uczniowie z klas: II a, IV a, V d, VI a, VI b pod kierunkiem p. Joanny Karłowicz-Budzik, p. Doroty Kołaczyńskiej, p. Izy Dudek, p. Agnieszki Cichy, dekorację sali wykonała p. Marzena Mazur. Nasze spotkanie uświetnił występ szkolnego chóru pod kierunkiem p. Joanny Bożyk.
Uroczystość rozpoczęliśmy ukochaną przez Ojca świętego pieśnią, "Barka". Wysłuchaliśmy jej z ogromnym wzruszeniem. Przedstawiliśmy też życiorys Jana Pawła II, który przeplatany poezją i pieśniami dał nam doskonały obraz ziemskiej pielgrzymki Wielkiego Polaka. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek z życia Papieża, poznaliśmy Jego zainteresowania, przeczytaliśmy świadectwa o dokonanych przy pomocy Jego wstawiennictwa cudach. Szczególnie utkwiła nam w pamięci pewna przygoda z podróży papieskiej:
Na lotnisku w Ghanie na powitanie Ojca Świętego pojawiła się gromadka czarnoskórych dziewczynek. Przebrane w stroje krakowskie przemówiły do Papieża po polsku. On przez dłuższą chwilę patrzył i żartobliwie stwierdził, że tak pięknie opalonych Polek w życiu jeszcze nie widział.
Dzięki uprzejmości p. Pawła Cybulskiego mogliśmy obejrzeć kilkuminutowy film, który powstał podczas wizyty Ojca świętego w Radzyminie. Papież odwiedził Radzymin 13 czerwca 1999 roku. Spośród licznych pielgrzymek do Ojczyzny, to właśnie ta jest naszemu sercu najbliższa.
Cała uroczystość dostarczyła nam wielu wzruszeń, przywołała wspomnienia, a przede wszystkim przypomniała, jakimi wartościami należy kierować się w życiu. Musimy pamiętać, że największym dziedzictwem, jakie pozostawił po sobie Ojciec święty są Jego nauki, przesłania, słowa. Chcemy żyć wg Jego zaleceń, "musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali...", a w życiu codziennym pragniemy naśladować Wielkiego Polaka, który stał się wzorem dla całego świata...
Warto w tym miejscu dodać, że przygotowania uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie do beatyfikacji Papieża Polaka - Jana Pawła II rozpoczęły się od pielgrzymki do Ołtarzewa na Misterium Męki Pańskiej oraz miejsc na Mazowszu związanych z pielgrzymkami naszego Rodaka.
Naszą uczniowską cegiełką na budowę kościoła p/w Jana Pawła II na radzymińskiej Wiktorii były własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby wielkanocne, które przekazaliśmy ks. Krzysztofowi Ziółkowskiemu na kiermasz.
W szkole zaś dla wszystkich uczniów przygotowane zostały konkursy literackie, plastyczne oraz konkurs wiedzy o życiu Papieża.

Uczniowie i Organizatorzy


Zapraszamy do galerii:-->> UWAGA! Zapraszamy rodziców na zebrania klasowe dnia 29 marca 2011 r. Klasy I-III na godz. 16.00, klasy IV-VI na godz. 17.00 (klasa VI b na godz. 17.30).-->> Drodzy Uczniowie

Z okazji zbliżającej się beatyfikacji sługi bożego Jana Pawła II, 30 rocznicy zamachu na Jego życie, oraz 12 rocznicy pobytu na ziemi radzymińskiej zapraszamy was do uczestnictwa w konkursach:
Klasy I
Konkurs plastyczny - "Święty zawsze chodzi uśmiechnięty"
Klasa II
Konkurs plastyczny - "Aniołki, Anioły, Anielice..."
Klasy III
Konkurs literacki - "Piszę list do błogosławionego Jana Pawła II"
Konkurs plastyczny - "Scenki z życia Papieża Polaka"
Klasa IV - VI
Konkurs wiedzy - "Daty z życia błogosławionego Jana Pawła II"
Konkurs literacki - "Modlitwa - wiersz do lub o Janie Pawle II"
Konkurs plastyczny - "Jan Paweł II wśród narodów świata"

Regulaminy konkursów przekażą Wam wychowawcy.

Organizatorzy:
Samorząd Uczniowski
Koło Katechetyczne
Koło Historyczne "Wiarus"-->> Drodzy uczniowie

Już niedługo Święto Naszej Szkoły. Zapraszamy więc do udziału w przygotowanych na tę okazję konkursach:

Konkurs plastyczny
Klasy I - V - "Scenki z życia szkoły"
Klasy VI - "20 Rocznica nadania imienia ppłk. pil Mariana Pisarka naszej szkole" - (plakat)
Klasy I - VI - konkurs literacki "Moja szkoła"

Samorząd Szkolny


*Regulaminy konkursów przekażą Wam wychowawcy.-->> Dnia 26 marca nasza szkoła rozpoczęła przygotowania duchowe do beatyfikacji Jana Pawła II. Grupa trzydziestu uczniów pod opieką panów Grzegorza Jelenia i Marka Tyburskiego wzięła udział w wycieczce zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i Koło Katechetyczne do Ołtarzewa. Celem wycieczki było obejrzenie Misterium Męki Pańskiej wystawiane przez tamtejszych kleryków seminarium oo. Pallotynów.
Na początku wycieczki pan Grzegorz Jeleń przypomniał uczniom związki Jana Pawła II z Radzyminem i admirację Ojca Świętego dla Bitwy Warszawskiej. Po drodze nasza grupa zatrzymała się przed Katedrą Św. Floriana na warszawskiej Pradze. Stoi tam pomnik księdza Ignacego Skorupki, bohatera walk pod Radzyminem i Ossowem. Uczniowie poznali historię odważnego księdza, jak i również historię jego pomnika. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Kapeli Praskiej, gdzie wysłuchaliśmy starych warszawskich piosenek. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć grupa udała się już prosto do Ołtarzewa. Misterium rozpoczęło się o 14.00 i trwało 90 minut. Kościół był wypełniony po brzegi, nasi uczniowie w wielkim skupieniu oglądali widowisko.
Po zakończeniu Misterium grupa zrobiła sobie pamiątkowe fotki z klerykami grającymi główne role (Jezusa i Piotra). W drodze powrotnej uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzy religijno-historycznej i zdobyli wiele nagród.
Ostatnim punktem dnia była wizyta na cmentarzu żołnierzy poległych w bitwie 1920 roku w Radzyminie. Pan Grzegorz Jeleń przypomniał historię wizyty Ojca świętego na radzymińskim cmentarzu, a także historię pomników ks. Skorupki i Katyńskiego, które znajdują się na radzymińskiej nekropolii. Uczniowie z uwagą wysłuchali historii naszej rodzinnej ziemi. Po tym religijno - patriotycznym akcencie uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Marek Tyburski


Zapraszamy do galerii    -->> UWAGA ZAPISY do KLASY PIERWSZEJ na rok szkolny 2011/12.

  • Zapisy trwają od 01 do 31 marca 2011 roku w sekretariacie szkoły w godz. 08.00 - 16.00. (Przy zapisie potrzebny akt urodzenia i PESEL dziecka).
  • Do Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyminie przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły.
  • Kartę zapisu ucznia do klasy pierwszej można pobrać Tutaj Strona 1
    i Strona 2 (pliki pdf)


  • Tel. (22) 786 50 31Dyrektor Biblioteki Publicznej MiG Radzymin
oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1
im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie
wraz z gronem pedagogicznym i uczniami klas I b i III c
serdecznie zapraszają wszystkie dzieci
na montaż słowno-muzyczny

"Wiosna na łące"

autorstwa p. Ewy Stańczak i p. Marzeny Mazur
dnia 31 marca 2011 r. o godz. 17.00
do Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie.

(wstęp wolny)


"Nadeszła wiosenka, wesoła panienka..."


-->> Wraz z nadejściem astronomicznej wiosny uczniowie kl. Ib
i IIIc ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie wraz z wychowawczyniami p. E. Stańczak i M. Mazur przygotowały program artystyczny pt. "Wiosna na łące." Widowisko prezentowane było w Sali Koncertowej im. F.Chopina w Radzyminie dla miejscowych przedszkolaków oraz Koła Emerytów i Rencistów. Wiadomość o nadejściu Wiosny przyniósł listonosz.
Po chwili przygotowań w swoim królestwie i magicznie wypowiedzianych słowach na scenę dostojnie wkroczyła panująca od 21. III Wiosna. Na jej rozkazy wszystko budziło się do życia. Uczniowie w barwnych strojach wcieliły się w postaci: bocianów, żab, skowronków, kwiatów, motyli, pszczółek, psa i kotka. Dialog Wiosny z bohaterami przeplatany był wesołymi, zachęcającymi do zabawy piosenkami. Wielkie zainteresowanie wzbudziły zaloty bocianów i ich weselne uroczystości, zakończone Marszem weselnym. Nie mogło zabraknąć gospodyni, która zażądała od pani Wiosny świeżej trawy dla swojej krówki. Pojawienie się Krasuli wywołało wśród publiczności wielki aplauz.
Gromkie oklaski zakończyły to barwne i żartobliwe przedstawienie, po czym wszyscy odśpiewali hymn Jaśnie Panującej Wiosny. Miłą niespodzianką dla młodych aktorów, przygotowaną przez członków Koła Emerytów, była wielka torba wypełniona słodyczami.

Zapraszamy do galerii-->> 17 marca w auli Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Markach - Strudze odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Blask świętości" w VI rocznicę śmierci Jana Pawła II.
Celem konkursu była popularyzacja poezji Papieża Jana Pawła II, promowanie młodych talentów oraz integracja środowiska szkolnego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Natalia Podlaska z klasy Vd, Izabela Dzieszuk oraz Daria Fila z klasy Vb.
Dziewczęta przygotowały i zaprezentowały utwory autorstwa Karola Wojtyły. Pomimo licznej konkurencji interpretacja poezji papieskiej w ich wykonaniu na tyle zachwyciła jury, że wróciły z II (Izabela Dzieszuk) i III (Natalia Kielak) miejscem. GRATULUJEMY!!!-->> 11 marca 201 r. - uczniowie klasy VIa i VIb pod opieką wychowawców: p. Doroty Poznańskiej i p. Grzegorza Jelenia udali się na wycieczkę do Muzeum Olimpijskiego w Warszawie. Wędrując muzealnymi korytarzami poznaliśmy historię sportu od czasu Olimpiad w starożytnej Grecji aż po czasy nam współczesne.
Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o zwycięstwach naszych rodaków w okresie międzywojennym i po zakończeniu II wojny światowej.
Z zainteresowaniem oglądaliśmy sprzęt sportowy, na którym nasi mistrzowie - Stanisław Marszałek, Adam Małysz, Robert Kubica, Tomasz Golob czy też Justyna Kowalczyk zdobywali sportowe laury. Naszą uwagę przykuła opowieść o sportowej pasji śp. Papieża Jana Pawła II.
W ramach programu "Spotkania ze sztuką" w holu muzeum obejrzeliśmy wystawę malarstwa p. Sętkowskiego pt. "Dream Land". Szczególnym punktem naszej wycieczki była chwila zadumy pod pomnikiem "Golgota Wschodu" gdzie po wysłuchaniu opowieści o tragicznych losach naszych rodaków po agresji 17 września 1939 roku ZSRR na Polskę, minutą ciszy uczciliśmy tych wszystkich, którzy zginęli bo jedyną ich winą było to, że byli Polakami.
Na krytym lodowisku przy ul. Namysłowskiej w Warszawie sami mogliśmy poczuć jak wiele trudu trzeba włożyć aby poruszać się na łyżwach. Wśród zabawy i śmiechu szybko upływał czas. W drodze powrotnej na chwilę zatrzymaliśmy się na słodkie co nieco. Uśmiechnięte twarze wyraźnie mówiły, że warto było uczestniczyć w tej wycieczce.

Uczniowie i opiekunowie

Zapraszamy do galerii-->> 4 marca 2011r Szkolne Koło Historyczne "Wiarus" rozpoczęło obchody 71 rocznicy Zbrodni Katyńskiej od zapalenia zniczy pamięci pod "Dębami Katyńskimi" poświęconymi zamordowanym w roku 1940 - mjr Bolesławowi Korzeniowskiemu, kpt Stanisławowi Wacławowi Siweckiemu, przodownikowi Policji Państwowej Michałowi Adamczykowi, Starszemu Przodownikowi Policji Państwowej Władysławowi Piotrowskiemu, mjr Stanisławowi Szablewskiemu oraz pod Symbolicznym Pomnikiem Katyńskim na Cmentarzu Poległych w Radzyminie. Młodzi historycy na podstawie dostępnych publikacji opracowali również "Kalendarium Zbrodni Katyńskiej."
Koło Historyczne "Wiarus"


Zapraszamy do galerii-->> Zapraszamy na bezpłatne zajęcia pozalekcyjne Karate Shorin-Ryu i Kobudo. Zajęcia odbywać się będą w naszej szkole dwa razy w tygodniu w sali gimnastycznej. Terminy i godziny zajęć po przeprowadzonej rekrutacji.
Prowadzący zajęcia: Instruktor sportu o specjalności karate
p. Piotr Mikołajewski 2 dan Shorin-Ryu Karate.
Telefon: 695-738-965. Zapraszamy!!!-->> W piątek 11.02.2011 r. uczniowie klas IV a i VI b pod opieką wychowawców p. Joanny Karłowicz-Budzik i p. Grzegorza Jelenia
w ramach programu edukacyjnego "Spotkania ze sztuką" udali się do biblioteki na wystawę grafiki i rzeźby p. Magdaleny Karłowicz. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Radzyminie p. Marzena Małek przybliżyła nam sylwetkę rzeźbiarki i opowiedziała o jej dziełach. Następnie w ciszy i zadumie oglądaliśmy rzeźby i grafiki wystawione w holu biblioteki.

Uczniowie klasy IV a i VI b

Zapraszamy do galerii:
Uczniowie Jedynki poznają tajniki sztuki (zakładka "Napisali o nas")-->> Bezdomnych psów i kotów w potrzebie jet mnóstwo, a wielu z nas ludzi dobrej woli często zastanawia się, w jaki sposób można im pomóc. Ciepły kąt byłby najwspanialszym darem jaki można sobie wymarzyć, jednak wiemy, że potrzebujących zwierząt jest wiele i nie każdemu można zapewnić bezpieczne miejsce przy kominku.
Dlatego właśnie Samorząd Uczniowski we współpracy ze szkolnym kołem Ligą Ochrony Przyrody zwrócili się z gorącym apelem do uczniów naszej szkoły, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny i przeprowadzili zbiórkę funduszy dla "Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt" na Paluchu w Warszawie
Dnia 11 lutego 2011 r. opiekunowie szkolnego koła LOP oraz uczniowie: Aleksandra Świętochowska z kl. IVc, Radosław Podlaski z kl. IVd, Anna Barańska z kl. VIa i Klaudia Skibowska z kl. VIb zliczyli zebrane pieniądze.
Zebraliśmy 400,00 zł.

Dziękujemy

Powyższa wkota została przekazana na konto "Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt" ul. Paluch 2 w Warszawie. W załączeniu xero dowodu wpłaty.-->> Uczniowski Klub Sportowy LOTNIK podczas tegorocznych ferii przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Radzyminie zorganizował zimowisko pod hasłem "Ze sportem za pan brat". Dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Radzymin młodzież wzięła udział w licznych zajęciach sportowo - rekreacyjnych, turniejach i zawodach.

Więcej w zakładce UKS Lotnik.Zimowisko już za nami

-->> W ramach "Zimy w mieście" uczniowie uczestniczyli w przygotowanych przez szkołę zajęciach sportowych w tym zajęciach na pływalni "Błękitna" w Wyszkowie. Zajęcia sportowe prowadzone przez naszych nauczycieli cieszyły się wielkim powodzeniem i zwieńczone zostały sportową walką o medale w różnych konkurencjach.
Uzupełnieniem zajęć sportowych były wycieczki z wielką historią w tle. W ramach programu "1920 - Cud nad Wisłą" - bez tajemnic poznaliśmy historię walk o Wyszków w tym historię wyszkowskiej plebanii i niechlubnego pobytu w jej murach komunistycznego rządu Polski.
Ukoronowaniem zaś była bardzo ciekawa prezentacja Grupy Historyczno - Edukacyjnej im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich dotyczącą wojny polsko-bolszewickiej (zapraszamy - zakładka - "Napisali o Nas.")

W czasie trwania ferii na uczestników codziennie czekał słodki poczęstunek i napoje.

Zapraszamy do galerii:

- Wyjazdy na basen:

1. 15.02.2011
2. 17.02.2011
3. 22.02.2011

- Bitwa Warszawska-->> Szkolna redakcja Jedynki odwiedziła Pana Burmistrza..

Tym razem nasza szkolna redakcja odwiedziła Burmistrza Radzymina, Pana Zbigniewa Piotrowskiego, spotkało nas z Jego strony niezwykle ciepłe i miłe przyjęcie. Dowiedzieliśmy się między innymi, jakie zainteresowania w latach szkolnych miał Pan Burmistrz, jak wyglądały Jego lekcje, życie rodzinne, szkolne przyjaźnie. Zapraszamy wszystkich do przeczytania tego wywiadu TUTAJ.-->> ZIMOWISKO 2011 "Ze sportem za pan brat" współfinansowane przez Gminę Radzymin dla klas IV-VI.
Szczegóły w zakładce UKS LOTNIK.
Zapraszamy, ilość miejsc ograniczona - 45 osób.

Dla uczniów klas I - III organizowane są w tych samych dniach, czyli 14-23 lutego 2011 r. od godz. 09. do 13.00 zajęcia świetlicowe. Zapisy trwają u p. Anny Kieś w świetlicy szkolnej lub w sekretariacie szkoły do 11 lutego, ilość miejsc ograniczona.-->> W nowy rok 2011 uczniowie naszej szkoły weszli z dużym akcentem wygrywając zawody sportowe organizowane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w następujących dyscyplinach: więcej TUTAJ.

Archiwum 2013/2014

Archiwum 2012/2013

Archiwum 2011/2012

Archiwum 2010/2011 sem. 2

Archiwum 2010/2011 sem. 1

Archiwum 2009/2010.

Archiwum 2008/2009.

Archiwum 2007/2008.

Archiwum 2006/2007.
Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyminie - D.P. 2006